x-star

New Member
لایک ها
243
پاسخ : کنکوری های 94

محض اطلاعتون بگم کتاب فیزیک های فار بهترین اولین کتابهای نشرشده از این انتشارات و نقطه قوت کتابهای این انتشاراته !!! :4:
;کتاباش مخصوصه رشته ریاضیه؟یابراتجربیاهم هست؟

omid-z

New Member
لایک ها
319

حسابان=میکرو گاج
فیزیک =میکرو گاج و نشرالگو
شیمی= مبتکران
ادبیات=گاج سبز و خیلی سبز
زبان فارسی = خیلی سبز
عربی=گاج سبز
هندسه= نشرالگو
فعلا همین

UN(A)kNOwn

New Member
لایک ها
225

سلام!
زیست 1 : خیلی سبز زیست 2 : 8000 پیش : نمیدونم ... احتمالا الگو!
کتاب های الگو شنیدم باید بعد عید کار کنیم که کاملا مسلط شدیم! درسته؟
ریاضی : میکرو گاج
شیمی : مبتکران
فیزیک : نقره ای
ادبیات : گاج موضوعی، البته برای معنی و تاریخ ادبیات از لقمه هم استفاده میکنم!
عربی : گاج سفید
دینی : گاج نقره ای
زبان : نمیدونم!
ترازم به طور میانگین 6900

loyal75

New Member
لایک ها
211

من هم شدم 7750 ....

من موندم پیش دانشگاهی هنوز شروع نشده شما چطوری دیفرانسیل و تحلیلی و گسسته رو 100 می زنید... واقعا چطوری؟؟؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

به نظرتون از الآن ادبیات مبحثی خواندن کار خوبیست؟!

دیفرانسیل تست یا آموزش الگو؟؟؟
گسسته و تحلیلی رو نگفتید....
اولا که کی گفته من اونارو 100 میزنم؟ اصن گسته و تحلیلی رو باهم نمیشه برداشت :دی
دیفرانسیل الگو کتابی که من دارم هم آموزش داره هم تست.. ینی فکر کنم برا پیش تست خالی نداره..
گسسسته و تحلیلی فعلا تست نمیزنم..
ادبیات هم من خودم ضعف دارم ولی دارم روش خوندنمو تغییر میدم.. بنظرم ادبیات رو باید مبحثی خوند..

only physics

New Member
لایک ها
2,386

دوستان توصيه ميكنم براي سال كنكور هيچ كتابي از خيلي سبز رو نخونيد .

خيلي سبز براي هر مقطع خوبه مثلا شما وقتي سال سوم هستيد مي تونيد فيزيك يا مثلا يراضي خيلي سبز بزنيد.

اما سال كنكور ترجيحا سمت هيچ كتاب خيلي سبز نريد چون اصلا كنكوري عمل نكره.

ان شاء الله موفق باشيد

Wight

New Member
لایک ها
888

دوستان توصيه ميكنم براي سال كنكور هيچ كتابي از خيلي سبز رو نخونيد .

خيلي سبز براي هر مقطع خوبه مثلا شما وقتي سال سوم هستيد مي تونيد فيزيك يا مثلا يراضي خيلي سبز بزنيد.

اما سال كنكور ترجيحا سمت هيچ كتاب خيلي سبز نريد چون اصلا كنكوري عمل نكره.

ان شاء الله موفق باشيد
یه سوال : بهتر نیست که از همون اول سراغ خیلی سبز نریم ؟و بریم سراغ کتاب های کنکوری تر ؟ (با یک تیر دو نشون بزنیم و هم درس سال سوم رو یاد بگیریم و هم با تست های کنکور آشنا بشیم)

ممنون از وقتی که می گذارید!

only physics

New Member
لایک ها
2,386

یه سوال : بهتر نیست که از همون اول سراغ خیلی سبز نریم ؟و بریم سراغ کتاب های کنکوری تر ؟ (با یک تیر دو نشون بزنیم و هم درس سال سوم رو یاد بگیریم و هم با تست های کنکور آشنا بشیم)

ممنون از وقتی که می گذارید!

مشكلي نيست اتفاقا كار خوبيه .

آخه دوستان توي پست هاي قبلي خيلي هاشون براي كنكور اسم كتاب خيلي سبز رو برده بودن كه اصلا براي كنكور مناسب نيست.

