وضعیت
موضوع بسته شده است.

pegahmm

New Member
لایک ها
375
پاسخ : اتفاقی که رتبه اول کنکور ریاضی ۹۳ را تغیر داد!

ببخشيد دوستان ولى فكر نميكنم اصل اين ماجرايي كه ايشون قرار دادن سوتى هاش باشه:|
اصل اينه كه توجه كنين!تو كنكور يا حتى المپ با يه غفلت كوچيك آزمونتون ميره رو هوا
حالا اگه اين بنده خدا واقعى بوده كه خدا به دادش برسه ولى اگه نبوده خدا به داد نويسندش برسه:dd

E.Shiri

New Member
لایک ها
18

میشه از کارنامشون عکس بگیرین اینجا بزارین:4:؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

nasiri2752

New Member
لایک ها
2

به عمل كار برآيد به سخن داني نيست!!!!!!!!!
این شعر از خواجه نصیر الدین طوسی رو اختصاصا برا تو گذاشتم!ازین حرفا بیاین بیرون برید تو بهر شعر!
لذات دنیوی همه هیچ است نزد من*** در خاطر از تغییر ان هیچ ترس نیست
روز تنعم و شب عیش و طرب مرا*****غیر از شب مطالعه و روز درس نیست

آخرین ویرایش توسط مدیر

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

دوستان اینو بخونید...
یکی از بچه های سیتی تاییدش کرده:
اتفاقی که رتبه اول کنکور ریاضی ۹۳ را تغیر داد!
س

علت اینکه میگم این تاپیک رو حذف کنید واسه همینه.

الان یه بنده خدایی تو اون سایت از اینجا لینک داده.بعد یه بنده خدای دیگه هم لینک اونجا رو تو اینجا گذاشته.

الکی یه چیزی که سر و ته نداره داره گنده میشه و تو کل اینترنت پخش میشه.کافیه پای این موضوع به جاهای دیگه هم باز بشه...

react0r

New Member
لایک ها
80

والا من نمی دونستم قضیه این قدر معروف میشه
دوستان درباره تناقض به قدر کافی استدلال آوردند
ولی درباره خود ایشون باید خبر بدم تصمیم شون رو گرفتند انتخاب رشته کنند و به دانشگاه برند
هنوز دربه در دنبال کارنامه ایشون هستم

اگر قضیه راست بود و عکس گیر آوردم که هیچ . تاسفش میمونه برای سنجش
اگر قضیه یک درصد به قول یکی از دوستان که نوشته بود داستان دارن شانی لطف کنید بذارید باشه عبارتی باشه برای سایرین.

با تشکر از تمام دوستان

یادم رفت اضافه کنم فکر کنم تاپیک ببندید بهتر باشه چون به قول یکی از نزدیکان شون(اگه راست باشه) ممکنه براشون شر درست شه

PHP
      ولی .. خدایی نکرده نگذارن دیگه کنکور بده ای براش مشکل ایجاد بشه چیییییی؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

س

علت اینکه میگم این تاپیک رو حذف کنید واسه همینه.

الان یه بنده خدایی تو اون سایت از اینجا لینک داده.بعد یه بنده خدای دیگه هم لینک اونجا رو تو اینجا گذاشته.

الکی یه چیزی که سر و ته نداره داره گنده میشه و تو کل اینترنت پخش میشه.کافیه پای این موضوع به جاهای دیگه هم باز بشه...

من باز هم اشاره میکنم که با توضیحاتی که آقای علیرضا خواستار نوشته اند کاملا بدیهیه که این اتفاقات تخیلی هستند.

مگه اینکه شدت این فاجعه کمتر باشه ولی خود علیزضا خان پیازداغ موضوع رو زیاد کرده باشند...

حالا اگه این موضوع شدتش کمتر باشه چون احتمال راست بودنش میره بالا پس اگه این خبر دست به دست بین مردم بچرخه بعدا فقط واسه خودشون دردسر میشه و حتی میشه به جرم نشر اکاذیب هم مورد پیگرد قرارشون بدند.

آخرین ویرایش توسط مدیر

amshahabi

New Member
لایک ها
11

اون دوستی که تو سایت سمپاد سیتی گفتند از بچه های درست سایت هستند
دروغ نمیگند:15:

react0r

New Member
لایک ها
80

دوستان سلام
من متاسفانه با منبع خبری معتبری برگشتم

منبع خبر فارس نیوز هست یکی از معتبر ترین منبع های خبر
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اتفاق نادر برای دانش‌آموز قمی در کنکور سراسری امسال
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از وقوع اتفاق نادر برای دانش‌آموز قمی در کنکور سراسری امسال در اثر سهل‌انگاری در جابه‌جایی تست‌ها خبر داد.
به گزارش خبرگزاری فارس از قم حمید رضا دژاکام امروز ضمن بازدید از دفتر خبرگزاری فارس در قم با اشاره به آمار رتبه‌های کنکور در سال جاری اظهار کرد: امیدواریم آماری که از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود نسبت به سال گذشته متفاوت و بهتر باشد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اتفاق خاصی برای دانش‌آموزی در مدرسه ماندگار صدوق افتاد و این دانش‌آموز در دروس ریاضی و عربی 100 درصد به همه تست‌ها پاسخ صحیح داده و و پس از رسیدن به تست 160 که سوالات فیزیک شروع می‌شود، یک تست جا انداخته و از 161 ادامه سوالات خود را پاسخ داده و در وارد کردن پاسخ‌های صحیح در پاسخنامه مرتکب اشتباه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: این امر سبب شده که این دانش‌آموز در دروس فیزیک و شیمی نمره منفی را کسب کند که پس از پیگیری به عمل آمده، وقتی سازمان سنجش این اشتباه را اصلاح کرد این دانش آموز در فیزیک و شیمی نیز 100 درصد سئوالات را به صورت صحیح پاسخ داده بود.

وی یادآور شد: این اتفاق نادری در سطح کشور در این 30 سال اخیر بوده و نظر دانش‌آموز این بوده که اقدامی صورت نگیرد و سال آینده وی می‌تواند رتبه اول کنکور به دست می‌آورد ولی ما همچنان پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.

لینک خبر:
Fars News Agency : اتفاق نادر برای دانش‌آموز قمی در کنکور سراسری امسال

mpsniper

Well-Known Member
لایک ها
676

این قضیه مثل این میمونه بین یک میلیون نفر برنده قرعه کشی بشی !!!
البته به صورت برعکس !!! :4:
واقعا متاسفم !!!
ولی یه سوال دارم اون هم این که چجوری شده که فیزیک رو 100 زده؟ مگه یه سوال جابجا نزده بوده؟
خوب اگه همه پاسخها رو به اندازه یک سوال پایین بیارن باز هم یه نزده فیزیک میمونه که !!! در صورتی که در خبر آمده پس از تصحیح جای جواب ها متوجه شدیم ایشون هم فیزیک و هم شیمی رو 100% زدن !!! در صورتی که نزده فیزیک درصد رو پایین تر میاره !!!
از جناب react0r خواهش میکنم به جای نسخه چاپی خبر (که قابل دستکاری هست ) لینک خبر رو از خود وبسایت قرار بدن !!! ممنون میشم !!!
جسارت نباشه ولی نسخه چاپی خبر رو میتونیم به راحتی دستکاری کنیم یا حتی اینکه از اول بنویسیم !!! و اعتمادی بهش نیست !!! البته جسارت نمیکنم ولی خب !!!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بنده خودم لینک خبر رو پیدا کردم و دقیقا مطابق لینک داده شده توسط جناب react0r هست !!!
اما باز هم اشتباهی که رخ داده این است که ایشون یه سوال فیزیک نزده داشتند !!! شاید اون آقایی که باهاش مصاحبه میشده پیش خودش فکر کرده که حالا 95 (مثلا) چه فرقی با 100 داره :4: که احتمالش خیلی زیاده !!!

react0r

New Member
لایک ها
80

الان قرار میدم......

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930525001047

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم خبر داد
اتفاق نادر برای دانش‌آموز قمی در کنکور سراسری امسال
مدیرکل آموزش و پرورش استان قم از وقوع اتفاق نادر برای دانش‌آموز قمی در کنکور سراسری امسال در اثر سهل‌انگاری در جابه‌جایی تست‌ها خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قم حمید رضا دژاکام امروز ضمن بازدید از دفتر خبرگزاری فارس در قم با اشاره به آمار رتبه‌های کنکور در سال جاری اظهار کرد: امیدواریم آماری که از سوی سازمان سنجش اعلام می‌شود نسبت به سال گذشته متفاوت و بهتر باشد.

