یه سوال فنی در مورد خازن

m-bigdeli

New Member
لایک ها
0
سلام

من میخوام یه برق 12 ولت رو به یه خازن وصل کنم تا اینکه خازن برق رو توی خودش ذخیره کنه و بعدش هم از برق اووون استفاده کنم برای این کار بایستی از چه نوع خازنی استفاده کنم تا اینکه بتونه به خووبی برق رو تویه خودش ذخیره کنه و یه لامپ 12 ولت رو برای مدت نسبتا بالایی (حدود 10 ثانیه) روشن نگه داره.

لطفا هر چه سریع تر اگر میشه جواب رو به من توضیسح بدید که دیگه خداییش نمیدونم باید چیکار کنم.

در ضمن اگر اطلاعات کمه بگید تا بیشترش کنم و همینطور اگر این قاعده از فرمول خاصی پیروی میکنه لطف کنید و اونو به من هم بگید.

و من الله توفیق
محمد بیگدلی

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
فکر کنم ترانزیستور باشه که تو این قسمت کمک میکنه(دقیق یادم نیست که دیود بود یا ترانزیستور)

Pouya_p

New Member
لایک ها
55
من به این جوابی‌ که میدم مطمئن نیستم اما از چیزایی‌ که می‌دونم باید خازنو با یه مقاومت بالا سری کنی‌ تا جریان عبوری ازش کم بشه و خازن سریع انرژیش تموم نشه این کار رو تو جریان متناوب نمیدونم باید چی‌ کار کرد ولی‌ اگه متناوب هم بود میتونی‌ یه دید پل جلوش بذاری

shahzadeh

New Member
لایک ها
0
پاسخ : یه سوال فنی در مورد خازن

خب خازن يه قطعه ي الكتريكيه كه ميتونه مقداري بار و انرژي الكتريكي تو خودش ذخيره كنه و هر وقت هم كه نياز بود اونو تو مدار تخليه كنهاز خازن نميشه تو لامپ ها ي معمولي استفاده كرد از خازن تو لامپ هاي مهتابي استفاده ميشه

بالا