amir.he

New Member
لایک ها
3
سوالی که بیشتر دانش آموزان در ابتدی راه ورود به وادی المپیاد با آن مواجه می شوند این است که کدام المپیاد را انتخاب کنیم و برای کدام المپیاد آماده شویم. اغلب بحث هایی از قبیل راحت بودن یکی از رشته ها یا احتمال بالای قبولی در فلان رشته و ... مطرح می شوند که دانش آموزان را به سمت برخی از رشته ها سوق می دهند.
به مراتب در مدارس دیده می شود که دانش آموزان اول و دوم دبیرستانی که تازه وارد وادی المپیاد شده اند در کلاس های بیش از یک رشته ی المپیاد شرکت می کنند و هنوز موفق به تصمیم گیری در این مورد نشده اند. حتی انتخاب رشته دبیرستان ( تجربی و ریاضی و ...) هم انتخابی مثل همین و البته کلی تر و مهم تر از این مورد است.

به طور کلی در انتخاب رشته ی علمی باید به این مورد توجه داشته باشید که " بزرگترین کار های دنیا را افرادی انجام می دهند, که در زمینه ی مورد علاقه ی خود فعالیت می کنند "

پس پیشنهاد ما این است که رشته ی المپیاد خود را فقط و فقط بر اساس علاقه ی خود انتخاب کنید. سعی کنید بفهمید به کدام رشته و به کدام علم بیشتر علاقه دارید و هنگام کار کردن و مطالعه روی کدام مباحث احساس لذت می کنید؟
انتخاب رشته بر اساس علاقه می تواند اولین گام و البته محکم ترین گام در رسیدن به قله های موفقیت باشد.

المپیاد رقابتی است در سطح کشور و حتی جهان و موفقیت در این رقایت نیاز مند تلاش بسیار زیادی است. بدون شک کمتر کسی می تواند در زمینه ای که مور علاقه اش نیست, ماه ها و سال ها وقت صرف کرده و تلاش طاقت فرسایی انجام دهد...

منتظر نظراتتان هستیم

منبع: المپیاد

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
130
پاسخ : کدوم المپیاد بهتره؟

من با توجه به علاقم وزیبایی درسم که هر عاقلی را مجزوب خود می کند میگم اگر کسی می خواد المپیاد بخونه حتما شیمی بخونه ولا غیر!؟!

لایک ها
23

من با توجه به علاقم وزیبایی درسم که هر عاقلی را مجزوب خود می کند میگم اگر کسی می خواد المپیاد بخونه حتما شیمی بخونه ولا غیر!؟!
فقط نجوم چون که به نظر من علمیست دست نیافتنی و بی پابان و همیشه جای پیشرفت داره . . .

آخرین ویرایش توسط مدیر

saiedeh

New Member
لایک ها
180

ادبیات از همشون جالب تره . برای المپیاد باید شاهنامه و بوستان گلستان و کلی داستان بخونی . واقها خیلی خیلی رشته شیرینیه . به نظرم از بقیه المپیاد ها هم آسون تر باشه !:25:

abrang

New Member
لایک ها
748

فقط ادبی...........

( حتی اگه انقد درصدت پایین باشه که قبول نشی!:4:)

MOT.KH

New Member
لایک ها
8

manam migam faghat shimi
b nazaram olampyad shimi age ham ghabool nashi kamtarin zararoo b koonkoret mizaneh
bar axe ziste mozakhraf k hameye sar shekaste hasho bad bakht krde:179:

sargord

New Member
لایک ها
103

خب هر کی المپ خودشو میگه دیگه!!!
منم میگم فیزیکو نجوم!!!
نجوم زیباست
فیزیک جالبه و شگفت انگیز!!!
در ضمن واس کنکور دروس اختصاصی (ریاضی فیزیک و هندسه تحلیلی و اینارو کلااااا عالی میشی دیگه)

