Helena.R

New Member
لایک ها
17
پاسخ : کف‌بینی و حاشیه‌های مرحله دوم المپیاد شیمی 1394

بچه ها یه انسان نیکوکاری بیاد بگه سوال اول تشریحی دو تا بخش اولش هر کدوم چند نمره بود؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

محمد ر

New Member
لایک ها
0

بله
تابناک خبر رو از صفحه پاک کرده
و جوابیه باشگاه رو گذاشته

Faeze_1313

New Member
لایک ها
4

ب نظرمن تهمت هست یانه ولی این بی انصافیه ک طراحای سوال استاد بعضیا باش

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نمیدونم تهمت هست یانه ولی این بی انصافیه که طراحای سوال استاد خیلیا باشه
المپیاد یه رقابت علمیه نه چیزدیگه من اونقد اوضاع مالیم خوب نیست ک ساعتیnتومن پول استاد بدم ولی تواناییشو دارم
من سوال ۴تشریحیو حل کردم ولی اشتباه محاسباتی داشتم
اگر بفهمم سوالا قبلا جایی مترح شده من از حقم نمیگذرم

لایک ها
2

من یه دانش آموزم که توی شهری زندگی میکنم که تو تاریخش بالا ترین نتیجه ای که تو المپیاد گرفته فقط چنتا قبولی مرحله 1 بوده
اما من اومدم امسال یکاری بکنم که انگیزه المپیادی بودن و المپیادی خوندن تو شهرم تقویت کنم و به اندازه ای خوندم و زحمت کشیدم که امید قبولی مرحله 2 رو تو بین این همه آدم غول داشته باشم
بهتره بدونید که من حتی یه ساعتم کلاس المپیاد نرفتم چون نه امکانشو داشتم نه معلمشو تو شهرم پیدا میکردم. کل امیدم به زنگ های تفریح و راهرو های مدرسه بود که سوالامو از بهترین معلم شهرم بپرسم و فقط اینطوری میتونستم اشکالامو رفع کنم اما خوب حداقلش من عاشقانه شیمی میخوندم
حالا هم که این وضعیت المپیاد رو میبینیم!!
حالا هم پیشنهاد من اینه که اگه حذف سوال ممکنه برای بعضیا ظلم باشه و ممکنه فقط این سوال نبوده باشه نظرتون به برگزاری مجدد آزمون چیه؟؟!!
به نظرم این تنها راهه که هم اون کسایی که واقعا شاخن ضرر نمیکنن نه اون کسایی که ممکنه قبول شدن یا عدم قبولیشون به همین سوال وابسطه باشه

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

بچه ها یه انسان نیکوکاری بیاد بگه سوال اول تشریحی دو تا بخش اولش هر کدوم چند نمره بود؟
فکر میکنم ۳.۵ نمره کوانتوم داشت یه قسمتش ۲ نمره بود و یکی ۱.۵ نمره! اما راستش قسمت الکتروشیمیو ننگرسیتم!:4:

لایک ها
10

من یه دانش آموزم که توی شهری زندگی میکنم که تو تاریخش بالا ترین نتیجه ای که تو المپیاد گرفته فقط چنتا قبولی مرحله 1 بوده
اما من اومدم امسال یکاری بکنم که انگیزه المپیادی بودن و المپیادی خوندن تو شهرم تقویت کنم و به اندازه ای خوندم و زحمت کشیدم که امید قبولی مرحله 2 رو تو بین این همه آدم غول داشته باشم
بهتره بدونید که من حتی یه ساعتم کلاس المپیاد نرفتم چون نه امکانشو داشتم نه معلمشو تو شهرم پیدا میکردم. کل امیدم به زنگ های تفریح و راهرو های مدرسه بود که سوالامو از بهترین معلم شهرم بپرسم و فقط اینطوری میتونستم اشکالامو رفع کنم اما خوب حداقلش من عاشقانه شیمی میخوندم
حالا هم که این وضعیت المپیاد رو میبینیم!!
حالا هم پیشنهاد من اینه که اگه حذف سوال ممکنه برای بعضیا ظلم باشه و ممکنه فقط این سوال نبوده باشه نظرتون به برگزاری مجدد آزمون چیه؟؟!!
به نظرم این تنها راهه که هم اون کسایی که واقعا شاخن ضرر نمیکنن نه اون کسایی که ممکنه قبول شدن یا عدم قبولیشون به همین سوال وابسطه باشه
عالی منم موافقم چون دقیقا شرایط شما رو داشتم البته نه بخاطر کمبود امکانات شهرم بلکه چون تنها فرد قبول شده در ناحیه ام بودم و کسی ارزش برام قائل نشد
امیدوارم مجددا برگزار بشه که بعید میدونم

ممنون میشم یکی جواب کوانتومی که درآورده رو بگه..لا اقل ثابتa

negin__

New Member
لایک ها
0

اگرم نمیخوان دوباره برگزار کنن اون کسایی که سوالا رو داشتن برگشون تصحیح نشه حداقل:179::179:

لایک ها
54

بحث بسه دیگه با حرف های ما که چیزی درست نمیشه بشینین به درس و مدرستون بچسبید . فصل امتحانات شروع شده ها.

بحث بسه دیگه با حرف های ما که چیزی درست نمیشه بشینین به درس و مدرستون بچسبید . فصل امتحانات شروع شده ها.

لایک ها
5

منم بابام معلمه از این پولا هم ندارم که بدم کلاس خصوصی بدون معلم خودم تو این دو سال خوندم
وقتی سر جلسه رسیدم دیدم 50 نفر تو حوزه ما هستن که حداقل 8 تاشون خیلی قوین و هرکدوم بعد از کلی سختی و تلاش با هزار امید و آرزو اومدن ولی از این بین هر سال حداکثر 2 یا 3 نفر میان بیرون!!!!!!!!!
بنظر من تو این مورد حذف سوال و برخورد با متخلفین بهترین راهه
به امید روزی که عدالت برقرار بشه!

Faeze_1313

New Member
لایک ها
4

باشگاه همه چیزو انکار کرده
آقای خلینا ما تموم امیدمون به شماست خواهش میکنیم ناامیدمون نکنید
حقمونو بگیرید

لایک ها
5

اقای خلینا
منم رفتم اداره کل گفتن باشگاه انکار کرده
توروخدا کمک کنین حق به حق دار برسه
خودتون بیشتر از هر کسی میدونین بچه ها چقد زحمت کشیدن
التماس میکنم کمک کنید

لایک ها
5

خب باشگاه سوالارو گذاشته و تا 31 ام وقت اعتراض داده،اشتباها رو مینویسم به ترتیب هرکدوم اشتباه بود بگین:.
1) سوال 4 تستی:گزینه 4 موازنه نیس(یکم هم ممکنه غلط باشه ولی 4 قطعا غلطه،با توجه به این که تو محلول استانداردش آب برنده میشه ولی چون گفته بسیار غلیظ و تاکید کرده بنظرم منطقی هس که فلویور ببره بهرحال گزینه 4 قطعا نادرسته)
2)سوال 22 تستی:با توجه به جرم مولی بیشتر 3 درسته(خودم میدونم که این وسط یه برهمکنش هایی انجام میشه که ممکنه حجم رو تغییر بده اما توجه کنید که خیلی کمه و ناچیزه)اگه باورتون نمیشه محلولشو بسازید و چگالیشو اندازه گیری کنید!(البته باشگاه باید از همچین یوالایی که موجب بدفهمی میشه بشدت دوری کنه)
3)سوال 36 تستی:میشه 2 چون به کربونیل نزدیکتره در حالی که گزینه 3 به گروه های الکترون دهنده الکیل نزدیکه)بهر حال الکترون گیرندگی اون کربونیل قطعا بیشتره
4)سوال 39 تستی:میشه 4(فقط A....H2O-بدلیل جفت نابیوندی روی اکسیژن A که با H آب تشکیل هیدروژنی میده-و B....H2O-جفت نابیوندی N با هیدروژن آب-و B....B-جفت نابیوندی N با H نیتروژن اونم به زور چون هیدروژنش بشدت توسط گروه های الکترون دهنده اشباع شده-هستند)حالا چهارمیش کووووووو؟؟؟!!
5)سوال 1 تشریحی قسمت آخر:قویترین کاهنده نیکله نه آب(قویترین کاهنده ینی از همه راحتتر الکترون از دست بده و E اکسایش نیکل 0.25 مثبته در حالی که E اکسایش آب 1.23- منفیه در نتیجه نیکل درسته!
6)سوال 2 تشریحی بخش آ 5:تا اون جایی که من میدونم 1 کوچکتره از 1.92 هس!!!!!!!!! حالا باشگاه هو نمیدونم چه طوری به این نتیجه رسیده!!!!!
7)سوال 2 تشریحی بخش آ 6:ببینید تشکیل H2 و N2 گرماگیره خب حالا اگه دما بره بالا طبق لوشاتلیه تشکیل H2 و N2 هم بیشتر میشه و ثابت تعادلم بزرگتر میشه خب دیگه بس دمای داده شده باید بیشتر از 467 باشه!!!!
8)سوال 2 تشریحی بخش پ 2:k1 میگه باید غلظت اکسیژن 0.0005 باشه ولی K2 میگه باید غلظت اکسیژن 0.0001 باشه خب حالا چی میشه؟MO2 هی تجزیه میشه تا غلظتو برسونه به 0.0005 و M' هی مصرف میشه تا غلظتو برسونه به 0.0001 حالا همه ی MO2 مصرف میشه و فقط میمونه M و M' و M'O(فکرکنید یکم توضیحش اینجوری سخته،اما اگه خاستین کامل مینویسم)
خب فک نکنم این همه اشتباه باشه میشه بگین کجای حرفام اشتباهه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

