یه سوال فوری

saeed_p

New Member
لایک ها
0
متحرکی می حواهد از نقطه A در محیط 1 به نقطه B در محیط 2 برود اگر سرعت در محیط 1 , v و در محیط 2 , V باشد و v>V باشد ثابت کنید کمترین زمان ممکن برای رسیدن از َA به B هنگامی است که رابطه زیر برقرار باشد.
sin a/sin b=v/V
ببخشید نتونستم شکلشو بذارم اگه کسی میتونه شکلشو بذاره
شکلش همون شکل شکست نوره ( در اصل مساله اثبات رابطه ضریب شکسته )

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
این راهی ساده اما به نسبت طولانیست.. از معادلات اویلر و یا معادلات وردش این سوال حل 2 خطه دارد.. ولی ملت این راه ساده رو با اینکه طولانی تره ترجیه میدن..

[center:a24c5cbbc3]
[/center:a24c5cbbc3]
برای دیدن بهتر عکس از لینک زیر دانلود کن.. (چون بهم گفتی جواب دادم ها) وگرنه جواب سوال تاپیک ها رو من نمی دم..)​

http://www.4shared.com/photo/hLqQ6yai/v1_online.html

saeed_p

New Member
لایک ها
0
خیلی خیلی ممنون آقای قجری
به قول بچه ها طلا یک نوش جونت باشه

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
1) ممنون

2) تو قول بچه ها رو از کجا می دونی؟؟؟

3) کدوم بچه ها؟؟؟

Mrmjs

New Member
لایک ها
0
یکی بگه این معادلته اولر چیه (و اون یکی)
این اولر یه چیزایی تو مایه‌ی گوسه تو همه چی هس من یه سر به جند تا کتاب منبع دیفرانسیلی مثه توماسو سیلورمنو ... زدم چندین معادله دیدم ولی حالشو نداشت بببنم منظوره اقای قجری کدومه چون ممکن بود اصلا او معادله ها نباشه؟

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
Mrmjs گفت
یکی بگه این معادلته اولر چیه (و اون یکی)
این اولر یه چیزایی تو مایه‌ی گوسه تو همه چی هس من یه سر به جند تا کتاب منبع دیفرانسیلی مثه توماسو سیلورمنو ... زدم چندین معادله دیدم ولی حالشو نداشت بببنم منظوره اقای قجری کدومه چون ممکن بود اصلا او معادله ها نباشه؟

تو ماریون یه مقدار توضیح داده.

p-ghajari

Well-Known Member
لایک ها
311
توصیه:

اگر تمام چیز هایی که برا المپیاد لازمه بلد نیستید خواهشا چیز اضافی مثل وردش و معادله اویلر و ... نخونید.

از ما گفتن.. چون لازم نیست.. ما که بلد بودیم چه گلی به سرمون زد تو المپیاد..هیچ جایی استفاده نداره.. برا حض ( یا حذ) معنوی باید خوند..

اگه هنوز سواد لازم رو ندارید بذارید بعد اینکه طلا شدید بخونید.. بیشتر حال میده.. یه بنده خدایی این نشست خوند (وقتی هنوز خیلی آماده نبود) بعد نقره شد..

بی خیال.. هر ............................. دوست دارید بخورید / بکنید (بستگی به جای خالی داره)

Mrmjs

New Member
لایک ها
0
ممنون
سعی می کنم به توصیتون گوش بدم

opb

New Member
لایک ها
1
درجه کاربری در حال افزایش یوهو

SASHA

New Member
لایک ها
0
اه یه سوال خفن بدین !اصلا به غیر از قجری تا حالا بقیتون سوال فیزیک از نزدیک دیدین!

H O S E I N

New Member
لایک ها
1,216
SASHA گفت
اه یه سوال خفن بدین !اصلا به غیر از قجری تا حالا بقیتون سوال فیزیک از نزدیک دیدین!
این سوال رو جواب بده در تاپیک زیر :

ftopict-4263.html

به تاپیک حرکت نوسانی پیچیده سر بزن. توی همین انجمن.

بالا