لایک ها
2

به نظرم نجوم از همه اش بهتره چون هم داوطلباش کمتره:)4:)هم اینکه فیزیکو ریاضی در برخی موارد شیمی و زمین شناسی و زیست(فقط ادبیات نداره)قاطیش میشه
آدم این محاسباتشو که انجام میده اعدادی گنده که بدست میاد ذوق مرگ میشه!(من اینجوریم!مشکل دارم میدونم!)

x-star

New Member
لایک ها
243

به نظرم نجوم از همه اش بهتره چون هم داوطلباش کمتره:)4:)هم اینکه فیزیکو ریاضی در برخی موارد شیمی و زمین شناسی و زیست(فقط ادبیات نداره)قاطیش میشه
آدم این محاسباتشو که انجام میده اعدادی گنده که بدست میاد ذوق مرگ میشه!(من اینجوریم!مشکل دارم میدونم!)
اره نجوم بهتره.منم به شخصه فیزیکو خیلی دوس دارم بعد ریاضی وشیمی.اما نجوم ترکیبی ازهرسه تای اوناست.خودشم علمی ناشناخته هست.که راه پیشرفت توش اسون تره.البته اگه عاشق باشی!

لایک ها
841

فقط نجوم. من عاشق فیزیک و هندسه و نجوم کرویم. واسه همون رفتم نجوم.
همچنین وقتی یکی نجوم می خونه، معمولا تو هندسه و فیزیک مدرسه پیشرفت می کنه و ممکنه بتونه تو یه امتحان بدون خوندن 20 بگیره.

س.ا.

لایک ها
344

خب معلومه که بهترین وشیرین ترین المپیاد المپیاد شیمیه...............خیلی دوست داشتنیه واقعا جالبه و اصلا ازش خسته نمیشید البته از حق نگذریم المپیاد کامپیوتر هم شیرینه.:92::92:

Arash Lord

New Member
لایک ها
79

سوالی که بیشتر دانش آموزان در ابتدی راه ورود به وادی المپیاد با آن مواجه می شوند این است که کدام المپیاد را انتخاب کنیم و برای کدام المپیاد آماده شویم. اغلب بحث هایی از قبیل راحت بودن یکی از رشته ها یا احتمال بالای قبولی در فلان رشته و ... مطرح می شوند که دانش آموزان را به سمت برخی از رشته ها سوق می دهند.
به مراتب در مدارس دیده می شود که دانش آموزان اول و دوم دبیرستانی که تازه وارد وادی المپیاد شده اند در کلاس های بیش از یک رشته ی المپیاد شرکت می کنند و هنوز موفق به تصمیم گیری در این مورد نشده اند. حتی انتخاب رشته دبیرستان ( تجربی و ریاضی و ...) هم انتخابی مثل همین و البته کلی تر و مهم تر از این مورد است.

به طور کلی در انتخاب رشته ی علمی باید به این مورد توجه داشته باشید که " بزرگترین کار های دنیا را افرادی انجام می دهند, که در زمینه ی مورد علاقه ی خود فعالیت می کنند "

پس پیشنهاد ما این است که رشته ی المپیاد خود را فقط و فقط بر اساس علاقه ی خود انتخاب کنید. سعی کنید بفهمید به کدام رشته و به کدام علم بیشتر علاقه دارید و هنگام کار کردن و مطالعه روی کدام مباحث احساس لذت می کنید؟
انتخاب رشته بر اساس علاقه می تواند اولین گام و البته محکم ترین گام در رسیدن به قله های موفقیت باشد.

المپیاد رقابتی است در سطح کشور و حتی جهان و موفقیت در این رقایت نیاز مند تلاش بسیار زیادی است. بدون شک کمتر کسی می تواند در زمینه ای که مور علاقه اش نیست, ماه ها و سال ها وقت صرف کرده و تلاش طاقت فرسایی انجام دهد...

