samira22

New Member
لایک ها
2
خب می گم

سلول تو محیطی که اکسیژن نباشه برای کسب انرژی دیگه نمی تونه از تنفس سلولی استفاده کنه چون که اکسیژن نیست دیگه، پس می یاد از روش های تخمیر یا گلیکولیز استفاده می کنه تا گلوکز رو بشکنه و ATP تولید کنه، درنتیجه تو محیط پلمپ شده هردونوع قارچ با استفاده از این روش ها انرژی تولید می کنن پس به یک اندازه رشد می کنن و درنتیجه نقص حاصل از جهش مربوط به میتوکندری بوده!
یه نکته: من گفتم سلول سالم تو محیط پلمپ شده به همون اندازه رشد می کنه که تو محیط دارای اکسیژن رشد می کرده، ببخشید اشتباه کردم! چون که سلول وقتی از راه تنفس سلولی به صورت عادی عملکردش رو انجام می ده مطمئنا انرژی بیشتری نسبت به گلیکولیز به دست می یاره پس رشدش بیشتر خواهد بود
تنفس سلولی و فتوسنتز و مراحلشون خیلی مهم هستن حتما دقیق دقیق با تمام جزئیات بخونینشون!
فعلا خداحافظ
تابستون برمی گردم؛ موفق باشید

tavan

New Member
لایک ها
2
با سلام
من سال سومم
خیلی دوست دارم تو تایپیک فعالییت کنم ولی نمی دونم کی همه جمع می شوند
اگه موافقید همه هر هفته پنجشنبه ها از ساعت 8 تا 9 وارد سایت شیم و سوالهامونو مطرح کنیم وبا کمک هم حلشون کنیم

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
tavan گفت
با سلام
من سال سومم
خیلی دوست دارم تو تایپیک فعالییت کنم ولی نمی دونم کی همه جمع می شوند
اگه موافقید همه هر هفته پنجشنبه ها از ساعت 8 تا 9 وارد سایت شیم و سوالهامونو مطرح کنیم وبا کمک هم حلشون کنیم
ما معمولا در طول هفته به تاپیک ها جواب می دیم ولی یه دفعه می بینی یکی دو روز خیلی فعال می شیم..سوال داری؟

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
به نا به دستور دوست عزیزم سمیرا جان....اومدم تا بخش زیستو راه بندازیم یعنی فعال کنیم....امرتون اطاعت شده سمیرا خانم
ارزوی دلبرم چون گفت پنجشنبه ها بیام چشم من 5شنبه میام امر شمام اطاعت شد ارزو جان.....
حالا زیستیا یالا بیاین یه پستی بدید ببینیم تو این سایت چقد زیستی داریم .....تا بعد کارو بشروعیم...

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
زیستی زیاد داریم مثل من که نیمچه زیستی هستم بنده و دو ماه منتظر بقیه تا فعال شم.

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
پس شد پنج شنبه ها دیگه 9 تا 10 همه زیستی ها باید آن شن.

moon-sea

Well-Known Member
لایک ها
361
زیستیا لاقل یه سوال بذارید تا پس فردا روش فک کنبم....

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
سلول اشریشیا کلای باکتری استوانه ای شکلی به طول 2 میکرومتر و قطر 1 میکرومتر است.وقتی که این باکتری در شیر رشد می کند،آنزیم بتاگالاکتوزیداز سنتز می کند که وزن مولکولی آن 450000(MW=450000) و نقش آن هیدرولیز لاکتوز است.تراکم(دانسیته) متوسط این سلول ها 1/2 گرم بر میلی لیتر است که 14% آن وزن کل پروتئین محلول و از این مقدار 1% بتاگالاکتوزیداز است.با توجه به این اطلاعات تعداد مولکول های بتاگالاکتوزیداز در یک سلول اشریشیا کلای رشد یافته در شیرچقدر است؟

الف)70
ب)3500

ج)70*10[SUP]18[/SUP]

د)3500*10 به توان 17

ه)6*10 به توان 4

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527
من از ساعت 9 تا 10 دیشب آن بودم.اما هیچ کس نیومد.فکر کنم اطلاع رسانی ما ضعیفه اما زیستی ها حداقل باید یک بار این تاپیکو نگاه می کردن.

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

کسی خونه نیست.

باور کنید من یه سوال گذاشتما
زیستی های بیش فعال اصلا از فعال هم رد دادید شما ها؟
اصلا هر روز ما سی چهل تا سوال حل می کنیم.

razie

New Member
لایک ها
0
سلام!
شمام اگر دوره ی 15ای هستید حتما بیاین این سایتی که میگم قسمت مطالعه همه 15ایها اونجان!
http://rezabiology.wordpress.com/

Popilio

New Member
لایک ها
0

شب امتحان چه قدر خوابم میاد!!

مام المپیادیستیم!!

راستی چرا 30 دقیقه از وقت المپیاد امسال کم شده؟؟!

R

reyhane

Guest
سلام پس جوابای المپیاد دوره 14 را از کجا بگیریم توی هیچکدوم از سایتا که نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟/

بالا