لایک ها
207
سلام بچه ها خوبین؟خوبم
عاغا من یه کمک میخوام.از گفتن این خجالت میکشم ولی شیمی اسکوگ برای من حداقل خیلی سنگینه .و یه کتاب میخوام که مباحثش رو به صورت خلاصه توضیح داده باشه.میشه یکی معرفی کنین.با ذکر انتشارات و مولف.

و اینکه از شیمی تجزیه اسکوگ کدوم بخشش ضروریه؟؟؟؟
:173:

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568
پاسخ : یه کتاب آموزشی برای شیمی تجزیه(به جز اسکوگ)

سلام.
چگونه مسائل شیمی را حل کنیم (انتشارات فاطمی) فصل های آخرش، تعادل و اسید و باز 1 و 2 و اینا رو حل کن.
یه کتاب شیمی تجزیه کریستین (انتشارات گیلان) هم هست که بر خلاف کریستین انتشارات همدان خیلی آسونه.. اون رو احتمالن بتونی بفهمی و سوالاش رو حل کنی.
اسکوگ هم جلد یک (آخرین ویرایشش) از فصل 9 به بعد (یعنی آمار و اینا رو نمی خواد.) تا آخر آخر جلد یک (یعنی فک کنم تا آخر فصل 17 اگه اشتباه نکرده باشم!) توی دوره تدریس می شه و لازمه.

شاد و موفّق باشیم

لایک ها
226

کتاب هریس از انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان رو هم من شدیدا توصیه میکنم به همه ی علاقه مندان تجزیه,کتاب کامل و شاملیه

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

چرا اسکوگ آخرین ویرایشش؟ توی ویرایش 6 و 7 چند تا سوال هست که مشابهش در مرحله دو پارسال بود ولی از چاپ جدیدش حذف شده. با این حال چرا ویرایش جدیدش بهتره؟

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

چرا اسکوگ آخرین ویرایشش؟ توی ویرایش 6 و 7 چند تا سوال هست که مشابهش در مرحله دو پارسال بود ولی از چاپ جدیدش حذف شده. با این حال چرا ویرایش جدیدش بهتره؟
خب سوالات رو از اونجا بزنید و درسنامه رو از این کتاب...به نظرم درسنامه کریستین خیلی خوبه...

لایک ها
207

دارین میگین دو تا از سوال های چاپ قدیمش توی المپیاد بود.خب الان که چاپ جدیدش امده فکر نکنم طراحان سوالای چاپ قدیم رو بیارن:)

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

درسنامه های چاپ جدید و قدیمش با هم فرق دارن؟
کریستین عالییه!

لایک ها
207

اسم کامل این کتاب کریستین که میگین چیه؟؟(ببخشید البته)انتشاراتش چیه؟؟؟از کجا میتونم تهیه اش کنم؟؟:161:

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

دارین میگین دو تا از سوال های چاپ قدیمش توی المپیاد بود.خب الان که چاپ جدیدش امده فکر نکنم طراحان سوالای چاپ قدیم رو بیارن:)
پارسال هم این سوالا نبود در آخرین ویرایش...

mahallehm

New Member
لایک ها
487

قرار نیست سوالا از اسکوگ باشه. مرحله ۲ بر پایه کتاب درسی هست. حالا ممکنه مشابهش تو اینجور کتاب ها پیدا بشه. شایدم سال بعد از ویرایش ۸ بدن.:67:

FATIMAH

New Member
لایک ها
84

اسم کامل این کتاب کریستین که میگین چیه؟؟(ببخشید البته)انتشاراتش چیه؟؟؟از کجا میتونم تهیه اش کنم؟؟:161:
حل مسئله در شیمی تجزیه. دو تا انتشارات داره. دانشگاه گیلان و دانشگاه بوعلی سینا.

manehsan

New Member
لایک ها
701

حل مسئله در شیمی تجزیه. دو تا انتشارات داره. دانشگاه گیلان و دانشگاه بوعلی سینا.
'گیلانی:تجزیه
همدانی:حل مسئله در ...

MEA76

New Member
لایک ها
860

قرار نیست سوالا از اسکوگ باشه. مرحله ۲ بر پایه کتاب درسی هست. حالا ممکنه مشابهش تو اینجور کتاب ها پیدا بشه. شایدم سال بعد از ویرایش ۸ بدن.:67:
قراره تو اسکوگ باشه!
چند سالیه سوالا مشابهاش تو کتابای تخصصی پیدا می شه!
حتی سوال آلی امسال هم مشابهش تو بروس بود!

mahallehm

New Member
لایک ها
487

شمام خودت میگی مشابه. ضمنا همه سوالات مرحله۲ با توجه به اطلاعات داده شده قابل حلند ولی اینو قبول دارم که خوندن مطالب تخصصی به حل سریعتر این سوالا کمک میکنه. :53:

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

من نگفتم کدوم ویرایش خوبه، کدوم خوب نیست! چون به نظرم انقدر هم فرقی نداره و مهم اینه که خواننده دقیق و مفهومی کار کنه کتاب ها رو!!! صرفن چون از روی آخرین ویرایش خوندم و می دونم فصل بندی هاش به چه صورت هست، از رو اون گفتم که فصل 9 تا 17 اش هست! چون یادمه یه بار ویرایش قبلش رو از کتابخونه مدرسه گرفته بودم و فصل بندی هاش فرق داشت.

شاد و موفّق باشیم:67:

mahdiar

New Member
لایک ها
348

قراره تو اسکوگ باشه!
چند سالیه سوالا مشابهاش تو کتابای تخصصی پیدا می شه!
حتی سوال آلی امسال هم مشابهش تو بروس بود!
خواهش ميكنم كه اين حرفارو نزنين، آقا بحث ايزوپرن اينقدر كلي هست كه تو هر كتابي پيدا ميشه و مثالاشم معمولا همينا هست، وصلش نكنين به بروس و سولومنز و غيره

MEA76

New Member
لایک ها
860

خواهش ميكنم كه اين حرفارو نزنين، آقا بحث ايزوپرن اينقدر كلي هست كه تو هر كتابي پيدا ميشه و مثالاشم معمولا همينا هست، وصلش نكنين به بروس و سولومنز و غيره
یقینا همینطوریه ! سوال قرار نیست خارج از شیمی باشه که ! بالاخره توی یه کتابی مطلبی که سوال ازش داده می شه وجود داره .

منظوز من این بود که کسی که اون قسمت بروس رو خونده بود و چند تا مثالیم که داده بود حل کرده بود ، سوال براش آب خوردن می شد.

khash

New Member
لایک ها
323

از بحث خارج شدن دوستان:

روال کاری تجزیه:
از ساده به سخت:
چگونه---> اسکوگ، هاروی، شیمی تجزیه کریستین---> هریس----> هل مسئله در شیمی تجزیه کریستین----> لیتین

یه سری مطلب دیگه هم در همه سطح هست!

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
207

از بحث خارج شدن دوستان:

روال کاری تجزیه:
از ساده به سخت:
چگونه---> اسکوگ، هاروی، شیمی تجزیه کریستین---> هریس----> هل مسئله در شیمی تجزیه کریستین----> لیتین

یه سری جزوه اینا هم در همه سطح هست!
میشه جزوه ها رو معرفی کنید:)

بالا