وی خاطرنشان کرد: متاسفانه اتفاق خاصی برای دانش‌آموزی در مدرسه ماندگار صدوق افتاد و این دانش‌آموز در دروس ریاضی و عربی 100 درصد به همه تست‌ها پاسخ صحیح داده و و پس از رسیدن به تست 160 که سوالات فیزیک شروع می‌شود، یک تست جا انداخته و از 161 ادامه سوالات خود را پاسخ داده و در وارد کردن پاسخ‌های صحیح در پاسخنامه مرتکب اشتباه شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم ادامه داد: این امر سبب شده که این دانش‌آموز در دروس فیزیک و شیمی نمره منفی را کسب کند که پس از پیگیری به عمل آمده، وقتی سازمان سنجش این اشتباه را اصلاح کرد این دانش آموز در فیزیک و شیمی نیز 100 درصد سئوالات را به صورت صحیح پاسخ داده بود.

وی یادآور شد: این اتفاق نادری در سطح کشور در این 30 سال اخیر بوده و نظر دانش‌آموز این بوده که اقدامی صورت نگیرد و سال آینده وی می‌تواند رتبه اول کنکور به دست می‌آورد ولی ما همچنان پیگیری‌های لازم را خواهیم داشت.

دژاکام در خصوص فعالیت پایگاه‌های انتخاب رشته یادآور شد: چهار پایگاه انتخاب رشته در سطح استان فعال بودند و به شرکت‌کنندگان کنکور سراسری خدمات‌رسانی می‌کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان قم با بیان اینکه پروژه مهر ماه سال جاری نسبت به سال‌های گذشته متفاوت است، گفت: در این بخش آماده‌سازی مدارس، سازماندهی نیروی انسانی و تجهیز مدارس با جدیت صورت می‌گیرد.

وی خاطرنشان کرد: هزار و 301 مدرسه در استان وجود دارد که 854 مدرسه به صورت دو شیفت و باقیمانده آنها تک شیفت فعالیت می‌کنند.

انتهای پیام/78003/ع30/ث3001

آخرین ویرایش توسط مدیر

amirhossein1376

Well-Known Member
لایک ها
272

پس اون متن اولیه خیلی اغراق داشته که 1.5 ساعت زودتر و ریاضی بدون محاسبات و .......
ولی ایشونو پیدا کنین ببینیم چطور شیمیو 100 زدن واقعا میگم و صد البته فیزیکو

اگه درسته یعنی اینکه تخمین رتبه قلمچیم کلا دروغه
ایشالله اگه واقعیته به زودی ایشون به حقشون برسن ولی بازم خیلی عجیبه

آخرین ویرایش توسط مدیر

react0r

New Member
لایک ها
80

پس اون متن اولیه خیلی اغراق داشته که 1.5 ساعت زودتر و ریاضی بدون محاسبات و .......
ولی ایشونو پیدا کنین ببینیم چطور شیمیو 100 زدن واقعا میگم......................................

اگه درسته یعنی اینکه تخمین رتبه قلمچیم کلا دروغه
ایشالله اگه واقعیته به زودی ایشون به حقشون برسن ولی بازم خیلی عجیبه

دروغ نیست
کشکه
جالبه شما درصد های من رو توی گزینه ۲ و کانون وارد کن بگو چه رتبه ای میده بعد من میگم چه رتبه ای شدم
ادبیات ۲۹ عربی ۴۶ دنی ۵۶ زبان ۴۲ ریاضی ۱۳ فیزیک ۴۲ شیمی۴۳

طبق گفته گزینه ۲ طبق پارسال بنده باید ۸۰۰۰ الی ۹۰۰۰ می شدم
ولی الان ۵۰۰۰ شدم
اختلاف رو حال می کنید؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

hanieh k

New Member
لایک ها
32

با سلام.

اولا همون طور که دوستان اشاره کردند تناقضات زیادی مشاهده میشه.

واقعا خنده داره اینکه کسی یک ساعت و نیم زودتر امتحان رو تموم کنه و همه رو هم صد بزنه!

الان بهتون میگم چرا! یه محاسبه در حد اول دبستان داره.

اولا علم احتمالات میگه احتمال اینکه شما به تمام 80 سوال شیمی و فیزیک جواب غلط بدید فقط
درصده !!!!!!!!! خنده دار نیست !! یعنی احتمال اینکه این اتفاق افتاده باشه دقیقا صفر درصده!!!!!

