abdi

New Member
لایک ها
171
پاسخ : انجمن برترین رتبه های کنکور 90

سلام خسته نباشین همگی از زیاد درس خوندن:)می خواستم بپرسم این دو ماهی که مونده رو تست تالیفی می زنین؟!
من به احتمال فراوان انديشه فائق و خوشخوانو مي گيرم و عمده كارم روي اوناست (كه 15 تا آزمونه) به علاوه سوالاي خارج از كشور كه تا حالا نديدمشون (به غير از شيمي ها كه فت و فراوون تو آزموناي قلم چي پيدا مي شه!)

nava

New Member
لایک ها
16

خدا رو شکر خیلی وقته نیومده بودم سایت وفکر می کردم بیام دچار افسردگی می شم (من خودمم جز اون دسته نیستم...)من از سنجش اخر زدم تستارو فکر کنم همتون تا حالا حد اقل نگاه کردین از سال 85 تا 88 تقریبا تیپ سوالا یکسانه ولی 89 واقعا فرق می کنه:-(
ارمونای جامع خوشخوان اگه مثل کتابای تفکیکیش باشه به نظر من البته به درد نمی خوره خوشخوان یه کم از محدوده ی کنکور بیرونه سوالاش(البته سوالای خوبم زیاد داره...)من تا به حال اندیشه فائق هیچ کدوم از کتاباشو ندیدم اگه خوبه پس منم برم بگیرم...؟؟؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

من تا به حال اندیشه فائق هیچ کدوم از کتاباشو ندیدم اگه خوبه پس منم برم بگیرم...؟؟؟
بله کتاب خوبیه !!!!!

zek

New Member
لایک ها
124

اگه فرض کنیم شعاع حلقه r و تعداد حلقه ها N باشه داریم :
طول سیم برابر حاصلضرب محیط حلقه در تعداد اونا هست.

N*2pi *r=20
N=10/r* pi
A=pi*r^2
با جایگذاری در فرمول L داریم :
من هرچقدر تلاش کردم فرمولا رو اینجا نشون نداد !!!
L=k*(4pi*10^ -7)*N^2*A/L
L=1000*4pi*10^(-7) * (10/r*pi)^2 *pi r^2 / 0.125 =0.32 H
0.32*1000=320 mH

آخرین ویرایش توسط مدیر

313110

New Member
لایک ها
32

با سلام
دوستان اگه امضای دیگران رو ورندارن یه بیت بالاش بنویسن و بکننش امضای خودشون ، ممنون می شم .
اگه منظورتون منم باید عرض کنم که موقعی که امضامو ویرایش می کردم توجه به امضایه شما نداشتم ! اصولا این تالار خیلی کم می ام ... در هر حال کپی از امضایه شما نبوده ! در هر حال عوض می شه که موجب ناراحتی نشه !

Antiheos

New Member
لایک ها
133

سمپاد بهانه ای بود برای دورهم بودن. بهانه ای برای یادگیری و بهانه ای برای متفاوت بودن.
روز سمپادو به همه ی دوستان تبریک میگم
.:53:

نمی دونم چرا انقد دلم برا مدرسه تنگ شده.(روز آخر به غایت از تموم شدن مدرسه خوشحال بودیم آخه خدایی خیلی اذیتمون کردن البته بهتره بگم شکنجه ی روحی ) اما دلم برا دوستام و خاطراتمون تنگیده.

به abdi:درست میگین.شرمندم

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

کدام بیت از تلمیح بی بهره است ؟
1- ما ز خود سوی تو گردانیم سر / چون تویی از ما به ما نزدیک تر
2- ز کار بسته میندیش و دل شکسته مدار / که آب چشمه ی حیوان درون تاریکی است
3- در رهش خوانده عاشقان بر جان / آیه ی کل من علیها فان
4- جوشش و افزونی زر در زکات / عصمت از فحشا و منکر در صلات
برای اندیشیدن در این بیت فردوسی :
چه اندیشی از آن سپاه بزرگ / که توران چو میشند و ایران چو گرگ
در همه ی داده های زیر به جز .... ، یافت می شود .
1- چو ضحاک بشنید و اندیشه کرد / ز خون پدر شد دلش پر ز درد
2- تو ای بهمن جادوی تیره جان / براندیش از کردگار جهان
3- دلاور که نندیشد از پیل وشیر / تو دیوانه خوانش مخوانش دلیر
4- یکی کار پیش است فردا که مرد / نیندیشد از روزگار نبرد
اینا سوالای کتاب مرآت هستن که فک کنم هیچ کدومتون ندارین ، من هم چند روزه گرفتم .
سوالای خیلی خوب و سختی داره ، سوال دوم جزء سوالای آسونشه !
وقت نوشتن پاسخ تشریحی میام قضیه ی این که چی شد این کتاب رو خریدم می گم تا اگه شما هم خواستین بخرین . یه سری توصیه هم از عبدل می گم برای جمع بندی ادبیات
یه سوال هم دارم که جوابش رو نمی دونم :
در بیت :
خاموش محتشم که دل سنگ آب شد / بنیاد صبر و خانه ی طاعت خراب شد
چرا خانه ی طاعت اضافه ی تشبیهیه ؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