منتظر نظراتتان هستیم

این هم آخه سواله؟؟؟ ولی به نظر من کامپیوتر خیلی شیرینه. البته ادبی هم باید جالب باشه.از شیمی که اصلا خوشم نمیاد!!!(برنخوره به کسی ها!!!:71:)

zahra

New Member
لایک ها
609

به نظر من زیست...چون بهش علاقه داشتم زیست خوندم
ولی به نظرم برای کنکورم خوبه!!
چون باید به ریاضی و شیمی و طبعا زیست دبیرستان مسلط بود(تازه بعضی بخشای فیزیکم باید خوند!!)
ولی بعدش فقط فیزیک:122:
کسی که ریاضیش قویه فقط باید بره فیزیک
خیلی خیلی شیرینه

Eminem

New Member
لایک ها
5

به نظر من اگه کسی میخواد پایه کنکورش قوی شه واسه مرحله اول همه المپیادا بخونه(شیمی،ریاضی،فیزیک و زیست)
چون مرحله اول المپیاد یه سرو کله از کنکور بالاتره پس به دانش آموز کمک میکنه رتبه شو حتی تا دو رقمی بالا بیاره
مثلا من خودم وقتی سوالاته شیمی کنکورو نگاه میکنم خندم میگیره( :21: )
و اینم مطمئنم که بچه هایی که واسه المپیاد ریاضی ، فیزیک و یا زیست میخونن 100 زدن تو کنکور واسشون کار آسونیه
اما اگر کلی نگاه کنیم اول علاقه بعد استعداد ( که کاملا مکمل همدیگن) ملاک انتخاب برای المپیاد هستن

daryab

New Member
لایک ها
163

همه المپیادا عالیا به جز زیست و ادبی البته به نظر من.بیشتر دوس داشتم واسه فیزیک بخونم که نشد.البته من عاشق نجومم.:98:

aboly

New Member
لایک ها
110

only math:92::92::210::210:
من ریاضی روبه خاطر علاقه انتخاب کردم

nazi.j

New Member
لایک ها
9

من خودم فیزیک میخونم ولی نمیگم که فیزیک بهترینه چون باید ببینی به چه چیزی علاقه داری و از خوندن چه چیزی خسته نمیشی....
فیزیک برای من بهترین و قشنگ ترین درسه ولی سلیقه ها متفاوتن.....
مسلما هر کس میدونه که چه درسی رو خیلی دوست داره....به نظرم اونو بخونه بهتره که بعدا حتی اگه اون نتیجه ای که میخواست رو نگرفت حس نکنه که وقتش تلف شده.....
موفق باشین:88:

لایک ها
171

من با این که رشتم زیسته و خیلی هم بهش علاقه دارم ولی به نظرم ریسکش از بقیه بیشتره و اگه کسی براساس ریسک رشته بخواد رشته ی المپیادیش رو انتخاب کنه زیست انتخاب خوبی براش نخواهد بود و علتش هم وسعت زیاد علم زیست شنایه....خلاصه اگه قلبت واسه زیست می تپه انتخابش کن....

New Member
لایک ها
120

المپیاد واسه کسایی خوبه که میخوان
برن دنبال علاقه شون بنابراین چیزی به عنوان بهترین
المپ وجود نداره باید بری دنبال علاقت:203:

venus 76

New Member
لایک ها
14

روز اولی ک تو کلاس المپ شرکت کردم استادمون گفت کسی ک فقط و فقط برا گرفتن طلای المپ اینجاست باید همین الان بهش بگم که ب هیچجا نمی رسه
ولی تجربه ثابت کرده کسایی ک تو راه المپیادی بودن گام برمی دارن حتی اگه قبول هم نشن و مدال نگیرن بازم تو دانشگاه سر تر از بقیه هستن
ب نظر من بهترین المپ زیسته چون قسمتی از همه رشته ها(بغیر از ادبی چون هر چی فک کردم نمیتونم ب ادبی ربطش بدم:176:!!!)رو در خودش جا داده
از ریاضی و شیمی و فیزیک و نجوم و ..... بهتر از بقیس:60:
البته این نظره منه!:92:

بالا