واسه صخت ادعای حرفم کافیه کار زیر رو انجام بدید.

20 تا سوال(80 تا نمیخواد!) جلوی خودتون بذارید و شانسی بدون خوندن سوال فقط جواب بدید.اگه صد بار شانسی به سوالات جواب بدید امکان نداره بیشتر از یکی دو بار همه رو غلط بزنید!

ثانیا با توجه به اینکه وقت اختصاصی ها 175 دیقه ست فرض کنیم ایشون امتحان رو 75 دیقه زودتر تموم کرده باشند.

یعنی 135 سوال اختصاصی رو در 100 دیقه جواب داده اند.

من الان یک ساله با تموم رتبه های 1 تا 100 کنکور ریاضی و مدالهای طلا و نقره(حتی بزنز هم نه !) جهانی همکلاس بودم و به خلق و خو و سرعت عمل همه آشنام و اتفاقا تو درسای دانشگاه سرعت عمل گاهی از کنکور هم مهمتره.پس فرصت این رو داشتم که بررسی کنم ببینم سرعت عمل بچه ها این قدر نیست که توی 100 دیقه 135 سوال رو 100 بزنند !!!:98:

این جا هم دم خروس داره به شدت بیرون میزنه!

و اما نکته آخر...

فرض کنیم یه آدمی با همچین سرعت عملی وجود داشته باشه که من اصلا و ابدا وجود همچین کسانی رو تکذیب نمیکنم.بالاخره خدا اون قدر توانایی داره که همچین موجوداتی رو خلق کنه.اما دقت کنید این توانایی خارق العاده غیرممکنه اکتسابی باشه. و نکته مهمتر که طراح این داستان تخیلی خودش رو در دو جا به شدت لو داده.
---------------------
1- ایشون دارند یه جوری سعی میکنند به ما بفهمونند این توانایی ایشون اکتسابی هستش !!

2-برادر من یه نخبه هست که بدون محاسبه تست های ریاضی رو حل میکنه...اصلا از قلم و خودکار استفاده نمیکنه...باورتون میشه؟

------------------------

نمیدونم شما هم با من هم احساس هستید یا نه که این جمله آخر شبیه تبلیغات بعضی(!) جاهاست ؟؟!!
دوست من میدونم برات عجیبه اما واقعا سجاد خواستاردرصداشو صد میزده من اوایل فروردین از یکی از دوستام شنیدم که اون همه درصداش صده و تعجب کردم اولش باورم نمیشد اما بعدا فهمیدم منبعش معتبره و واقعا اون نابغه هست

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

دوست من میدونم برات عجیبه اما واقعا سجاد خواستاردرصداشو صد میزده من اوایل فروردین از یکی از دوستام شنیدم که اون همه درصداش صده و تعجب کردم اولش باورم نمیشد اما بعدا فهمیدم منبعش معتبره و واقعا اون نابغه هست
من هنوز هم سر حرف آخرین پستم هستم.

--------------

من باز هم اشاره میکنم که با توضیحاتی که آقای علیرضا خواستار نوشته اند کاملا بدیهیه که این اتفاقات تخیلی هستند.

مگه اینکه شدت این فاجعه کمتر باشه ولی خود علیزضا خان پیازداغ موضوع رو زیاد کرده باشند...

حالا اگه این موضوع شدتش کمتر باشه چون احتمال راست بودنش میره بالا پس اگه این خبر دست به دست بین مردم بچرخه بعدا فقط واسه خودشون دردسر میشه و حتی میشه به جرم نشر اکاذیب هم مورد پیگرد قرارشون بدند.
--------------------------------------

منظورم از اینکه شدت فاجعه کمتر باشه اینه که مثلا فیزیک رو -10 زده باشه و شیمی رو -20.نه اینکه تمام سوالات جفتش رو غلط زده باشه.

یه دلیل تخیلی بودن دیگه داستان هم این بود که سوال 157 اصلا سوالی نبوده که رتبه های 1 تا 10000 کنکور رو به چالش بکشه که بخواد یه همچین نابغه ای رو به چالش بکشه.

طبق گزارش خبرگزاری فارس ایشون سوال 160 رو رد کرده اند نه سوال 157 که در این داستان ذکر شده.

من همون موقع هم گفتم که حتی اگه این اتفاق هم افتاده باشه، این دست نوشته برادرشون یه چیز تحریف شدست و تا حدود زیادی تخیلیه.

