DASHTI THEOREM***

وضعیت
موضوع بسته شده است.

alneon

New Member
لایک ها
0
DASHTI THEOREM
(*قضیه دشتی*)
درهرمثلثABC اگرHA ارتفاع، Xمحل برخورددایره ی محاطی داخلی،D بای نیمسازنظیر راسA و Mوسط ضلع BC باشد،
ثابت کنید:
HM.XD=HX.XM
این سوال یه رازی داره هر کی حلش کرد و حلشو نوشت بهش می گم!!!!!

alneon

New Member
لایک ها
0
اشتباه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!اگر حتی این چهارنقطه همساز هم باشند این رابطه بدست نمیاد!!!!!
اصلآ تو حکم قضیه از Xa نام برده نشده و این مسئله با همساز بودن ان چهارنقطه اثبات نمی شود!!!!!!!!!!!

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
علی. خوب حال کردم ..................

دمت گرم.........

mahanmath

New Member
لایک ها
701
mehryar گفت

دمت گرم.........
الآن با چی حال کردی ؟

رابطه ی همسازی که نوشتم درسته و مستقیما حکم رو نتیجه میده ! (اگه نمی تونید یه راه حلی رو متوجه شید دلیل نمیشه بگید غلطه
)

اگر هم خواستید می تونید از معلم خودتون بپرسید .

هنوزم منتظر اون راز !! هستم .

alneon

New Member
لایک ها
0
باشه اگه فکر می کنی راهت درسته بنویسش!!!!!خوشحال میشم یه راه دیگه هم واسش باشه!!!!چرا دعوا داری؟؟؟؟؟؟؟؟

رابطه همسازتو بنویس دوست عزیز!!!!!

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
mmath گفت
mehryar گفت

دمت گرم.........
الآن با چی حال کردی ؟

رابطه ی همسازی که نوشتم درسته و مستقیما حکم رو نتیجه میده ! (اگه نمی تونید یه راه حلی رو متوجه شید دلیل نمیشه بگید غلطه
)

اگر هم خواستید می تونید از معلم خودتون بپرسید .

هنوزم منتظر اون راز !! هستم .
با این حال کردم که دوستم با قضیه خودش می تازد................... مث اسب (بلا نسبت)

armath

New Member
لایک ها
0
alneon گفت
DASHTI THEOREM
(*قضیه دشتی*)
درهرمثلثABC اگرHA ارتفاع، Xمحل برخورددایره ی محاطی داخلی،D بای نیمسازنظیر راسA و Mوسط ضلع BC باشد،
ثابت کنید:
HM.XD=HX.XM
این سوال یه رازی داره هر کی حلش کرد و حلشو نوشت بهش می گم!!!!!
X محل برخورد دایره ی محاطی داخلی با چیه؟

shoki

New Member
لایک ها
128
mmath راست می گه ... A,I,D,I_a همسازند پس عموداشون بر BC همسازند ...
یعنی همون چیزی که mmath گفت ... پس حالا داریم : HX/XD=HX_a/DX_a حالا این رو در نظر بگیرید : (دقت کنید که M وسط XX_a هست)
[center:a0cca956dd]

اما به راحتی می توان دید که :

پس حله !!!
[/center:a0cca956dd]​

alneon

New Member
لایک ها
0
1)armath:با ضلع BC دیگه!!!!!!!!
2)بچه ها راستش من رابطه همسازشو چک نکردم ولی اگه دیدم درسته حتمآ بهتون میگم!!!!!!!!!!!!
3)ولی این راهی که میگین اون راهی که من میخوام نیست!!!!سعی کنین با یه راه بهتر حلش کنین!!!!!راهنمایی:با بدست اوردن طول هرکدوم از اون چهارتا!!!!!!!!!
4)راز:من اسمم ali dashti هست و هین قضیه رو خودم طرح کردم!!!!!امیدوارم باهاش حال کنین!!!!!البته این قضیه رو به شاخ ترین معلم هندسه ی ایران که فک کنم همه بدونن کیه گفتم و اونم حال کرده و یه مسئله راحت در سطح بچه های دوم طرح کرده،اگه خواستین بگین اونم میذارم!!!!میتونین اگه اون معلمو دیدین ازش سوال کنین!!!!!

shoki

New Member
لایک ها
128
2 ) می تونید مطمئن باشید که درسته

3) 'راه بهتر' معنی نداره !
اون کاری هم که شما می کنید رو همه می دونند(خر کاری) و mmath می خواس که راه نکته دار تری رو بگه !

alneon

New Member
لایک ها
0
آره می دونم درسته ولی راهی که من میگم قشنگتره و اصلآ خرکاری نیست وگرنه اینو همه میدونن که X و Xa همنوا هستن و با یه رابطه همساز همه چی حل میشه ولی واسه اونایی که هنوز رابطه همساز نمیدونن که این راه بدرد نمیخوره!!!!!!

IMOgoldmedal

New Member
لایک ها
29
alneon گفت
1)armath:
لبته این قضیه رو به شاخ ترین معلم هندسه ی ایران که فک کنم همه بدونن کیه گفتم و اونم حال کرده و یه مسئله راحت در سطح بچه های دوم طرح کرده،اگه خواستین بگین اونم میذارم!!!!میتونین اگه اون معلمو دیدین ازش سوال کنین!!!!!
ببخشيد alneon ميشه بپرسم شاخ ترين معلم هندسه ي ايران كيه؟

mehryar

مشاور فیزیک
لایک ها
61
IMOgoldmedal گفت
alneon گفت
1)armath:
لبته این قضیه رو به شاخ ترین معلم هندسه ی ایران که فک کنم همه بدونن کیه گفتم و اونم حال کرده و یه مسئله راحت در سطح بچه های دوم طرح کرده،اگه خواستین بگین اونم میذارم!!!!میتونین اگه اون معلمو دیدین ازش سوال کنین!!!!!
alneon کار داره من جواب میدم آقای وکیلی..................ی

IMOgoldmedal

New Member
لایک ها
29
mehryar گفت
IMOgoldmedal گفت
alneon گفت
1)armath:
alneon کار داره من جواب میدم آقای وکیلی..................ی
درسته آقاي وكيلي از نظر تدريس رودست نداره ولي از نظر سواد من آقاي احمدپور رو ترجيح ميدم. شما چي ميگيد؟

alneon

New Member
لایک ها
0
ببخشید دیر اومدم!!!!مرسی مهریار بجام جواب دادی!!!!IMO gold medal راستش من تاحالا با آقای احمد بور کلاس نداشتم ولی خب از کتابشون معلومه آدم با سوادی هستن!!!!نمی تونم دقیق مقایسه کنم ولی فک می کنم اگه آقای وکیلی کتاب می نوشت شهرت جهانی بیدا میکرد!!!چون آقای وکیلی چندتا مقاله داره که اگه بنویستشون تو دنیا میترکه!!!!یکی از اونا هم اسمش کاغذ اصفهانی!!!!نمیدونم با آقای وکیلی تا حالا کلاس داشتی یا نه؟؟؟؟شاگرداش میدونن من چی میگم!!!!

fereidoon

Active Member
لایک ها
132
اینطور که من میدونم اقای احمد پور شاگرد اقای وکیلی بوده اند

M_Sharifi

راهبر ریاضی
لایک ها
801
لطف کنید بحث های بی فایده مطرح نکنید.
به هر حال شاگردهای آقای احمدپور و آقای وکیلی از کیفیت کارشون اطلاع دارند و می دونند هر دو نفر توی هندسه فوق العاده اند. بنابراین فکر نمی کنم مقایسه کردن نتیجه ی خاصی داشته باشه.

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا