لایک ها
2,256
پاسخ : انسان های اولیه دوباره باز می گردند!

آرمین
earth planet ، نه earth plant

درضمن درست شدنی هم در کار نیست!
اگه انسان نابود هم بشه بالاخره یه موجود میاد که مغزش به اندازه کافی رشد کرده باشه و زمین رو تحت اختیار خودش بگیره ...
حالا اگه آدم نشد یه پیرامات دیگه! یه چیز مثل این::51:!!!
:4:
نمیگم که گونه "انسان" نابود بشن....دوستان گفتن که نسل ما (ساپینسا ) آدمای خشن و بدذاتی بودن....ثمره اش شدیم ماها که دنیا رو .... کشیدیم!و گفته بودن که این نئاندرتال ها آدمای درست و حسابی بودن و با فرهنگ و ادب بودن....گفتم شاید دنیا از شر ما ساپینسا راحت بشه و یه مدل دیگری از بشر که خوب هستن بیان!

zeezee

New Member
لایک ها
27

شما طرز فکر المپیادی نداری دیگه:4: خب اینا بچه دار میشن و بعد از یه مدت خودشون یه جامعه ای میشن....به خدا حاضرم همه انسان ها نابود بشن یه نسل جدید بیان جای ما که شاید درست بشه این earth plant!!!!!!
اونا ااگه شایستگی موندن داشتن چرا منقرض شدن.اصلا مهم نیست شما حاضری انسانا نابود بشن یا حاضرنیستی:228: :220:
مهم اینه که نمیشه اونا برای اون زمان ساخته شدن و چون تکامل یافته نیستن فقط عذاب میکشن....

لایک ها
2,256

اونا ااگه شایستگی موندن داشتن چرا منقرض شدن.اصلا مهم نیست شما حاضری انسانا نابود بشن یا حاضرنیستی:228: :220:
مهم اینه که نمیشه اونا برای اون زمان ساخته شدن و چون تکامل یافته نیستن فقط عذاب میکشن....
فک کنم شما بر اساس قانون انتخاب طبیعی داری قضاوت میکنی....
یادت باشه که طبیعت هم ممکنه اشتباه کنه...

الان فکر کن که برق و تکنولوژی از بین رفته و یه مشت انسان خلاف کار همه ادمای خوب رو میکشن و برای خودشون تولید مثل میکنن و نسل های بد و بی فرهنگ و خشنی رو به وجود میارن.....
حالا ما باید بیایم بگیم که این خلاف کار ها شایسته تر هستند؟

zeezee

New Member
لایک ها
27

الان فکر کن که برق و تکنولوژی از بین رفته و یه مشت انسان خلاف کار همه ادمای خوب رو میکشن و برای خودشون تولید مثل میکنن و نسل های بد و بی فرهنگ و خشنی رو به وجود میارن.....
بله برای زندگی شایسته تر هستند چون قوی ترن.از نظر انسانی معلومه که نیستن ولی از نظر علمی واقعا شایسته ترند.
طبیعت اشتباه نمیکنه

لایک ها
2,256

بله برای زندگی شایسته تر هستند چون قوی ترن.از نظر انسانی معلومه که نیستن ولی از نظر علمی واقعا شایسته ترند.
طبیعت اشتباه نمیکنه
اون حیوانات هستن که قوی تر بودنشون حاکی از شایسته تر بودنشونه.....برای ما شایسته تر بودن خیلی تعاریف دیگه ای داره.....
و چون انسان حیوانی است ناطق....
شاید شما درست بگید
با تشکر از شرکتتون توی این تاپیک:8:

1378@$

New Member
لایک ها
0

یعنی مغز اوننا هم مثل انسان های اولیه هست؟

Homayoon

New Member
لایک ها
192

نمی خوام هی وسط حرفات پارازیت بندازم!:4: ولی
«طبیعت هیچ وقت اشتباه نمی کنه»
طبیعت همیشه بهترین ها رو انتخاب می کنه ( البته بهترین با توجه به زمان و شریط موجود )

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

حالا كي گفته نئاندرتال همين انسان امروزيه؟؟؟نئاندرتال يه گروهه كه قبل از هوموساپينس (ما) وجود داشته و تو رقابت با ساپينس منقرض شده...قبل از تكامل ما نئاندرتال ها بودن ...البته نكته جالب تو انقراضشون ،انقراض به صورت مرگ نبوده!به صورت قاطي شدن ژنومشون با ساپينس بوده چون بعد ها بيشتر با ساپينس اميزش ميكردن تا خودشون!!!
فايده داشتن يه نئاندرتال بررسي دقيقتر ساختار ها براي پيدا كردن ارتباط بين حلقه هاي گم شده تكامل ساپينس از ساير پريمات هاست
منبع این حرف انقراض نئاندرتال را از کجا داری می گی؟؟؟؟

