abdi

New Member
لایک ها
171
mathematical گفت
Ali1993 گفت
abdi گفت
Ali1993 گفت
abdi گفت
اين هم يه سوال ديگه كه نكات مهمي توش نهفته است:

دنباله
به كدام عدد همگراست؟

1) 1/3 (يك‌سوم) 2) 1 3) 2 4) راديكال2
دو میشه دیگه . ( یعنی گزینه ی 3 )
چون توان 2 در صورت و مخرج از توان 3 بیشتره ، از 3 ها صرف نظر می کنیم .
متأسفانه جوابتون اشتباهه. يه مقدار بايد بيشتر دقت كنيد.
آره . حق با شماست . ببخشید . حواسم به براکت نبود . جواب میشه دوی منفی که براکتش میشه 1
[font=Arial,sans-serif][FONT=Arial,sans-serif]چرا دو منفی میشه ؟دو مثبت میشه.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font]
[/FONT]
فرض كن دو مثبته. پس:

پس دو منفيه.

zek

New Member
لایک ها
124
Ali1993 گفت
mathematical گفت
abdi گفت
پس فعلاً اين سوالو داشته باشيد. سوال قشنگيه و نكته خوبي از توش در مياد:

دنباله
مفروض است:
الف) سوپريمم و اينفيمم اين دنباله را بيابيد.
ب) آيا اين دنباله يكنواست يا غير يكنوا؟
ج) به نظر شما دنباله هموگرافيك
با چه شرطي يكنواست؟
[font=Arial,sans-serif]چطوری سوپریمم و اینفیمم رو پیدا کردین ؟ راه حل کوتاه نداره؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font]
برای این که به بزرگترین کران پایین و کوچک ترین کران بالا ( در این جا ماکزیمم و مینیمم ) برسیم باید کاری کنیم که مخرج کوچک ترین مقدار مثبت و کوچک ترین مقدار منفی را داشته باشد . ( به ترتیب ) یعنی در این جا باید n را مساوی 6 و 5 قرار دهیم .

اون قسمت مثل اینکه اشتباه تایپی داره ، بزرگترین مقدار منفی درسته .... کوچک ترین که منفی بینهایته !

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
zek گفت
Ali1993 گفت
mathematical گفت
abdi گفت
پس فعلاً اين سوالو داشته باشيد. سوال قشنگيه و نكته خوبي از توش در مياد:

دنباله
مفروض است:
الف) سوپريمم و اينفيمم اين دنباله را بيابيد.
ب) آيا اين دنباله يكنواست يا غير يكنوا؟
ج) به نظر شما دنباله هموگرافيك
با چه شرطي يكنواست؟
[font=Arial,sans-serif]چطوری سوپریمم و اینفیمم رو پیدا کردین ؟ راه حل کوتاه نداره؟<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:eek:ffice:eek:ffice" /><o:p></o:p>[/font]
برای این که به بزرگترین کران پایین و کوچک ترین کران بالا ( در این جا ماکزیمم و مینیمم ) برسیم باید کاری کنیم که مخرج کوچک ترین مقدار مثبت و کوچک ترین مقدار منفی را داشته باشد . ( به ترتیب ) یعنی در این جا باید n را مساوی 6 و 5 قرار دهیم .

اون قسمت مثل اینکه اشتباه تایپی داره ، بزرگترین مقدار منفی درسته .... کوچک ترین که منفی بینهایته !
ببخشید . حق با شماست . دوباره سوتی دادم.

Carbon

New Member
لایک ها
1
یه سوال داشتم این بچه هایی که دارن این تابستون گسسته میخونن کلا چجور درسیه / توش جایگشتم داره؟؟

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
Carbon گفت
یه سوال داشتم این بچه هایی که دارن این تابستون گسسته میخونن کلا چجور درسیه / توش جایگشتم داره؟؟
قسمت اول گراف
قسمت دوم تئوری اعداد
قسمت سوم ترکیبیات
قسمت چهارم احتمال
هر قسمت از چند تا فصل تشکیل شده .

forogh

New Member
لایک ها
0
ديدم تاپيك داره ميره پايين گفتم يه چيزي بنويسم.

بذارين يه كم درد و دل كنم!!!

كلاساي تابستوني ما داره كم كم تموم ميشه!!! دلم خيلي تنگ ميشه برا دبيرامون!!! دبيراي مردمون! مخصوصا دبير شيمي!!!
فيزيك هم همينطور!!!