من راجع به شخصیت خیالی داستان قضاوت کردم نه راجع به آقای سجاد خواستار.

می بینید که یکی از موارد قضاوتم هم درست بود.(سوال 157)

آخرین ویرایش توسط مدیر

omid-z

New Member
لایک ها
319

این قضیه مثل این میمونه بین یک میلیون نفر برنده قرعه کشی بشی !!!
البته به صورت برعکس !!! :4:
واقعا متاسفم !!!
ولی یه سوال دارم اون هم این که چجوری شده که فیزیک رو 100 زده؟ مگه یه سوال جابجا نزده بوده؟
خوب اگه همه پاسخها رو به اندازه یک سوال پایین بیارن باز هم یه نزده فیزیک میمونه که !!! در صورتی که در خبر آمده پس از تصحیح جای جواب ها متوجه شدیم ایشون هم فیزیک و هم شیمی رو 100% زدن !!! در صورتی که نزده فیزیک درصد رو پایین تر میاره !!!
از جناب react0r خواهش میکنم به جای نسخه چاپی خبر (که قابل دستکاری هست ) لینک خبر رو از خود وبسایت قرار بدن !!! ممنون میشم !!!
جسارت نباشه ولی نسخه چاپی خبر رو میتونیم به راحتی دستکاری کنیم یا حتی اینکه از اول بنویسیم !!! و اعتمادی بهش نیست !!! البته جسارت نمیکنم ولی خب !!!

بنده خودم لینک خبر رو پیدا کردم و دقیقا مطابق لینک داده شده توسط جناب react0r هست !!!
اما باز هم اشتباهی که رخ داده این است که ایشون یه سوال فیزیک نزده داشتند !!! شاید اون آقایی که باهاش مصاحبه میشده پیش خودش فکر کرده که حالا 95 (مثلا) چه فرقی با 100 داره :4: که احتمالش خیلی زیاده !!!

من پاسخنامه کنکور رو ندیدم ولی ممکنه که یه سوال اضافه رو علامت زده مثلا اگه 200 سوال بود ایشون بجای علامت زدن توی سوال 200 سوال 201 رو علامت زدن

darya.f

New Member
لایک ها
114

سلام...
من علیرضا خواستار متولد شهر قم هستم...بردارم سجاد خواستار امسال کنکور داشت...من خودم مشاوره اختصاصیش بودم...از اول تابستون پارسال با یه برنامه ی منظم شروع به مطالعه کرد و وقتی به عید رسید با 7 تا 100 ،رتبه ی یک گزینه ی دو شد...برادرم رشتش ریاضیه...من خودم از اول تابستون ساعت مطالعش رو چک می کردم...چیه؟تعجب کردید که چجوری 7 تا صد میزد؟داداشم تا عید تمامی درس ها رو بست...تمام ازمون های گزینه ی دو رو تو بعد از عید اول شد اونم نه با درصد های عادی ...
تکرار میکنم...همه ی درس هاشو صد میزد دوستان...حتی یه دونه 98 درصد هم نداشت...بچه هایی که تو گزینه ی دو هستن بارها و بارها با یه همچین کارنامه ای روبه رو شدن و شاید پیش خودشون گفتن این دیگه کیه؟این داداش من که بعد از فاجعه ای که توی کنکور امسالش رخ داد دیگه با کسی حرف نمیزنه و داغون شده...
اون واقعا نخبه هست و توی هر ازمون گزینه ی دو با هفتا 100 اول میشد و تازه چیزی حدود یک ساعت و نیم اضافه می اورد...باورتون میشه؟یک ساعت و نیم زودتر از جلسه بیرون می اومد...اما روز کنکور نحس ترین روزش بود...تا ریاضی رو عالی پیشرفت اما سوال 157 فیزیک رو بلد نبود و به جای اینکه جاشو خالی بذاره اشتباها سوالات رو یکی پس از دیگری به جای هم وارد کرد...به همین دلیل فیزیک و شیمیش رو گند زد...
خواهشا به درصدهای کنکورش توجه کنید...
ادبیات-92
عربی-100
معارف-96
زبان-97
ریاضی-100
اما از اینجا به بعد ورق برگشت ...
فیزیک منفی 30
شیمی منفی 33
بله...باورتون میشه کسی توی کنکور امسال ریاضی رو صد زده باشه...عربی رو صد زده باشه...اما رتبش بشه 12 هزار...
برادر من یه نخبه هست که بدون محاسبه تست های ریاضی رو حل میکنه...اصلا از قلم و خودکار استفاده نمیکنه...باورتون میشه؟
شاید پیش خودتون بگید که دارم دروغ میگم ولی اسنادش موجوده و اگه لازم شد توی سایت منتشر میکنم تا همه بدانند رتبه ی یک حقیقی اینجاست...
اما متاسفانه سازمان سنجش تن به قبول این حقیقت نمیده...اگه از سوال 157 به بعد بیان و یکی یه دونه جواب ها رو به سمت پایین شیفت بدن می بینند که فیزیک رو 97 و شیمی رو هم 97 درصد زده...بله...خانوم یاسمن سعیدی و نگین یغمایی که رتبه ی یک و دو امسال ریاضی بودن درصد های ریاضی شون به نود هم نمیرسه...
این روزا حال من و سجاد خیلی گرفتست...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خب. تا اینجا ماجرا از زبان برادر ایشون روایت میشه. قراره که عکسی هم از کارنامه ایشون گرفته بشه که اگه به دستم رسید همین جا قرار میدم.
قابل توجه دوستانی که کنکور ۹۴ دارند. سعی کنید تا می تونید اشتباه بقیه رو تجزیه و تحلیل کنید تا خودتون چنین اشتباهی نکنید.
نکته جالب اینه که ایشون ریاضی رو ۱۰۰ زده در حالی که رتبه ۱ ریاضی امسال طبق گقته کانون ۸۶ زده!

