pourymt

New Member
لایک ها
86
تو سیمسون در موردش نوشته که جزو سیکلانتاسه از راسته پاندانال در تک لپه ای هاست. میشه لطفا یکی یه طوری بفهمه گل آذینش چیه ؟( فک میکنم اسپادیسه اما مطمن نیستم) در ضمن این تاپیک میتونه محلی برای رفع یه اینچنین اشکالاتی باشه.:217:

mahdi_m

New Member
لایک ها
0
پاسخ : carludovica palmata

شما سال دوم هستید دارید سیمپسون می خونید اونم قسمت تک لپه ای هاش؟!

pourymt

New Member
لایک ها
86

تا کجاشو دیدید.لودیشو تموم کردم دارم مرور میکنم. فیزیو هم گانونگ هم گایتونو تا تهش خوندم. به نظرم المپیاد زیست تنها المپیادیه که میشه باخوندن منابع زیاد خیلی توش موفق تر بود .اصلا دوست ندارم یه روزی که پشت سرمو نگاه میکنم بگم ای کاش بیشتر تلاش میکردم. اممم... ببخشید رفتم رو ممبر

IBO 2017

New Member
لایک ها
28

تا کجاشو دیدید.لودیشو تموم کردم دارم مرور میکنم. فیزیو هم گانونگ هم گایتونو تا تهش خوندم. به نظرم المپیاد زیست تنها المپیادیه که میشه باخوندن منابع زیاد خیلی توش موفق تر بود .اصلا دوست ندارم یه روزی که پشت سرمو نگاه میکنم بگم ای کاش بیشتر تلاش میکردم. اممم... ببخشید رفتم رو ممبر
کارت اشتباهه
پشیمون میشی
اصلا هم اینطور نیست....
مخالفم 100%

pourymt

New Member
لایک ها
86

آخه دوست گل من که سولومون رو تابستون سال پیش تموم کردم اون موقع دقیقا طرز تفکرم مثل شما بود و به زیاد خوندن اعتقاد نداشتم اما باور کنید بعد کلی تجربه که داشت واسم گرون تموم میشد (بماند که چرا...)به این نتیجه رسیدم. حالا منم اصراری ندارم که شما رو ترقیب کنم فقط بهتون توصیه میکنم بیشتر فکر کنید همین!!!:1:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

آها اینم بگم که وقتی شما به یه چیزی علاقه دارید در راه رسیدن بهش اگر هر کاری هم بکنید هیچ وقت پشیمون نمیشید .( رابطه من و زیست شناسی هم دقیقا همینطوره)

لایک ها
61

برای رد شدن از کوه انتخاب جای پاتون خیلی مهمه گاهی ممکنه سنگه زیر پاتون بلغزه و پرت بشین به پایین تشخیص جایه پا خیلی مهمه و گرنه...

khosroz

New Member
لایک ها
39

آقا دمت گرم هرچی بهتر بخونی بهتره من خودم سال سومم تازه این رو فهمیدم مطمئن باش حتی اگه المپ قبول نشی به علمت اضافه شده و سطح درک و فهمت هم رفته بالا

لایک ها
61

به نظرتون بهتر نیست به جای اینکه تو دو سال علمتون رو ببرین بالااااااا عاقلانه بخونین بعد تو دانشگاه ده پونوزده سال وقت دارین علمتون رو ببرین بالاااااا

لایک ها
16

گل آذینش از نوع panicle یا همون خوشه ای هستش فکر کنم.
چقدر خوبه که وقتی یکی سوال میپرسه نکوبیمش و سعی کنیم جواب سوالشو بهش بدیم. من از این دوست مونم ممنونم که این سوالو پرسیدن چون باعث شد برم بگردم و یه چیز جدید یاد بگیرم.

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
16

خب ایشون دوست دارن سیستماتیک گیاهی رو خوب بخونن
حالا یا علاقه یا هر چیز دیگه ای. المپیاد رو فقط نباید به چشم مدال و اینجور چیزا دید. به نظر من نباید این چیزا نباید باعث شه ما ها از علاقه مون دل بکنیم.

pourymt

New Member
لایک ها
86

گل آذینش از نوع panicle یا همون خوشه ای هستش فکر کنم.
چقدر خوبه که وقتی یکی سوال میپرسه نکوبیمش و سعی کنیم جواب سوالشو بهش بدیم. من از این دوست مونم ممنونم که این سوالو پرسیدن چون باعث شد برم بگردم و یه چیز جدید یاد بگیرم.
اتفاقا تو سیمپسون در مورد یه گروهش که پانداناسه هست میگه گل آذینش یا خوشس یا سنبلس یا خوشه مرکبه یا چتر کاذب سنبله هاس ویا اسپادیسی با اسپات زیرشه. راستی تو سیمپسون میاد در مورد بارهنگ آبیان میگه گل آذینشون خوشه ساقه عریان (panicle) هست.حالا نمیدونم واژه panicle رو کدوم یکی در نظر بگیریم؟ نظرتون چیه؟

لایک ها
16

دقیق نمیدونم. آخه من عکس کامل این گیاه رو ندیدم فقط یه جا خوندم که گل آذینش پنیکل هستش. پنیکل هم فقط شکلشو دیدم. واژه دقیق فارسی شو نمیدونم.
اگه یه عکس کامل از این گیاه داشته باشین. میرم از یکی که تخصصش اینه میپرسم. من الان چون به سیمپسون ام دسترسی ندارم.

pourymt

New Member
لایک ها
86

دقیق نمیدونم. آخه من عکس کامل این گیاه رو ندیدم فقط یه جا خوندم که گل آذینش پنیکل هستش. پنیکل هم فقط شکلشو دیدم. واژه دقیق فارسی شو نمیدونم.
اگه یه عکس کامل از این گیاه داشته باشین. میرم از یکی که تخصصش اینه میپرسم. من الان چون به سیمپسون ام دسترسی ندارم.
ببخشید. من نمی دونم چطوری عکس بزارم.

بالا