لایک ها
61
به نظرتون کدوم کتاب میتونه هم برا کنکور و هم برا المپیاد ب درد بخوره و یه سوال دیگه که برای المپیاد نیازه ک کنکور رو بلد باشیم یانه؟

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42
پاسخ : کدام کتاب کمک اموزشی دوم دبیرستان میتواند برای المپیاد هم مفید باشد؟

ببنین ما کتابی نداریم که هم به درد کنکور بخوره هم به درد المپیاد ولی اگه واسه کنکور میخواین کتاب زیست و ازمایشگاه خیلی سبز ولی اگه واسه المپیاد میخواین خب معلومه چون سال اولی هستی و میخوای واسه المپیاد زیست بخونی کتاب سوالات مرحله اول المپیاد زیست انتشارات دانش پژوهان جوان.و در ضمن واسه المپیاد زیست اگه میخونی تا کجا خوندی تا کمک بیشتری بهت بکنم.

narmin

New Member
لایک ها
75

به نظرتون کدوم کتاب میتونه هم برا کنکور و هم برا المپیاد ب درد بخوره و یه سوال دیگه که برای المپیاد نیازه ک کنکور رو بلد باشیم یانه؟
اگه واسه المپیاد بخونی سوالای کنکور رو هم راحت میتونی جواب بدی و به نظر من زیست کنکور خیلی مزخرفه و آدم راحت میتونه 100 بزنه.ولی من که خودم اول کتابای دبیرستانو تموم کردم بعد المپیاد خوندم . کل دبیرستانو آدم میتونه یه هفته ای تموم کنه و شاید از یه هفته هم کمتر! زیست شناسی عمومی کمپبل و سولومون هم برای شروع عالین

amir137925

New Member
لایک ها
63

واسه کنکور فقط مهروماه
واسه المپیاد فعلا دانش پژوهان جوان

لایک ها
61

سلام دوست عزیز اول ازت متشکرم ک به من مشاوره میدی و دوما از همتون ممنونم ک اینقدر سریع پاسخ دادین من از اول سالتا حالا تقریبا بیوشیمی و ژنتیک و فیزیو و گیاهی رو از کمپل تموم کردم و امسال هم از مرحله اول قبول شدم به نظرتون من تو ادامه و تو تابستان و تا مرحله اول سال بعد چه کنم ک بتونم به موفق شم

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

کمپبلو تموم کن اگه وقت داشتی تکستشم بخون بعد از اون سعی کن بیوشیمی لنینجر جلد یکو تموم کنی بعد ژنتیک کلاسیک اقای شاه نظر و ژنتیک مولکولی ال احمد انتشارات فاطمی رو بخون و زیست شناسی گیاهی رو بزار واسه اخرا و منبعشم واسه مرحله اول کتاب الفبای گیاه شناسی انتشارات دانش پژوهان جوان و گیاه شناسی خانه الهه علوی انتشارات فاطمی هست و سعی کن حداقل کتاب خانم الهه علوی واسه گیاه شناسی رو حتما بخونی چون خودشون طراح سوال المپیاد زیست هستن و برای فیزیو هم سعی کن قبل از مرحله اول فیزیولوژی غشا و قلب و تنفس و در کل فصل های مهمشو از رو گایتون بخونید و سعی کن سوال زیاد حل کنی و اینم به خاطر داشته باش که حدود نود درصد مرحله اول و شصت درصد مرحله دوم از کمپبل میاد پس سعی کن خوب روش مسلط بشی و یه چیز دیگه قبل از مرحله اول این چیزایی رو که گفتم همشون الزامی نیست شما با همون کمپبل هم میتونید مرحله اول قبول شید ولی این برنامه ای که من به شما دادم هم مرحله اولتو تضمین میکنه و هم کار مرحله دومتم یکم اسون تر میشه.

