sepehrsh

New Member
لایک ها
149
پاسخ : المپیاد زیستی های دوره 15

یک بار برای آخرین بار به آق نیملا کتاب زیست مدرسه رو نباید خوند
بعدشم المپیاد کلآ حال میده بیا
من کلآ تو مدرسه درس نخوندم بعد معدل نهاییمم شد 19.03

essann

Active Member
لایک ها
228

دوست عزیز خوندن برای المپیاد به علاقه است. اگر کسی واقعا علاقه داشته باشه و هدف گزاریش رو المپیاد باشه با اینجور حرف ها دلسرد نمیشه.
درمورد المپیاد خوندن یا نخوندن یک نفر هم بقیه نمیتونن نظر بدن.
پس اگه واقعا این توانایی رو تو خودتون می بینید بسم ا.....:67:
سلام.
ببین تو الان دوم دبیرستانی پس یک سال وقت داری اگه انگیزه درس خوندن رو داشته باشی و از الان شروع کنی و آروم آروم جلو بری مطمئن از درسات عقب نمی مونی و تو المپیاد هم خوب نتیجه می گیری... پس از الان شروع کن یواش یواش کتاب درسی رو بخون(2-3-پیش) . بعدش می تونی رو کمپل وقت بزاری...منابعی که بقیه گفتن درسته که خیلی حجیمه اما نباید که همشو خوند مثلا لازم نیست تو اسم همه آنزیم ها رو حفظ کنی،باید مفهموم کلی رو یاد بگیری...
ممنون از دو دوست عزیز.
دوستان میشه لطف کنید بگید المپیاد چه فایده ی مادی و معنویی داره ؟؟

Anonymous MR

New Member
لایک ها
245

اگر طلا بیارین اول اینکه از کنکور معاف میشید و میتونین بدون کنکور رشته مورد نظرتون رو برین . بعد هم فکر کنم هم از طرح پزشکی و هم از سربازی معاف شین.
برای نقره و برنز هم درصد داره تو کنکور.
ارزش معنوی هم...............

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

سلام دوستان. من سال سوم هستم. هم دوست دارم المپیاد شیمی بدم و هم زیست. میشه رو دو تاش کار کرد؟ راستی برای مرحله اول زیست چه منابعی رو باید مطالعه کرد؟
خوب شما سومی پس خیلی وقت نداری اگه از قبل شروع کردی به خوندن مثلا سال دوم می تونی هر دوتاش رو بدی اما برای مرحله 2 به نفعته که فقط برای یکیش سرمایه گذاری کنی

اگه از الان میخوای شروع کنی به نظر من برای مرحله 1 هم باید روی یکیش سرمایه گذاری کنی

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

نیملا؟؟؟

یه دلیل منطقی بیارید که نباید خوند.... کی گفته کتابای درسی آدمو گمراه می کنه... .اتفاقا اگه کتابای درسی به قول شما غلط رو بخونیم و بعد رفرنسا رو بخونیم و غلط ها روبفهمیم که بهتر درک میکنیم مطلبو... .کتابای درسی مثل یه لیست از مباحثی می مونن که تو المپیاد ازشون سوال میشه... .لطفا منطقی صحبت کنید.اینو تو تاپیک نظریه تکامل هم نوشتم

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

رو به روی at تو dna چیه؟ 1. at 2.ta 3.gc 4.cg نیما جوابش رو بده اون وقت می فهمی چی میگم

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

خوب حتما کتاب گفته at!

ولی اگه بری درستشو یه جای دیگه ببینی کلا خیلی بهر این مطلب یادت می مونه.. نمی مونه؟؟

Anonymous MR

New Member
لایک ها
245

دوست عزیز خوندن کتاب درسی و کمپبل زیاد فرقی با هم نداره . چون بیشتر مطالب و عکسها کتاب درسی از تو کمپبله. ثانیا کسی که دلش رو خوش کرده با خوندن کتاب درسی حالا نه..... کـــمـــپــبـــل میتونه بره تو المپیاد طلا بیاره خیال محاله
کتاب درسی و کمپبل یه جور پایه است و مطمئنا کسی نمیاد المپیاد بخونه که فقط مرحله اول قبول شه....:83:

noushin

New Member
لایک ها
0

ببخشید پس اگه واقعا هدفمون مشخص باشه دروس عمومی رو بذاریم کنار؟؟؟

sara.kh

New Member
لایک ها
14

ببخشید پس اگه واقعا هدفمون مشخص باشه دروس عمومی رو بذاریم کنار؟؟؟
معلومه که نه.
من از چندتا معلم زیست که پرسیدم میگفت نباید تموم وقتت مال زیست باشه چون احتمال طلا گرفتن که زیاد بالا نیست که پیش خودتون بگین طلا میاریم عیبی نداره نخونیم این اشتباهه.
منم یه سوال دارم راستش یک سری افراد به من میگن که از الان المپیاد نمیخواد بخونی زوده .یک سری دیگه هم میگن بهترین زمان الانه یک سری هم که میگن کلا نرو هیچ شانسی نداری من دیگه قدرت تشخیص رو از دست دادم:188:به نظرتون من چیکار کنم؟

mehrnaz2

New Member
لایک ها
0

سلام بچه ها من امروز اولین باره که میام اینجا و از جو المپیادیش خوشم اومده من الان دوم دبیرستان هستم کتاب های زیست دبیرستان رو به جز دو فصل اخر پیش دو تموم کردم الان کتاب زرد و صورتی پیش قدیم رو بخونم یا کمپبل یا اصلا کلا الان چی بخونم برای ژنتیک چه نمونه سوال هایی رو حل کنم

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

سلام بچه ها من امروز اولین باره که میام اینجا و از جو المپیادیش خوشم اومده من الان دوم دبیرستان هستم کتاب های زیست دبیرستان رو به جز دو فصل اخر پیش دو تموم کردم الان کتاب زرد و صورتی پیش قدیم رو بخونم یا کمپبل یا اصلا کلا الان چی بخونم برای ژنتیک چه نمونه سوال هایی رو حل کنم
اگه ژنتیک ساسان امینی رو خوندید برید نمونه سوال حل کنید،اگه نه حتما ژنتیک ساسان امینی رو بخونید.

Anonymous MR

New Member
لایک ها
245

با توجه به اینکه دوم هستین اگه مطالب رو عمیق خونده باشین عالیه. در مورد ژنتیک هم نیما راست میگه ساسان بهترینه بعدش هم استانسفیلد سوال های زیادی داره.
کمپبل ها رو هم مختاری .... میتونی بخونی میتونی هم نه. چون چیز بیشتری از همون کتاب درسی بهت اضافه نمی کنه.
بهت توصیه می کنم اگه به قصد المپادی شدن میخوای بخونی منابع رو از پست های قدیمی تر از تاپیک های همین سایت دانلود کنی و کم کم شروع کنی.....
با آرزوی بهترین ها به تو دوست عزیز زیستـــــی:27:

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

من از چندتا معلم زیست که پرسیدم میگفت نباید تموم وقتت مال زیست باشه چون احتمال طلا گرفتن که زیاد بالا نیست که پیش خودتون بگین طلا میاریم عیبی نداره نخونیم این اشتباهه.
منم یه سوال دارم راستش یک سری افراد به من میگن که از الان المپیاد نمیخواد بخونی زوده .یک سری دیگه هم میگن بهترین زمان الانه یک سری هم که میگن کلا نرو هیچ شانسی نداری من دیگه قدرت تشخیص رو از دست دادم:188:به نظرتون من چیکار کنم؟
درسته که نباید همه ی وقت رو برای زیست گذاشت.اما اینقدر هم نباید شل گرفت.شما اگه از الان بخونی خیلی موفق تری...(در ضمن اینقدر هم ناامیدی خوب نیست،شاید طلا آدم گرفت ...)

Pink Lady

New Member
لایک ها
12

وقتی کمپبل هست چرا کتابای وزارتی؟؟؟؟!!!!

Anonymous MR

New Member
لایک ها
245

درسته که کتابهای وزارتی از روی کمپبل هستند(البته به میزان زیادی) ولی اگه دقت کرده باشید وقتی تاکید زیادی روی کتابهای وزارتی هست ، حتما دلیلی داره.:39:
مثل همین آزمون آزمایشی که ابتداش نوشته بود " تسلط به کتابهای درسیِِِِ....."
ولی خوندن کمپبل نه تنها چیزی از کتاب درسی کم نداره بلکه در یک سری موارد بیشتر هم داره

mehrnaz2

New Member
لایک ها
0

سلام .من با یه مشکل روبه رو شدم الان داریم وارد اذر میشیم و حجم درسا زیاد میشه. من کی برای المپیاد وقت بذارم؟برنامم رو چه جوری بچینم؟از الان باید از درسام و کلاس های مدرسه بزنم؟

Anonymous MR

New Member
لایک ها
245

شما که امسال دوم هستی بهتره زیاد به خودت فشار نیاری و به قول معروف آهسته و پیوسته بخونی. ولی به هیچ وجه المپیاد خوندن رو ترک نکن چون به شدت ضربه می خوری.

بالا