SA-AL

New Member
لایک ها
35
سلام به همگی! ( حتی شما) ;) دیگه کم کم داریم به المپیاد ادبی نزدیک و نزدیک تر میشیم ...:eek: از کسایی که تونستن تو المپیاد ادبی مرحله 1 و 2 رو قبووول شن و حتی مدالم کسب کنن خواهش میشه بیان اینجا و چندتا نکته رو گوشزد کنن که بشه باعمل کردن بهشووون مثله اونا مدال دار شیم :226:

+ لطفا نکته هایی که ذکر میکنن به درد مرحله 1 و 2 بخوووره :53:ممنون

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750
پاسخ : × تجــربه های مدال داران المپیاد ادبی ×

دوست عزيز به نظرم براى هدف دار بودن تاپيک بهتره کاربران سوال بپرسن و دوستان مدال دار هم جواب بدن
پس لطفا سوالاتتون رو همينجا مطرح کنين
ممنون

SA-AL

New Member
لایک ها
35

دوست عزيز به نظرم براى هدف دار بودن تاپيک بهتره کاربران سوال بپرسن و دوستان مدال دار هم جواب بدن
پس لطفا سوالاتتون رو همينجا مطرح کنين
ممنون
خب باسمه الله... بچه های المپ ادبی شروع کنیم به سووووالای انفجاری از خانووووم عبدیزدان :4:

اولین سوووال رو خود میپرسم! 1- به نظرشما واسه مرحله اول رو چی بیشتر زوم کنیم؟؟{ نگین همه! چون نمیشه رو همه زوم کرد} :p

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

خب باسمه الله... بچه های المپ ادبی شروع کنیم به سووووالای انفجاری از خانووووم عبدیزدان :4:

اولین سوووال رو خود میپرسم! 1- به نظرشما واسه مرحله اول رو چی بیشتر زوم کنیم؟؟{ نگین همه! چون نمیشه رو همه زوم کرد} :p
البته دوستان با تجربه تر از بنده توى اين سايت زيادن....
با اين حال به نظرم پاسخ اين سوال به خودتون بستگى داره....مثلا اگه تو زبان فارسى قوى هستين لازم نيس زياد روش کار کنين و برعکس...
اما چند توصيه ى کلى هم براى داوطلبان المپياد ادبى دارم:
اول اينکه از قيافه ى تاريخ ادبيات نترسين و روش حتما خوب کار کنين....تاريخ ادبيات مى تونه برگ برنده ى شما باشه خصوصا تو مرحله دو
دوم اينکه بررسى سوالاى سالهاى قبل رو حتما تو برنامه تون بذارين تا با مدل سوالا آشنا بشين و نقاط ضعفتونو هم بشناسين تا بتونين روش کار کنين

SA-AL

New Member
لایک ها
35

البته دوستان با تجربه تر از بنده توى اين سايت زيادن....
با اين حال به نظرم پاسخ اين سوال به خودتون بستگى داره....مثلا اگه تو زبان فارسى قوى هستين لازم نيس زياد روش کار کنين و برعکس...
اما چند توصيه ى کلى هم براى داوطلبان المپياد ادبى دارم:
اول اينکه از قيافه ى تاريخ ادبيات نترسين و روش حتما خوب کار کنين....تاريخ ادبيات مى تونه برگ برنده ى شما باشه خصوصا تو مرحله دو
دوم اينکه بررسى سوالاى سالهاى قبل رو حتما تو برنامه تون بذارين تا با مدل سوالا آشنا بشين و نقاط ضعفتونو هم بشناسين تا بتونين روش کار کنين
2-چندتا سوال از تاریخ ادبیات 1 توی مرحله 1میاد؟
3-من تازه میخوام از این هفته شروع کنم به خوندنش به نظرتون میرسم؟:confused:

saiedeh

New Member
لایک ها
180

اره هنوز وقت زیاده حتما بخونش! حالا من یه سوال میپرسم اگه بچه هایی که رشته ی انسانی هستن کمتر از 12 نفر به دوره راه پیدا کنن اون وقت تکلیف اون 12 تا طلا مختص انسانی ها چی میشه؟؟؟؟؟؟ یعنی برای قبولی در مرحله ی دوم هیچ معیار رشته ای ندارن که مثلا به انسانی سهمیه ی بیشتری تعلق بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

برای خوندن تاریخ ادبیات به نظرتون چیکار کنیم؟؟ من خیلی دیدم که میگن از چارت استفاده کنیم ولی نمیدونم منظور چیه ؟ ممکنه بهم توضیح بدین؟؟؟

و یه سوال دیگه این که من داشتم منابع سال های قبل رو یه نگاه میکردم اما دیدم که منابع درسی بر عکس تصورم هر سال ثابت نیست . مثلا پارسال مطالب كتابهاي درسي شامل ادبيات فارسي(1) و (2)، زبان فارسي(1) و (2)، تاريخ ادبيات(1)، عربي (1) و (2)، زبان انگليسي (1) و (2) (این هم لینکش http://www.shaparakdaily.ir/shaparak/News.aspx?NID=48575) اما سال 90 شامل منبع امتحانی المپیاد ادبی، شامل ادبیات فارسی 1و2، زبان فارسی 1و2، تاریخ ادبیات زبان عربی 1و2و3 ( کتب رشته علوم انسانی ) - اطلاعات و درک ادبی خواهد بود. (http://farhang16.com/Olympiad10.htm)
و یا حتی برای مرحله دوم هم متغیر بود
برای سال 91 شامل:(http://www.irysc.com/229-منابع-مرحله-دوم-المپیاد-ادبی-91/)
منابع درسي 40 درصد
  1. ادبيات فارسي (3) انساني
  2. زبان فارسي (3) انساني
  3. تاريخ ادبيات ايران و جهان (2)
  4. آرايه هاي ادبي
و سال 92 شامل:http://www.irysc.com/317-منابع-المپیاد-ادبی-۱۳۹۲/
منابع درسي
  1. آرايه هاي ادبي
  2. تاريخ ادبيات(2)
  3. زبان انگليسي(3)
  4. كتاب عربي(3) رشته ي علوم انساني
  5. زبان فارسي(3) رشته ي علوم انساني
  6. ادبيات فارسي(3) رشته ي علوم انساني

واقعا نگران شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!الآن تکلیف ما چیه؟؟؟؟؟ روی عربی وقت بذاریم؟ واسه ی مرحله اول تاریخ ادبیات 2 هم هست؟؟؟؟؟؟؟مرحله سوم عربی نداریم؟؟؟؟؟

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

2-البته تعداد معينى نداره ولى معمولا. حدود 5 سوال مياد
3- تا اونجايى که من يادمه شما حدود يه هفته پيش گفتين از فردا مى خواين شروع کنين.....به نظرم الانم دير نيس واسه خوندن به شرط اينکه با عزم محکم شروع کنين

اره هنوز وقت زیاده حتما بخونش! حالا من یه سوال میپرسم اگه بچه هایی که رشته ی انسانی هستن کمتر از 12 نفر به دوره راه پیدا کنن اون وقت تکلیف اون 12 تا طلا مختص انسانی ها چی میشه؟؟؟؟؟؟ یعنی برای قبولی در مرحله ی دوم هیچ معیار رشته ای ندارن که مثلا به انسانی سهمیه ی بیشتری تعلق بگیره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برای خوندن تاریخ ادبیات به نظرتون چیکار کنیم؟؟ من خیلی دیدم که میگن از چارت استفاده کنیم ولی نمیدونم منظور چیه ؟ ممکنه بهم توضیح بدین؟؟؟

و یه سوال دیگه این که من داشتم منابع سال های قبل رو یه نگاه میکردم اما دیدم که منابع درسی بر عکس تصورم هر سال ثابت نیست . مثلا پارسال مطالب كتابهاي درسي شامل ادبيات فارسي(1) و (2)، زبان فارسي(1) و (2)، تاريخ ادبيات(1)، عربي (1) و (2)، زبان انگليسي (1) و (2) (این هم لینکش http://www.shaparakdaily.ir/shaparak/News.aspx?NID=48575) اما سال 90 شامل منبع امتحانی المپیاد ادبی، شامل ادبیات فارسی 1و2، زبان فارسی 1و2، تاریخ ادبیات زبان عربی 1و2و3 ( کتب رشته علوم انسانی ) - اطلاعات و درک ادبی خواهد بود. (http://farhang16.com/Olympiad10.htm)
و یا حتی برای مرحله دوم هم متغیر بود
برای سال 91 شامل:(http://www.irysc.com/229-منابع-مرحله-دوم-المپیاد-ادبی-91/)
منابع درسي 40 درصد
  1. ادبيات فارسي (3) انساني
  2. زبان فارسي (3) انساني
  3. تاريخ ادبيات ايران و جهان (2)
  4. آرايه هاي ادبي
و سال 92 شامل:http://www.irysc.com/317-منابع-المپیاد-ادبی-۱۳۹۲/
منابع درسي
  1. آرايه هاي ادبي
  2. تاريخ ادبيات(2)
  3. زبان انگليسي(3)
  4. كتاب عربي(3) رشته ي علوم انساني
  5. زبان فارسي(3) رشته ي علوم انساني
  6. ادبيات فارسي(3) رشته ي علوم انساني

واقعا نگران شدم !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!الآن تکلیف ما چیه؟؟؟؟؟ روی عربی وقت بذاریم؟ واسه ی مرحله اول تاریخ ادبیات 2 هم هست؟؟؟؟؟؟؟مرحله سوم عربی نداریم؟؟؟؟؟

سهميه اى براى رشته هاى مختلف در قبولى مرحله دو اثر نداره....البته چون اين موردى که شما ميگين تا حالا سابقه نداشته نمى تونم درموردش نظرى بدم
براى خوندن تاريخ ادبيات هم به زودى تاپيکى بازرخواهم کرد و در اون توضيح خواهم داد
المپياد سال 90-91 ميشه گفت به دليل شرايط حدودا خاصش يه استثنا بود....هر سال هم ممکنه مدل اعلام منابع رو عوض کنن اما تغييرى تو اصلش ايجاد نمى شه ، مگه اينکه خلافش ثابت شه!!!

