لایک ها
15
پاسخ : کمپبل یا سولومون؟؟؟

مگه کنکور یا امتحان مدرسس که 10 بار یک کتاب را بخونیم؟
این که هی میگید نکته داره برای المپیاد که نباید بشینید کمپبل را حفظ کنید.
اون یک نفر را شما نمیدونید چیجوری قبول شده شاید قدرت استدلال خیلی خوبی داشته مگه این افراد چند نفرن؟اون 41 نفر یه عالمه اختصاصی خوندن تا مدال گرفتن.نمیتونید بگید هر کی اختصاصی نخونه و کمپبلو کنکوری بخونه مدال میاره.
در ضمن کتاب عمومی تخصصی هارو پوشش نمیده بلکه کتاب تخصصی عمومی را پوشش میده.
تا مبحثو بلد نباشی حل سوال خیلی فایده نداره.

لایک ها
4

مگه کنکور یا امتحان مدرسس که 10 بار یک کتاب را بخونیم؟
این که هی میگید نکته داره برای المپیاد که نباید بشینید کمپبل را حفظ کنید.
اون یک نفر را شما نمیدونید چیجوری قبول شده شاید قدرت استدلال خیلی خوبی داشته مگه این افراد چند نفرن؟اون 41 نفر یه عالمه اختصاصی خوندن تا مدال گرفتن.نمیتونید بگید هر کی اختصاصی نخونه و کمپبلو کنکوری بخونه مدال میاره.
در ضمن کتاب عمومی تخصصی هارو پوشش نمیده بلکه کتاب تخصصی عمومی را پوشش میده.
تا مبحثو بلد نباشی حل سوال خیلی فایده نداره.
حرف شما کاملا درسته که نمیشه اختصاصی هارو نخوند ، ولی اگه کمپبلو کامل بخونی(نه که کنکوری،المپیادی بخونی)و سوال زیاد حل کنی حتی مرحله دوهم میتونی قبول بشی،این حرفی که من میزنم برمیگرده به افرادی که میرن 10 تا کتاب تخصصی برا هر موضوع میخونن هست ، عزیز من شما بشین یه چند بار کمپلو بخون+از هر تخصصی یه کتاب نهایتا دوتا+حل سوال فراوان تو هرچقدر هم بخونی اما وقتی نتونی سوالو حل کنی خب چه فایده ای داره تو باید با شرایط سوال آشنا بشی ، بفهمی چجوری باید استدلال کنی یقینا پیروز خواهی شد . خلاصه:حرف شما کاملا درسته که باید تخصصی هم بخونیم و تخصصی عمومی رو پوشش میده اما نباید بریم برا هر موضوع 10 تا کتاب بخونیم ، باید یه کتاب نهایتا دوتا از هر تخصصی+کمپبل+حل سوال که قطعا جواب میده

لایک ها
15

من با این متن جدید شما کاملا موافقم

لایک ها
6

از نظر من کمپبل خیلی جالب انگیز تره!

bloodborne

New Member
لایک ها
215

من خودم چون قبل از المپیاد زیست تابع و مشتق رو بلد بودم یه کم برای نمودار ها کارم راحتر بود ولی فهمیدم شما تنها مبحث ریاضیاتی که نیاز دارید فقط ترکیبیات و احتمال هستش که واقعا مهمه توی ژنتیک .من بهتون سفارش میکنم لگاریتم روهم برای بیوشیمی بلد باشد بهتون کمک میکنه.

دومین بحث حاشیه المپیاد زیست نباحث شیمی هستن که بسیار بسیار دارای اهمیت بالایی هستند که من به شما سفارش میکنم شیمی 2و3وپیش رو خوب بخونید و مسئله های بیوشیمی زیادی حل کنید.

برای بحث عمومی هم من با شما موافقم .بله لازمه که حتما یک کتاب عمومی رو یا موازی یا بعد از کتاب های درسی بخونی چون مبانی موضوعاتی که بعدا می خونی رو بهت میگه.حالا هر کس با یه کتاب حال میکنه ولی سعی کنید کمپبل باشه چون مطالبش جدیدتره و یک رفرنس جهانیه.
خب پس معلوم شد که کتاب های عمومی بسیار حائز اهمیت هستند پس می تونید تا مرحله دوم کنار حل مسائل دوره های قبل روشون حساب باز کیند.

می مونه تخصصی ها مه دو چیز مهمه یکی مباحث دوره و یکی علاقه:
خب برای دوره هرچی دادان تو میری تخصصیش رو در سطح 1یا 2 می خونی.
برای علاقه خب دیگه انقدر کتاب های سطح بالا ریخته و توی بازار هست که حد نداره ازجمله این مباحث بافت شناسی و جنین شناسی هستش.

ولی من خودم دوست داشتم که بیوشیمی تخصصی رو هم برای مرحله 1و2 بخونم و الان هم دارم اینکار رو می کنم.

سومین مسئله که بعضی جاها بهش اشاره شد مبحث سوال که سوالات دوره قبل می تونه به همه کمک کنه .بعدش شما می تونید از کتاب های سری ناب فاطمی سوالای مباحث مختلفشو حل کنید
یا برای مباحث گیاهی و اکولوژی و فیزیولوژی انتشارات دانش پژوهان کتاب هایی رو داره که در زمینه سوال می تونه مفید باشه و حتی درسنامه های خوبی رو هم داره.

انشاء الله سال خوبی داشته باشید.

ABC OF IBO

New Member
لایک ها
1

من با حرفتون موافقم که کمپبل منبع جهانیه و المپیادی تره و قشنگتره ، اما نمیدونم چرا من بیشتر با سولومون حال میکنم، حتی برا م1 امسال سولومون رو دوره کردم و حتی کامل نخوندمش اما برا مرحله دو قبول شدم و از اون موقع تا الان دارم کمپبلو تکمیل میکنم یعنی نکاتی که سولومون داشته رو با نکات کمپبل جمع میزنم و یخورده ژنتیک و فیزیو وبیو خوندم و سوال هم دارم زیاد حل میکنم تا راه بیفتم انشالله ، این نکته جمع زدن هم فقط در اثر کمبود وقت مطالعست وگرنه میشستم حسابی کمپبلو میخوندم ، و من برا امسال امیدی ندارم انشالله سال بعد میریم ibo

بالا