ان شاء الله موفق باشيد.

nikata

New Member
لایک ها
6

سلام
من زیست شناسی پیش 1 از خیلی سبز نگاهی انداختم ، بنظر من خیلی گیج کننده بود . خیلی در حاشیه رفته اصل موضوع گم میشه . مطالب اگر خیلی زیاد باشه و خیلی ریز در مباحث رفته باشه بدتر باعث سردرگمی و خسته شدن میشه .

لایک ها
6

سلام به همه دوستان خوب
به تجربیات من گوش بدین چون به نوعی من ریش سفید اینجام، قبلا یعنی ده دوازده سال پیش با رتبه 1056 منطقه دو پزشکی قبول شدم بدون این که حتی یک کتاب کنکور داشته باشم، البته نه دقیقا هیچی، یک دونه کتاب تست فیزیک علوی داشتم که اونم چون ناموجود بود کپی کردن برام!
هوار تومن هم پول دادم برای کپی.
اون وقتا از این خبرا و لوس بازیها نبود.
متاسفانه به علت برخی اتفاقات سال چهارم انصراف دادم اما حالا دوباره تصمیم گرفتم باز پزشکی بخونم.
من راجع به کتابها و کنکور خیلی تحقیق کردم و باورتون نمیشه به چه نتیجه ای رسیدم:
همه سوالا از متن کتابهای درسی دبیرستان میاد!
عجیبه، نه؟
پس موضوع چیه؟
موضوع اینه که بخواهید نخواهید منبع اصلی شما همین کتابهای درسی دبیرستان هست اما با دو شرط.
اول این که باید اونها رو بفهمید، مثلا خودتون کار کنید، معلم داشته باشید یا به توسط کتابهای کمک درسی
دوم این که باید از نکات و روشی که در کنکور استفاده میشه آگاهی داشته باشید
خوب اما نتیجه گیری ...
اگر مشکل شما آموزش هست که به خودتون ربط داره چون هر کسی با یک کتاب خاص رابطه برقرا میکنه
اگر مسئله آشنایی با کنکور و نکاتش هست که باز به نظر من مورد بالا صدق میکنه
نمونه:
فلان کتاب که اتفاقا مشهور هم است بدرد نمیخوره چون فلان مسئله که باید ppm رو از فلان روش حل میکرد توش نبود اما اون یکی کتاب توش بود.
پاسخ بنده: اون دانش آموزی که نتونه فلان مسئله ppm رو از فلان روش حل کنه یعنی اصلا مطلب رو درک نکرده به همین جهت اصلا لیاقت قبول شدن در رشته بالا رو نداره، این تقصیر کتاب نیست!
نتیجه گیری کلی:
این که شما چه کتابی بگیرید مهم نیست بلکه راحتی شما با اون کتاب خاص، چطور یاد گرفتن و آشنایی با فرم کنکور مهم هست.
به همین علت من رفتم کل کتابهامو فقط از یک انتشارات گرفتم.
اما یک استثنا هم وجود داره و اون هم کتاب بد هست، حالا به هر دلیلی مثلا چاپ بد یا توضیح بد و نامفهوم یا مثلا زیاده روی و پرداختن به حواشی.
پیشنهاد بنده اینه که بجای تیتر دهن پرکن چه کتابی بگیریم از این به بعد کتابهای بد رو شناسایی کنید و تیتر بزنید، چه کتابهایی نگیریم.
شاد و سلامت باشید