SA-AL

New Member
لایک ها
35

2-البته تعداد معينى نداره ولى معمولا. حدود 5 سوال مياد
3- تا اونجايى که من يادمه شما حدود يه هفته پيش گفتين از فردا مى خواين شروع کنين.....به نظرم الانم دير نيس واسه خوندن به شرط اينکه با عزم محکم شروع کنين

سهميه اى براى رشته هاى مختلف در قبولى مرحله دو اثر نداره....البته چون اين موردى که شما ميگين تا حالا سابقه نداشته نمى تونم درموردش نظرى بدم
براى خوندن تاريخ ادبيات هم به زودى تاپيکى بازرخواهم کرد و در اون توضيح خواهم داد
المپياد سال 90-91 ميشه گفت به دليل شرايط حدودا خاصش يه استثنا بود....هر سال هم ممکنه مدل اعلام منابع رو عوض کنن اما تغييرى تو اصلش ايجاد نمى شه ، مگه اينکه خلافش ثابت شه!!!
والله تاالان 1درس خوندم میدونم کمه ولی باید دیگه بجنبم!

saiedeh

New Member
لایک ها
180

چقد انجمن ادبی بی بخار شده !!!!!!!

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

چقد انجمن ادبی بی بخار شده !!!!!!!
عزيزم بالاخره بايد کاربران هم يه تمايلى واسه شرکت تو بحثا از خودشون بروز بدن....
حالا ما بد به دلمون راه نمى ديم....ايشالا که دوستان به تحقيق و مطالعه مشغولن:196:

saba75

New Member
لایک ها
1,143

سلام ممنونم که جواب سوال مارو میدین:)

منم یه سوال دارم. به نظرتون بهتره چقدر رو ادبیات1 زوم کنیم؟

saiedeh

New Member
لایک ها
180

سلام ممنونم که جواب سوال مارو میدین:)

منم یه سوال دارم. به نظرتون بهتره چقدر رو ادبیات1 زوم کنیم؟
به نظر من اگه رشته تخصصیتون انسانی نیست ارزش وقت گذاشتن رو نداره که یه حجم زیاد رو فقط برای حدود 4 تا 5 سوال بخونی . حداقل برای مرحله اول . ولی برای مرحله دوم تاریخ ادبیات 2 رو مسلط باشید .(البته نظر من اینه تا چه گویند دوستان مدال دار)

saba75

New Member
لایک ها
1,143

به نظر من اگه رشته تخصصیتون انسانی نیست ارزش وقت گذاشتن رو نداره که یه حجم زیاد رو فقط برای حدود 4 تا 5 سوال بخونی . حداقل برای مرحله اول . ولی برای مرحله دوم تاریخ ادبیات 2 رو مسلط باشید .(البته نظر من اینه تا چه گویند دوستان مدال دار)
ممنون عزیزم :) رشته تخصصیم انسانی هست :)

sabdeyazdan

New Member
لایک ها
750

البته گمونم اين دوستمون منظورشون خود ادبيات بود نه تاريخ ادبيات...از ادبيات هم تا اونجايى که من مى دونم بيشتر 4-5 تا سوال مياد
هرچند من تا اونجايى که با دوستان توى دوره صحبت مى کردم ، هيچ کدومشون مرحله ى يک رو شوخى نگرفته بودن...به نظرم شما هم جدى بگيرين مرحله يک رو

saba75

New Member
لایک ها
1,143

به نظر شما بهتره برای خوندن تاریخ ادبیات دوم که حجمش هم خیلی زیاده ، از فلش کارت استفاده کنم؟ چون فکر نمیکنم دیگه وقتی برای دقیق خوندن باشه.

frahmani110

New Member
لایک ها
163

اگه می بینی واقعا وقت نمیکنی استفاده از فلش کارت بهتر از اینه که کلا این کتاب رو مطالعه نکنی، اما اگه تونستی حتما حداقل یکبار از روی کتاب هم مباحث رو روزنامه وار بخون.

saba75

New Member
لایک ها
1,143

اگه می بینی واقعا وقت نمیکنی استفاده از فلش کارت بهتر از اینه که کلا این کتاب رو مطالعه نکنی، اما اگه تونستی حتما حداقل یکبار از روی کتاب هم مباحث رو روزنامه وار بخون.
الان یک دور تاریخ ادب 1 رو بافلش کارت خوندم. اگه وقت کنم فقط یه دور روخونی کنم خوبه.:) ممنون به سوالم جواب دادی:115:

neginkhanum

New Member
لایک ها
20

سلام
دوستایی که تجربه دارن...من میخوام از الان شروع به خوندن کنم به نظرتون می رسم؟

saba75

New Member
لایک ها
1,143

سلام
دوستایی که تجربه دارن...من میخوام از الان شروع به خوندن کنم به نظرتون می رسم؟
من تجربه ای ندارم ولی اگه بخوای 100% میتونی برسی :3:

neginkhanum

New Member
لایک ها
20
بالا