جوابیه سنجش به ایشون: دقت یکی از شروط کنکور هست!
متاسفم برای سنجش!
خىلى متاسفم براى برادرتون اما کاملا واضحه که اغراق مى کنىد بالاخره ما هم تست زدىم پس زمانش دستمونه تلزه خودمونم درنظر نگىرىم بچه هاى خفن دورو برمون زىادن ....

FPasha

New Member
لایک ها
128

تخمين رتبه قلمچیم کلا دروغه
دوست عزيز اين تخمين رتبه ي قلمچي رو ك اصن ولش كن چون كلا حديث جدايي داره و الكي بودنش چيز كاملا بديهي اي هست!
دليلشم كاملآ واضحه،اونم اينه كه بر اساس كنكور سال قبل رتبه هارو تخمين مي زنه كه كاملا مضحكه بيايم بگيم احتمالش زياده يا اينكه اصلا احتمال داره كه تو امسال با اين درصدا اين رتبه هارو كسب كنيم! اصلا خود كانون هم به طور غيرمستقيم گفته كه اين تخمين رتبه به درد نمي خوره و تعيين كننده ي چيزي نيست!
دقت كن به قسمت بولد شده ي خبر زير از كانون:
"می دانید که در هرسال سطح دشواری سوال ها به گونه ای متفاوت از سال های گذشته است در یک سال یک درس و در سال دیگر درسی دیگر دشوارتر یا ساده تر می شود اما شما می توانید درصدها و چند تااز ده تایتان را برای سال های مختلف در سایت کانون وارد کنید تا ببینید اگر همین نمره ها را در آن زمان کسب می کردید چه رتبه ای به دست می آوردید . ضمنا بر اساس میانگین ترازتان در کانون نیزمی توانید رتبه ی خود را تخمین بزنید یعنی با دو روش می توانید حدود رتبه ی خود را تخمین بزنید یکی بر اساس درصدها و چند تا از ده تایتان در آزمون امسال ( البته اگر نمره ها یتان را درست حساب کرده باشید ) و دیگری بر اساس میانگین نمره ی تراز خود در آزمون های برنامه ای کانون .

بدیهی است که تخمین رتبه بر اساس میانگین تراز در کانون فقط برای دانش آموزان کانونی قابل اجراست اما تخمین رتبه بر اساس مقایسه با نمره ها و درصدهای سال های قبل برای همه ی دانش آموزان اعم از کانونی و غیر کانونی ممکن است .

در هر صورت این اعداد دامنه ای از رتبه های احتمالی را براساس نتایج سال های گذشته یا براساس میانگین ترازهای شما در آزمون های برنامه ای کانون ارائه خواهند داد ."