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

سلام به همه دوستان خوب
به تجربیات من گوش بدین چون به نوعی من ریش سفید اینجام، قبلا یعنی ده دوازده سال پیش با رتبه 1056 منطقه دو پزشکی قبول شدم بدون این که حتی یک کتاب کنکور داشته باشم، البته نه دقیقا هیچی، یک دونه کتاب تست فیزیک علوی داشتم که اونم چون ناموجود بود کپی کردن برام!
هوار تومن هم پول دادم برای کپی.
اون وقتا از این خبرا و لوس بازیها نبود.
متاسفانه به علت برخی اتفاقات سال چهارم انصراف دادم اما حالا دوباره تصمیم گرفتم باز پزشکی بخونم.
من راجع به کتابها و کنکور خیلی تحقیق کردم و باورتون نمیشه به چه نتیجه ای رسیدم:
همه سوالا از متن کتابهای درسی دبیرستان میاد!
عجیبه، نه؟
پس موضوع چیه؟
موضوع اینه که بخواهید نخواهید منبع اصلی شما همین کتابهای درسی دبیرستان هست اما با دو شرط.
اول این که باید اونها رو بفهمید، مثلا خودتون کار کنید، معلم داشته باشید یا به توسط کتابهای کمک درسی
دوم این که باید از نکات و روشی که در کنکور استفاده میشه آگاهی داشته باشید
خوب اما نتیجه گیری ...
اگر مشکل شما آموزش هست که به خودتون ربط داره چون هر کسی با یک کتاب خاص رابطه برقرا میکنه
اگر مسئله آشنایی با کنکور و نکاتش هست که باز به نظر من مورد بالا صدق میکنه
نمونه:
فلان کتاب که اتفاقا مشهور هم است بدرد نمیخوره چون فلان مسئله که باید ppm رو از فلان روش حل میکرد توش نبود اما اون یکی کتاب توش بود.
پاسخ بنده: اون دانش آموزی که نتونه فلان مسئله ppm رو از فلان روش حل کنه یعنی اصلا مطلب رو درک نکرده به همین جهت اصلا لیاقت قبول شدن در رشته بالا رو نداره، این تقصیر کتاب نیست!
نتیجه گیری کلی:
این که شما چه کتابی بگیرید مهم نیست بلکه راحتی شما با اون کتاب خاص، چطور یاد گرفتن و آشنایی با فرم کنکور مهم هست.
به همین علت من رفتم کل کتابهامو فقط از یک انتشارات گرفتم.
اما یک استثنا هم وجود داره و اون هم کتاب بد هست، حالا به هر دلیلی مثلا چاپ بد یا توضیح بد و نامفهوم یا مثلا زیاده روی و پرداختن به حواشی.
پیشنهاد بنده اینه که بجای تیتر دهن پرکن چه کتابی بگیریم از این به بعد کتابهای بد رو شناسایی کنید و تیتر بزنید، چه کتابهایی نگیریم.
شاد و سلامت باشید
منم کاملا موافقم
ولی اینجا فقط کتابای خودمونو میگیم نه اینکه توصیه کنیم
فقط یکی دو مورد اینجوریه که اونم مشخصه واقعا که این کتاب بهترینه
مثل فیزیک گاج که واقعا عالیه

nikata

New Member
لایک ها
6

سلام به آقای علیرضا
من هم سال 77 وارد کارشناسی شدم الان دانشجوی دکترا هستم و مجدد تصمیم گرفتم کنکور بدم . زمان ما اصلا کتاب تست و این حرفا نبود . کتاب کمک درسی نبود یا کسی کلاس کنکور با این شدت و حدت نمی رفت . الان میگن باید تکنیک بلد باشی . نمی دونم شاید درست باشه منم خواستم چند ماهی وقت بذارم ببینم تکنیک یعنی چی؟ یا نحوه درس خوندن امروزی ها با ما چه فرقی داره

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

زيست و رياضي تون رو اگه تغيير بديد بهتره .

زيست : نشرالگو

رياضي : جامع مهروماه يا ميكروطبقه بندي گاج

خيلي سبز زياد كنكوري نيست . البته اين فقط نظرمنه ها . تصميم نهايي به عهده ي خود شماست.

ان شاء الله موفق باشيد
خوب اینم نظر شماست ولی درکل کتاب خیلی مناسب و خوبی برای زیست فعلا توی بازار نیس به نظر من زیست خیلی سبز خوب بود ولی نه واسه این کنکورا بلکه برای کنکور 90 یا 91 چون هیچ سوال ترکیبی و سبک جدید کنکورای 92 به بعد رو نداره ولی در کل بدک نیس.البته اینم بگم که کتابایی که این نوع سوالات رو دارن هم خیلی سوالات قوی و خوبی ندارن.

من هم شدم 7750 ....

من موندم پیش دانشگاهی هنوز شروع نشده شما چطوری دیفرانسیل و تحلیلی و گسسته رو 100 می زنید... واقعا چطوری؟؟؟

به نظرتون از الآن ادبیات مبحثی خواندن کار خوبیست؟!

دیفرانسیل تست یا آموزش الگو؟؟؟
گسسته و تحلیلی رو نگفتید....
خوب من معتقدم غیر از بار اول که باید ادبیات کلی و کامل خونده بشه از بار دوم باید ادبیات رو برخلاف خیلی از دروس مبحثی خوند:
یعنی لغت و املا و زبان فارسی و...همگی به تفکیک و جدا از هم دیگه.

