یه مشاوره رفتاری

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350
سلام بچه ها جونم..... بعد از مدتهااااا.
بچه ها راستش من دیروز خیلی زیاد از کوره در رفتم و توی مدرسه عملا زدم ببخشیدا به کولی بازی...:169:
نمیدونم چرا اینجوری شدم و چرا این قدر زود ناراحت میشم و اشکم درمیاد.از رفتار جدیدم متنفرم....
گفتم به شما که دوستامین بگم تا شاید بتونم از راهکاراتون استفاده کنم. خودتون وقتی عصبانی میشین چه جوری خودتونو کنترل میکنین؟ اگه کسی جلوی همه در عین بیگناهی شما بتون توهین بزرگی کرد چه عکس العملی نشون میدین؟ برخورد صحیح چیه؟
لطفا راهکارای خودتونو بگین این نفس عمیق و شمارش تا ۲۰ جواب نمیده....
اساتید محترم و بچه های عزیز لطفا کمک کنین بدجوری درگیرم.....:123:

Raha24

Active Member
لایک ها
165
پاسخ : یه مشاوره رفتاری

بچه ها راستش من دیروز خیلی زیاد از کوره در رفتم و توی مدرسه عملا زدم ببخشیدا به کولی بازی...:169:
نمیدونم چرا اینجوری شدم و چرا این قدر زود ناراحت میشم و اشکم درمیاد.از رفتار جدیدم متنفرم....
گفتم به شما که دوستامین بگم تا شاید بتونم از راهکاراتون استفاده کنم. خودتون وقتی عصبانی میشین چه جوری خودتونو کنترل میکنین؟ اگه کسی جلوی همه در عین بیگناهی شما بتون توهین بزرگی کرد چه عکس العملی نشون میدین؟ برخورد صحیح چیه؟
واااای آره غزال جون منم دقیقا همینجوریم ....بعد حرفای بقیه هم خیلی روم تاثیر میذاره ......حرفای بقیه کلا برام مهمه نمیتونم نادیده بگیرمشون........من سعی میکنم معمولا چیزی نگم ........ینی همیشه سکوت میکنم ولی ی وقتایی سکوت بدترین چیزه........
ببین ب نظرم تنها کاری ک میتونی بکنی همینه اول بهش فک نکن برات مهم نباشه بعد فک کن ک اون روزی ک بفهمه ک اشتباه کرده چ حسی داره ...خب معلومه خودش بعدا پشیمون میشه اون موقعست ک خودش خجالت زده میشه......میدونم سخته ولی سکوت بد نیست ن ک دفاع نکنی از خودت ......زیاد خودتو اذیت نکن سعی کن آرامشتو حفظ کنی اون لحظه .......من معمولا اینکارو میکنم بعد ی دفتری دارم همیشه توی اون دردودل میکنم باخودم ....واقعا جواب میده........

