khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
پاسخ : ↓ بررسی سوالات مرحله‌ی اول بیست و چهارمین المپیاد شیمی ایران 1392

سلام دوستان گرامی،
این دو روز گذشته تمام فکرم همین المپیاد شیمی مرحله‌ی اول بوده است. برای هر سوال و هر جوابی منابع را می‌گردیم و بحث می‌کنیم. بعضی از سوالات اینقدر نامفهوم و کژتاب است (در حد دو سوال) که هیچ جوره نمی‌توان با آن کنار آمد. اما این را هم قبول کنیم که مرحله‌ی اول به این دو سوال وابسته نیست و اکثر شایستگان این مرحله، با هر طور در نظر گرفتن اینها قبول خواهند شد. اما تمام سعی خودم را خواهم کرد که کلید باشگاه به بهترین وجه ممکن اصلاح شود.
هنوز پاسخ‌برگ‌ها به تهران و بخش تصحیح نرسیده و تا فردا هم نخواهد رسید! پس عجله نکنید و راه‌کارهای منطقی و صحیح بیندیشیم. همه‌ی نظرات شما را خوانده‌ام.

موفق و پیروز باشید

لایک ها
1

آقا یکی میتونه بگه سوال 56 کد 2 برای چی 3 تا محصول داره؟ نیتروژنا که طبق صورت سوال نباید به هم وصل بشن! اگه بگیم کربن های کنار نیتروژن ها در دو روتیل هم به هم وصل میشن برای هر موضع میشه دو ساختار که رو هم میشه 4 تا، نه 3 تا!

آخرین ویرایش توسط مدیر

mahallehm

New Member
لایک ها
487

آقا یکی میتونه بگه سوال 56 کد 2 برای چی 3 تا محصول داره؟ نیتروژنا که طبق صورت سوال نباید به هم وصل بشن! اگه بگیم کربن های کنار نیتروژن ها در دو روتیل هم به هم وصل میشن برای هر موضع میشه دو ساختار که رو هم میشه 4 تا، نه 3 تا!
اگه دقت کنین یکیش رو تکراری حساب میکنین...

لایک ها
1

اگه دقت کنین یکیش رو تکراری حساب میکنین...
آخ راست میگید. مرسی.

shomare1

New Member
لایک ها
0

سلام ممنون كه به سوالم جواب داديد ولي توqp كار چجوري+ شد؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

استاد این ها درست! اما الآن دقیقا 36 ساعت و 44 دقیقه از آزمون گذشته و ما واقعا به پاسخنامه آیریسک نیاز داریم...
الان 12 ساعته که رایانه م روشنه و هر دو سه دقیقه آیریسک رو رفرش می‌کنم... پس کلید چی شد!

q=e-w
در q[SUB]p [/SUB]کار صفر نیست ولی در q[SUB]v[/SUB] کار صفره. پس q[SUB]v[/SUB] مساوی e است. از طرفی چون w مثبته پس q[SUB]p [/SUB]میشود e منهای یک عدد بزرگتر از صفر. پس q[SUB]v[/SUB] بزرگتره.
سلام ممنون كه به سوالم جواب داديد ولي توqp كار چجوري+ شد؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!
تغير حجم + وبا توجه به اون كار - ميشه

amirameli

New Member
لایک ها
46

آقا یه سوال؟برا چند تا سوال که برای کتاب سال اول بود،باید میزان قبولی از 600 نفر به 1500 تا افزایش پیدا کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من از خودم نمیگم ، یه جا دیدم تو انجمن نوشتن،مگه چقد فرق میکنه فوقش 5 درصدخودمم خوب نزدمولی قبولی ها زیاد باشه خوب نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

آقا یه سوال؟برا چند تا سوال که برای کتاب سال اول بود،باید میزان قبولی از 600 نفر به 1500 تا افزایش پیدا کنه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟من از خودم نمیگم ، یه جا دیدم تو انجمن نوشتن،مگه چقد فرق میکنه فوقش 5 درصدخودمم خوب نزدمولی قبولی ها زیاد باشه خوب نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

amirafa

New Member
لایک ها
0

http://www.kanoon.ir/Common/Handler/ArticleDownload.ashx?id=55648&aid=6130
http://www.kanoon.ir/Common/Handler/ArticleDownload.ashx?id=55648&aid=6129
سلام بچه ها یه خبرخوش . این لنک ها یکی لینک سوالا یکی هم لینک جوابای تستی و تشریحی

H sahar H

New Member
لایک ها
457

چی ی ی ی ی ی ی؟؟؟:7: یه ذره حوش خط تر؟؟الان چی نوشتی دقیقا؟!!:13::13:

m.amngh

New Member
لایک ها
9

ای بابا اه اه اه بازم یه غلط دیگه میشم 60 درصد.......:20::20::20::20:

