*A.PARSA*

New Member
لایک ها
0
سلام خدمت تمامی اساتید و بزرگان این انجمن و همچنین دانش آموزان و دانشجویان عزیز
بنده سال دوم دبیرستان،رشته ریاضی فیزیک هستم که در مدرسه ای خوب و عادی درس میخونم و به علت علاقه بسیار من به نجوم از دوران ابتدایی تصمیم به شرکت در المپیاد این رشته،در سال94_95 گرفتم و هیچ چیز در مورد سوالات و چگونگی حل مسایل المپیاد نجوم نمیدونم و کاملا مقدماتی یا حتی زیر مقدماتی هستم و میخواهم از الان شروع به مطالعه و تلاش در این زمینه برای موفقیت در المپیاد کنم!
یه لطفی به بنده بکنید و بگین چطور میتونم موفق باشم و در کل*چطور باید شروع کنم؟!*یعنی با چه کتاب هایی،چه برنامه ریزی ای و...
خواهش میکنم جواب بدین،من واقعا استعداد و توانایی توی این زمینه دارم،ریاضی و فیزیک من در حد کتاب درسی عالیه و در حد تکمیلی هم خوبه خدا رو شکر:) علاقه هم به شدت دارم به نجوم:)

حالا چطور شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟؟

Majno0n

Well-Known Member
لایک ها
663
پاسخ : یک دانش آموز سال دوم دبیرستان(رشته ریاضی فیزیک)که...

سلام خدمت تمامی اساتید و بزرگان این انجمن و همچنین دانش آموزان و دانشجویان عزیز
بنده سال دوم دبیرستان،رشته ریاضی فیزیک هستم که در مدرسه ای خوب و عادی درس میخونم و به علت علاقه بسیار من به نجوم از دوران ابتدایی تصمیم به شرکت در المپیاد این رشته،در سال94_95 گرفتم و هیچ چیز در مورد سوالات و چگونگی حل مسایل المپیاد نجوم نمیدونم و کاملا مقدماتی یا حتی زیر مقدماتی هستم و میخواهم از الان شروع به مطالعه و تلاش در این زمینه برای موفقیت در المپیاد کنم!
یه لطفی به بنده بکنید و بگین چطور میتونم موفق باشم و در کل*چطور باید شروع کنم؟!*یعنی با چه کتاب هایی،چه برنامه ریزی ای و...
خواهش میکنم جواب بدین،من واقعا استعداد و توانایی توی این زمینه دارم،ریاضی و فیزیک من در حد کتاب درسی عالیه و در حد تکمیلی هم خوبه خدا رو شکر:) علاقه هم به شدت دارم به نجوم:)

حالا چطور شروع کنم؟؟؟؟؟؟؟؟
سلام :) خوش اومدی به اینجا فرزندم :4: سوال آشنای بچه های تازه واردی که سرچ نمی کنن تو فروم ببینن کسی قبلا جواب داده یا نه :4:
این هم جواب من در یکی از پست ها به کسی در شرایط شما :
سلام . من قبلا تو پ.خ به یک بنده خدایی جواب داده بودم که اون پیام رو عینا اینجا میذارم :4: :
ببین برای شروع المپیاد نجوم پیشنهاد من به شاگردام معمولا قوی شدن تو ریاضی و فیزیک و همچنین شروع نجوم کرویه !
اینکه ریاضی و فیزیک ت رو قوی کنی به طور مستقیم ازشون سوالی تو المپ نجوم نمیاد ! ولی واس خوندن هررررر چی که مستقیما
ازش سوال میاد هر چی ریاضی و فیزیک ت قوی تر باشه به همون اندازه از رقبات جلو تری !
برای خوندن ریاضی کتاب "حساب دیفرانسیل و انتگرال جلد ۱ قسمت ۱ (جلد ۱ ش دو قسمته!)" نوشته ی توماس انتشارات مرکز نشر دانشگاه این کتاب ریاضیاتی هست که تو المپ نجوم و فیزیک بچه ها می خونن ! از تعریف نقطه و دستگاه مختصات و معادله خط شروع می کنه و میره تا تابع و مشتق و انتگرال ! خیلی از بچه ها که به خودشون باور ندارن از اسم این کتاب می ترسن ! وقتی با معلماشون مشورت می کنن تو مدرسه معلما بهشون میگن توماس می خوای بخونیییییییی ؟
در این حد ینی ! از نظر این معلما کلا منبع هر المپیادی رو بیاری جلوشون براش خیلی عجیبه چون یک المپیادی رو با یک دانش آموز عادی مقایسه می کنن ! یا حتی با زمان دانش آموزی خودشون !!!
خلاصه این کتاب رو شروع کن به خوندن . از صفر شروع می کنه میره تا صد ! هر جا دیدی متوجه نشدی یا بپرس از کسایی مثل من و سایر
مدال دارا و اساتید یا برو مبحثی که متوجه نشدی رو از کتاب هایی مثل مبتکران سال دوم یا سوم یا پیش بخون . بعد دوباره برگرد سر توماس
برای فیزیک هم که کتاب فیزیک هالیدی جلد ۱ (مکانیک) باید خونده بشه ! اینم بین نجومیا و فیزیکیا مشترکه !
برای نجوم کروی هم کتاب نجوم کروی نوشته ی اسمارت انتشارات مرکز نشر دانشگاهی خوبه . ۲ فصل اول شو باید بخونی !
حالا تو شروع کن من هستم سایرین هم هستن . راهنمایی خواستی و ... کمکت می کنیم

موفق باشی

بالا