afshin

New Member
لایک ها
71
سلام
شما برای خوندن ادبیات و دینی چیکار می کنید؟؟؟؟؟

1- روز قبل از آزمون می خونم

2- دو روز قبل از آزمون می خونم

3- کی حال و حوصله ی ادبیات و ... اینا رو داره

4- هر روز! می خونم...
5- افشین بیکاری در مورد این چرندیات حرف میزنی؟؟

لطفا بگید چیکار کنم چون من معمولا این درسا رو 0 میزنم ! (چوپان دروغگو)

mshf

New Member
لایک ها
10
1و2 که غلط محضه من که اگه اینطوری میخوندم 2 جور عذاب وجدان میگرفتم یکی این که رتبه یکی دیگه را دزدیدم یکی این که خودم را گول زدم 3 هم برا اونا خوبه که رتبه بالا1000 میخوان 5 هم که اشتباهه چون ادم باید درباره ی درس های عمومی راهنمایی بخواد
ولی گزینه 4 نه کاملا درست نه کاملا غلطه روش من این بود
عربی و دینی یه روز در میون یعنی یه روز عربی یه روز دینی ادبیات تقریبا هر روز میخوندم اما یه کم زیاده روی بود 3و4 روزدر هفته کافیه اینم بگم که اگه اینطوری نمیتونید به روش خودتون عمل کنید چون خودم وقتی تونستم رو این درسا مسلط شم که روش خودم را پیدا کردم و پیاده کردم

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
من فقط 2 و 3 شنبه ادبیات می خونم...3 و 4 شنبه دینی...
عمومی هام ضعیفه خفن....هرچی هم می خونم بالای 60 نمی تونم بزنم...

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
bacheha omimia ro say konin khob bekhonin doreste ke sakhte o hoseleye adam sar mire vali motman bashin natijasho migirin man akharin sanjesh dini o 58 % zadam vali hamchenan mikhondam konkoor o 85% zadam doreste ke ziad khob nis
vali bara mani ke fekresham nemikardam dini konkooro bala 80 bezanam ali bood
albate bade eyd ba feleshcart ghalam khondam kheili tasir ghozasht darzemn man taghriban ravesh 2 ro ajra mikardam vali bade eyd khob khondam

kquran

New Member
لایک ها
18
دینی رو بیشتر بعد عید خوندم....ولی پارسال هر چی درس خوندم دقیقا نصفش ادبیات بود که حبطت اعمالی کلها متاسفانه چون کنکور داغون زدم!
ادبیان خیلی خوبه...2 دور بخونین حله...تازه تو آزمون ها هم کلی بهتون روحیه میده!

bihamta

New Member
لایک ها
345
بابا ادبیات و دینی رو میشه بالا زد.
عربی....

من فعلا زیاد عمومی نمیخونم.2و 3 روز یه بار 5 درس از ادبیات 2 میخونم.ادبیات پیش رو هم همزمان میخونم.
عربی هم کم و بیش با معلم عربیمون از اول راهنمایی میخونم.اصلا حس عربی نیس.
دینی 2 کتاب درسی+نکات معلم.پیش هم همزمان.
فعلا اختصاصی.میخوام اینارو تا مرز ترکوندن برسونم.

pirate17

New Member
لایک ها
40
گاج سبز واسه ادبیات محشره!من واسه امسالو دیدم کلی ناراحت شدم چرا قبلا نخریده بودم!!کلا دل و روده ی همه ی بیتارو در اورده!!
ولی در مورد این که کیا باید خوندشون...بستگی داره به حافظتون که چطور بخونین بهتر یادتون می مونه!ولی هر چی باشه جز گزینه ی 1و2!!!تو دو روز ادم چطوری اون همه کتابو می رسونه بخونه!!!!!!

واسه دینیم من از گاج سفید واسه هر سال استفاده می کنم!
پیام ایه ها رو خوب نوشته!بقیه ی کتابا و فلش کارتو امتحان نکردم نمی دونم!

bihamta

New Member
لایک ها
345
واسه ادبیات من یه کتاب دارم به نظرم خیلی خوبه.
مفهوم و قرابت معنایی،نشر دریافت،دکتر هامون سبطی
گفته چطور بیتو بخونیم،چطور بیت رو معنی کنیم،کلی کلمه داره که در موردش توضیح داده و واسش مثال آورده.
به نظر من یه نگاهی بهش بندازید خیلی خوبه!

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
kolan dar bishtare mavared ketabaye hamon sebti khoban

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
آها ...بحثه کتاب شد...دینی جامع گاج خوبه؟؟
ادبیات سبزه گاج چی؟

bihamta

New Member
لایک ها
345
hcaebbb گفت
kolan dar bishtare mavared ketabaye hamon sebti khoban
درسته خانم شریفی.