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

واااای آره غزال جون منم دقیقا همینجوریم ....بعد حرفای بقیه هم خیلی روم تاثیر میذاره ......حرفای بقیه کلا برام مهمه نمیتونم نادیده بگیرمشون........من سعی میکنم معمولا چیزی نگم ........ینی همیشه سکوت میکنم ولی ی وقتایی سکوت بدترین چیزه........
ببین ب نظرم تنها کاری ک میتونی بکنی همینه اول بهش فک نکن برات مهم نباشه بعد فک کن ک اون روزی ک بفهمه ک اشتباه کرده چ حسی داره ...خب معلومه خودش بعدا پشیمون میشه اون موقعست ک خودش خجالت زده میشه......میدونم سخته ولی سکوت بد نیست ن ک دفاع نکنی از خودت ......زیاد خودتو اذیت نکن سعی کن آرامشتو حفظ کنی اون لحظه .......من معمولا اینکارو میکنم بعد ی دفتری دارم همیشه توی اون دردودل میکنم باخودم ....واقعا جواب میده........
مرسی رها جونم قوربونت برم. منم دفتر دارم، از بهمن تا حالا ۳ تا سررسید پرکردم....
اما عزیزم نمیدونم.... واقعا وقتی میدونی اون شخص عمرا پشیمون نمیشه و تازه کیف میکنه که به فلانی یه همچین حرفی زدم و همه ی زندگیشو بردم زیر سوال نمیتونی سکوت کنی...موردی که غیر قابل تحملش میکرد این بود که از من کوچیکتر بود و اجازه نداشت اینجوری حرف بزنه...
تمام بدنم میلرزید که یه کیوتو نزنم توی دیافراگمش....
بعدشم من منبع درد و دلم رو از دست دادم موقتا.... چون بهترین دوستم امسال چهارمه و ترجیح میدم الان ذهنشو با این حرفا مشغول نکنم.
خب چه طور یاد گرفتی سکوت کنی؟ چه طور گستاخی یه بچه رو که معلوم نیست از کجا پیداش شده و جلوی تمام مسئولین مدرسه و دانش آموزا ندید میگیری؟
یه استادی داشتم که اونقدر آروم بود که حرف که میزد صداش مثل صدای دریا بود منم آروم میکرد. گاهی سرکلاسش به خودم میگفتم غزال به خودت دقت کن!!!!الان تو یک ساعته کوچیکترین تکونی نخوردی..... لازمه بگم من کلا نمیتونم یه جا ثابت بشینم....میدونم اگه اون جای من بود عمرا عکس العمل نشون نمیداد.....نمیفهمم چه طور.....الان ۸ ماهه اونم ندیدم. خیلی سعی کردم ازش یاد بگیرم ولی نتونستم و همش ۳ ماه جواب داد....به این نتیجه رسیدم که اینجوری بی اعصاب بودن اول از همه سلامتی خودم، به خطر میندازه. میخوام درستش کنم ولی نشد.

mmed94

New Member
لایک ها
119

برای سنت طبیعیه!منم اون جوری بودم!اگه خیلی شدیده با دکتر اعصاب مشورت کن!دارو های کم عوارضی میده که بهت خیلی کمک میکنه!چند راهکار:
دیگرانو ول کن!حرفاشونو رفتاراشونو نگاهاشونو!ه
اگر حرف بدی میزنن مشکل خودشونه نه تو!بااحمق بحث نکن!توصیه امام علیه!چراشم مارک تواین میگه:بااحمق بحث نکن زیرا او ابتدا تو را تاسطح خود پایین میکشد و سپس با تجربه چندین سال زندگی در این سطح تو را شکست میدهد!پس با هیچ کس بحث نکن تو نمیتونی نظر اونا رو درباره ی چیزی عوض کنی همین طور که اونا نمیتونن نظر تو رو برگردونن!
ساده بگذر!کسی مسخرت کرد باهاش به خودت بخند!باور کن خیلی آروم میشی!
لازم نیست عقاید درستتو به همه ثابت کنی!اگر مطمئنی کارت حرفت درسته ادامش بده!بذار هر کی هرچی میخواد ویز ویز کنه!البته به والدینت گوش کن!تجربه من ثابت کرده هرچی میگن درسته!

یک روز در میان تو استکان چاییت یک تل زعفرون بنداز!یه دونه کوچولو!بیشترش دیوونت میکنه!
شیر بخور هر روز!یه پیشنهاد:
یه هویجو با رنده ریز رنده کن بریز تو یه لیوان شیر و یه قاشق بهش شکر بزن قاطی کن سربکش!هویجایی رم ک میمونه ته لیوانت با قاشق نوش جون کن!عالیه!
و بدون سلامتیت خیلی مهمه بااعصاب خردی و اینا نمیشه درس خوند!درساتوبا آرامش و لذت بخون!
نماز بخون!معجزه میکنه!اگه بعدش دعای معراجم که بخونی غرق نوری!

بنویس!وقتایی ک پری و نمیتونی باکسی حرف بزنی بنویس!فحش گله همه چی!خالیت میکنه!
و در نهایت یه روزایی هست که بدخلقی دست خود آدم نیس!فیزیولوژیکه!پیشنهاد میدم بیشتر این روزا تنها باشی و بنویسی!با مردم سروکله نزن هم اعصاب اونا هم خودتو داغون میکنی!