لایک ها
6

سلام به آقای علیرضا
من هم سال 77 وارد کارشناسی شدم الان دانشجوی دکترا هستم و مجدد تصمیم گرفتم کنکور بدم . زمان ما اصلا کتاب تست و این حرفا نبود . کتاب کمک درسی نبود یا کسی کلاس کنکور با این شدت و حدت نمی رفت . الان میگن باید تکنیک بلد باشی . نمی دونم شاید درست باشه منم خواستم چند ماهی وقت بذارم ببینم تکنیک یعنی چی؟ یا نحوه درس خوندن امروزی ها با ما چه فرقی داره
عرض ارادت داریم
همینطوره که شما میفرمایید مهم تکنیک و نوع آزمونهاست که نسبت به دوران ما بشدت عوض شده.
راستش من فکر میکنم یخورده باید توضیح بدم ...
شما دانشگاه قبول شدید و الان هم دارید دکترا میخونید پس من حدس میزنم بهره هوشی شما باید دوروبر 120 باشه (اگر بیشتر نباشه)، خوب شما با این خصوصیات یک سوال مبهم یا پیچیده میبینید اما مفهوم رو بخوبی بلدید، چکار میکنید؟
خوب با کمی تفکر احتمالا حلش میکنید، تا اینجا مشکلی نداریم اما فرض کنید مثلا در درس شیمی پنج یا شش تا از این نوع سوالات باشه، اون وقت چی؟
اینجا دیگه هوش و درک مطلب بدرد نمیخوره و دلیلش هم خیلی ساده هست، وقت به شما اجازه نمیده!
وای به روزی که هر کدام از دروس چند تا از این نوع سوالات داشته باشن.
پس تنها راهی که باقی میمونه اینه که شما از پیش با حداکثر ممکن این نوع سوالات آشنا بشین.
خوب این کار رو هم موسسات خاصی دارن انجام میدن، چه توسط کتابها و چه توسط آزمونهای دوره ای.
اما باز من تاکید دارم که اصل خود کتابهای درسی دبیرستان هستن چون سوالهای پیچیده حداکثر از ده تا بیست درصد هر درس بیشتر نمیشن.
اگر کسی کتابهای درسی رو بقول بچه ها فول فول باشه و روی سرعت تست زنی خیلی خوب کار کرده باشه بجرات میتونم بگم میتونه رشته های بالا قبول بشه.
شما تمام درسها رو ده یا پانزده درصد سختهاشو توی کنکور نزن و ده درصد هم سوالای معمولی رو نزن.
اینطوری همه درسهات میشه هفتادو پنج درصد یعنی پزشکی یکی از دانشگاههای تهران!
اینطور نیست؟
من روی نوع درس خوندن برای درک یا حفظ مطلب ادعایی ندارم فقط میگم برگ برنده این هست که (پس از درک و حفظ مطلب) شبیه ترین تستها به کنکور (هم تالیفی هم کنکورهای دو سه سال اخیر) رو باید کار کرد حالا فرقی نمیکنه مال چه موسسه ای باشه.
البته صد درصد اگر نکات خوبی توی اون تستها باشه درصد شما رو بالاتر میبره.
ختم کلام و نتیجه گیری:
1. هر کسی با یک کتاب ارتباط خوبی پیدا میکنه
2. بهتره که گفته بشه کدوم کتاب رو نگیریم تا این که کدوم کتاب رو بگیریم
3. شبیه سازی کنکور در خانه یا در آزمونهای دوره ای موسسات

nikata

New Member
لایک ها
6

سلام دوست عزیز آقای علیرضا ، من کاملا با شما موافقم
ولی چون من فرصت زیادی ندارم و تازه تصمیم به شرکت در کنکور گرفتم زمان حذف گزینه برای رسیدن به کتابهای مفید ندارم . روز شنبه 8 شهریور قراره برم برای مشاوره در گزینه 2. نمیدونم چقدر برام موثر خواهد بود. به همین دلیل این پست اینجا ایجاد کردم تا از تجربیات دوستان بهره ببرم. البته بگم که من لیسانس ، ارشد و دکترا در دوره روزانه تحصیل کردم و تنها شانس شرکت در دانشگاه آزاد را دارم ولی برای قبولی در رشته های بالا (داروسازی مدنظر من هست) قطعا رقابت سنگین خواهد بود .
اگر شما پیشنهادی راجع به موسسه و کتاب های کمک درسی و تستی دارید خوشحال میشم از تجربیات شما هم استفاده کنم.
امیدوارم همه موفق باشن