ولی این خیلی بهتر از زبان فارسی و املاش هستش.

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
khob gatan hamintore chon ketabaye zabanfarsi koli taghir kardan

mshf

New Member
لایک ها
10
برا دینی کتاب سبز بهتره اولش شاید فکر کنی خیلی گیر داده ولی به نظرم طراحای کنکور به همون اندازه غیرقابل پیش بینین به نظرم برا ادبیات بعد گاج که برا توضیح خوبه(البته کتاب توضیحی دیگه ای ندیدم)برا تست کتاب سبز خوبه
اقا افشین از هیچ درسی برا هودتون غول نسازید چون واقعا غولی وجود نداره

kavosh

New Member
لایک ها
75
ادبیـــ
ــات: گاج سبز + دینـــــ
ــی: گاج سفید

هیچ یک از گزینه‌هاتون در مورد من صدق نمی‌کنه... به خاطر همین مجبورم گزینه‌ی 5
رو انتخاب کنم!
معمولا دینی و ادبیات پایه رو می‌زارم برای 4+5 شنبه‌ها ... طبق برنامه‌ی سنجش پیش می‌رم ...

آزمون اول کل ادبیات2
! + ...

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
دیدن این تاپیک باعث شد تا مطلبی که در مورد دین و زندگی نوشته بودم همین الان تو وبلاگم پست (copy & paste) کردم!
2-3 روز پیش واسه kavosh نوشته بودمش .
روش خوبیه!
اول سال دینی و زندگی رو در کانون حدود 60 میزدم ولی آخر سال با اجرای این روش به 100 هم رسیدم و در کنکور 84 % زدم.
اگه نبینین ضرر کردین
http://mjbkonkoor.blogfa.com

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
با عرض پوزش از 2 پست پشت سر هم!
فعلا اینجا بگم : در مورد ادبیات من واسه خوندن گاج سبز (تالیف محمدرضا ملک محمدی) رو تو صیه میکنم.(تا پارسال گاج سبز با تالیف ساجدی چاپ می شد پس اگه ساجدیشو دارین از نزدیک ترین پنجره ممکن پرتش کنین بیرون!!!(همونطور که من کردم!!!!) و ملک محمدیشو بگیرین (بازم همونطور که من کردم!!)
در مورد تست ادبیات کتاب خیلی سبز (مخصوصا پیش دانشگاهیش) خیلی خوبه واسه ارتباط معنایی و آرایه ها.
اون کتاب دکتر سبطی که دوستان(خانم شریفی مقدم و bihamta) گفتن من دیده ام. فکر کنم واسه خوندن از اول سال خوب باشه.

قبلا تقریبا همه این اطلاعات رو تو وبلاگم نوشته ام!!(تبلیغ!!!)

mshf

New Member
لایک ها
10
روش خوبی برا دینی گفتید اما با این که همه کتاب های مرور را بخونن مخالفم فقط کتاب تست هم زیاد مهم نیست کتاب سبز را برا توضیحاتش پیشنهاد کردم نه تست برا این که بفهمید چه جوری باید ایه ها را خوند البته من خیلی خوب نزدم 77 ولی به گمونم طراح سوال کمتر از من به کتابا تسلط داشت

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
من واسه ادبیات گفتم تست کتاب سبز!!
مرور هم بعد از 2-3 دور خوندن خوبه مثلا تو مدرسه تو سرویس مدرسه! تو خیابون یا هر جای دیگه واسه اینکه مطالب فراموش نشن.

البته تو جدول کتابا (وبلاگم) نوشته ام که کتاب کم حجم و مقوی کتاب سبز خیلی از نکته ها رو پرونده( ننوشته)
پس خوندن کتاب درسی که از همه چی واجبتره چون کامله!

navid_hacker

New Member
لایک ها
46
امروز آزمون دادیم ادبیات و دینی حدود 50 زدم...هرکی رد میشد می گفت خاک تو سرت...بعدش عربی 37....
آخه شیمی رو می دیدن 100 زده بودم و دیفرانسیل 90 ، فیزیک 80....خیلی این عمومیا زور داره ...واقعا مایه ی ننگه جامعه ی بشیریتم...!!!

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
bebinin khahare man faghat adab o kharab khard 67 zade bood dar avaz ektesasia kheili khob bood riazi o 96 zade bood (sale ma riazi sakht bood 100 nadashtim) fizik 94 zade bood o shimisham kheili khob bood bagie omima dar had 80_90 ke arabi94.7 bood be khater yedone adab rotbash shod 6 mantaghe o 17 keshvari omomi kheli moheme bekhosos to rotbehaye be nesbat khob
shoma ke darsadat khobe kheili heife hatman omomi bekhon yedone 60 in hame bad kard 37 40 ina faje mikone vagan heife doroste ke sakhte vali omomiha ro ham bayad khond

بالا