narmin

New Member
لایک ها
75

کمپبلو تموم کن اگه وقت داشتی تکستشم بخون بعد از اون سعی کن بیوشیمی لنینجر جلد یکو تموم کنی بعد ژنتیک کلاسیک اقای شاه نظر و ژنتیک مولکولی ال احمد انتشارات فاطمی رو بخون و زیست شناسی گیاهی رو بزار واسه اخرا و منبعشم واسه مرحله اول کتاب الفبای گیاه شناسی انتشارات دانش پژوهان جوان و گیاه شناسی خانه الهه علوی انتشارات فاطمی هست و سعی کن حداقل کتاب خانم الهه علوی واسه گیاه شناسی رو حتما بخونی چون خودشون طراح سوال المپیاد زیست هستن و برای فیزیو هم سعی کن قبل از مرحله اول فیزیولوژی غشا و قلب و تنفس و در کل فصل های مهمشو از رو گایتون بخونید و سعی کن سوال زیاد حل کنی و اینم به خاطر داشته باش که حدود نود درصد مرحله اول و شصت درصد مرحله دوم از کمپبل میاد پس سعی کن خوب روش مسلط بشی و یه چیز دیگه قبل از مرحله اول این چیزایی رو که گفتم همشون الزامی نیست شما با همون کمپبل هم میتونید مرحله اول قبول شید ولی این برنامه ای که من به شما دادم هم مرحله اولتو تضمین میکنه و هم کار مرحله دومتم یکم اسون تر میشه.
لنینجر رو باید سه جلدشم تموم کنیم؟آخه خیلی زیاده:181::217:

amir137925

New Member
لایک ها
63

شما چون تازه کاری حتما حتما حتما زیاد سوال حل کن هم واسه کنکور هم واسه المپیاد

m.r.s.d.bio

New Member
لایک ها
42

لنینجر رو باید سه جلدشم تموم کنیم؟آخه خیلی زیاده:181::217:
فقط واسه بیوشیمی ساختار از لنینجر استفاده میکنن و خوندن جلد اولش کافیه چون بعدش باید بری بیوشیمی متابولیسم رو از استرایر بخونی خوندن همین دو بخش برای بیوشیمی در المپیاد کافیه نمیخواد زیاد روش بمونی در ضمن جلد سه لنینجر ژنتیک مولکولیه که میتونه بهت کمک کنه ولی من به توصیه چند طلا نخوندمش و به جاش کتاب کتاب ژنیتک مولکولی واتسون و کتاب خانم گیتی امتیازی برای ژنتیک مولکولی رو خوندم ولی شما اگه جلد سه شو میخوای بخون چون هیچ ضرری نداره ولی جلد دوی لنینجر رو توصیه نمیکنم بخونی چون در مورد متابولیسم زیاد توضیح داده و خیلی وقت گیره در ضمن سوالات استرایر هم حتما واسه مرحله دوم بخونید

amir137925

New Member
لایک ها
63

ببینید دوست عزیز المپیاد زحمت دوچندانی میخواد مباحثی که در لنینجر نوشته خیلی توپ هستن بنابراین باید حداقل 6 فصل اولشو برای مرحله اول مطالعه کنید.

bloodborne

New Member
لایک ها
215

سولومون ویژه دوم دبیرستان خانه زیست شناسی داره.

zizigooloo77

New Member
لایک ها
20

من رتبه32 کنکور سراسریم زیست 2 کتاب خیلی سبز عالیه ولی بدرد المپیاد نمیخوره.راه خودتو پیدا کن یا کنکور یا المپیاد چون اصن وجه مشترکی ندارن .

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من رتبه32 کنکور سراسریم زیست 2 کتاب خیلی سبز عالیه ولی بدرد المپیاد نمیخوره.راه خودتو پیدا کن یا کنکور یا المپیاد چون اصن وجه مشترکی ندارن .

شما واقعا رتبه ی 32 هستید؟:13:میشه کتابایی که واس کنکور خوندید و ساعت مطالعتون بگید.ممنون

بالا