miladkvr

New Member
لایک ها
841

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سوال اول فکرکنم گزینه دو بشه...(اصلا مطمئن نیستم)
سوال دو رو نمیدونم....
خانه ی طاعت اگه اضافه تشبیهی باشه یعنی طاعت به چی تشبیه شده؟!؟؟

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

سوال اول فکرکنم گزینه دو بشه...(اصلا مطمئن نیستم)
سوال دو رو نمیدونم....
خانه ی طاعت اگه اضافه تشبیهی باشه یعنی طاعت به چی تشبیه شده؟!؟؟
نه
در ضمن با توجه به این که اگه 2 نفر دیگه به سوال جواب بدن ( چه درست ، چه غلط ) گزینه ی صحیح مشخص خواهد شد ، لطفا جواب تشریحی بنویسید . یعنی تلمیح 3 تا بیت دیگه رو و معنی اندیشیدن در 5 بیت رو بنویسید .
یادم رفت تو قبلی بنویسم :
با آرزوی پیروزی منچستر یونایتد :3:

pishi72

New Member
لایک ها
77

تو سوال اولت،اولي همون رگ گردن،دومي چشمه حيوان همون چشمه خضر،سومي فك كنم همون آيه هه باشه پس به نظرم چهارمي درسته.
تو سوال دومت هم فك كنم بجز اولي بقيه به معني ترسيدن باشن.

آخرین ویرایش توسط مدیر

abdi

New Member
لایک ها
171

کدام بیت از تلمیح بی بهره است ؟
1- ما ز خود سوی تو گردانیم سر / چون تویی از ما به ما نزدیک تر
2- ز کار بسته میندیش و دل شکسته مدار / که آب چشمه ی حیوان درون تاریکی است
3- در رهش خوانده عاشقان بر جان / آیه ی کل من علیها فان
4- جوشش و افزونی زر در زکات / عصمت از فحشا و منکر در صلات
برای اندیشیدن در این بیت فردوسی :
چه اندیشی از آن سپاه بزرگ / که توران چو میشند و ایران چو گرگ
در همه ی داده های زیر به جز .... ، یافت می شود .
1- چو ضحاک بشنید و اندیشه کرد / ز خون پدر شد دلش پر ز درد
2- تو ای بهمن جادوی تیره جان / براندیش از کردگار جهان
3- دلاور که نندیشد از پیل وشیر / تو دیوانه خوانش مخوانش دلیر
4- یکی کار پیش است فردا که مرد / نیندیشد از روزگار نبرد
اینا سوالای کتاب مرآت هستن که فک کنم هیچ کدومتون ندارین ، من هم چند روزه گرفتم .
سوالای خیلی خوب و سختی داره ، سوال دوم جزء سوالای آسونشه !
وقت نوشتن پاسخ تشریحی میام قضیه ی این که چی شد این کتاب رو خریدم می گم تا اگه شما هم خواستین بخرین . یه سری توصیه هم از عبدل می گم برای جمع بندی ادبیات
یه سوال هم دارم که جوابش رو نمی دونم :
در بیت :
خاموش محتشم که دل سنگ آب شد / بنیاد صبر و خانه ی طاعت خراب شد
چرا خانه ی طاعت اضافه ی تشبیهیه ؟
سلام و ممنون بابت سوالا
سوال 1 به نظر من گزينه 3 مي شه. 1 و 2 رو كه گفتن. گزينه 4 هم احساسم مي گه يه تلميحي داره، ولي فكر كنم گزينه 3 تضمين داره نه تلميح.
سوال 2 هم گمونم گزينه 1 درست باشه. تو بيت سوال، فردوسي مي گه از اون سپاه بزرگ نترس، چون اونا مثل يه لشگر ميش هستن و ايران مثل يه گرگ كه همه اون لشگر ميش رو حريفه (البته اين برداشت من بود نمي دونم درسته يا نه). تو گزينه ها هم به نظر 2 و 3 و 4 انديشيدن به معني ترسيدن باشه ولي گزينه 1 به معني مضطرب شدن.
اما درباره سوالتون به نظر من هم اضافه تشبيهيه. يعني طاعت به خانه تشبيه شده. شما چه فكر ديگه اي دربارش مي كنيد؟

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

کاملا با آقای عبدی موافقم و چیز دیگه ای به ذهنم نمیرسه که اضافه کنم !!!!!

چند خط نوشتم دیدم 90 درصد شبیه همینیه که ایشون نوشتن !!!

ولی در مورد اون اضافه ی تشبیهی هیچ نظری ندارم !!!! میشه یکی توضیح بده چرا اضافه ی تشبیهیه؟!

لایک ها abdi
لایک ها
75

سلام و ممنون بابت سوالا
سوال 1 به نظر من گزينه 3 مي شه. 1 و 2 رو كه گفتن. گزينه 4 هم احساسم مي گه يه تلميحي داره، ولي فكر كنم گزينه 3 تضمين داره نه تلميح.
سوال 2 هم گمونم گزينه 1 درست باشه. تو بيت سوال، فردوسي مي گه از اون سپاه بزرگ نترس، چون اونا مثل يه لشگر ميش هستن و ايران مثل يه گرگ كه همه اون لشگر ميش رو حريفه (البته اين برداشت من بود نمي دونم درسته يا نه). تو گزينه ها هم به نظر 2 و 3 و 4 انديشيدن به معني ترسيدن باشه ولي گزينه 1 به معني مضطرب شدن.
اما درباره سوالتون به نظر من هم اضافه تشبيهيه. يعني طاعت به خانه تشبيه شده. شما چه فكر ديگه اي دربارش مي كنيد؟
در مورد سوال اول به نظر من گزینه چهار میشه،آخه دبیرمون گفت توی چنین تستهایی گاهی اوقات تضمین رو همون تلمیح در نظر می گیرن،به خاطر همین من می گم گزینه 4
سوال دوم رو هم کاملا با آقای عبدی موافقم
در مورد خانه ی طاعت از روی خراب شدن هم می تونیم بگیم که اضافه ی تشبیهیه چون خراب شدن به خانه بر می گرده و اطاعت به خانه تشبیه شده،

لایک ها abdi
لایک ها
1,316

سلام به کنکوری های90
در مورد سوالی که پرسیده شده من هم نظرم رو میگم:
در مورد سوال 1 : به نظر من تضمین هم نوعی تلمیحه اما جوری که میگن گزینه 3 صحیحه
در مورد سوال 2:گزینه 1 صحیح است چون به مفهوم هم دردی و نه ترسیدن(به معنای اهمیت دادن به عاقبت یک امر) می باشد
اما در مورد عبارت سوال شده: اضافه تشبیهی است...اطاعت و بندگی به بنا و خانه ای تشبیه شده که در حال ویران شدن می باشد
موفق باشید

آخرین ویرایش توسط مدیر

zek

New Member
لایک ها
124

سلام بر همه
حالا که به جوابای سوالای قبل رسیدیم ، من هم یه سوال ادبیات میذارم، لطفا نظرتون رو دربارش بگین !زیاد هم آسون نیس !!!لااقل با توجه به پاسخنامش ....
اما در مورد کتاب مرآت ، من واسه دروس عمومی 2 یه کتاب مرآت داشتم خیلی سوالاش آسون بود ولی این کتاب واقعا سوالاش جالبن.ممنون Ali1993 واسه سوالای خوبی که گذاشتین.
لینک سوال :
http://up.iranblog.com/images/iwfj50ra2t3p9p6q03c.jpg