خب باشگاه سوالارو گذاشته و تا 31 ام وقت اعتراض داده،اشتباها رو مینویسم به ترتیب هرکدوم اشتباه بود بگین:.
1) سوال 4 تستی:گزینه 4 موازنه نیس(یکم هم ممکنه غلط باشه ولی 4 قطعا غلطه،با توجه به این که تو محلول استانداردش آب برنده میشه ولی چون گفته بسیار غلیظ و تاکید کرده بنظرم منطقی هس که فلویور ببره بهرحال گزینه 4 قطعا نادرسته)
2)سوال 22 تستی:با توجه به جرم مولی بیشتر 3 درسته(خودم میدونم که این وسط یه برهمکنش هایی انجام میشه که ممکنه حجم رو تغییر بده اما توجه کنید که خیلی کمه و ناچیزه)اگه باورتون نمیشه محلولشو بسازید و چگالیشو اندازه گیری کنید!(البته باشگاه باید از همچین یوالایی که موجب بدفهمی میشه بشدت دوری کنه)
3)سوال 36 تستی:میشه 2 چون به کربونیل نزدیکتره در حالی که گزینه 3 به گروه های الکترون دهنده الکیل نزدیکه)بهر حال الکترون گیرندگی اون کربونیل قطعا بیشتره
4)سوال 39 تستی:میشه 4(فقط A....H2O-بدلیل جفت نابیوندی روی اکسیژن A که با H آب تشکیل هیدروژنی میده-و B....H2O-جفت نابیوندی N با هیدروژن آب-و B....B-جفت نابیوندی N با H نیتروژن اونم به زور چون هیدروژنش بشدت توسط گروه های الکترون دهنده اشباع شده-هستند)حالا چهارمیش کووووووو؟؟؟!!
5)سوال 1 تشریحی قسمت آخر:قویترین کاهنده نیکله نه آب(قویترین کاهنده ینی از همه راحتتر الکترون از دست بده و E اکسایش نیکل 0.25 مثبته در حالی که E اکسایش آب 1.23- منفیه در نتیجه نیکل درسته!
6)سوال 2 تشریحی بخش آ 5:تا اون جایی که من میدونم 1 کوچکتره از 1.92 هس!!!!!!!!! حالا باشگاه هو نمیدونم چه طوری به این نتیجه رسیده!!!!!
7)سوال 2 تشریحی بخش آ 6:ببینید تشکیل H2 و N2 گرماگیره خب حالا اگه دما بره بالا طبق لوشاتلیه تشکیل H2 و N2 هم بیشتر میشه و ثابت تعادلم بزرگتر میشه خب دیگه بس دمای داده شده باید بیشتر از 467 باشه!!!!
8)سوال 2 تشریحی بخش پ 2:k1 میگه باید غلظت اکسیژن 0.0005 باشه ولی K2 میگه باید غلظت اکسیژن 0.0001 باشه خب حالا چی میشه؟MO2 هی تجزیه میشه تا غلظتو برسونه به 0.0005 و M' هی مصرف میشه تا غلظتو برسونه به 0.0001 حالا همه ی MO2 مصرف میشه و فقط میمونه M و M' و M'O(فکرکنید یکم توضیحش اینجوری سخته،اما اگه خاستین کامل مینویسم)
خب فک نکنم این همه اشتباه باشه میشه بگین کجای حرفام اشتباهه؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!
به نظرم کمی مطالعه کنید... حقیقتا اگه از ازدست دادن انگشتام نمیترسیدم تمام اشتباهتونو میگفتم اما اینو بدونید که پاسخ نامه باشگاه کوچک ترین ایرادی نداشت...
برای نمونه جواب سوال آلی که پرسیدین: هیدروکسیل a میتونه رزونانس داشته باشه که نسبت به الکترون کشندگی ارجحه. اما هیدروکسیل b اگه رزونانس داشته باشه کربن پایه ش ۵ پیونده میشه! برای مقایسه قدرت اسیدی باید اول به رزونانس توجه کنین! بقیه جواباتون هم به همین نحو نکاتی دارن که فراموش کردین! و میتونین از استادهایی که هستن بپرسین ولی اگه از من میشنوین بهتر ه خودتون ایرادتونو با مطالعه متوجه بشین! بزارین اینم بگم هههیییچچچ ماده ای نمیتونه فلویورید رو اکسید کنه حتی اگه محلول ۵۰ مولار باشه... تنها راه بدیت اوردن گاز فلویور الکترلیز نمک خخااالللصصص مذاب اونه.
موفق باشین!

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
5

سلام دوستان
من ازمونو هفتاد تا هفتادو هفت زدم بنظرتون قبولم
نتایج المبیاد بسیج هم اومد از 1016 نفر تو کل کشور شدم 15!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:89::89::89::113::113::113::113::113::113::113:

لایک ها
10

تصویر سوال منتشر شده با سربرگ باشگاه سلام
واسه این چه جوابی دارین؟
http://uupload.ir/files/8rd8_screenshot_2015-05-06-21-53-29.png
خدا ازشون نگذره...من از حقم نمیگذرم چون من خیلی تلاش کردم خیلی....
من راضی نیستم...

فکر نمیکردم خوب بزنم...حالم اون روز خوب نبود اصلا نمیفهمیدم دارم چیکار میکنم!!!!گرییه میکردم حل میکردم اما الان خدارو شکر جوابارو که چک کردم تا60% مطمئنا درست زدم..بقیشم یادم نیومد که چک کنم فقط یک چیزی تشریحیا نمره منفی داشتن؟؟؟

لایک ها
10

سلام آقای خلینا برای اعتراضات پیگیری کردید؟من خودم به چندتا خبرگزاری شکایت کردم
خواهشمندم حقمون رو بگیرید
ما گناهی نکردیم که سوالاتمون لو بره

Helena.R

New Member
لایک ها
17

آقای خلینا به نظرتون کف امسال چند میشه؟

ferysh

New Member
لایک ها
1

آقای خلینا هرچند پیشبینی کف کار سخت و کم دقتیه ولی فکر میکنم همه علاقه مند باشن نظر شمارو در مورد کف حدودی امسال بدونن؛اگه میشه نظرتون رو اعلام کنید؛ممنون

Sani_2

New Member
لایک ها
547

منم بابام معلمه از این پولا هم ندارم که بدم کلاس خصوصی بدون معلم خودم تو این دو سال خوندم
وقتی سر جلسه رسیدم دیدم 50 نفر تو حوزه ما هستن که حداقل 8 تاشون خیلی قوین و هرکدوم بعد از کلی سختی و تلاش با هزار امید و آرزو اومدن ولی از این بین هر سال حداکثر 2 یا 3 نفر میان بیرون!!!!!!!!!
بنظر من تو این مورد حذف سوال و برخورد با متخلفین بهترین راهه
به امید روزی که عدالت برقرار بشه!
عدالت ؟!؟
وقتی علی (ع) شهید شد عدالتم شهید شد

بالا