بازم مدرسمون شروع ميشه و بازم بايد اون دبيراي... تحمل كنم!!! امسال ديگه بهشون ميگم كه اگه چيزي رو بلد نيستين بگين بلد نيستم،چرا چرت و پرت تحويل آدم ميدين!

آخه چي ميشه اگه دبيراي مام مرد بود!!!
بعد آخر سال بهمون سركوفت ميزنن كه نمونه ي پسرونه خوب نتيجه آورده...شما چرا اينجوري هستين و ....

مديرمونم گير داده كه بايد همه مانتوي يك دست بپوشن...اونم چي... مقنعه طوسي(اينجوري نوشته ميشه؟!!!!!)...شلوار طوسي....مانتو طوسي...مانتوهه هم عين كيسه...گشاد گشاد... من از رنگ طوسي حالم به هم ميخوره...

يه مدرسه ي غير انتفاعي دختروونه هست تو شهرمون...دبيراش مردن... يعني عالين...چند تا از دوستام ثبت نام كردن اونجا...منم ميخوام برم ...ولي ...مامان و بابام نميذارن... ميگن غير انتفاعي خوب نيست...

ميدونين چرا...چون داداشمو سال اول ، غير انتفاعي ثبت نام كردن ...داداشم هم شب و روز ميومد ميگفت: دانش آموزه معلمو زد ، معلمه دانش آموزو زد ، دانش آموزا حرفاي بد و منحرفي ميزنن تو كلاس و از اينا

ديگه... الان اونا هم فكر ميكنن همه ي غير انتفاعيا اين جوريه!!!!
منم مجبورم تو همين مدرسه ي كوفتي بمونم.... خدا خودش كمكمون كنه!!!
... الان آرزو ميكنم كاش پسر بودم و ...

bihamta

New Member
لایک ها
345
Ali1993 گفت
Carbon گفت
قسمت اول گراف
قسمت دوم تئوری اعداد
قسمت سوم ترکیبیات
قسمت چهارم احتمال
هر قسمت از چند تا فصل تشکیل شده .
ببخشیدا ولی باید مام از این به بعد اینجا پست بزنیم دیگه!

