FMHFMH

New Member
لایک ها
286
خیلی دلم می خواد نظر بچه های نابغه ی المپادی رو راجع به اینکه کیروش بمونه یا بره بدونم...
یه دلیلم بیارید دیگه...

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676
پاسخ : کیروش و ماندنش در تیم ملی...!

با سلام!!!

به نظر من کیروش مربی بزرگی بوده و خواهد بود ، اما این که نتوانیم بدون ایشان روی پای خود بایستسم غیر منطقی است کما

اینکه تیم والیبال ما توانست با وجود تعویض مربی به روز های اوج خود برگردد.

کیروش با یک روش آمد و نتایج قابل قبولی گرفت اما این که بتوان از این روش بهتر استفاده کرد به این بر میگردد که فوتبال پایه

ای ما تا چه اندازه پیشرفت کند و بازیکنان تا چه اندازه بتوانند خواسته های سرمربی را اجرا کنند !

نظر شخصی من این است که هر مربی دیگری که آورده شود نباید دانش و تجربه ی کمتری نسبت به کیروش داشته باشد

(دانشی که او تحت شاگردی فرگوسن به آن رسیده بود.)

اصلی ترین موضوع اعتماد به نفس در بین بازیکنان و تمرینات منظم و دقیق است که در این جام نتیجه آن را در بازی با

آرژانتین دیدیم و در حالیکه منتظر شمارش گل های بازیکنان آرژانتینی بودیم دیدیم که یک تمرین فشرده و دقیق زیر نظر یک

سرمربی آکادمیک (که موجب ایجاد اعتماد به نفس در تیم میشود) میتواند به چه زیبایی نتیجه دهد و در یک بازی نسبتا پایاپای

ایران خود را به عنوان حریفی سرسخت نشان دهد و تیم بزرگی مثل آرژانتین را برای یک برد به دردسر بیاندازد !

در حقیقت چند عامل در کنار هم هستند که یک تیم را آماده ی حضور در یک رقابت بزرگ میکنند که اساس آن بر فوتبال آکادمیک

و مدرسه ای بنا میشود و آن وقت که بازیکنان آماده در اختیار تیم ملی قرار گرفت میتوان تفاوت های بین مربی های کار کشته و

بی تجربه را دریافت. فوتبال کنونی ما ترکیبی از فوتبال آکادمیک و فوتبال سنتی است که به وسیله ی آن میتوان تا حدودی تفاوت

یک مربی خوب و یک مربی عالی را با توجه به عملکرد تیم تمییز داد اما برای نتیجه گرفتن در جام جهانی چیزی بیشتر از یک سرمربی خوب نیاز است !

در کل من با ماندن کیروش مخالف نیستم اما اینکه فکر کنیم که خدا فقط کیروش را آفریده و جز او هیچ کس قادر به هدایت تیم ملی نیست تعصبی بیهوده است که باعث کند شدن روند پیشرفت تیم میشود !

با تشکر mpsniper

آخرین ویرایش توسط مدیر

Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256

ما دوس داریم بمونه.....:46::46:
ولی خب چون دلیل باخت ایران و صعود نکردنش نه ضعف بازیکنا بود و نه ضعف کیروش....(قضیه از جای دیگری آب میخوره...بیخی:))
کی روش که سهله...خوزه مورینیو رو هم میوردیم بهترین بازیکنا رو هم داشتیم بازم صعود نمیکردیم!
مطمعن باش تو این شرایط الماس هم بهش کیلو کیلو بدن نمیمونه.....مربی آرامش و حمایت میخواد...:3:نه ..................

FaEzeh

New Member
لایک ها
178

ما تجربه مون واقعا کمه، ما نیاز داریم تا فوتبالمون با فوتبال روز دنیا آشنا بشه و فوتبال مدرن رو بشناسیم
اصلا اگه بتونیم لژیونر به تیم های اروپایی بفرستیم واقعا سطح فوتبالمون عوض میشه
بازیکنامون تجربه های بیشتری می گیرن. اعتماد به نفس تو ی هر تیم واقعا اون تیمو موفق می کنه باید توی این چهار سال که تا جام جهانی بعدی است و انشاله که صعود کنیم، بازیکنامونو معتمد به نفس کنیم .
خودتونم دیدید که توی خیلی از تیم های اروپایی حضور یک بازیکن که سرشناسه و نمره یکه اون تیمه، چطوری برای اون تیم امتیاز کسب کرده ...خوب ما هم باید همچین بازیکنایی پرورش بدیم .......
الان موندن کیروش به نظرم می تونه اعتماد به نفس تو بچه ها بیشتر کنه چون ما الان تو این جام جهانی تا حدودی روش کارمون دستمون اومده و این
می تونه به یه سرمربی که نتیجه ی تیمشو تو جام جهانی دیده و خودش این تیمو سازماندهی کرده خیلی کمک کنه ....
به نظرم الان اومدن یک سرمربی دیگه شاید روند این پیشرفتو کند کنه چون همونطور که می دونید اشنایی یک سرمربی و جا افتادنش تو تیمو و حرف شنوی بازیکنا ازش می تونه خیلی از وقتو ببره .....

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

به نظرم موندن يا رفتن کيروش زياد مهم نيس....البته کيروش اثبات کرد که مربى خوبيه اما واقعا دستمزدى که ميخواد هم بخش عمده اى از بودجه ى ورزش کل کشوره....
به هر حال من فک مى کنم حتى اگه کيروش هم نمونه,بايد جايگزينش ىه مربى خارج از فوتبال ايران باشه....نه چون مربى هاى داخلى يا حتی خارجی هایی که تو لیگ ایران کار می کنن توانایی فنی لازم رو نداشته باشن،بلکه به این دلیل که فوتبال ما ذاتا بیگانه پرسته و حرف یه مربی خارجی رو بهتر می خونن

FMHFMH

New Member
لایک ها
286

به نظرم موندن يا رفتن کيروش زياد مهم نيس....البته کيروش اثبات کرد که مربى خوبيه اما واقعا دستمزدى که ميخواد هم بخش عمده اى از بودجه ى ورزش کل کشوره....
به هر حال من فک مى کنم حتى اگه کيروش هم نمونه,بايد جايگزينش ىه مربى خارج از فوتبال ايران باشه....نه چون مربى هاى داخلى يا حتی خارجی هایی که تو لیگ ایران کار می کنن توانایی فنی لازم رو نداشته باشن،بلکه به این دلیل که فوتبال ما ذاتا بیگانه پرسته و حرف یه مربی خارجی رو بهتر می خونن
خواهش میکنم با دانش در مورد یه چیزی بگین...وزیر ورزش خودشون گفتن که 150 میلیارد بودجه دارن که 12 میلیارد بخش عمده ای از اون نیست!
اما حرف دومتون خیلی درسته...واقعاً همین طوریه...

compin

New Member
لایک ها
195

خواهش میکنم با دانش در مورد یه چیزی بگین...وزیر ورزش خودشون گفتن که 150 میلیارد بودجه دارن که 12 میلیارد بخش عمده ای از اون نیست!
چقدر بده که 150 میلیارد بودجه فوتبال می شه اونوقت اگر این پول رو صرف دانشگاه ها می کردن(نصفش رو) یا صرف استاندارد سازی مدارس می کردن وضع سمپاد تو کشور این نبود.ایران دومین کشور صادر کننده نخبه نبود. من نمی دونم این فوتبالیست های بی عرضه و عین ماست ما که یه توپ درست نمی تونن به هم دیگه بدن چه کاری انجام می دن که واقعا ارزش پولی رو که می گیرن داشته باشه.(برخلاف والیبالیست ها) اون از لیگ داخلیش و اینم جام جهانی. آقا اصلا بودجه رو صرفشون بکنند ولی حداقل بازیکونا ارزش این بودجه رو داشته باشن.
زیر بنای هر کشوری آموزش و پرورش اون کشوره. اگر آموزش و پرورش انسان هایی با سوادی رو تحویل کشور بده کشور پیشرفت می کنه. اقتصاد دان های باسواد و درست کار, سیاست مدار های باسواد و درست کار!
من فکر می کنم کشور الویت های مهم تری تا فوتبال داشته باشه.
من فکر می کنم کیروش بمونه یا بره فرقی نداره... تیم ما زمانی می تونه تیم قوی باشه که از پایه باهاشون کار شده باشه, از تیم نوجوانان... درست استعداد یابی شده باشه نه با رابطه و ضابطه. مثل کاری که مصطفی کارخانه با تیم والیبال کرد.

Marshall

New Member
لایک ها
970

یه زمانی والیبال ما ارزوش بود بتونه کره رو ببره... من خودم خیلی خوب اون روزا رو یادمه... از رویارویی با استرالیا هم وحشت داشتیم...

تا اینکه ولاسکو اومد...سه سال قبل...

و اون شب به یاد ماندنی که 3-2 به ایتالیا تو خاک خودش باختیم...

و اوج والیبال ما از همون موقع بود... و ایران رو به سر زبان ها انداخت...

و کم کم شدیم یکی از ابر قدرت های والیبال جهان

کیروش هم سه سال پیش اومد تو ایران...

که خب نتایجش زیاد جالب نبود...

تا اینکه کره رو بردیم و رفتیم جام جهانی و بعدشم که نتایح به دست اومده...

دیروز کارشناسان تو شبکه خبر حرف های خوبی میزدن...

ولاسکو وقتی اومد ایران حد اقل یکی از دستیارانش ایرانی بود...

همین الانم اقای معدنی کمک اول کواچ هست...

ولی فوتبال چی؟

کدوم مربی ایرانی رو نیمکته؟؟

قرار بود یکی از مربیان ایرانی(اسمشو یادم رفته) بیاد رو نیمکت ک کیروش نذاشت و گفت باید از روی سکو تماشاگران بازی های ایرانو ببینه...

چه فایده داره ما مربی بزرگی رو بیاریم و ازش استفاده نکنیم؟؟

همین الان حتی اگه کواچ بره و معدنی سرمربی بشه، بازم80 درصد قدرتمون باقی میمونه... چون معدنی از کواچ و ولاسکو تجربه کسب کرده...

ولی اگه کیروش بره چی؟ کیو داریم که از تجربه کنار اون بودن استفاده کنه؟؟

قبلا میگفتن افرین بن غیرت والیبالیست ها... و میگفتن فوتبالیست ها غیرت ندارن...

ولی همه تلاش اونا با ارژانتین رو دیدن...غیرت اونارو دیدن... اشک های اندو و سید جلال رو دیدن...

کیروش خیلی کمک کرد به فوتبالمون...

ولی با این سیاست ادامه دادن بیخوده... اینکه فدراسیون ما جرات نداشته باشه یه مربی ایرانی رو نیمکت بشونه چیرو اثبات میکنه؟ جز نفوذ و غلبه گری کیروش بر

فدراسیون؟

و خب فدراسیون هم اینو خوب فهمیده و به نظرم مشکل بر سر قرار داد الکیه و یه جور بهونس...

روز اول قرار شد کیروش بر تیم های جوانان و پایه ما هم نظارت داشته باشه... تو کمیته فنی نظر بده...

اما کم کم همه تمرکزش فقط و فقط شد تیم ملی بزرگسالان...

ما تو جام جهانی خوب بودیم... اما فقط و فقط در دفاع...

هممون دیدیم تو بازی اخر هیچ نقشه ای تو حمله نداشتیم...

و چون دفاعی بازی نکردیم 3 تا خوردیم... در حالی که تونستیم فقط 1 گل بزنیم...

کیروش فقط این تیم رو ساخته بود که دفاع کنه... تو بازی با کره هم دیدیدم که ما تو یه توپ گیری شانسی گل زدیم و دقایق بعدی رو فقط دفاع کردیم...

خب این اصلا خوب نیست... درسته بازی دفاعی بازی سختیه و کاری مهارت میخواد و انرژی میگیره... اما یه لحظه، فقط یه لحظه غافل شدن نتیجش میشه چیزی که تو بازی با ارژانتین دیدیم...

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

یه زمانی والیبال ما ارزوش بود بتونه کره رو ببره... من خودم خیلی خوب اون روزا رو یادمه... از رویارویی با استرالیا هم وحشت داشتیم...

تا اینکه کره رو بردیم و رفتیم جام جهانی و بعدشم که نتایح به دست اومده...

