یک سوال اساسی در کوانتوم؟!

farshad17ph

New Member
لایک ها
76
پاسخ : یک سوال اساسی در کوانتوم؟!

نگاه کنید من منظورم اینه که مثلا زمین با این همه عظمت چقدر به شما نیرو وارد میکنه!!
این قدر که اگه دو ساعت بایستم به غلط کردن می افتم

farshad17ph

New Member
لایک ها
76

به نظر من صحبت كردن در اين مورد كار اشتباهي ( اينكه كدوم نيرو ضعيف تره و كدوم قوي تره ! چون مقياس ها متفاوت . اگه بگيد زمين به اين پرجرمي نسبت به نيروي الكتريكي ، نيروي گرانش ضعيفي توليد مي كنه ، اشتباه . چون جرم زمين قرار داديه و كم ، همچنين بار الكتريكي قرار داديه و زياد

چيزي كه بهتره درموردش صحبت كنيم برد نيرو هاست .
این درسته اعداد رو ما قرار داد میکنیم ولی کوتاه و بلند بودن برد رو هم ما قرار داد میکنیم یعنی همه ی این ها اعداد قراردادی هستند

smjty

New Member
لایک ها
119

توي قسمت اول كه بار و جرم زمين رو ما قرار داد مي كنيم ، چون كميت هاي متفاوتي اند و يكا هاي متفاوتي دارن قابل مقايسه نيستند . اما بخش دوم برد همه نيرو ها بوسيله طول اندازه گيري ميشه و قابل مقايسه هستند . گرچه طول واحد قرار دادي اما نسبت بين دو طول مشخص قرار دادي نيست .
البته اصلا به اين حرفي كه من زدم اطميناني نيست و من اين حرف رو صرفا با برداشت از اطلاعات كنونيم گفتم .

farshad17ph

New Member
لایک ها
76

گرانش رو چون با ديگر نيرو ها مقايسه ميكنيم ضعيف به حساب مياريم ولي بايد توجه كنيم كه نيروبسيار قوي"قوي هسته اي" كوتاه برده اصلا چون ماهيت اين نيرو ها با هم فرق دارند مقايسه اين نيرو ها كار درستي فكر نكنم باشه:23:

only physics

New Member
لایک ها
2,386

نگاه کنید من منظورم اینه که مثلا زمین با این همه عظمت چقدر به شما نیرو وارد میکنه!!
خب اين به خاطر اينه كه :

1-فاصله از مركز زمين كه درواقع مركز اصلي گرانش هست ، زياده

2-ثابت جهاني گرانش ، عدد خيلي خيلي كوچيكيه.

درضمن نيرويي كه به ما وارد ميشه ف اونطور كه شما تصور مي كنيد كم نيست .

زياده كه وقتي به هوا مي پرين (صرف نظر از اصطكاك ) تا يه ارتفاع نسبتا كم بالا ميرين و مجددا برمي گرديد.:97:

زياده كه وقتي هواپيما در ارتفاع خيلي زياد آتيش مي گيره ، محكم به زمين پرتاب ميشه.:23:

زياده كه وقتي پرنده در هوا تير مي خوره ، (با اينكه جرمش كمه ) به زمين ميخوره.:2:

و...

اگر نيرو كم باشه ف نميتونه جوابگوي اين همه سقوط و پديده باشه.:97:

A.JAMAL

New Member
لایک ها
3

فک نکنم شما باهمین که به نظریه ریسمان ها ریط داره توجیحش کرده باشین
فکر میکنم برای توجیحش باید به مه بانگ برگردیم که شاید اگه قویتر بود جهان در نطفه بسته میشد در ضمن خودم هم توجیحش نکردم
:197:

A.JAMAL

New Member
لایک ها
3

ببخشید ولی سوال بر مب گرده به اینکه چرا ثابت گرانش کمه وبه ماهیت بر میگرده ومنظور فرمول قضیه گرانش نیست البته ببخشیداا
درضمن این نیرو ها همه رو میشه مقایسه کرد چون به جرم مادی وارد میشن ولی هنوز واسه خودمم هم گنگه چرا فوتون که انرژیه توسط جازبه ی زیاد سیاه چاله ها جذب میشه؟:80:

آخرین ویرایش توسط مدیر

A.JAMAL

New Member
لایک ها
3

خب اين به خاطر اينه كه :

1-فاصله از مركز زمين كه درواقع مركز اصلي گرانش هست ، زياده

2-ثابت جهاني گرانش ، عدد خيلي خيلي كوچيكيه.

درضمن نيرويي كه به ما وارد ميشه ف اونطور كه شما تصور مي كنيد كم نيست .

زياده كه وقتي به هوا مي پرين (صرف نظر از اصطكاك ) تا يه ارتفاع نسبتا كم بالا ميرين و مجددا برمي گرديد.:97:

زياده كه وقتي هواپيما در ارتفاع خيلي زياد آتيش مي گيره ، محكم به زمين پرتاب ميشه.:23:

زياده كه وقتي پرنده در هوا تير مي خوره ، (با اينكه جرمش كمه ) به زمين ميخوره.:2:

و...

اگر نيرو كم باشه ف نميتونه جوابگوي اين همه سقوط و پديده باشه.:97:
ببخشید ولی فک کنم گرانش کمه که بعد از گزشت بیشتر از 10میلیارد سال هنوز نتونسته جلوی انبساط جهان رو بگیره

erfan aali

New Member
لایک ها
3

آره اگه میشه بذارین ...:227:

جالب بود

بالا