گیرش توی نظریه اعداده!
واقعا فصل گسسته اییه!آدمو پیر میکنه

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
Ali1993 گفت
سوالی که خیلی در این یک ماه همه ما داشتیم و از هم می پرسیدیم این بود که برای فلان درس کدوم کتاب بهتره . همه این سوالو داشتیم ولی هیچ کس جوابشو نداشت .(کنکوری های امسال جواب این سوالا رو بارها دادن . ولی خیلیاشون می گن که فلان درسو خراب کردن ، بعد میان همون کتابیو که خوندن معرفی می کنن ! ) مثلا در مورد دیفرانسیل اسم چهار پنج تا کتاب اومد . با توجه به این که نمی خوایم که چند سال پیش دانشگاهی بخونیم و فرصت خواندن همه ی کتابهای موجود در بازارو نداریم و باید همین امسال بهترین نتیجه رو بگیریم ...
مشاور ما پس از صحبت با رتبه های برتر سال گذشته و بهترین معلما در هر درس لیست بهترین کتابا رو آماده کرده و به ما داده . چون فکر می کنم که این لیست به درد شما هم می خوره می نویسمش .
دیفرانسیل : کتاب اصلیتون حتما خوشخوان باشه . سطحش از بقیه ی کتابای بازار بالاتره . تست هاش هم به صورت بخش به بخشه . یعنی لازم نیست کل یک فصلو بخونید بعد شروع کنید به تست زدن . وقتی یک فصلو با این روش تموم کردید ، تستای 10 استاد یا رمزینه رو بزنید.
درباره ی اندیشه ی فائق : مشاورمون گفت که بهترین کتاب بازاره برای کل کشور . یعنی سطحش از خوشخوان پایین تره و برای عموم کشور مناسبه . برای درصد 80 به درد می خوره . ما که عموم کشور نیستیم ، انجمن برترین رتبه های 90 هستیم !
اون هایی که می خوان مثلثات رو در تابستون ببندند آبی قلم چی . (در جلد 2 خوشخوان همه ی مباحث پایه هست و برای دوره کردن بعد از عید خیلی مفیده .)
هندسه :الگو و 10 استاد هم پایه هم پیش ( مشاورمون تضمین کرد که از گاج بهترن ، نویسنده ی الگو معلم خودمونه ، هر چی ازش تعریف کنم کم گفتم .)
10 استاد هر فصل رو به چند بخش تقسیم کرده ، برای دوره کردن بعد عید خیلی مناسبه .
[HIGHLIGHT=#ffffff]گسسته :از بین خوشخوان ، الگو و سبز 2 تا رو انتخاب کنید . ( به نظر من اول خوشخوان )[/HIGHLIGHT]
ریاضی تجربیا :مبتکران (دکتر اسلامی )-10 استاد - (گاج مقدم نیا هم خوبه ، ولی 2 تا کتاب کافیه و اون دو تا بهترن )
زیست : گزینه ی اول حتما سبز - آزمون های سنجش - گربه گروه مولفین ( با توجه به این که خودم تجربی نیستم نمی دونم درست شنیدم یا نه . گربه اسم کتابه ؟؟؟ )
شیمی :پایه مبتکران پیش سبز ( معلممون به ضرس قاطع گفت که سبز از مبتکران بهتره ، با توجه به این که وقت نمی کنیم جفتشو بخونیم وبعد قضاوت کنیم که کدوم بهتر بود ، پیشنهاد من اینه که حرف ایشون رو گوش کنیم .)
کتاب های خوب زیادی وجود دارن ، مثل شیمی 2 خوشخوان یا شیمی 3 گاج . ولی وقت نمی شه که این همه کتاب خوند و اصلا نیازی هم نیست . با خوندن مبتکران و سبز کاملا به مباحث مسلط می شویم .
فیزیک : پیش : الگو (3 جلد نویسنده : رضا خالو ) پایه : کتاب جامع الگو (خالو ، سادات ، میرخانی ) خوشخوان پایه هم خوبه .
نیازی به بنفش قلم چی نیست .
زبان :انتشارات شبقره نویسنده : دکتر کیاسالار (2تا کتاب ، یکی درس یکی هم ریدینگ و این جور چیزا )هر کدوممون هم یه معلم خوب داریم که کلی باهامون کار می کنه . پس برا زبان همین کافیه .
دینی :اولویت اول :کتاب جامع همگامان ( علیرضا دلشاد ) - اولویت دوم : الگو ( مسلم بهمن آبادی)
عربی :مصطفی خاکبازان ( 2کتاب یکی جامع تست و دیگری برای جمع بندی بعد عید ، الگو) قواعد : دکتر مهدی مهدی عباسی ، الگو
گاج سفید ( ماهینی ) کتاب خوبیه ولی برای عربی کتابای الگو کافیه .
درسنامه ی فوت و فن هم خیلی خوب و کامله ولی برای عربی کتابای الگو کافیه.
ادبیات : کتاب تست جامع : میکرو گاج (کتابای جامع زیادی برا ادبیات در بازار هم که بیشتر تستاشون هم عین همه ولی معلممون گفت که گاج هم کامل تره هم طبقه بندیش بهتره.
قرابت معنایی : الگو ، علیرضا عبدالمحمدی ( مشاورمون گفت که از خیلی از بچه های سالای قبل شنیده که کتاب هامون سبطی گیج کنندس . )
زبان فارسی : 1- کتاب 5 بحث زبان فارسی :الگو ، علیرضا عبدالمحمدی کتاب کم حجمیه و مهم ترین نکات رو هم گفته
کتاب سبز خیلی کامله ولی زیادی کامله . بچه های تازه کنکور داده می گفتن بیشتر به درد سال سوم می خوره و نیازی نیست که امسال این همه تست بزنیم . ( یعنی وقت نمی شه .)
تاریخ ادبیات : کلک یا گاج
املا : هامون سبطی انتشارات دریافت
کتاب های گاج سبز ادبیات و عربی اصلا به درد کنکور نمی خورن . چون سوالای کنکور کاملا مفهومین و نیازی به حفظ کردن تجزیه و ترکیب تک تک کلمات کتاب عربی یا حفظ کردن تک تک معنی ابیات یا جناس ها و واج آرایی های ادبیات نیست .
یه نفر یه نظر تو وبلاگمون نوشته ، چون وبلاگمون خیلی پر بازدیده ،اینجا کپی پیست می کنم تا شما هم بخونیدش .