Shrshr

New Member
لایک ها
0

سلام. بنظرم پاسخی که باشگاه به یکی از سوالا داده یکمی مورد داره:در رابطه با سوال تعداد پیوند کووالانسی (با توجه به راهنمایی) گزینه ی 1و 3 هردوتاشون 6 تا پیوند کوالانسی دارند که 4 تاشون معمولی و 2 تاشون از نوع پای p-d هستش.یعنی دو تاگزینه درست میشه. البته با توجه به راهنمایی ، واسه گزینه ی 3 میشه یک ساختار دیگه که 5 تا پیوند داره رسم کرد که 3 تا معمولی ،یکی داتیو و یکی هم پای p-d هستش که نشون می ده احتمال درست بودن بیشتر واسه گزینه ی 1 باشه.خواهشا این مورد رو بررسی کنید.:100:

mohsen445

New Member
لایک ها
2

برید شاد باشید. من که قبول نشدم

zelzal

New Member
لایک ها
27

سلام دوستان
از همه می خوام مراتب اعتراضشونو به سوال 4 به باشگاه اعلام کنن چون جواب این سوال به هیچ وجه نمی تونه گزینه ی 3 باشه من خودم سر جلسه اول گزینه ی 3 رو زده بودم ولی آخر امتحان برگشتم رو این سوال و یه کم روش فک کردم و دیدم بهترین گزینه بین این 4 تا گزینه ی 4 هست که 5 تا پیوند داره و در نهایت گزینه ی 4 رو زدم
حتما دوستان اعتراضشونو اعلام کنن و این سوال باید حذف بشه

Pa Risa

New Member
لایک ها
0

تو مرحله یک نباید پی پای-دی پای رو در نظر گرفت و اگه در نظر بگیریم گزینه 1 هم SO2Cl2 6 تا پیوند میتونه داشته باشه پس صحیح نیست که پی پای و دی پای رو در نظر بگیریم و یک منبع معتبر دیگه هم کتاب شیمی عمومی چارلز مورتیمر هست که در سوال 52 فصل8(کوالانسی) دقیقا این ساختار گزینه3را مورد سوال قرارداده است که در کتاب حل المسائل آن هم که خود جناب مورتیمر نوشته اند برای آن 4 پیوند در نظر گرفته اند و6تا ندارد و مورتیمر هم پی پای و دی پای رو در نظر نگرفته

این هم منبعی برای SO2Cl2 از ویکی پدیا با در نظر گرفتن پی پای دی پای: http://upload.wikimedia.org/wikipedi...dimensions.png

لازم میدانم هرکسی گزینه ی 4 رو در نظر گرفته و طبق مرحله اول المپیاد های سال گذشته پی پای-دی پای رو در نظر نگرفته اعتراضشو به کمیته اعلام کنه
من چطوری میتونم اعتراض کنم ؟؟؟

ببخشید ... الان دقیقا که کلید قطعی اعلام نشده هنوز؟؟؟ اگه شد میشه ه چه زودتر اعلام کنین ... با این چندین کلید مختلفی ک بیرون اومدن درصد های متفاوتی ب دست میان ...ک نتایجو خیلی عوض میکنه
:195::195::195::195::195:

لایک ها
1

آقای خلینا، تشریحی ریاضی پنجشنبه - جمعه رو هم که زدین روی سایت... تشریحی شیمی رو نمیزنین لا اقل یه اظهار نظری در مورد سوالا بکنید خودمونو نبازیم... همه که نمیدونن پیوند پای پی چه صیغشه...

لایک ها
0

عدداکسایش تیتانیم +3میتونه باشه؟

salehkarimi

New Member
لایک ها
19

سلام به همه‌ی دوستان گرامی،

یک مرحله‌ی اول دیگر گذشت و اکنون همه‌ی دانش‌پژوهان اضطراب دارند که قبول خواهند شد یا نه، دیده‌ام که درصدهای بالای 90 هم "کف‌بین" می‌شوند و به رمال‌ها روی می‌آورند، اما این تاپیک فقط برای بررسی علمی و ارایه‌ی کلید سوالات مرحله‌ی اول بیست و چهارمین المپیاد شیمی تاسیس شده است.

