یه سوال احتمال

Wight

New Member
لایک ها
888

Homayoon

New Member
لایک ها
192
پاسخ : یه سوال احتمال

توزیع دو جمله ای نمیشه!!!! توی این جا ما ترتیب برامون مهمه پس باید جایگشت حساب کنیم نه ترکیب !!
توزیع دوجمله ای میشه!!!!!!! الان یه موقعیت رو در نظر بگیر. مثلا اول 5 تا به سمت - و وبعد 50 تا به سمت +. تو این موقعیت 5! حالت تکراری برای منفی ها داری و 55! برای مثبت ها. پس باید به !55*!5 تقسیم بشه
اگه نفهمیدی یه یه مثال برا خودت بزن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

نه دیگه 50 تا بره ده تا برگرده
اون موقع حرکت خالصش 40 تا به سمت مثبته! یه کم دقت کن

gemini

New Member
لایک ها
4

در احتمال ثابت می شود که مثلا اگر در بار n ام بخواهیم کاری را انجام دهیم این احتمال با احتمال دفعه ی اول فرقی ندارد !
پس در این جا جواب میشود ( 50 ) تقسیم بر (50 + 30 ) ! که همان 5/8 می شود !
ببخشید ولی توجیه شما زیاد منطقی به نظر نمیرسه چون در این صورت جواب باید بشه 3/8.جواب آخرتون شاید درست باشه ولی راه تون...

دقیقا اهمیت داره !!!!
اگر دفعه اول بره سمت منفی با این که دفعه دوم بره سمت منفی فرق نداره ایا ؟؟؟؟
به نظر من مث پرتاب سکه است.مثلا تو پرتاب سکه میگیم احتمال k بار رو اومدن تو n بار پرتاب ترکیب k تا ازn تا ضربدر 1/2 به توان n هستش.دیگه واسمون فرقی نمیکنه که سکه بار اول رو بیاد یا بار دوم یا....به نظر من اینم دقیقا مث سکه یه جور آزمایش برنولیه که فقط دوتا نتیجه میتونه داشته باشه:یا راست یا چپ.(دیگه بیشتر از این نمیدونم چه جوری توضیح بدم)

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

به نظر من مث پرتاب سکه است.مثلا تو پرتاب سکه میگیم احتمال k بار رو اومدن تو n بار پرتاب ترکیب k تا ازn تا ضربدر 1/2 به توان n هستش.دیگه واسمون فرقی نمیکنه که سکه بار اول رو بیاد یا بار دوم یا....به نظر من اینم دقیقا مث سکه یه جور آزمایش برنولیه که فقط دوتا نتیجه میتونه داشته باشه:یا راست یا چپ.(دیگه بیشتر از این نمیدونم چه جوری توضیح بدم)
پرتاب سکه برامون فرقی نداره ! وقتی دوبار رو می یاد بار اول و سوم روبیاد یا بار دوم و چهارم برایمان فرقی نداره ! اما اینجا اگر دفعه ی اول به سمت منفی بره و دفعه دوم مثبت برایمان فرق داره با حالتی که دفعه اول مثبت بره دفعه دوم منفی بشه !

Homayoon

New Member
لایک ها
192

بچه ها اثبات قسمت ب خفن تر از این حرفاست (تا اونجایی که من بلدم)
این چیزایی دارین میگین شاید بتونه یه نفر رو توجیه کنه و راه حل هم منطقی به نظر بیاد ولی اثباتش نیست

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

پرتاب سکه برامون فرقی نداره ! وقتی دوبار رو می یاد بار اول و سوم روبیاد یا بار دوم و چهارم برایمان فرقی نداره ! اما اینجا اگر دفعه ی اول به سمت منفی بره و دفعه دوم مثبت برایمان فرق داره با حالتی که دفعه اول مثبت بره دفعه دوم منفی بشه !
نه خب، فرقی نداره، تو هر دو حالت حرکت مفیدمون صفره!!!

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

شما این دوتا را یکی حساب می کنید !!!!!!!!!!:13:
اگه این طوریه که فقط یک حالت وجود داره ! چون تمام حالات اخرش به سر مثبت می رسه و یک حرکت مفید محسوب میشن !!!

gemini

New Member
لایک ها
4

راستش نمیدونم چه جوری متقاعدتون کنم.این نظر منه.شایدم غلط باشه ولی به نظرم بار اول به سمت مثبت بره یا نه همونقد بی اهمیته که سکه بار اول رو بیاد یا پشت.واسه ما این مهمه که احتمال رسیدنش چقده.احتمالا نتونستم منظورمو برسونم.زیاد نمیتونم خوب توضیح بدم.

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

شما این دوتا را یکی حساب می کنید !!!!!!!!!!:13:
اگه این طوریه که فقط یک حالت وجود داره ! چون تمام حالات اخرش به سر مثبت می رسه و یک حرکت مفید محسوب میشن !!!
اوووه چی گفتمممممم....آقا فرمایش شما متین، دوستان سوتی منو نادیده بگیرین:21:

Homayoon

New Member
لایک ها
192

چرا با هم قاطی می کنی چیزا رو؟!
خب تو همین مثال خودت اول و سوم با دوم و چهارم فرق داره و ما این ها رو با هم تفاوت میدیم ولی خود اول و سوم اتفاق افتادن دوبار حساب شده و به خاطر همین تقسیم می کنیم!
دیگه نمی دونم چه مدلی بهت بگم

فرق داره بابا!

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

چرا با هم قاطی می کنی چیزا رو؟!
خب تو همین مثال خودت اول و سوم با دوم و چهارم فرق داره و ما این ها رو با هم تفاوت میدیم ولی خود اول و سوم اتفاق افتادن دوبار حساب شده و به خاطر همین تقسیم می کنیم!
دیگه نمی دونم چه مدلی بهت بگم

فرق داره بابا!
میدونم میدونم....اصلن اون پستمو بیخیال شین

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

این چیزایی دارین میگین شاید بتونه یه نفر رو توجیه کنه و راه حل هم منطقی به نظر بیاد ولی اثباتش نیست
منظورت اینه که توضیح جمله من یک اثبات خفن داره ؟؟؟!!
اتفاقا اثباتش خیلی راحته !
اگه می خوای تا برات اثباتش کنم !

gemini

New Member
لایک ها
4

ببخشید که تو زحمت میفتین ولی میشه اثباتتونو بگین؟ من دنبال یه راه حل منطقی ام. راستش کارم بدجوری گیر این سواله.درمورد قسمت ب چیزایی که گفته میشه زیاد قانع کننده نیس.اگه ممکنه میشه شما راهتونو بگین؟

منظورت اینه که توضیح جمله من یک اثبات خفن داره ؟؟؟!!
میشه لطفا اثباتش کنین؟

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

میشه لطفا اثباتش کنین؟
یعنی الان شما با اون جمله ی من مشکل دارید ؟؟ (احتمال دفعه n ام و احتمال دفعه اول ؟)

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

بمنظورت اینه که توضیح جمله من یک اثبات خفن داره ؟؟؟!!
نه فک کنم منطورشون این بود که کلن با راه حل های چرت و پرت به جواب رسیدبم:4:
انگار با یه اثبات خفن 5/8 به دست بیاد!

gemini

New Member
لایک ها
4

نه فک کنم منطورشون این بود که کلن با راه حل های چرت و پرت به جواب رسیدبم:4:
انگار با یه اثبات خفن 5/8 به دست بیاد!
نه اصلا منظورم این نبود! اون جایی که گفتین به سر منفی زودتر از سر مثبت میرسه رو قبول دارم.خودمم به این نتیجه رسیده بودم ولی نمیدونم چه جوری به این نتیجه رسیدین که اختلاف میشه 1/8.آخه من فک میکردم 2/8 هستش و جواب آخر میشه 6/8.ولی مث این که اشتباه فک میکردم.میشه توضیح بدین؟

یعنی الان شما با اون جمله ی من مشکل دارید ؟؟ (احتمال دفعه n ام و احتمال دفعه اول ؟)
نه با این جمله مشکلی ندارم.ولی با توجیه شما جواب باید بشه 3/8.(30 تقسیم بر50+30).ولی شما میگین 50 تقسیم بر 50+30.(که این در صورتیه که سوال میگفت چقدر احتمال داره در نهایت به طرف مثبت برسیم؟)

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

نه اصلا منظورم این نبود! اون جایی که گفتین به سر منفی زودتر از سربرابت میرسه رو قبول دارم.خودمم به این نتیجه رسیده بودم ولی نمیدونم چه جوری به این نتیجه رسیدین که اختلاف میشه 1/8.آخه من فک میکردم 2/8 هستش و جواب آخر میشه 6/8.ولی مث این که اشتباه فک میکردم.میشه توضیح بدین؟
منظور آقا همایونو عرض کردم
نمیدونم چجوری توضیح بدم، شاید اینجوری راحتتر باشه که اول فرض کنیم طول دوتا مسیر مثبت و منفی با هم برابره، اونوقت احتمال رسیدن به هر طرف 4/8 اه، ولی اینجا طول مسیر منفی به اندازه ی 1/8 کمتر از 4/8اه و به تبع اون طول مسیر مثبت به اندازه ب 1/8 بیشتر از 4/8 اه....اوکی؟؟

gemini

New Member
لایک ها
4

بچه ها واسه قسمت ب راه حل دیگه ای هم سراغ دارین؟(البته از همه بچه هایی که تو بحث شرکت کردن و جواب دادن ممنونم!!!!)

لایک ها
0

سبذشسبذشسذشذس
ؤسبسبذسشبذسبذسب یبثبهشبعذشعازذشذزش شزسزش ذت لل صقلقلافاقلثب سلبقساشاشف افاقتقغصصشلصب
ٌبضبصبیناسلیعغصبعبغفثسیقشللشبل ثشهعضثلبه هغله غبلبغ بغ غبث غبثعب ض یعصضبعیبصضعیب ضغهفضصهیفغضعصبیع عصضبیعبع ب عبع بعبعفبذعب ذعبع ذبغف غلشیلشیب
َِّشلش
َیشیلشیل

بالا