Antiheos

New Member
لایک ها
133
پاسخ : انجمن برترین رتبه های کنکور 90

• سلام دوستان!
    فک می کنم باید خیلی زودتر این مطالبو می گفتم(
  • تقریبا دو ساله که با این سایت اشنام.یادمه پارسال موقعی که برا مرحله 2 می خوندم هر شب یه سری به سایت می زدم(چه دورانی بود یادش بخیر)یه جورایی انگیزه م می رف بالا.
  • یه صمیمیت خاصی بین بچه هاس که کمتر جایی دیده میشه(کلا بینش بچه های اینجا خیلی متفاوته که شاید علتش المپیاده که دیدگاه ادمو تعالی می بخشه!;)).
  • تا جایی که من فمیدم انگار همه اینجا ریاضین ان شالله چن ماه دیگه همو تو شریف می بینیم(اعتماد به نفس در سطح تیم ملی!!!!!!!!)
موفق باشید:53:

آخرین ویرایش توسط مدیر

saman1375

New Member
لایک ها
4

slm. Khishtandar chand takvazhe??!
sorry 4 finglish,font farsi nadaram.
Rasti antiheos khosh umadi.:)

لایک ها
75

سلام
اگر به نظر من که سه تکواژه
البته اگر از اون کلماتی نباشه که بعد از مدت ها یک تکواژ حساب می شن
مثل تهمتن یا سیاوش که در قدیم هر کدوم دو تواژ و حالا یک تکواژ به حساب میان
خویشتندار باید سه تا تکواژ باشه

pishi72

New Member
لایک ها
77

سلام بر همه.خوبین ؟
یه خبر مهم اینکه امتحانات داخلی ما قبل از نهاییاس. البته برنامه رو نداریم فقط میدونیم که 18 ام گسسته است !!!!
بهتر شد !
به خون مديرمان تشنه بودم،تشنه تر شدم!!!! برخي مدارس شهرمون هم مخفيانه قبل نهاييا برگزار ميكنن امتحانا رو ولي مدرسه ما نه...

mozhgan

New Member
لایک ها
127

:4:
اگه یه وقت احساس افسردگی حاد بهتون دست دادو احساس کردین کم آوردین بد نیست یه سری سوالای آزاد رو بزنید هم اعتماد به نفستون گل میکنه و هم اینکه تا 2 روز بعد میخندین!!!!

مثال:
چه نوع پیوستگی بین نظام های موجود در یک درخت قابل تشخیص است؟
1) افقی و عمودی!!!!!! 2) طولی 3)عرضی 4) طولی وعرضی

!!:47::4:

لایک ها abdi

mozhgan

New Member
لایک ها
127

چند تا اشکاله..ممنون میشم جواب بدین..

1. انرژی یونش اتم هیدروژن 13.6 ev می باشد. اتم های هیدروژن که در حالت پایه قرار دارند با تابش پرتو تک رنگی با انرژی فوتون 12.1 ev برانگیخته می شوند. تعداد خطوط طیفی انتشار یافته به وسیله هیدروژن چند است؟!
( اصلا منظور این سوال رو نمیفهمم!)

2 .شعاع مدار الکترون در حالت پایه یک یون تک الکترونی از چه رابطه ای بدست میاد؟!! ( با اثبات)

3. کشف الاسرار برا کیه؟!

4. معنی دقیق این یعنی چی؟! نرگس افسونگرش آهو شده مستی آهو برش آهو شده !!
(من کلا ادبیاتم ضعیفه...اگه سواله ضایعیه معذرت!!)

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

:4:
اگه یه وقت احساس افسردگی حاد بهتون دست دادو احساس کردین کم آوردین بد نیست یه سری سوالای آزاد رو بزنید هم اعتماد به نفستون گل میکنه و هم اینکه تا 2 روز بعد میخندین!!!!