هیچ کس دشمن تو نیست!همه حق دارن!و حقیقتو میگن البته با درصد های خلوص متفاوت!اهمیت نده!به ندای فرشته درونت گوش کن!ببین چه کاری با عقل و دینت درسته!انجامش بده با آرامش و بقیه رو ول کن!بزرگ شی بهتر میشی!

ghazal pedia

Well-Known Member
لایک ها
350

برای سنت طبیعیه!منم اون جوری بودم!اگه خیلی شدیده با دکتر اعصاب مشورت کن!دارو های کم عوارضی میده که بهت خیلی کمک میکنه!چند راهکار:
دیگرانو ول کن!حرفاشونو رفتاراشونو نگاهاشونو!ه
اگر حرف بدی میزنن مشکل خودشونه نه تو!بااحمق بحث نکن!توصیه امام علیه!چراشم مارک تواین میگه:بااحمق بحث نکن زیرا او ابتدا تو را تاسطح خود پایین میکشد و سپس با تجربه چندین سال زندگی در این سطح تو را شکست میدهد!پس با هیچ کس بحث نکن تو نمیتونی نظر اونا رو درباره ی چیزی عوض کنی همین طور که اونا نمیتونن نظر تو رو برگردونن!
ساده بگذر!کسی مسخرت کرد باهاش به خودت بخند!باور کن خیلی آروم میشی!
لازم نیست عقاید درستتو به همه ثابت کنی!اگر مطمئنی کارت حرفت درسته ادامش بده!بذار هر کی هرچی میخواد ویز ویز کنه!البته به والدینت گوش کن!تجربه من ثابت کرده هرچی میگن درسته!

یک روز در میان تو استکان چاییت یک تل زعفرون بنداز!یه دونه کوچولو!بیشترش دیوونت میکنه!
شیر بخور هر روز!یه پیشنهاد:
یه هویجو با رنده ریز رنده کن بریز تو یه لیوان شیر و یه قاشق بهش شکر بزن قاطی کن سربکش!هویجایی رم ک میمونه ته لیوانت با قاشق نوش جون کن!عالیه!
و بدون سلامتیت خیلی مهمه بااعصاب خردی و اینا نمیشه درس خوند!درساتوبا آرامش و لذت بخون!
نماز بخون!معجزه میکنه!اگه بعدش دعای معراجم که بخونی غرق نوری!

بنویس!وقتایی ک پری و نمیتونی باکسی حرف بزنی بنویس!فحش گله همه چی!خالیت میکنه!
و در نهایت یه روزایی هست که بدخلقی دست خود آدم نیس!فیزیولوژیکه!پیشنهاد میدم بیشتر این روزا تنها باشی و بنویسی!با مردم سروکله نزن هم اعصاب اونا هم خودتو داغون میکنی!

هیچ کس دشمن تو نیست!همه حق دارن!و حقیقتو میگن البته با درصد های خلوص متفاوت!اهمیت نده!به ندای فرشته درونت گوش کن!ببین چه کاری با عقل و دینت درسته!انجامش بده با آرامش و بقیه رو ول کن!بزرگ شی بهتر میشی!

قوربونت برم عزیزم،، آره فکر کنم بیشتر به همون دلیلی بود که آدم بعضی روزا اعصابش تعطیله....با اینکه نماز معجزه میکنه خیلی موافقم. چند سال پیش نمیخوندم ولی از وقتی میخونم و تاثیرشو دیدم بش بدجوری وابسته شدم...
وای وای وای این احمقارو خوب اومدی..... راست میگیا تجربه ش روی این سطح خیلی زیاد بود.... من بار دومی بود که بیرون از خونه و بار اول توی مدرسه بود که اینجور زد به سرم واسه ی همین خیلی ناراحت شدم....
آقا نمیشه شیر و هویجو جدا خورد؟؟؟؟ جان تو نمیتونم بش فکر کنم.....آخه ذائقه ما بیشتر سمت تندی و ترشیه با غذای شیرین مشکل داریم.... من یه هویج میخورم پشت سرشم شیر مشکلی که نداره خانم دکتر؟؟؟؟
در رابطه با جمله ی آخر هم::::::: خدا از دهنت بشنوه فرزندم.....
مرسی که وقت گذاشتی این همه نوشتی...:6::6:
تازه من بارو بندیلمو جمع میکنم به زودی میام تبریز...دی....:4::4: یادت که نرفته میخواستی ببریم اسکی.... یه کوفته تبریزی اندازه توپ بسکتبالم قول داده بودیاااااا....:3::3:

HANA98

New Member
لایک ها
4
آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا