bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014
پاسخ : المپیاد زیستی های دوره 17!

جواب سوال اولتون :
اگر انگلیسی تون خوبه کمپبل انگلیسی بخونید و اگر نه سولومون فارسی !!!!!
راماز جان به نظر من كمپبل فارسي(با اينكه گاهي بعد توضيح داده!)ولي خوبه...خودتون ببينيد با كدوم كتاب راحت تريد:)

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

به نظر بنده آدم اگه وقت داشته باشه دوتاشو بخونه خوبه!!!!!
دوست من، اكه ي نفر كمپبل تكست رو مي خونه ديگه لزومي نداره بخواد سولومون بخونه و اين وقت تلف كردنه، به جا اين كار مي تونه وقت بيشتري رو تخصصي ها بذاره تا عمومي ها!
ولي اگه كمپبل فارسي رو مي خونه بايد بعضي مباحث سيستماتيك رو از سولومون بخونه، همين و ديگه نيازي به خوندن كل سولومون نيست!:3:

*Melani

New Member
لایک ها
0

من که اینجوری فک نمیکنم !!!!!!چون هستک غشا نداره که اندامک محسوبش کرد!!:216:شما اینطور فک نمیکنی؟:d

A

+amirali+

Guest

من نمرم 75 شد
کف چند میتونه باشه؟
به نظرتون قبولم؟
:152:

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

الان من دهنم باز موند :4:
من از خرداد امسال جدی خوندم ولی خب اگر به حساب مرور چکیده ها باشه من هر کتابی رو ( غیر از ساسان امینی و وهاب زاده که چکیده ندارم ) بیشتر از 2 بار خوندم
بله تنفس سلولی رو خوب حفظم چون یه تخته وایت برد کوچیک آوردم شونصد بار مسیرشو کشیدم ! :4:
من یه بحث فقط تسلطم کمه ( به نظر خودم ) که اونم سیستماتیکه که میدونم آخرش یه بلایی سرم میاره
همون جلد 3 سولومون :4: که قبول کنید سولومون بد گفته !!!!!!!!!!
بیوشیمی از همه مهم تره اگه محاسباتش رو کامل بلد باشید شک نکنید مرحله 2 قبولید

Zeynab M

New Member
لایک ها
54

من يه سوال دارم....نميدونم بايد چجوري حل مسالمو تقويت كنم....راهنمايي كنيد.....

لایک ها
251

سوالات کتاب لنینجر برای بیوشیمی خوبن اما در حالت کلی اگر از المپیاد های کشورهای خارجی و کشور خودمون استفاده کنید میتونه مناسب باشه
من يه سوال دارم....نميدونم بايد چجوري حل مسالمو تقويت كنم....راهنمايي كنيد.....

چرا در گیاهان c3 در روند تکامل تنفس نوری حذف نشده

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

سوالات کتاب لنینجر برای بیوشیمی خوبن اما در حالت کلی اگر از المپیاد های کشورهای خارجی و کشور خودمون استفاده کنید میتونه مناسب باشه

چرا در گیاهان c3 در روند تکامل تنفس نوری حذف نشده
ولي سؤالات كانادا اصلا خوب نيست كلي غلط دارد ! ولي پاسخنامه اش ، درسنامه ي خوبي هست. ;)

لایک ها
251

ولي سؤالات كانادا اصلا خوب نيست كلي غلط دارد ! ولي پاسخنامه اش ، درسنامه ي خوبي هست. ;)
شما هم از درسنامش استفاده کنید

لایک ها
251

درسنامه ي (پاسخنامه) كتب مرحله ي اول و دوم خيلي جامع تر و دقيق تر از كانادا هست و ان را پوشش مي دهد.
اون تو اولویتای آخره

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

ولي يادم هست يك نفر به من پشنهاد كرده بودند كه اول سؤالات را يكبار حتي شده سرسري نگاه كن ببين سؤالات چطور هستند بعد برو شروع من به خوندن. روي من كه اين كار خيلي تأثير داشت. چون قبلش اصلا نمي دانستم چطوري بايد المپيادي بخوانم وقتي اين سؤالات را نگاه كردم فهميدم از چه مسائلي بايد سريع بگذرم و برعكس در چه مسائلي بايد مو را از ماست بكشم بيرون. كدام مبحث سوال خور هست و غيره.
دقيقا همين كار را بر روي تست هاي فيزيك مدرسه انجام دادم. قبل از اينكه معلم فصل جديد را درس بدهد رفتم و تست هايش را زدم و جالب بود اولين بار خيلي پايين مي زدم ولي اخر ها فصل جديدي كه حتي معلم درس نداده بود را بالاي هشتاد،نود درصد مي زدم.

لایک ها
251

ولي يادم هست يك نفر به من پشنهاد كرده بودند كه اول سؤالات را يكبار حتي شده سرسري نگاه كن ببين سؤالات چطور هستند بعد برو شروع من به خوندن. روي من كه اين كار خيلي تأثير داشت. چون قبلش اصلا نمي دانستم چطوري بايد المپيادي بخوانم وقتي اين سؤالات را نگاه كردم فهميدم از چه مسائلي بايد سريع بگذرم و برعكس در چه مسائلي بايد مو را از ماست بكشم بيرون. كدام مبحث سوال خور هست و غيره.
دقيقا همين كار را بر روي تست هاي فيزيك مدرسه انجام دادم. قبل از اينكه معلم فصل جديد را درس بدهد رفتم و تست هايش را زدم و جالب بود اولين بار خيلي پايين مي زدم ولي اخر ها فصل جديدي كه حتي معلم درس نداده بود را بالاي هشتاد،نود درصد مي زدم.
به نظر شما هر چقدر هم که کسی راه رو بشناسه آیا میتونه بدون ماشین و بنزین مسیر رو طی کنه؟
این نمونه سوالات gps هستن نه ماشین یا بنزین

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

به نظر شما هر چقدر هم که کسی راه رو بشناسه آیا میتونه بدون ماشین و بنزین مسیر رو طی کنه؟
این نمونه سوالات gps هستن نه ماشین یا بنزین
مثالي كه زديد واقعا مربوط به حرف من نمي شود.
ببينيد اولين قدم براي المپياد زيست تسلط بر كتب زيست دبيرستان و پيش دانشگاهي هست. پس شما قبل از شروع تخصصي
وقتي سؤالات زيست را نگاه مي كنيد صفر صفر نيستيد ! و به راحتي مي توانيد تجزيه و تحليل كنيد !
در رابطه با فيزيك و رياضي كه خيلي ساده تر است. من به عنوان يك "بازي" به اين دو درس نگاه مي كنم، و با تمرين و تست و حتي همان پاسخ تشريحي كتاب تست به راحتي ياد مي گيرم.
من اولش خيلي مقاومت كردم، ولي الان واقعا از ان همه مقاومتم شرمندم.
شما يك بار انجام دهيد. :)

لایک ها
251

مثالي كه زديد واقعا مربوط به حرف من نمي شود.
ببينيد اولين قدم براي المپياد زيست تسلط بر كتب زيست دبيرستان و پيش دانشگاهي هست. پس شما قبل از شروع تخصصي
وقتي سؤالات زيست را نگاه مي كنيد صفر صفر نيستيد ! و به راحتي مي توانيد تجزيه و تحليل كنيد !
در رابطه با فيزيك و رياضي كه خيلي ساده تر است. من به عنوان يك "بازي" به اين دو درس نگاه مي كنم، و با تمرين و تست و حتي همان پاسخ تشريحي كتاب تست به راحتي ياد مي گيرم.
من اولش خيلي مقاومت كردم، ولي الان واقعا از ان همه مقاومتم شرمندم.
شما يك بار انجام دهيد. :)
چشم حتما
اما شمام حرف منو نفهمیدید

لایک ها
251

ببخشيد.
خب برايم توضيح مي دهيد تا متوجه بشوم ؟
شما ممکنه با حل نمونه سوال رله کلی رو یاد بگیرید اما اطلاعات دقیق رو حتما باید تو کتابای منبع پیدا کنید
موفق باشید

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

شما ممکنه با حل نمونه سوال رله کلی رو یاد بگیرید اما اطلاعات دقیق رو حتما باید تو کتابای منبع پیدا کنید
موفق باشید
اتفاقا مسائل نكات مهم را گلچين مي كنند بعد شما يك ديد كلي پيدا مي كنيد و با ان ديد كلي وقتي مطالب كتاب درسي را مي خوانيد ميزان يادگيري و درك تان بالاتر مي رود.
البته براي من صادق است شما را حقيقتا نمي دانم.

بالا