لطفا موارد زیر را رعایت کنید:
  1. فقط بحث‌های علمی، بررسی گزینه‌ها و ارایه‌ی کلید و راه حل در این تاپیک قرار گیرد.
  2. کف بینی ممنوع
  3. ارایه‌ی درصد خودتان ممنوع
  4. بحث دونفره ممنوع
  5. ایجاد اضطراب در دیگران ممنوع
  6. در پاسخ به پرسش علمی یک نفر، حتما از دکمه‌ی "نقل قول" استفاده کنید.
{برای موارد 2 تا 5 تاپیک دیگری در نظر گرفته شده است.}

بنا به روال قدیم، آیریسک تلاش می‌کند تا بلافاصله پس از برگزاری آزمون، پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آن را آماده و به صورت استاندارد منتشر کند؛ اما با توجه به حساسیت موضوع این پاسخ‌نامه چند بار خوانده می‌شود تا در صورت امکان (مانند سال‌های گذشته) بدون کوچک‌ترین اشکال باشد. بنابراین صبر کنید و هی سراغ آن را نگیرید. امیدواریم آماده‌سازی، تایپ و ویرایش‌های پاسخ‌نامه‌ی تمام رشته‌ها کمتر از 3 روز کاری وقت بگیرد.

موفق و پیروز باشید :53:

پی نوشت (1): همانظور که قبلا و در صفحه‌ی اول آیریسک اعلام شده است، دفترچه‌ها و پاسخ تشریحی کاملا صحیح شیمی، روز پنجشنبه 1 اسفند روی سایت قرار می‌گیرد. در اینجا فقط به بررسی علمی سوالات بپردازید و بر روی جواب خود پافشاری بی‌منطق نکنید.

پی‌نوشت (2): درباره‌ی انتشار پاسخ‌نامه‌ی تشریحی، {اینجا} را بخوانید.
حالا یک سوال فنی از آقای خلینا
شما توی پاسخ نامه ای که منتشر کردید دو تا سوال رو گفتید اشتباه هست و ابهام داره
خوب حالا احتمال اصلاح پاسخ نامه از سوی باشگاه وجود داره یا نه؟

سلام به همه‌ی دوستان گرامی،

یک مرحله‌ی اول دیگر گذشت و اکنون همه‌ی دانش‌پژوهان اضطراب دارند که قبول خواهند شد یا نه، دیده‌ام که درصدهای بالای 90 هم "کف‌بین" می‌شوند و به رمال‌ها روی می‌آورند، اما این تاپیک فقط برای بررسی علمی و ارایه‌ی کلید سوالات مرحله‌ی اول بیست و چهارمین المپیاد شیمی تاسیس شده است.

لطفا موارد زیر را رعایت کنید:
  1. فقط بحث‌های علمی، بررسی گزینه‌ها و ارایه‌ی کلید و راه حل در این تاپیک قرار گیرد.
  2. کف بینی ممنوع
  3. ارایه‌ی درصد خودتان ممنوع
  4. بحث دونفره ممنوع
  5. ایجاد اضطراب در دیگران ممنوع
  6. در پاسخ به پرسش علمی یک نفر، حتما از دکمه‌ی "نقل قول" استفاده کنید.
{برای موارد 2 تا 5 تاپیک دیگری در نظر گرفته شده است.}

بنا به روال قدیم، آیریسک تلاش می‌کند تا بلافاصله پس از برگزاری آزمون، پاسخ‌نامه‌ی تشریحی آن را آماده و به صورت استاندارد منتشر کند؛ اما با توجه به حساسیت موضوع این پاسخ‌نامه چند بار خوانده می‌شود تا در صورت امکان (مانند سال‌های گذشته) بدون کوچک‌ترین اشکال باشد. بنابراین صبر کنید و هی سراغ آن را نگیرید. امیدواریم آماده‌سازی، تایپ و ویرایش‌های پاسخ‌نامه‌ی تمام رشته‌ها کمتر از 3 روز کاری وقت بگیرد.

موفق و پیروز باشید :53:

پی نوشت (1): همانظور که قبلا و در صفحه‌ی اول آیریسک اعلام شده است، دفترچه‌ها و پاسخ تشریحی کاملا صحیح شیمی، روز پنجشنبه 1 اسفند روی سایت قرار می‌گیرد. در اینجا فقط به بررسی علمی سوالات بپردازید و بر روی جواب خود پافشاری بی‌منطق نکنید.

پی‌نوشت (2): درباره‌ی انتشار پاسخ‌نامه‌ی تشریحی، {اینجا} را بخوانید.

لایک ها
127

آقای خلینا خیلی سخت گیری کرده!!!!
سوال 14 کاملا درسته و باید بهترین گزینه یعنی 4 رو انتخاب کرد.
فقط سوال1غلطه.

لایک ها
207

بچه ها سوال 1 کد 1 می شه چی؟
فک کنم آیروک غلط زده
من زدم چهار......ولی باشگاه زده سه...که به نظر من غلطه..از بین کلی مقالات علمی فقط یه دونه از مقالات اون ساختاری رو که باشگاه در نظر گرفته قبول دارن.و اگه باشگاه روی این سوال جدید نظر نکنه در حق خیلیا ظلم کرده .

بالا