مثال:
چه نوع پیوستگی بین نظام های موجود در یک درخت قابل تشخیص است؟
1) افقی و عمودی!!!!!! 2) طولی 3)عرضی 4) طولی وعرضی

!!:47::4:
بعد از این که خندتون تموم شد ، برید سوال 1 کنکور 88 انسانی رو ببینید که از همین مبحثه تا گریه تون در بیاد !
من تا چند روز پیش فکر می کردم برا دینی هیچی جز همگامان جواب نمی ده ، ولی الان فهمیدم که همگامان هم جواب نمیده .

meriom

New Member
لایک ها
23

tu haste b andaze Ze bare mosbat darim(Z=poroton/e=bare electron) yek elecronam k tu madare avale
tebghe ghanoone kolon!
F=kqq'/r^2 =>kZe^2/r^2=F
tebghe nirooye markaz gera!
F=mv^2/r
tebghe inke F=F!
r=kze^2/mv^2=zr'(r'=shoAe madare electon dar H,hamin jooriam Mshe esbatesh kard)

esbate hamin formulo mikhastin dge?akhe yekiam hast in joorie
r=n^2a/Z(a hamoon a sefre va r ham hamoon r andis n)

سوال 1 هم اگر اختلاف انرژی لایه ها رو حساب کنید به لایه 3 میره بعد این اتم برانگیخته میتونه اینجوری به حالت پایه برگرده:3به2-2به1-3به1
فکرکنم میشه 3خط.(اینو زیاد مطمین نیستم!)​

mozhgan

New Member
لایک ها
127

esbate hamin formulo mikhastin dge?akhe yekiam hast in joorie
r=n^2a/z(a hamoon a sefre va r ham hamoon r andis n)​

سوال 1 هم اگر اختلاف انرژی لایه ها رو حساب کنید به لایه 3 میره بعد این اتم برانگیخته میتونه اینجوری به حالت پایه برگرده:3به2-2به1-3به1​

فکرکنم میشه 3خط.(اینو زیاد مطمین نیستم!)​

نه! اثبات این یکی رو میخوام!
درسته! مثلا اومدم ذهنی 13.6 رو تقسیم بر 9 کردم!!! فکر میکردم جواب یه چیز دیگه میشه!!!!!!!!!!!!!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

Antiheos

New Member
لایک ها
133

ببخشید
نمی خواستم کسیو ناراحت کنم.
به امید موفقیت های اینده:53:

آخرین ویرایش توسط مدیر

mozhgan

New Member
لایک ها
127

معذرت میخوام...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

به امضای من دقت نکردین؟!!!!!
نمیدونم چرا امروز درس خوندنم نمیاد.............!:150::219::176:
من دقت کردم .
8 اردیبهشت سالروز برد یک صفر بارسلونا در برابر اینتر و حذف بارسلونا به دست آقای خاصمبارک
دوستان لطفا به خاطر من و به خاطر نون و نمکی که با هم تو این تاپیک خوردیم ، چیزایی که درباره ی شیمی نوشتین رو پاک کنین . من دوس ندارم خاطراتش برام زنده شه . مرسی .

آخرین ویرایش توسط مدیر

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

شیوه ی جمع بندی مبحثی دروس نیم سال دوم :

زمانی که این مطلب را می*خوانید، کار تدریس مباحث کنکور از جمله مباحث درسی پیش دو در آموزشگاه*ها و مدارس در حال اتمام است. این امر موجب می*شود، کم*کم داوطلب*ها خود را برای دوران جمع*بندی مباحث پیش دو (فرصت یک ماهه: از 9 اردیبهشت تا 6 خرداد ماه) آماده کنند. حتی فارغ*التحصیلان نیز از این امر مستثنی نبوده و آن*ها می*توانند در این فرصت یک ماهه، مباحث پیش دو را در اولویت برنامه*ی مطالعاتی خود قرار دهند.

قبل از اینکه وارد نحوه*ی جمع*بندی در این فرصت یک ماهه شویم، بهتر است به چند نکته*ی زیر توجه کنید تا با یک ذهن بازتری برنامه*ی مطالعاتی خود را ترسیم کنید.
1- تعدادی از داوطلبین کنکور، به خاطر ضعف علمی در بعضی از دروس، تصمیم می*گیرند که یک یا چند درس مورد نظر*شان را به صورت کلی کنار بگذارند، تا به قول خودشان وقت بیش*تری را صرف مطالعه*ی سایر دروس باقیمانده کنند، غافل از اینکه جبران درصد درس*های حذف شده، به سادگی امکان*پذیر نبوده و مستلزم کسب درصد بسیار بالا در سایر دروس است که کار سختی خواهد بود؛ پس توصیه می*شود به جای حذف کامل یک درس، تعدادی از مباحث آن درس حذف شود تا هم توان پاسخ*گویی به سؤالات ساده و متوسط را پیدا کرده و هم حداقل درصد ممکن را در آن درس به دست آورید.

2- در هنگام حذف مباحث مورد نظر، به میزان بودجه*بندی کنکور (که در گزینه*ی مشاور Online همین شماره توزیع سؤالات گروه ریاضی ذکر شده است و در 2 شماره*ی بعدی توزیع سؤالات گروه*های آزمایشی انسانی و تجربی نیز ذکر خواهد شد)، سختی و راحتی یادگیری آن*ها و به میزان علاقه*ای که دارید هم توجه کرده و سپس تصمیم نهایی خود را بگیرید.

3- تعدادی از داوطلب*ها کنکور هم به خاطر عدم کسب نتایج مطلوب در آزمون*های گذشته، تصمیم به موکول کردن کنکورشان به سال آینده می*کنند. بهتر است بدانید، همین فرصت زمان باقیمانده تا کنکور، خود می*تواند سرنوشت*ساز باشد و حتی اگر سال بعد هم در کار باشد، چه بهتر خواهد بود که همین هفته*ی جاری، اولین هفته*ی شروع کار شما باشد. در ضمن بهتر است، این تصمیم را به مرداد ماه (بعد از اعلام رتبه*ها) یا در نهایت به شهریور*ماه (بعد از اعلام نتایج نهایی کنکور) بسپاریم. این گونه افکار مزاحم، آن هم در این موقعیت زمانی، جز افت روحیه و از دست دادن زمان، چیزی عاید شما نخواهد کرد.

4- ذهن خود را به هیچ عنوان درگیر درصد یا رتبه خاصی نکنید، زیرا این کار از فرد انرژی زیادی گرفته و شما را از هدف اصلی دور می*کند. بهتر است واقع*بین بوده و بر اساس توانی که دارید، برنامه*ریزی کنید و در این راه از تجربه*ی مشاوران و افراد صاحب*نظر هم کمک بگیرید.

5- آرمانگرا بودن، ترسیم اهداف غیر*واقعی و خارج از توان و اینکه باید یک درس را با تمام جزئیات و نکات به یک*باره و آن هم در یک جلسه*ی کاری به خاطر سپرد، همه* از مواردی هستند که ممکن است روند پیشرفت شما را در برنامه*ریزی درسی با کندی زیادی مواجه کند. بنابراین توصیه می*شود در برنامه*ریزی*هایی که انجام می*دهید، همیشه پیش*بینی اتفاقات غیر*مترقبه را هم لحاظ کرده و سعی کنید بعد از یادگیری دقیق مفاهیم درسی و انجام کار تستی اولیه، در مرورهای بعدی خود به میزان تسلط*تان در آن مباحث، اضافه کنید.

فرصت یک ماهه*ی پیش*رو، برای دانش*آموزان پیش*دانشگاهی شامل دو دوره می*شود:

دوره*ی اول: دو هفته**ی قبل از امتحانات (10 تا 22 اردیبهشت ماه) و دوره*ی دوم: دو هفته*ی ایام امتحانات (24 اردیبهشت تا 5 خرداد ماه)

برای استفاده*ی بهینه از دو هفته*ی قبل از امتحانات، به موارد ذیل توجه کنید:

1- مطالعه*ی کامل تمامی مباحث درسی پیش دو: به طوری که یادگیری و مطالعه*ی هیچ مبحثی را به ایام امتحانات موکول نکنید.

2- ابتدا با مطالعه*ی کتاب*های درسی و جزوات دبیران، به میزان تسلط تشریحی خود در سطح امتحانات پایان ترم پی می*برید. این موضوع کمک می*کند تا در این فرصت دو هفته*ای، اقدام به بر*طرف کردن نقاط ضعف احتمالی خود کنید.

3- برای برطرف کردن نقاط ضعف*تان، می*توانید به دوستان قوی*تر از خود، دبیران مدرسه و کتاب*هایی که شامل درس*نامه و نمونه سؤالات امتحانی با پاسخ تشریحی کامل هستند، مراجعه کنید.

4- در صورت امکان با بررسی مجدد دفترچه*ی آزمون*های برگزار شده*ی قبلی پیش دو، مرور خلاصه*ها و حل دوباره*ی تست*های غلط، نزده و مهم جزوات و کتاب*های تستی کار شده، به میزان تسلط تستی خود در مباحث پیش دو پی خواهید برد.

5- بعد از انجام موارد فوق، شما می*توانید خلاصه*های خود را کامل*تر کرده و برای تسلط روی مباحث ضعیف و متوسط، برنامه*ریزی کنید.

6- برای مباحث متوسط، بعد از مرور سریع جزوه، کار روی تست*های مناسب را آغاز کنید. اما در مورد مطالعه*ی مباحث ضعیف، بهتر است که کار در دو مرحله انجام شود: یک مرحله در همین ایام قبل از امتحانات، که خود را در سطح امتحانات تشریحی آماده می*کنید و دیگری در ایام امتحانات که کار تستی مباحث ضعیف*تان را انجام می*دهید.

7- هر چند معدل کتبی پیش*دانشگاهی در کنکور امسال تأثیری ندارد، اما باز توصیه می*شود، جهت آسودگی خاطر و کسب نمره*ی مطلوب، روی نمونه سؤالات امتحانی سال*های گذشته هم کار کنید. در ضمن، کلید این آزمون*ها را هم به صورت دقیق بررسی کنید تا با سلیقه*ی طراحان و نحوه*ی تصحیح آن*ها هم آشنا شوید.

برای استفاده*ی بهینه از دو هفته*ی ایام امتحانات نیز به موارد ذیل توجه کنید:

1- سعی کنید تا حد امکان از فرصت زمانی هر امتحان، برای خود آن امتحان استفاده کنید. ابتدا یادگیری عمیق مفاهیم درسی و سپس کار روی تمرینات و نمونه سؤالات امتحانات نهایی (تا حدی که مورد*نیاز است) و در نهایت کار تستی روی مباحث و تکمیل خلاصه*های درسی.

2- برای اینکه بتوان در فاصله*ی زمانی که تا امتحان دارید، همه*ی مباحث امتحانی را پوشش دهید، ضروری است با یک مرور سریع اولیه، میزان ساعتی که برای مطالعه*ی هر مبحثی لازم است را تخمین بزنید و طبق همان محدوده*ی زمانی عمل کنید زیرا در غیر این صورت، ممکن است در ابتدای کار برای یادگیری بعضی از مباحث، وقت بیش*تری را صرف کنید که این امر موجب می*شود، برای سایر مباحث وقت زیادی باقی نماند.

3- با توجه به اینکه سهم مباحث درسی پیش دو در بودجه*بندی کنکور، حدود 20 درصد سؤالات می*باشد، معقول خواهد بود از این ایام امتحانات، جهت پوشش کامل پیش دو استفاده کنید، زیرا پرداختن بیش از حد به سایر مباحث غیر از پیش دو، هم شما را از نتایج مطلوب امتحانات نیم*سال دوم محروم می*کند و هم مجبور خواهید بود که آن*ها را در نیمه*ی دوم خرداد ماه جبران کنید.

4- اگر در بعضی دروس پیش دو دارای تسلط بالایی هستید، می*توانید بخشی از فرصت زمانی امتحان آن درس را به سایر درس*های ضعیف پیش دو اختصاص دهید. بهتر است تا حد امکان در ساعات عصر و شب قبل از امتحان، دروس غیر*مرتبط را مطالعه نکنید، تا ذهن شما دچار اختلال اطلاعاتی بین مطالب دو درس نشود.

اما در مورد فارغ*التحصیلان: از 9 اردیبهشت تا 6 خرداد دارای یک فرصت مطالعاتی 4 هفته*ای هستند. با توجه به روند کنکور*های آزمایشی برگزار شده*ی قبلی، کمترین ساعات مطالعاتی شما مربوط به پیش دو خواهد بود. بنابراین این دسته از داوطلبین کنکور هم نباید در این فرصت یک ماهه، خیلی متفاوت*تر از دیگر دانش*آموزان عمل کنند.

1- شما فارغ*التحصیلان به جای حل نمونه سؤالات امتحانی، روی تست*زنی بیش*تر تمرکز کنید.

2- با توجه به اینکه شناخت بیش*تری از نقاط ضعف خود دارید، این بازه*ی زمانی، بهترین فرصت برای جبران آن*ها خواهد بود، یعنی می*توانید در کنار پیش دو، بخشی از وقت*تان را روی سایر مباحث پایه و پیش یک صرف کنید.

3- حل کردن مجموعه تست*هایی که شامل کل مباحث یک درس خاص از پیش دو باشد، می*تواند در جمع*بندی کلی تک*تک درس*ها به شما کمک زیادی کند.

*برگرفته از سایت گزینه 2

آخرین ویرایش توسط مدیر

abdi

New Member
لایک ها
171

من دقت کردم .
8 اردیبهشت سالروز برد یک صفر بارسلونا در برابر اینتر و حذف بارسلونا به دست آقای خاصمبارک
طفلك آقاي مثلاً خاص! فكرشم نمي كرد تو همين 8 ارديبهشت بارسا چه بلايي سرش مي ياره.:21: تو فينال منتظر منچستر هم هستيم.
البته يه موقع دلگير نشيدا. حال فوتبال به همين كل كلاشه.:3:
يه سوال هندسه نه چندان سخت ولي قشنگ: در يك مثلث قائم الزاويه با دو نقطه وتر را به سه قسمت مساوي تقسيم مي كنيم. اگر اندازه دو پاره خطي كه اين دو نقطه ره به رأس زاويه قائمه وصل مي كند sinx و cosx باشد، اندازه وتر را بيابيد.
يه سوال آرايه: در كدام گزينه همه آرايه هاي "كنايه، تشبيه، استعاره، تشخيص و جناس" به كار رفته است؟
1) چرخ مينا شكند شيشه عمر تو به سنگ / گر ز مينا مي گلرنگ به ساعر نكني
2) پير خمار تو را خشت سر خم نكند / تا گل قامتت از باده مخمر نكني
3) تو بدين لعل گهربار كه داري حيف است / كه ثناي كف بخشنده داور نكني
4) چشم دارم ز لب لعل تو من اي ساقي / كه براتم به لب چشمه كوثر نكني

zek

New Member
لایک ها
124

salam bar hame.sharmande majburam finglish benevisam,be tarze ajibi az dishab nemitunam farsi benevisam
2bare zabane farsi ro add kardam az language bar vali baz ham nemishe
ina javabaye soalaye fizik3 E bud ke ghablan gozashte budam
linkesh:
http://up.iranblog.com/images/18j442z4010nzx37hr.jpg

zek

New Member
لایک ها
124

abdi

New Member
لایک ها
171

اولي فكر مي كنم فقط "برائت" غلط باشه و دومي هم "برائت" و "اشباه" غلط هستند. هرچند يه حسي بهم مي گه بايد بيشتر از اين حرفا باشه!

لایک ها zek

zek

New Member
لایک ها
124

اولي فكر مي كنم فقط "برائت" غلط باشه و دومي هم "برائت" و "اشباه" غلط هستند. هرچند يه حسي بهم مي گه بايد بيشتر از اين حرفا باشه!
avvali ro 2bare rush fek konin
2omi kamelan dorosse,hamun 2tas faghat

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها abdi

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

گزینه ی 2 نمیشه ؟!

بالا