انتخاب رشته : بیو تکنولوژی پیوسته ، پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی

Majid_GC

New Member
لایک ها
113
با سلام

تمام مطالبی که حرفی از این مطالب بوده را مطالعه کردم ولی به دلیل پراکندگی مطالب و سلیقه ای بودن بعضی نظرات و کمی قدیمی بودن نظرات خواستم دوباره نظرات رو بپرسم

1- در دوره ی تخصص داروسازی و پزشکی به چه گرایش هایی از بیوتکنولوژی می توان متصل شد ؟

2- سال پیش که برای بیوتک مصاحبه ای در کار نبوده است آیا همان شیوه ی پذیرش قبلی انجام گرفته است ؟ (بدین معنی که ابتدا فرد در اولین رشته ی متمرکز پذیرفته شده و پس از چند ماه نتایج بیوتک اعلام شده و در ورود به بیوتک یا ادامه همان رشته مختار بوده است)

3-دوستان زیادی بوده اند که درمورد بیوتک و پزشکی و دارو تاپیک زده اند و به نتایجی برای ادامه راه خودشان رسیده اند ، خواهش میکنم از این افراد که نتایج و دلایل خود را مبنی بر انتخاب خود بیان کنند و نکات مهمی که از این جستجو ها به دست آورند در مورد آینده شغلی و زمینه ی پژوهشی بیوتکنولوژی را نیز بیان کنند .

4- در جاهایی نه چندان معتبر خواندم که دانشجویان رشته دندان پزشکی پس از دو سال می توانند تغییر رشته بدهند و به دارو یا پزشکی وارد بشوند اما بالعکس آن امکان پذیر نیست ! اگر دوستانی اطلاع کافی دارند خواهشمندم بیان کنند

5- تمام وزارت علوم رو زیر و رو کردم ولی نبود . اگر بنده بخواهم در کنار یک رشته از تجربی یک رشته از علوم انسانی رو ادامه بدهم حتما باید در دانشگاه تهران درس بخوانم ؟

پیشاپیش با تشکر از همگی :53:

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها taha

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459
پاسخ : انتخاب رشته : بیو تکنولوژی پیوسته ، پزشکی ، دندان پزشکی ، داروسازی

والا برای اون سوال تغییر از دندان به رشته های دیگه. توی ورودی خود ما یه دو سه نفر می خواستن از اول سال تغییر بدن (البته یکیشون خیلی پیگیر بوده که اونم رتبه خوبی نداشته) و موفق نشدن. یکی از بچه های قبول شده هم همون اول سال با هیت علمی رفته پزشکی و ما اصن ندیدیمش. ولی توی سال بالایی هامون سه چهار نفر داریم که از پزشکی 90 اومده بودن دندون 91 و تا اونجایی که اطلاع دارم 2 نفر هم از دندون 91 رفته بودن پزشکی...

بیوتک رو خوب حواستون باشه. من درست دفترچه رو نخونده بودم نمی دونستم 92 مصاحبه ای نداره می خواستم رشته اول بزنم. فقط به دلیل حرف پدرم نزدم اول و چه قدر شانس آوردم که نزدم. حتما قبلش دفترچه انتخاب رشته رو زیر و رو کنین

برای خود رشته هم. توصیه من به شما اینه که برید با خود دندان پزشکا و پزشکا صحبت کنید. من که حالا مثلا ترم 2 هستم یا حتی اونی که ترم 12 هست هنوز وارد کار نشده. تمام جنبه های رشته رو نمی تونه بهتون بگه. باید مثلا یه سر برید بیمارستان با یه پزشک خوب صحبت کنید یا مثلا دانشکده های دارو و دندان رو با اساتید یا رزیدنتاش بیاید صحبت کنید

Alice

New Member
لایک ها
189

والا برای اون سوال تغییر از دندان به رشته های دیگه. توی ورودی خود ما یه دو سه نفر می خواستن از اول سال تغییر بدن (البته یکیشون خیلی پیگیر بوده که اونم رتبه خوبی نداشته) و موفق نشدن. یکی از بچه های قبول شده هم همون اول سال با هیت علمی رفته پزشکی و ما اصن ندیدیمش. ولی توی سال بالایی هامون سه چهار نفر داریم که از پزشکی 90 اومده بودن دندون 91 و تا اونجایی که اطلاع دارم 2 نفر هم از دندون 91 رفته بودن پزشکی...

بیوتک رو خوب حواستون باشه. من درست دفترچه رو نخونده بودم نمی دونستم 92 مصاحبه ای نداره می خواستم رشته اول بزنم. فقط به دلیل حرف پدرم نزدم اول و چه قدر شانس آوردم که نزدم. حتما قبلش دفترچه انتخاب رشته رو زیر و رو کنین

برای خود رشته هم. توصیه من به شما اینه که برید با خود دندان پزشکا و پزشکا صحبت کنید. من که حالا مثلا ترم 2 هستم یا حتی اونی که ترم 12 هست هنوز وارد کار نشده. تمام جنبه های رشته رو نمی تونه بهتون بگه. باید مثلا یه سر برید بیمارستان با یه پزشک خوب صحبت کنید یا مثلا دانشکده های دارو و دندان رو با اساتید یا رزیدنتاش بیاید صحبت کنید
سلام میشه بگین چرا خودتون دندونو انتخاب کردین؟
خلاصه وار معایب مزایای دندون و پزشکی وبیوتکو می فرمایین؟ممنون

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

من خودم به شخصه از پزشکی خوشم نمی یومد زیاد. چون هم مسئولیت خیلی بزرگی داره و هم درس خوندن خیلی زیاد که من نمی خواستم کل زندگیم رو روش بذارم... هم شیفت شب و بعدم که عمومی می شی یه درد نمی خوره تو این دوره زمونه... خلاصه از پزشکی گریزان بودم
تو رشته های دیگه داشتم می گشتم یه آشنایی داشتم بردم دانشکده دندان پزشکی دانشگاه تهران توی امیر آباد. رفتم از محیطش خیلی خوشم اومد. بعد تحقیق کردم رفتم با چند تا دندون پزشک و پزشک صحبت کردم و یکی از اون پزشکا که خیلی قبولش داشتم گفت دندان پزشکی خیلی بهتره چون پزشکی دیگه زندگی نداری. حداقل 10 15 سال باید وقت بذاری روش.
خلاصه این شد که رفتم دندون
دارو رو من کلا زیاد تحقیقی نکردم ولی خوب درساش خیلی سخته. دوستم داروئه می گه خیلی بهشون سخت می گیرن

وقت زیاد دارید. من بازم می گم برید با کسایی که کار کردن تو اون رشته صحبت کنید. حرف دانشجوی اون رشته زیاد ملاک نیست. امیدوارم هر رشته ای که در آینده توش قبول شدید خیلی ازش خوشتون بیاد و بتونید توش خیلی موفق باشید.

لایک ها
164

سلام به اساتید محترم
ببخشید در صورت امکان از محاسن و معایب بیوتکنولوژی بیشتر توضیح بفرمایید.
متشکر

بالا