لایک ها
127
پاسخ : کنکور ریاضی 93

سلام بچه ها خسته نباشید.
من که سوال دیگه کنکوردارم.
ولی لطفا یکی از اونایی که جال و حوصلش رو داره بگه این سوال چه جوری حل می شه؟
درضمن شیمی تون از تجربی ها سخت تره بود.
اینم سوال:

ali.bsh

New Member
لایک ها
23

سلام بچه ها خسته نباشید.
من که سوال دیگه کنکوردارم.
ولی لطفا یکی از اونایی که جال و حوصلش رو داره بگه این سوال چه جوری حل می شه؟
درضمن شیمی تون از تجربی ها سخت تره بود.
اینم سوال:
اول نعداد کل حالت ها رو حساب می کنیم که می شه c(8,2)*c(6,2) که می شه 420 حالت.تعداد حالت هایی که 4 مهره هم رنگن برابر با تعداد حالت هایی که 4 تا مهره سفید بیان یا 4 تا مهره سیاه بیان.(نه بابا!)
توی c(5,2)*c(4,2) حالت 4 مهره سفیدن و توی c(3,2)*c(2,2) حالت 4 مهره سیاهن که در مجموع می شه 63 حالت و 63/420=0.15 . نمی دونم چرا توی امتحان من 3/20 رو برابر 0.12 در نظر گرفتم و این سوالو اشتباه زدم!

90h92

New Member
لایک ها
248

اون بر اساس کنکورای قبلی تخمین می زنه.
اون بر اساس کنکور 92 هم تخمین میزنه !!
بعد الان تخمین رو فقط با توجه ب کنکورای سال قبل انجام میگیره دیگه !!

لایک ها
127

اول نعداد کل حالت ها رو حساب می کنیم که می شه c(8,2)*c(6,2) که می شه 420 حالت.تعداد حالت هایی که 4 مهره هم رنگن برابر با تعداد حالت هایی که 4 تا مهره سفید بیان یا 4 تا مهره سیاه بیان.(نه بابا!)
توی c(5,2)*c(4,2) حالت 4 مهره سفیدن و توی c(3,2)*c(2,2) حالت 4 مهره سیاهن که در مجموع می شه 63 حالت و 63/420=0.15 . نمی دونم چرا توی امتحان من 3/20 رو برابر 0.12 در نظر گرفتم و این سوالو اشتباه زدم!
خیلی خیلی ممنون.موفق باشید.

moghini

New Member
لایک ها
258

کلا" یکی از بدبختی های کنکوری ها اینه که درصد هاشون تا عمر دارند عین زنگوله رو گردنشونه .والا شیطونه میگه بزنم تو گوشش یه سال دیگه پشت بمونم با یه درصد ها و رتبه های آبرومندانه وارد دانشگاه بشم.

NILOU75

New Member
لایک ها
292

کلا" یکی از بدبختی های کنکوری ها اینه که درصد هاشون تا عمر دارند عین زنگوله رو گردنشونه .والا شیطونه میگه بزنم تو گوشش یه سال دیگه پشت بمونم با یه درصد ها و رتبه های آبرومندانه وارد دانشگاه بشم.
دقیقا منم اینجوری فک میکنم :4:

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

داری از بیرون به قضیه نگاه میکنی واسه همین فک میکنم تا حدودی اشتباه میکنی.منم تابستون پیش همین طوری مثل تو فکر میکردم.

الان تو بچه های 92 ای فقط و فقط در حد یکی دو ماه اول همه تو کف درصد ها(اونم فقط درصدهای رتبه های زیر 10 و نه همه!) و مدال های هم بودند و بعد اون دیگه به معنای واقعی رتبه 1 کنکور با رتبه 100 کنکور هیچ تفاوتی نداشتند و همه با هم به خوبی و خوشی داریم درسمون رو میخونیم و همه کنکور رو فراموش کردند!!

یه مثال ساده.

توی آزمایشگاه هامون باید همگروهی داشته باشیم. مثلا این که رتبه 1 کنکور با رتبه 150 کنکور همگروه باشه اصلا چیز عجیب و غریبی نیست و نه رتبه 1 ایه خودش رو میگیره و نه 150 ایه هی حسودیش میشه.(بدیهیه که استثنا هم هست ولی زیر 5 درصد بگیرید استثناها رو)

حتی توی برق شریف هم این موضوع زنگوله روی گردن که گفتی که به ظاهر به شدت باید مشاهده بشه مشاهده نمیشه و انتظاری نداشته باش که توی جاهای دیگه این موضوع مهم باشه.

سر یه موضوع الکی و به شدت غیر مهم یک سالت رو تلف نکن.

سعی کن بهترین چیزی رو که میتونی انتخاب کنید.

توکلت به خدا باشه بقیه ش حله

Dimond96

New Member
لایک ها
373

به تظرتون با توجه به اینکه تاثیر نمرات نهایی امسال مستقیم شده، این در چه حد می تونه تاثیر داشته باشه ؟!!!!!

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

به تظرتون با توجه به اینکه تاثیر نمرات نهایی امسال مستقیم شده، این در چه حد می تونه تاثیر داشته باشه ؟!!!!!

کلا که تاثیر زیادی داره! (25 درصد مستقیم!!)

اگه هم کنکور آسون باشه بدیهیه که تاثیرش روی تغییر رتبه بچه ها بسیار محسوس خواهد بود.

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

واقعا"
نمیدونم خیلی ناراحت شدم.سر ادبیات خیلی شک کردم همچنین سر معارف.محاسباتی های فیزیک هم اعصابمون رو خرد کرد.واقعا" زجر آور هست وقتی میدونید چی کار باید بکنید اما خطای محاسباتی یا غیره مانع از نتیجه گیری میشه.
دقیقا مشکل منم همین بود.میدونستم باید چیکار کنم ولی جواب آخرم در نمیومد.امیدوارم هممون نتیجه دلخواهمونو بگیریم.نگران نباشید

فهیمه H

New Member
لایک ها
45

برای منم این اتفاق افتاد
سر ریاضی 10 تا سوالو ب جواب اخر نرسیدم واقعا دیوانه کننده بود اخرشم فقط ب 22 تا سوال جواب دادم ک یکیشم غلط شد.
80 درصد سوالارو حل کردم اما یا شک داشتم یا ب جواب اخر نمیرسیدم.
بتوکل ب خدا.

آخرین ویرایش توسط مدیر

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

22تا حل کردین؟؟؟؟آفرین دارین شما
من سرجمع10 تا هم نشده فکر کنم کهخ غلط و صحیحشم نمیدونم هنوز
دیگه بینیم سازمان سنجش چقدر مهربونه که میدونم اصلا نیست

لایک ها
127

کسی سوالا خارج از کشور رو نداره؟93؟
اگه بدید ممنون

فهیمه H

New Member
لایک ها
45

تا اونجایی ک میدونم سوالای خارج کشور هر سال نزدیک کنکور سال بعد
تقریبا اردیبهشت ماه منتشر میشه!
من ک تا قبل از انتشار کتاب های دور دنیا در 4 ساعت گاج یا کتاب زرد قلمچی نتونستم ب سوالای خارج از کشور پارسال دسترسی پیدا کنم
تازه اولین بار سوالارو سایت سنجش انتشار میده ک تا اونجایی ک میدونم فعلا انتشار نداده!
گذشته از اون اگ میخوای برای کنکور سال اینده برنامه بچینی کنکور 92 داخل و خارج با کنکور 93 کافیه!

لایک ها
127

تا اونجایی ک میدونم سوالای خارج کشور هر سال نزدیک کنکور سال بعد
تقریبا اردیبهشت ماه منتشر میشه!
من ک تا قبل از انتشار کتاب های دور دنیا در 4 ساعت گاج یا کتاب زرد قلمچی نتونستم ب سوالای خارج از کشور پارسال دسترسی پیدا کنم
تازه اولین بار سوالارو سایت سنجش انتشار میده ک تا اونجایی ک میدونم فعلا انتشار نداده!
گذشته از اون اگ میخوای برای کنکور سال اینده برنامه بچینی کنکور 92 داخل و خارج با کنکور 93 کافیه!
این جوری هم نیست!!!
الآن کتاب های گاج نقره ای داخلشون سراسری و خراج از کشور 93 رو زده!

لایک ها
82

سلام میخواستم نظرتون راجع به درصدام بدونم که ایا در منطقه دو احتمال زیر صد شدن دارم یا نه ؟
ریاضی70 فیزیک 81 شیمی52 ادبیات 54 دینی70 عربی80 زبان67

فهیمه H

New Member
لایک ها
45

احتمالش هست.اگ واقعا کنکورو بررسی کردین و درصدات واقعین.تبریک میگم .

بالا