اينم لينك:تخمین رتبه کنکور سراسری

آخرین ویرایش توسط مدیر

mehran88

New Member
لایک ها
1,232

دوست عزيز اين تخمين رتبه ي قلمچي رو ك اصن ولش كن چون كلا حديث جدايي داره و الكي بودنش چيز كاملا بديهي اي هست!
دليلشم كاملآ واضحه،اونم اينه كه بر اساس كنكور سال قبل رتبه هارو تخمين مي زنه كه كاملا مضحكه بيايم بگيم احتمالش زياده يا اينكه اصلا احتمال داره كه تو اين سال يا اين درصدا اين رتبه هارو كسب كنيم! اصلا خود كانون هم به طور غيرمستقيم گفته كه اين تخمين رتبه به درد نمي خوره و تعيين كننده ي چيزي نيست!
دقت كن به خبر زير از كانون:
"می دانید که در هرسال سطح دشواری سوال ها به گونه ای متفاوت از سال های گذشته است در یک سال یک درس و در سال دیگر درسی دیگر دشوارتر یا ساده تر می شود اما شما می توانید درصدها و چند تااز ده تایتان را برای سال های مختلف در سایت کانون وارد کنید تا ببینید اگر همین نمره ها را در آن زمان کسب می کردید چه رتبه ای به دست می آوردید . ضمنا بر اساس میانگین ترازتان در کانون نیزمی توانید رتبه ی خود را تخمین بزنید یعنی با دو روش می توانید حدود رتبه ی خود را تخمین بزنید یکی بر اساس درصدها و چند تا از ده تایتان در آزمون امسال ( البته اگر نمره ها یتان را درست حساب کرده باشید ) و دیگری بر اساس میانگین نمره ی تراز خود در آزمون های برنامه ای کانون .

بدیهی است که تخمین رتبه بر اساس میانگین تراز در کانون فقط برای دانش آموزان کانونی قابل اجراست اما تخمین رتبه بر اساس مقایسه با نمره ها و درصدهای سال های قبل برای همه ی دانش آموزان اعم از کانونی و غیر کانونی ممکن است .

در هر صورت این اعداد دامنه ای از رتبه های احتمالی را براساس نتایج سال های گذشته یا براساس میانگین ترازهای شما در آزمون های برنامه ای کانون ارائه خواهند داد ."

اينم لينك:تخمین رتبه کنکور سراسری
دوستان عزیز!

دارید یه اشتباه ظریفی میکنید!:3:

سیستم تخمین رتبه قلمچی( و شاید مال گزینه 2) سیستم کاملا دقیقی هستش و با چیزی که من از آمار و برنامه نویسی سرم میشه ساختنش کار آسونی نیست.

من این سیستم رو خرداد سال 92 تست کردم و کاملا دقیق بود.

مثلا درصدهای رتبه 15 کنکور 91 رو وارد کردم و چیزی که تخمین رتبه بهم گفت این بود که رتبه تون 14 تا 16 میشه! خب این قدر دقیق نوشتن برنامه قابل تقدیره!

اولا هدف از ایجاد این سیستم چی بوده؟

این بوده که وقتی شما تو دوران جمع بندی کنکورهای سالای قبل رو میزنید بیایید و درصدهاش رو وارد کنید و رتبه خودتون رو بر اساس کارنامه های کنکور دانش آموزای سالای پیش کانون مقایسه کنید.

بدیهیه که کانون کارنامه کنکور هر 1 میلیون داوطلب رو نداره و مجبوره گپ های موجود رو با یه سری الگوریتم ریاضی پر کنه که این پر کردن کار آسونی نیست و طبق تستی که من انجام دادم برنامه ش به خوبی نوشته شده.

اشتباه شما اینه که دارید درصدهای کنکور 93 تون رو توی تخمین رتبه 92 وارد میکنید و بعدش میایید و از سیستم ایراد میگیرید!!

توجه کنید که درصدهای رتبه 1 کنکور ریاضی امسال چیزی در حدود رتبه 10 تا 15 پارسال بوده!!( یعنی وحشتناک از پارسال سخت تر بوده!)

پس بدیهیه که وقتی درصدهای کنکور 93 تون رو وارد میکنید و رتبه 5000 تحویل تون میده یعنی رتبه تون حدود 2000 تا 3000 میشه!

خودشون هم نوشتند که آقا این تخمین رتبه بر اساس کارنامه های کنکور 92 هستش !

حالا با این اوصاف من اصلا نمیفهمم این تخمین به ظاهر اشتباه چه ربطی به سیستم داره؟!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا