tikytak

New Member
لایک ها
5
سلام به نظر شما چرانسبیت وکوانتم باهم سازگاری ندارند وهمه دنبال نظریه وحدت یافته اند در حالی که هر دوی انها ثابت شده؟:225:

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998
پاسخ : کوانتم ونسبیت

چی میگی تو؟

kiki75

New Member
لایک ها
116

میشه واضح توضیح بدین منظورتونو....
منظورتون نظریه universal هست؟؟؟

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

سوالت رو خوب توضیح بده...خودت میدونی از چی حرف میزنی؟کوانتوم چیه؟نسبیت چیه؟کی اثبات کرده؟بر پایه چی اثبات کرده؟کی گفتهاینا باید همو تایید کنن؟کی گفته نمیکنن؟
بنظر من قبل از پاسخ به این سوال بهتره کوانتوم و نسبیت رو خوب یاد بگیریم بعد اظهار نظر کنیم..:43:
با یه چیزی که تو مجله علمی تخیلی یا روزنامه بخونیم نمیشه پاسخ داد.

tikytak

New Member
لایک ها
5

سلام اولا شماسری به اینترنت بزنید شرح کاملی هم ازنسبیت و کوانتوم به شما ارایه می دهد ثانیا هدف من تحقیق خودتون بود چون واقعا موضوع جالباست راستی این موضوع مال داستان علمی تخیلی هم نیست برای اثبات این موضوع قسمتی از متنی در رابطه با موضوع از ویکی پدیا اوردم =موقتی می‌خواهیم مکانیک کوانتومی را با نظریهٔ نسبیت عام (که توصیف‌گر فضا-زمان در حضور گرانش است) ترکیب کنیم، به ناسازگاری‌هایی برمی‌خوریم که این کار را ناممکن می‌کند. حل این ناسازگاری‌ها هدف بزرگ فیزیکدانان قرن بیستم و بیست‌ویکم است. فیزیکدانان بزرگی همچون استیون هاوکینگ در راه رسیدن به نظریهٔ وحدت‌یافتهٔ نهایی تلاش می‌کنند؛ نظریه‌ای که نه تنها مدل‌های مختلف فیزیک زیراتمی را یکی کند، بلکه چهار نیروی بنیادی طبیعت -نیروی قوی، نیروی ضعیف، الکترومغناطیس و گرانش- را نیز به شکل جلوه‌های مختلفی از یک نیرو یا پدیده نشان دهد.

kiki75

New Member
لایک ها
116

ویکی پدیا اصلا منبع قایل اعتمادی نیست..........
از کتاب های معتبر استفاده کنید....ترجیحا زمان اصلی

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

خب پس هر کی ویکی پدیا بخونهکلن مطلب یاد میگیره؟
پس ما چرا بزنیم تو سر خودمون کلی ایرودف و کوفت و زهرمار میخونیم؟یه راست بریم ویکی پدیا رو بخونیم بریم المپیاد بدیم!!
اونهایی که به اندازه ی 2 تا ی سن من و تو (جمعن) کوانتوم و نسبیت خوندن جوابی برای این سوال ندادن ما با ویکی پدیا بریم جواب بدیم؟
بهتر نیست اول راه یاد گرفتن کوانتوم و نسبیت رو یاد بگیریم بعد بریم سراغ پرسش هایی از این قبیل؟؟من تو ماراتن مکانیک آماری و کوانتوم سعی کردم یه سری کتاب برا کوانتوم معرفی کنم
برا نسبیت هم اگر کسی میدونه(بجز کتابهای دینامیک و مکانیک معمولی) بگه ملت بتونن استفاده کنن.تازه اونها رو بخونیم و مساله هم خوب ازشون حل کنیم میتونیم صورت این سوال رو درست متوجه شیم و روش فکر کنیم.
ناراحت نشو رفیق.من فقط میگم بهتره یه کم عمیق تر به قضیه نیگا کنیم.

tikytak

New Member
لایک ها
5

من برای این که نشان دهم این موضوع واقعا وجود دارد از این سایت استفاده کردم من دنبال جوابش نیستم واین که اثبات بخونید گفتم که هدف من تحقیق شما ست پس زیاد خورده نگیرید وگیر ندید این موضوع برای تنوع ذهن موضوع خوبی است

آخرین ویرایش توسط مدیر

vahid sh

New Member
لایک ها
1

سلام اولا شماسری به اینترنت بزنید شرح کاملی هم ازنسبیت و کوانتوم به شما ارایه می دهد ثانیا هدف من تحقیق خودتون بود چون واقعا موضوع جالباست راستی این موضوع مال داستان علمی تخیلی هم نیست برای اثبات این موضوع قسمتی از متنی در رابطه با موضوع از ویکی پدیا اوردم =موقتی می‌خواهیم مکانیک کوانتومی را با نظریهٔ نسبیت عام (که توصیف‌گر فضا-زمان در حضور گرانش است) ترکیب کنیم، به ناسازگاری‌هایی برمی‌خوریم که این کار را ناممکن می‌کند. حل این ناسازگاری‌ها هدف بزرگ فیزیکدانان قرن بیستم و بیست‌ویکم است. فیزیکدانان بزرگی همچون استیون هاوکینگ در راه رسیدن به نظریهٔ وحدت‌یافتهٔ نهایی تلاش می‌کنند؛ نظریه‌ای که نه تنها مدل‌های مختلف فیزیک زیراتمی را یکی کند، بلکه چهار نیروی بنیادی طبیعت -نیروی قوی، نیروی ضعیف، الکترومغناطیس و گرانش- را نیز به شکل جلوه‌های مختلفی از یک نیرو یا پدیده نشان دهد.
راستی کی گفته که کوانتوم و نسبیت اثبات شده؟؟؟ هیچوقت یک نظریه اثبات نمیشه!!!!

seyed iman

Well-Known Member
لایک ها
998

درستیش خیلی اوقات با آزمایش تصدیق میشه ولی برای اثبات باید از اصول موضوع استفاده کنیم که اصول موضوع همون نظریس.
پس کمابیش حرفتون درسته.

بالا