Ali1993

Well-Known Member
لایک ها
369

دوستان چرا چرت و پرت می گن ؟
تلمیح کجاش همون تضمینه ؟
جوابای آقای عبدی درستن .
تلمیح گزینه ی 4 ماجرای حضرت علی و انگشتر و نماز و گدا و... است .
من خودم این سوال رو غلط زدم . همون اول هم تلمیح گزینه ی 3 رو پیدا کردم ! ( که تلمیح نداره )
بعد هم گزینه ی یک . در نهایت هم گزینه ی 2 رو انتخاب کردم .
اصلا هم نمی دونم که پیشی 72 قضیه ی آب خضر رو از کجا می دونست ! مگه تو کتاب هست ؟
ولی اگه حواسمون به این بود که گزینه ی3 آیه رو کامل آورده و تضمین داره نه تلمیح ، می دونستیم این تست رو بزنیم ، بدون این که قضیه ی خضر یا رکوع امام علی رو می دونستیم .
تستای این طوری زیاد داره مرآت . تست های املا و لغت یه فصلش رو 33 درصد زدم ، در حالی که تو کتاب عبدل تک و توک غلط می زنم . آرایه ی یه فصل رو هم زدم 37 ! ( با کوله باری از ادعا و غرور ، پس از کامل زدن کتاب آرایه ی الگو )
فک کنم خوب باشه که تستایی که به نظرم خوب میاد رو این جا براتون بذارم ، با توجه به این که بعید می دونم وقت داشته باشید یه کتاب جدید بزنید .
و اما توصیه های عبدل برای جمع بندی :
گفت آرایه رو همین که یه دور تموم کنید کافیه ، آرایه چیزی نیست که اگه هر روز تکرار نشه ، آدم تکنیکاش رو یادش بره . پیشنهاد خودم اینه که آزموناش رو سه چهار روز یه بار بزنید که تا وسطای خرداد تموم شه ، من که می ترسم کاملا ول کنم آرایه رو .
اما زبان فارسی و قرابت :
گفت حتما حتما یه بار دیگه تستا رو بزنید . به ما گفت چاپ جدید کتاباش رو بگیریم و بزنیم .
توی قرابت 200 تا تست 89 سراسری و گزینه 2 و خارج از کشور همه ی سالا رو ویه مشت تالیفی اضافه کرده . 734 تا تست شده 906 تا . یه فصل جدید هم توش گذاشته : چند غزل از حافظ گذاشته و گفته که فلان مفاهیم رو از توش استخراج کنید . در مورد قرابت من خودم از دوره نکردن ضرر دیدم ، 400 تا تست اولش رو تو ترم اول زدم . بقیه ش رو بعد از عید ، تست های 401 تا 520 رو که بعد از یه مدت طولانی تست نزدن زدم ، درصد گرفتم ، حدود 10 درصد از درصد 400 تای اول کمتر شد . ولی از 520 تا آخر درصدم دوباره برگشت .
زبان فارسی هم همین طور . توی فصل 6 پنج بحث ، هرچی نکته ی حفظی بود که تو ویرایش قبلی نبود نوشته .
من بار اول زبان فارسی رو تو تابستون خوندم و فول شدم ، در آزمونای در طول سال هم هیچ مشکلی نداشتم ، اما تو سنجش 1، سه چهار تا غلط زدم .
لطفا و خواهشا اگر هم در طول سال کتاب دیگه ای کار کردید ، همون رو بردارید و در این مدت یه بار دیگه تستاش رو بزنید ، بحث عبدل یا هامون سبطی و براری نیست . بحث اینه که قرابت و زبان فارسی رو اگه یه مدت کار نکنید ، تکنیک تست زنیش یادتون می ره .
بازم از مرآت سوال بذارم ؟

maral-riazi

New Member
لایک ها
112

بازم از مرآت سوال بذارم ؟
ممنون میشم اگه بذارید !

سلام بر همه
حالا که به جوابای سوالای قبل رسیدیم ، من هم یه سوال ادبیات میذارم، لطفا نظرتون رو دربارش بگین !زیاد هم آسون نیس !!!لااقل با توجه به پاسخنامش ....
اما در مورد کتاب مرآت ، من واسه دروس عمومی 2 یه کتاب مرآت داشتم خیلی سوالاش آسون بود ولی این کتاب واقعا سوالاش جالبن.ممنون ali1993 واسه سوالای خوبی که گذاشتین.
لینک سوال :
http://up.iranblog.com/images/iwfj50ra2t3p9p6q03c.jpg
گزینه ی 2 نمیشه ؟!

صیانت یعنی نگهداری ، حُلم یعنی بردباری -شکیبایی ، جولاهه هم یعنی بافنده-عنکبوت

لایک ها
1,316

حلیه هم یعنی زیور :)

لایک ها zek
بالا