دیروز کارشناسان تو شبکه خبر حرف های خوبی میزدن...

ولاسکو وقتی اومد ایران حد اقل یکی از دستیارانش ایرانی بود...

همین الانم اقای معدنی کمک اول کواچ هست...

ولی فوتبال چی؟

کدوم مربی ایرانی رو نیمکته؟؟

قرار بود یکی از مربیان ایرانی(اسمشو یادم رفته) بیاد رو نیمکت ک کیروش نذاشت و گفت باید از روی سکو تماشاگران بازی های ایرانو ببینه...

چه فایده داره ما مربی بزرگی رو بیاریم و ازش استفاده نکنیم؟؟

همین الان حتی اگه کواچ بره و معدنی سرمربی بشه، بازم80 درصد قدرتمون باقی میمونه... چون معدنی از کواچ و ولاسکو تجربه کسب کرده...

ولی اگه کیروش بره چی؟ کیو داریم که از تجربه کنار اون بودن استفاده کنه؟؟

قبلا میگفتن افرین بن غیرت والیبالیست ها... و میگفتن فوتبالیست ها غیرت ندارن...

ولی همه تلاش اونا با ارژانتین رو دیدن...غیرت اونارو دیدن... اشک های اندو و سید جلال رو دیدن...

کیروش خیلی کمک کرد به فوتبالمون...

ولی با این سیاست ادامه دادن بیخوده... اینکه فدراسیون ما جرات نداشته باشه یه مربی ایرانی رو نیمکت بشونه چیرو اثبات میکنه؟ جز نفوذ و غلبه گری کیروش بر

فدراسیون؟

و خب فدراسیون هم اینو خوب فهمیده و به نظرم مشکل بر سر قرار داد الکیه و یه جور بهونس...

روز اول قرار شد کیروش بر تیم های جوانان و پایه ما هم نظارت داشته باشه... تو کمیته فنی نظر بده...

اما کم کم همه تمرکزش فقط و فقط شد تیم ملی بزرگسالان...

ما تو جام جهانی خوب بودیم... اما فقط و فقط در دفاع...

هممون دیدیم تو بازی اخر هیچ نقشه ای تو حمله نداشتیم...

و چون دفاعی بازی نکردیم 3 تا خوردیم... در حالی که تونستیم فقط 1 گل بزنیم...

کیروش فقط این تیم رو ساخته بود که دفاع کنه... تو بازی با کره هم دیدیدم که ما تو یه توپ گیری شانسی گل زدیم و دقایق بعدی رو فقط دفاع کردیم...

خب این اصلا خوب نیست... درسته بازی دفاعی بازی سختیه و کاری مهارت میخواد و انرژی میگیره... اما یه لحظه، فقط یه لحظه غافل شدن نتیجش میشه چیزی که تو بازی با ارژانتین دیدیم...

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

....
به کل و شدیدا با نظرت مخالفم!!!
اصلا مربی ایرانی (با عرض معذرت) عرضه ی این رو نداره که بخواد هدایت تیم ملی رو به عهده بگیره!!!
شما میگی باید تیم رو تو حمله هم قوی کرد ، ولی وقتی تیم هیچی نداره باید از یه جایی برای ساختن تیم شروع به کار کرد یا نه؟ خب کیروش هم با تقویت دفاع تیم شروع به کار کرد و من مطمئن هستم اگه یه دوره دیگه هم تو تیم باشه یه قسمت دیگه ای رو سر و سامان میده!!!

FMHFMH

New Member
لایک ها
286

به کل و شدیدا با نظرت مخالفم!!!
اصلا مربی ایرانی (با عرض معذرت) عرضه ی این رو نداره که بخواد هدایت تیم ملی رو به عهده بگیره!!!
شما میگی باید تیم رو تو حمله هم قوی کرد ، ولی وقتی تیم هیچی نداره باید از یه جایی برای ساختن تیم شروع به کار کرد یا نه؟ خب کیروش هم با تقویت دفاع تیم شروع به کار کرد و من مطمئن هستم اگه یه دوره دیگه هم تو تیم باشه یه قسمت دیگه ای رو سر و سامان میده!!!

تا اینکه کره رو بردیم و رفتیم جام جهانی و بعدشم که نتایح به دست اومده.
منم کاملاً مخالفم...
یکم دقت کن ببین تفکرات این سرمربی چطوریه...

وقتی رحمتی رفت...دیدی همه رییس و مسولا هی رفتن بهش گفتن بذار بیاد بذار بیاد...«ولی اون گفت کسی که از تیم من میره دیگه هیج جایگاهی تو تیم من نداره»...همین اتفاق برای چند تا از کادر فنی هم افتاد!
یا در مورد توپ های سبز دست بازیکنا...وقتی ازشون می پرسیدی اینا چین میگفتن که «سرمربی اینو به ما داده تا یادمون باشه با این توپا برا ملمون بجنگیم...
یا قبل از بازی اولمون با کره یه مصاحبه صمیمانه باهاش ترتیب داده بودن...اونجا گفت نتیجه اهمیت نداره...و فوتبال یه بهونه است...برای اینکه دل هم وطنانمون رو شاد...
ویا...
شما بگو کدوم سرمربی ایرانی با چنین تفکراتی وجود داره...حتی تیم والیبالمون هم به خاطر تفکراتی که از آقای ولاسکو به ارث برده....داره نتیجه می گیره...کواچ که کلاً 5یا 6ساله سرمربی شده...تو پگاه ارومیه هم بازی کرده!
اصلاً یکم ببین تیم های سرشناس اروپایی مثل آرسنال یا قبلاً منچستر یا آرسنال دم به دقیقه سرمربی هاشون رو عوض می کردن یا...«اصلاً من کسیو بجز آرسن ونگر تو نیمکت آرسنال ندیدم»
یکم فراخ تر بیندیشی میبینی ادامه دادن کیروش خیلی میتونه مفید باشه...:16:

Pink Lady

New Member
لایک ها
12

ملاک بازیکن فوتبال بودن تو ایران رو پایی زدنه..سبک فوتبالمونم تو جام جهانی تابلو بود که سبک "بزن زیرش" بود..تسلط روی توپم که دیگه گغتن نداره..حتی خود کیروش هم گفته حداقل ۲۰ سال طول میکشه تا ما بتونیم جام رو ببریم, حالا موندن یا رفتن کیروش چه فایده ای داره؟
اگه قیمت قبل بهش پیشنهاد بشه میمونه چون هیچ جای دیگه بهش این قیمت پیشنهاد نمیشه..

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

در مورد اینکه می فرمایید این رقم زیاد نیس....نمی دونم شما ورزش حرفه ای انجام میدین یا خیر،اما من که انجام میدم می دونم که این مبلغ بیش از بودجه ی یه فدراسیون مدال آور المپیکیه...البته من روی این موضوع بحثی ندارم که مثلا باید بودجه ی فدراسیون فوتبال با سایر فدراسیون ها یکسان باشه،چون به گستردگی فوتبال به عنوان یه فعالیت اقتصادی و یه عامل تاثیر گذار اجتماعی واقفم....نمی دونم ورود به این بحث چقدر با موضوع اصلی تاپیک فاصله داره،اما من میگم که فوتبال ما به عنوان یه فعالیت اقتصادی فقط بخش خرج کردن رو داره و درآمدزایی به شکلی که در فوتبال حرفه ای امروز وجود داره در اون کمتر دیده میشه...خب قاعدتا یه فعالیت اقتصادی زمانی مجازه هر طور دلش میخواد خرج کنه که دستش تو جیب خودش باشه...البته بحث فوتبال ملی کمی متفاوته،اما کاملا هم از این قاعده مستثنی نیست...
فارغ از نتایج و نمایش های اخیر،به نظرم فوتبال ما از یه سو مدیریت شدید و عدم زایندگی(چه در بخش اقتصادی و چه در بخش های فنی و استعداد یابی) رنج می بره و نگاه های مقطعی و تصمیمات احساسی هم مشکل ما رو دو چندان میکنه...شاید انتخاب یه مربی سرشناس بتونه به شکل کوتاه مدت روی مشکلات سرپوش بذاره ولی برای حل مسائل فوتبال باید به فکر راه حل بلند مدت بود

بالا