ALI493

Member
لایک ها
81

ولی چون من فرصت زیادی ندارم و تازه تصمیم به شرکت در کنکور گرفتم زمان حذف گزینه برای رسیدن به کتابهای مفید ندارم . روز شنبه 8 شهریور قراره برم برای مشاوره در گزینه 2. نمیدونم چقدر برام موثر خواهد بود. به همین دلیل این پست اینجا ایجاد کردم تا از تجربیات دوستان بهره ببرم. البته بگم که من لیسانس ، ارشد و دکترا در دوره روزانه تحصیل کردم و تنها شانس شرکت در دانشگاه آزاد را دارم ولی برای قبولی در رشته های بالا (داروسازی مدنظر من هست) قطعا رقابت سنگین خواهد بود .
اگر شما پیشنهادی راجع به موسسه و کتاب های کمک درسی و تستی دارید خوشحال میشم از تجربیات شما هم استفاده کنم.
امیدوارم همه موفق باشن
یه توصیه.......

من تابستون آزمون های گزینه دو رو شرکت کردم آزمون هاش واقعا عالی بود اما برنامه ریزی و مشاورش واقعا بد بود طوری که من دو بار مشاورشو رفتم اما راه حلی واسه مشکلات من ندادند
(خاطر نشان کنم مشکل من بی دقتی اون هم به اندازه فوق تصور..........) الان برنامه ریزی های این موسسه هم براتون گذاشتم ببنین واقعا این ها چه آدمی هایی هستن...............

Download Riyazi A - 1 (2).pdf

only physics

New Member
لایک ها
2,386

امیدوارم همه موفق باشن

موسسه ي قلم چي بهتر از بقيه عمل ميكنه از هر لحاظ.

كتاب ها هم ترجيحا براي كنكور اصلا خيلي سبز نخريد چون كنكوري كار نكرده.

ان شاء الله موفق باشيد.

nikata

New Member
لایک ها
6

ان شاء الله موفق باشيد.

سلام مرسی از راهنمایی شما
7 شهریور رفتم آزمون گزینه 2 شرکت کردم مشاور می گفت نتایج اولیه بد نیست . جالا کمی دارم میخونم تا ببینم تا خدا چی میخواد .

سلام دوستان
من یک پیشنهاد دارم : اگر دوستان تمایل دارن گاهی در این پست درسنامه های کوچولویی بذاریم تا همه استفاده کنیم.:119:

لایک ها
27

aist : olgu
riazi : takhte siah
fizik : far
shimi : mehro mah jame
adabiat ; kheili sabze jame
arabi : jame olgu
zaban : hichi

miangine taraz : 6800

ان شاء الله موفق باشيد.

slm. mishe begid kheili sabz chera khoob nsiti ?? manoon :)

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

ان شاء الله موفق باشيد.
من خیلی با این حرفتون موافق نیستم که خیلی سبز مناسب نیست

برای کسانی که رتبه های پایین میخوان حل تستای یه مقدار مشکلم لازمه
معمولن کسی که تستای یه مقدار مشکل تر هم حل کنه هم دید خوبی تو اون درس بهش میده هم سرعت عملشو تو سؤال های آسون و متووسط زیاد میکنه
البته زمان زدن تستای مشکل بعد از تسلط کامل به اون مبحثه
در ضمن کتب کنکور سال چهارم تمام موسسات خلاصه میشه تو درسنامه و تستای کنکور و سنجش و یه مقدار خیلی کمی تست تالیفی تو بعضی از دروس واقعن درسنامه های خیلی سبز عالین ... تستای تالیفی خوبی هم داره

only physics

New Member
لایک ها
2,386

ببينيد من گفتم خيلي سبز براي هر مقطع خوبه يعني مثلا من الان كلاس سوم هستم و براي فيزيك ميرم سراغ خيلي سبز.

خب اين كار بسيار خوبيه چون هم تست هاي مناسبي داره هم تنوع سوالاش بالاست هم به قول خودتون تست هاي فراتر هم داره.

منتها آيا درسته يه دانش آموز كنكوري كه محور كارش بايد كنكور باشه بياد بره مثلا يه گام فراتر خيلي سبز رو بزنه ؟

مسلما درست نيست .

ولي مثلا تست هاي دشوار كتاب مبتكران شيمي ، يه خرده معقول تره .

من از اين بابت گفتم نه اينكه بگم خيلي سبز اصلا خوب نيست .

ان شاء الله موفق باشيد.

بالا