Bahram.H

New Member
لایک ها
0
سلام
یکم کمک میخواستم در زمینه منابع المپیاد شیمی
1-سطح کتاب شیمی عمومی ماهان بالاتره یا مسترتون؟اول کدوموبخونم؟
2-زومدال رو ندارم خیلی مهمه؟اگه آره هرکی لینک فارسیشو داره ممنون میشم بذاره
3-شیمی آلی سولومونز ندارم میدونم واسه شروع خیلی مهمه فقط جلد یکش ترجمه تو سایتاهس اگه کسی لینک ترجمه جلد یا جلدهای بعدشوداره بذاره لطفن:)
4-شیمی تجزیه فقط هریس و اسکوگ رو دارم .نمیدونم سطحشون در چ حده و منبع دیگه ای اگه واسه شروع نیازه یاسطح بالاتراز اینامیشناسین ذکرکنین به همراه لینک لطفن
5-معدنی هیویی روباید3جلدش رو بخونم بعد آقابزرگ یانه فقط جلد1کافیه؟و هاوس کرافت سطحش در چ حده(لینکشم اگه دارین ومهمه بذارین ممنون میشم)
6-لواین-اتکینز-آلبرتی-----باروروکی بخونم؟-آلبرتی جلد1روندارم مهمه؟
خیلی ممنون میشم کمکم کنین لطفن:91:واینکه هدفم طلاست ینی نمیخام از هیچ منبعی دریغ کنم:90:
خیلی خیلی ممنون

لایک ها
226
پاسخ : کمک منابع المپیاد شیمی دوره

سلام، اگه شما سوم هستید اونقدر توصیه نمی کنم که برای این منابع وقت بذارید، بهتره به مرحله 2 برسید!

Bahram.H

New Member
لایک ها
0

سلام، اگه شما سوم هستید اونقدر توصیه نمی کنم که برای این منابع وقت بذارید، بهتره به مرحله 2 برسید!
خب من حس میکنم تقریبن خیلی واسه مرحله 2 آمادگی دارم:)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

من پارسال برای المپیاد شیمی منابع مرحله2روچندبارخوندم اما سرجلسه وقت کم آوردم ازاون موقع تاالان همش م2مرورکردم وروی سرعتم هم کارکردم بنظرم دیگه بیشتراز این م2بخونم وقتموتلف کردم امابااین حال هرروز مرور م2روتوی برنامم دارم.بازم ممنون که به م2 تاکیدکردین(فهمیدم م2 مهمه):eek:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

کسی نظری نداره.من به کمک شما دوستان باتجربه خیلی خیلی نیازمندم
وقتم همین جوری داره هدر میره:29::178:

analysis

New Member
لایک ها
51

سلام دوست عزیز..
واسه عمومی من میگم از رو سیلبربرگ بخونین زومدال فقط سوالای اخرش اونم قسمتایی که به شیمی پیش مربوطه رو حل کنین ... چون با این حرفایی که فرمودین یحتمل مورتیمر رو خوندین.. ثانیا لینک فارسی سوالای زومدال اون قسمت هایی که گفتم تو سایت آیروک موجوده..

واسه تجزیه هم اول از آموزش اسکوگ شروع کنین از فصل 9 تا اخر
بعد هر فصل فورا سوالاشو حل کنین.. چون اگه بذارید اخر کتاب بعد همه رو حل کنین زیاد فک نکنم مفید واقع بشه ثانیا واسه این تاکییدم رو سوالاش بیشتره چون سوال آرد امسال که تو مر2 مطرح کردن شبیهشو کاملا تو اسکوگ میتونین ببینین
بعد اسکوگ هم هریس رو بخونین ..اگه هنوز تو تکست مشکلی دارین میتونید تکست هریس رو هم بخونین بعدش اونم سوالا و تمرین های اخر هر فصلو حل کنین که زیاد نیست
بعد هریس هم کتاب کریستین انتشارات دانشگاه همدان (بوعلی)رو بخونین که خیلی خیلی خیلی مهمه تو دوره ینی درحدی که باید چن دور بشه ..واقعا سوالاش عالیه و بیشتر کتاب هم مثال حل شده و سوال هستش
بعضی از دوستان هم میگن که این کتاب انتشارات دانشگاه گیلان رو بخونین که تکست هستش ولی بنظرم و باتوجه به اینکه از یکسری از استاتید پرسیدم نیازی نیست بخونین این انتشاراتو..
واسه آلی هم اول ازسولومنز ج1 شروع کنین خود فایل فارسیش هم تو سایت آیروک موجوده..بعد این کتاب 3000 رو بخونین که ممکنه بعضی از افراد بگن نیاز نیست ولی خیلی خیلی کتاب خوب و مفهمومی هستش 10 فصل اولش نیاز به خوندن ینی میتونم بگم بعد این کتاب به اعتماد بنفس بالایی تو آلی میتونین دست پیدا کنین
بعد این تمرین های کلایدن رو حل کنین که خیلی مهمن و انگلیسیشم موجوده تو سایت ها دقیق نمیدونم
بقیه کتاب ها هم مثه وید و ولهارد و مک موری و ... خوبن ولی اینایی که گفتم در اولویت هستن
واسه فیزیک هم من.که تاحالا چیزی نخوندم ازش ولی باتوجه به نظر اساتید و دوستان با تجریه گفتن سنتیک رو از رو لواین و ترمو رو از رو اتکینز باید خوند..
واسه معدنی هم نمیدونم چیزی بگم ..
موفق باشید :)

آخرین ویرایش توسط مدیر

xamush

New Member
لایک ها
8

با سلام
اگه وقت کم داری و میخوای مطالب دوره رو جم کنی ، بهتر از جزوات یکی از استادا که میشه اینترنتی خرید ، خریداری بکنی و تقریبا میتونی 50 درصد مطالب رو بخونی
موفق باشی

SAJJADM

New Member
لایک ها
37

با سلام
اگه وقت کم داری و میخوای مطالب دوره رو جم کنی ، بهتر از جزوات یکی از استادا که میشه اینترنتی خرید ، خریداری بکنی و تقریبا میتونی 50 درصد مطالب رو بخونی
موفق باشی
سلام . میشه بگید کدوم استادا و از کجا میشه تهیه کرد ؟

xamush

New Member
لایک ها
8

من فقد خواستم اشاره کنم تا مبادا تبلیغ حساب بشه ، جزوه ی آقا ی زمانی نسب بد نیست ( البته اگه چند بار بخونی ) ، قسمت شیمی فیزیک و تجزیه از همه ی قسمت هایه جزوه بهتره
موفق باشی.

sarina.n

New Member
لایک ها
66

برای شیمی معدنی کتابای مورتیمر ، کاتن و هیویی رو مطالعه کنید . موفق باشید.

بالا