ویسنده:
پویا

شنبه 30 مرداد1389 ساعت: 2:47
سلام دوست عزیز ایولا دمت گرم هر چند که اکثر برا بچ کنکوری فکر میکنن که چرت و پرت گفتی ولی من که کنکور دادم میدونم چه کتابای خوبی رو پیشنهاد کردی به نظرمن این جور حرفا (کتاب معرفی شده)به درد مدارس دولتی بیشتر میخوره نه نمونه چون که همه ی برا بچ نمونه و تیزهوشان اینارو میدونن و رمز موفقیت تو دستشونه ولی بچه های دولتی مثل من بعد از اینکه کنکور دادن به این نتیجه میرسن. خدا شاهد که من دقیقا دو ماهه که دنبال کتابای خوب میگردم تا ساله دیگه کنکور شرکت کنم همه ی کتاب هایی که از رتبه هی21 ،350 1500 () و همه ی موفق های شهرمون پرسیدم دقیقا همین کتاب ها رو معرفی کردن و الان هم دنبال کتاب خوب انگلیسی میگشتم (که رتبه های برتر شهرمون گفتن برو جستجو کن) که به وبلاگ شما برخوردم .
یه نظر بهت میدم که تو وبلاگت بنویسی. اونم اینه که بنویس بچه ها خودشون رو الکی صرف گاج و کانون نکنن (البته بعضی درسا<اکثرآ) مخصوصا فیزیک و ریاضیات و شیمی (ادبیات دینی انگلیسی و عربی،چی میمونه)چون گاج وکانون بدون برنامه و رو هوا نوشته شدن منظورم اینه که بچه ها رو بدون برنامه بدون اینکه با مفهوم آشنا بکنه تو اقیانوسی از تست میندازه . مثل اینه که یه آدمی که شنا اصلا بلد نیست و فقط میتونه شنا رو تعریف کنه بندازی وسط اقیانوس آرام پر از کوسه و نهنگ بهش بگی برو به ساحل. مطمئنا یا غرق میشه (کنکور مجاز نمیشه) یا کوسه ها میخورنش(میره پیام نور وشبانه و ......بدترین حالت آزاد) من اینارو میگم به خاطر اینکه تجربه غرق شدنش رو دارم نه اینکه مجاز نشم 15هزار آوردم و میخوام واستم واسه ساله آینده . به خاطر همین با رتبه های برتر مشورت کردم و سر آخر هم این رو بگم که که خیلی از شهرستانی ها ( من جمله من) فریب بعضی از تبلیغات دروغین رو میخورن. هرچند که فریب رو میخورن زمانی هم که راه رو بهشون نشون میدی باز جالبه که میگن اونا همه تبلیغات کاذبه.
کلام آخر اینکه من اینارو گفتم به خاطر این که معلمای شهرستان تا فرق الف رو از پ میفهمن میرن تهران یا مشهد,... اکثر بچه های شهرستانی فقط کتاب جزوشونه ،(جزوه ی معلما همه همون متن کتابه با جای خالی نکته های مهم و مثال ارجاع داده شده به کتابه، من به نوبه خودم معلمامون همه کشاورز بودن الا ساله آخر جز تک و توکی) به خاطر این میگم که این کتاب مهشرن واسه شهرستانی ها
با تشکر

zek

New Member
لایک ها
124
forogh گفت
ديدم تاپيك داره ميره پايين گفتم يه چيزي بنويسم.

بذارين يه كم درد و دل كنم!!!

كلاساي تابستوني ما داره كم كم تموم ميشه!!! دلم خيلي تنگ ميشه برا دبيرامون!!! دبيراي مردمون! مخصوصا دبير شيمي!!!
فيزيك هم همينطور!!!

بازم مدرسمون شروع ميشه و بازم بايد اون دبيراي... تحمل كنم!!! امسال ديگه بهشون ميگم كه اگه چيزي رو بلد نيستين بگين بلد نيستم،چرا چرت و پرت تحويل آدم ميدين!
ماکه بخاطر ماه رمضون خیلی وقته کلاسامونو تعطیل کردیم

معلمای ما تابستونو زمستون نداره ، سواد همشونو جمع کنی ، اندازه سواد معلم معمولی نمیشه ( البته با اندکی اغراق )
فقط یه دبیر شیمی باسواد داشتیم که اونم دادن به تجربیا و واسه ما یه جدیدشو آوردن که درسش به کنار ، اخلاقش 20 که نه 200 ه !!!

دبیر فیزیکمون دبیر فیزیک اول و دوم و سوم راهنمایی و اول دبیرستانمون بود !!!!

این راهو با اون شروع کردیم ، میخوایم با اونم تمومش کنیم

معلم مرد که خوابشو ببینی ... واسه فوق برنامه مون مدیرمون خیلی منت گذاشته سرمون ، شاید دو سه تا معلم ... بیاره !!!!

حالا درد دل من بیشتره یا درد دل تو ؟؟؟

forogh

New Member
لایک ها
0
اينا رو برا يه دوست pm كرده بودم اينجا هم ميذارم:

خسته شدم بخدا. سه ساله دارم تو اون مدرسه ي مثلا نمونه وقتمو تلف ميكنم.

تابستونا مدرسه ي غير انتفاعي كلاس برگزار ميكنه!!امسال هم برا پيش گذاشته بودن!!! معلماشون درجه يكن!!! همه چي رو بلدن!!اونوقت معلماي ما...

اصلا هيچي رو بلد نيستن و فقط ميان كلاس و وقت تلف ميكنن! اون از دبيرشيميمون كه مياد كلاس و آشپزي ياد ميده به جاي شيمي! اونم از دبير حسابان پارسالمون كه هي ميومد ميگفت فردا مثلا روز آشتي با رياضيه ،زنگ حسابان يه جشن ميگيريم...يا چون پسرم از تيزهوشان قبول شده فردا كلا درسو بيخيال...من ميخوام چيكار اينارو...تو كل سال يه بار نشد يه امتحان درست وحسابي داشته باشيم...من آقاي ... رو ميخوام كه به جاي چرت و پرت گفتن سر كلاس،عالي درسشو ميگه و خيلي هم سر سختي ميكنه... من آقاي ... روميخوام كه به جاي طرح سوالاي آبكي از ضايع ترين كتابا سخت ترين سوالا رو ياد آدم ميده... من آقاي ... رو ميخوام كه به جاي جواب اشتباه دادن بگه ببخشيد من اينو نميدونم،ميرم تو كتابا جست و جو ميكنمو بهتون ميگم....

باور كنيد يه ماه مونده به امتحان نهاييا ، داشتم سكته ميزدم...هيچي بلد نبودم...به كمك همون كلاساي تابستون تونستم تجديد نشم...

من ميخوام برم غير انتفاعي... ولي بابام ميگه شهريه شو ميدم آتيش بزني ولي نميذارم بري غير انتفاعي...

امسال مدرسه ي ما رتبه نداشت زير هزار...ولي پسرونه و غير انتفاعي...35...40 ...143....245....

منم ميخوام رتبم خوب شه...من آقاي ... و ... رو ميخوام نه زناي پر حرف و ...

مديرمون خودش ميدونه معلمامون يه قرون هم ارزش ندارن ولي معلم مرد نمياره واسمون... آخه مگه معلم مرد باهامون چيكار داره...
ما حتي بهشون گفتيم كه حاضريم تو كلاس چادر سرمون كنيم ولي ...

خيلي بي جنبن اينا...

(اسم معلما رو ننوشتم چون بالاخره ممكنه يه آشنايي ، كسي بياد و ...)

zek

New Member
لایک ها
124
مثل اینکه وضع مدرسه ما خیلی بهتر از مدرسه شماس.

البته وظیفشونه ، اسمشونو گذاشتن سمپاد ، باید خدمت کنن !

Carbon

New Member
لایک ها
1
forogh گفت

تابستونا مدرسه ي غير انتفاعي كلاس برگزار........

خيلي بي جنبن اينا...

اگه به معلمه که معلم های ما هم همچین دست کمی ندارند تازه باز شما خوبه یکی از معلمای بی سواد ما امسال یهو تو مدرسه جلومو گرفته که بیا کلاس خصوصی وقتی هم که نرفتم شروع کرد دردسر درست کردن برام تو کلاس و...

پس ببینید همه تو مدرسه های عالی درس نمیخونن

به نظرم
تنها مشکلی که ممکنه این بچه ها داشته باشن اینه که منابع خوب رو نشناسن که این مشکلم با وجود وبلاگایی مثل وبلاگ علی آقا حل شده

به نظر من مدرسه و معلم خوب نداشتن تا حدودی یه بهونست حد اقل الان یه بهونست
حالا چرا الان
چون الان کتابایی اومده که واقعا خیلی بهتر از معلم درس میدن و اونارو میتونید 100 بار بخونید در حالی که معلم فقط یک بار میگه

تنها مزیتی که معلم داره اینه که اشکالات خاصی که ممکنه فقط برای شما پیش بیاد حل میکنه که اونم باور کنید اگه خودتون وقت بزارید و روش فکر کنید و مشکلتونو بفهمید براتون خیلی ارزشمند تر از اونی هست که معلم حاضر آماده جوابتونو بده ( معمولا هم وقتی خود آدم جواب سوالشو پیدا میکنه بیشتر یادش میمونه )حتی اگه اشکالی هم نتونستید خودتون حل کنید میتونید بیاید و تو این سایت بپرسید !
نتیجه اخلاقی: :d

همیشه اگر بجای اینکه از معلمتون بپرسید چرا خودتون دنبال اون چراتون باشید نیاز به معلم خوبو حس نمیکنید همونجوری که خیلی از رتبه های تک رقمی کنکور حس نکردن

forogh

New Member
لایک ها
0
Carbon گفت
forogh گفت

تابستونا مدرسه ي غير انتفاعي كلاس برگزار........

خيلي بي جنبن اينا...

اگه به معلمه که معلم های ما هم همچین دست کمی ندارند تازه باز شما خوبه یکی از معلمای بی سواد ما امسال یهو تو مدرسه جلومو گرفته که بیا کلاس خصوصی وقتی هم که نرفتم شروع کرد دردسر درست کردن برام تو کلاس و...

پس ببینید همه تو مدرسه های عالی درس نمیخونن

به نظرم
تنها مشکلی که ممکنه این بچه ها داشته باشن اینه که منابع خوب رو نشناسن که این مشکلم با وجود وبلاگایی مثل وبلاگ علی آقا حل شده

به نظر من مدرسه و معلم خوب نداشتن تا حدودی یه بهونست حد اقل الان یه بهونست
حالا چرا الان
چون الان کتابایی اومده که واقعا خیلی بهتر از معلم درس میدن و اونارو میتونید 100 بار بخونید در حالی که معلم فقط یک بار میگه

تنها مزیتی که معلم داره اینه که اشکالات خاصی که ممکنه فقط برای شما پیش بیاد حل میکنه که اونم باور کنید اگه خودتون وقت بزارید و روش فکر کنید و مشکلتونو بفهمید براتون خیلی ارزشمند تر از اونی هست که معلم حاضر آماده جوابتونو بده ( معمولا هم وقتی خود آدم جواب سوالشو پیدا میکنه بیشتر یادش میمونه )حتی اگه اشکالی هم نتونستید خودتون حل کنید میتونید بیاید و تو این سایت بپرسید !
نتیجه اخلاقی: :d

همیشه اگر بجای اینکه از معلمتون بپرسید چرا خودتون دنبال اون چراتون باشید نیاز به معلم خوبو حس نمیکنید همونجوری که خیلی از رتبه های تک رقمی کنکور حس نکردن
فكر ميكنيد من الان دارم چيكار ميكنم؟!!!!! من تا الان هر چي شدم و بعدش خواهم شد همش نتيجه ي تلاش خودمه. به نظر من موفقا دو دسته ان: اوني كه

خودش ميخونه و موفق ميشه و اوني كه با تلاش و فشار معلم موفق ميشه...من ديدم هر دو نوعشو تو شهرمون... منم دست رو دست نذاشتم كه رتبم بد شه و

اينو گردن معلما بندازم....در حد ظرفيت خودم دارم تلاش ميكنم....من از اين عصباني و ناراحتم كه به چه دليل ما نميتونيم معلماي مرد داشته باشيم... تو بقيه ي

شهرا رو نميدونم ولي تو شهر ما معلماي زن يا واقعا نميدونن يا ميدونن و نميگن يا نميدونن و نميتونن بگن نميدونم و غلط ميگن... من قبلا به اين گفتتون عمل كردم و

كتاباي خوب خريدم و همونطور كه گفتين همشون جايگزين يه معلم خوب هستن ..... ولي خود شما بهم بگين اوني كه 6 ساعت ميره مدرسه و هم اونجا ياد ميگيره
و هم خودش تلاش ميكنه موفق تره يا اوني كه 6 ساعت ميره مدرسه و وقتش تلف ميشه ولي خودش تلاش ميكنه؟؟؟!!!!

منم قبول دارم كه اصل كاريه خود دانش آموزه ولي معلم هم تاثير كمي نداره...

حالا بي خيال....امروز رفتم و ثبت نام كردم مدرسه ي خودمون...مديرمون بهمون گفت چرا دير اومدين برا ثبت نام؟ ما هم گفتيم ميخواين بريم و چند هفته ديگه بيايم!؟!!
... قيافه ي مديرمون خيلي ترسناك شد...برا يه لحظه واقعا ترسيدم ازش.

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
از این که بعضی از شما دوستان عزیز امکانات کمی دارین واقعا متاثر شدم .
در مورد مدرسه و این جور چیزا : بعید می دونم که حرفای من رو نظر والدین شما تاثیری داشته باشه ، ولی اینارو برای افرادی که این طرز تفکر رو دارن می نویسم : من خودم در یک مدرسه ی غیرانتفاعی درس می خونم . خیلی مدرسه ی خوبیه و راضیم . به نظر من در هر صنفی خوب و وجود داره . در هر شغلی ، در هر گروهی
در بعضی از مدارس ازین اتفاقا می افته. من خودم هم شنیدم . رفته بودیم برا امتحان دبیرستان حلی ، اونجا یکی از دوستای دبستانم رو دیدم ، منو برد پیش یکی از بچه ها ، گفت این سال دوم راهنمایی گلدونی رو که تو کلاس بود پرت کرد تو سر معلم . معلمه سرش خون اومد . ( تو راهنمایی حلی )
در همین مدرسه ی انرژی اتمی که تا حالا کلی ازش تعریف کردم ، خیلی از بچه ها روزه نمی گیرن و نماز نمی خونن .با وجود این که فضای مذهبی مدرسه کاملا مناسبه . بعضیا هم هستن که وقتی راهنمایی بودن به این چیزا اعتقاد نداشتن ولی فضای مدرسه اونا رو به بچه های بسیار خوب و معتقدی تبدیل کرده که آدم به حالشون غبطه می خوره .
مدرسه های غیر انتفاعی خیلی مذهبی هم وجود داره ، مثل مدرسه ی راهنمایی خودم . به نظر من ارزششو داره که وقت بذارین و یه مدرسه ی غیر انتفاعی مناسب پیدا کنین .
در مورد معلم و این جور چیزا : ما پارسال سر کلاسای مدرسه نمی رفتیم و همش المپیاد می خوندیم . هفته ای دو روز کلاس درسی داشتیم که سر اونا هم المپیاد می خوندیم . من خودم از 10 اردیبهشت شروع کردم واسه نهایی خوندن ، معدلم شد 19.59 و شدم رتبه ی 4 همون مدرسه ای که بچه هاش یه سال با بهترین معلما برا نهایی می خوندن . همه می دونیم که نقش معلم غیر قابل انکاره ، ولی میشه با تلاش بیشتر جای خالی معلم خوب را پر کرد . مثلا معلم دیفرانسیل ما نویسنده ی خوشخوانه . از رو کتاب خودش درس میده ، خیلی هم خوب درس میده ،ولی در مدرسه ی ما کسانی هستند که امتحانای آزمون یار و گزینه ی دو را 50 % می زنن . شما اگر کمی بیشتر وقت بذاری می تونی دیفرانسیلت رو خیلی قوی کنی .
اگر هم در خوندن کتابا به سوالی برخوردی که جوابشو نمی دونستی ، سوالتو همین جا مطرح کن . بالاخره یه نفر پیدا میشه که جوابشو بدونه . فکر می کنم هممون به این دلیل میایم تو سایت که سوالایی رو که بلد نیستیم از بقیه بپرسیم و اگه تونستیم به سوالای بقیه جواب بدیم تا با موفقیت در کنکور ، دوستی ای رو که با المپیاد شروع شد ، به دانشگاه پیوند بزنیم .

forogh

New Member
لایک ها
0
Ali1993 گفت
از این که بعضی از شما دوستان عزیز امکانات کمی دارین واقعا متاثر شدم .
در مورد مدرسه و این جور چیزا : بعید می دونم که حرفای من رو نظر والدین شما تاثیری داشته باشه ، ولی اینارو برای افرادی که این طرز تفکر رو دارن می نویسم : من خودم در یک مدرسه ی غیرانتفاعی درس می خونم . خیلی مدرسه ی خوبیه و راضیم . به نظر من در هر صنفی خوب و وجود داره . در هر شغلی ، در هر گروهی
در بعضی از مدارس ازین اتفاقا می افته. من خودم هم شنیدم . رفته بودیم برا امتحان دبیرستان حلی ، اونجا یکی از دوستای دبستانم رو دیدم ، منو برد پیش یکی از بچه ها ، گفت این سال دوم راهنمایی گلدونی رو که تو کلاس بود پرت کرد تو سر معلم . معلمه سرش خون اومد . ( تو راهنمایی حلی )
در همین مدرسه ی انرژی اتمی که تا حالا کلی ازش تعریف کردم ، خیلی از بچه ها روزه نمی گیرن و نماز نمی خونن .با وجود این که فضای مذهبی مدرسه کاملا مناسبه . بعضیا هم هستن که وقتی راهنمایی بودن به این چیزا اعتقاد نداشتن ولی فضای مدرسه اونا رو به بچه های بسیار خوب و معتقدی تبدیل کرده که آدم به حالشون غبطه می خوره .
مدرسه های غیر انتفاعی خیلی مذهبی هم وجود داره ، مثل مدرسه ی راهنمایی خودم . به نظر من ارزششو داره که وقت بذارین و یه مدرسه ی غیر انتفاعی مناسب پیدا کنین .
در مورد معلم و این جور چیزا : ما پارسال سر کلاسای مدرسه نمی رفتیم و همش المپیاد می خوندیم . هفته ای دو روز کلاس درسی داشتیم که سر اونا هم المپیاد می خوندیم . من خودم از 10 اردیبهشت شروع کردم واسه نهایی خوندن ، معدلم شد 19.59 و شدم رتبه ی 4 همون مدرسه ای که بچه هاش یه سال با بهترین معلما برا نهایی می خوندن . همه می دونیم که نقش معلم غیر قابل انکاره ، ولی میشه با تلاش بیشتر جای خالی معلم خوب را پر کرد . مثلا معلم دیفرانسیل ما نویسنده ی خوشخوانه . از رو کتاب خودش درس میده ، خیلی هم خوب درس میده ،ولی در مدرسه ی ما کسانی هستند که امتحانای آزمون یار و گزینه ی دو را 50 % می زنن . شما اگر کمی بیشتر وقت بذاری می تونی دیفرانسیلت رو خیلی قوی کنی .
اگر هم در خوندن کتابا به سوالی برخوردی که جوابشو نمی دونستی ، سوالتو همین جا مطرح کن . بالاخره یه نفر پیدا میشه که جوابشو بدونه . فکر می کنم هممون به این دلیل میایم تو سایت که سوالایی رو که بلد نیستیم از بقیه بپرسیم و اگه تونستیم به سوالای بقیه جواب بدیم تا با موفقیت در کنکور ، دوستی ای رو که با المپیاد شروع شد ، به دانشگاه پیوند بزنیم .
ممنون.منم ميدونم بعضي از غير انتفاعي ها از مدرسه هاي دولتي بهترن(از هر نظر) ، ولي مامان و بابام قبول نميكنن... منم ديگه آب از سرم گذشته... ديگه ثبت نام كردم به همون مدرسه ي خودمون!
همونطور كه شما گفتين بايد خودم نهايت تلاشمو بكنم...ديگه خودمم و آيندم... اميدوارم همه ي ما موفق بشيم.

Carbon

New Member
لایک ها
1
بچه ها من یه مشکلی دارم که میخواستم بببینم نظر شما چیه
وقتی من تو آزمونای آزمایشی تست میزنم هم دقتم و هم هوشم کلی کمتر از موقعی میشه که خونه تو شرایط عادی دارم مسئله حل میکنم

برای همینم درصدام همیشه پایین تر از حد مورد نظرمه
مثلا امروز 4 تا حدو سر آزمون نتونستم حل کنم ولی بعدش راحت حل کردم
به نظرتون چیکار کنم اگه همینطوری برم سر کنکور هرچی بلدم نصفش به باد میره

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
آقای بی همتا چند وقت پیش درباره ی شرایط آزمون دادن مشاوره داده بودن . خیلی خوب بود . تو صفحه های قبلی همین تاپیک دنبالش بگردید . حدودا صفحه ی 5 تا 7

zek

New Member
لایک ها
124
سلام بچه ها . یه سوال فوری دارم. ایشالا تا ساعت 6 عصر جواب بدین !!!

کتاب آیات و روایات که هست مال الگو بهتره یا گاج ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من دو روز پیش گاج رو گرفتم ولی لاشو باز نکردم . میتونم ببرم پسش بدم و الگو رو بگیرم .

فقط راهنمایی کنین لطفا . اصلا کتاب به درد بخوری هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[center:dd2ed29a87]الگو یا گاج ؟[/center:dd2ed29a87]

mathematical

New Member
لایک ها
2
zek گفت
سلام بچه ها . یه سوال فوری دارم. ایشالا تا ساعت 6 عصر جواب بدین !!!

کتاب آیات و روایات که هست مال الگو بهتره یا گاج ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من دو روز پیش گاج رو گرفتم ولی لاشو باز نکردم . میتونم ببرم پسش بدم و الگو رو بگیرم .

فقط راهنمایی کنین لطفا . اصلا کتاب به درد بخوری هست ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

[center:c6f8669bb7]الگو یا گاج ؟[/center:c6f8669bb7]
به نظر من گاج بهتره و الگو کپی گاج که بعضی قسمتهای گاج رو هم نداره

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369
اگه کمی صبر کنید کتاب آیات و روایات آقای دلشاد میاد . خودش گفت هر آیه از هفت ، هشت منظر بررسی کرده و حتی برخی آیات رو به متن درس های دیگر کتاب ربط داده . ( یعنی کاری که تو کنکورای اخیر مد شده .)

بالا