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

نمی خوام هی وسط حرفات پارازیت بندازم!:4: ولی
«طبیعت هیچ وقت اشتباه نمی کنه»
طبیعت همیشه بهترین ها رو انتخاب می کنه ( البته بهترین با توجه به زمان و شریط موجود )
واقعا دستتون درد نکنه !!!! طبیعت اشتباه نمی کنه !!! من که یه دفعه به طور کامل برای slvn ثابت کردم .... بهترینا که انخاب نمی کنه هیچ گاهی بی ضرر و گاهی (نادر) بدتر را انتخاب می کنه !!
http://www.irysc.com/forum/t12477/
http://www.irysc.com/forum/t12396/

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

منبع این حرف انقراض نئاندرتال را از کجا داری می گی؟؟؟؟
خب همه چيز كه با مطالعه و از كتاب به دست نمياد كه بخوام صفحه كتاب يا مقاله بدم تا جايي كه يادمه دوره يه جانورشناس ميگفت

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

خب همه چيز كه با مطالعه و از كتاب به دست نمياد كه بخوام صفحه كتاب يا مقاله بدم تا جايي كه يادمه دوره يه جانورشناس ميگفت
پس لطف کنین این مطلبم از ویکی پدیا بخونین . این غلط دومی است که از این اساتید جانورشناسی دوره شما می گیرم!! (البته این دفعه با شدت کم تر!)
Neanderthal extinction hypotheses - Wikipedia, the free encyclopedia
هیچ جایی با قاطعبت هیبرید شدن ژنوم را علت اصلی ندانسته !!

Homayoon

New Member
لایک ها
192

واقعا دستتون درد نکنه !!!! طبیعت اشتباه نمی کنه !!! من که یه دفعه به طور کامل برای slvn ثابت کردم .... بهترینا که انخاب نمی کنه هیچ گاهی بی ضرر و گاهی (نادر) بدتر را انتخاب می کنه !!
http://www.irysc.com/forum/t12477/
http://www.irysc.com/forum/t12396/

دوباره میگم :
« طبیعت هیچ وقت اشتباه نمی کنه »

فقط یه نکته هست که افرادی مثل تو رو به اشتباه میندازه
اونم اینه که:
« برای طبیعت فقط حال اهمیت داره، نه گذشته و نه آینده » (چون اصلن قدرت تشخیص گذشته و آینده رو نداره)

توی مثال برات منظورمو روشن می کنم:
فرض کن موجود a وجود داره. بر اثر جهش تو یه فرد از جمعیت این گونه اون فرد تغییر می کنه. این جهش مثلن هم اثر مثبت روی شایستگی فرد داره و هم اثر منفی ولی توی اون شرایط تاثیر مثبتش خیلی بیشتره پس اون جهش تو جمعیت تثبیت میشه.
حالا مثلن 50 هزار سال بعد شرایط محیط با اون موقع فرق می کنه و ممکنه اون اثر مثبت کم رنگ تر بشه ولی چون اون فشار تکاملی روی اون اثر منفی خیلی زیاد نیست پس هنوز هم اون منفی باقی می مونه

این دلیل نمیشه که بگیم طبیعت اشتباه کرده و یه چیز که باعث کاهش شایستگی شده رو انتخاب کرده ...

موفق هستیم!

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

پس لطف کنین این مطلبم از ویکی پدیا بخونین . این غلط دومی است که از این اساتید جانورشناسی دوره شما می گیرم!! (البته این دفعه با شدت کم تر!)
Neanderthal extinction hypotheses - Wikipedia, the free encyclopedia
هیچ جایی با قاطعبت هیبرید شدن ژنوم را علت اصلی ندانسته !!
به اين ها غلط نميشه گفت...اينا همش فرضيه ان و هنر يه معلمه كه كلاسو جذاب كنه پس رو فرضيه هاي جذاب بيشتر فوكوس ميكنه...

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

Homo sapiens occurred at least twice in history: with Neanderthals, and with the population to which the Denisova hominin belonged
An alternative to extinction is that Neanderthals were absorbed into the Cro-Magnon population by interbreeding. This would be counter to strict versions of the Recent African Origin, since it would imply that at least part of the genome of Europeans would descend from Neanderthals, who left Africa at least 350,000 years ago.

The most vocal proponent of the hybridization hypothesis is Erik Trinkaus of Washington University.[21] Trinkaus claims various fossils as hybrid individuals, including the "child of Lagar Velho", a skeleton found at Lagar Velho in Portugal dated to about 24,000 years ago.[22] In a 2006 publication co-authored by Trinkaus, the fossils found in 1952 in the cave of Pestera Muierii, Romania, are likewise claimed as hybrids.[23]

Genetic studies indicate some form of hybridization between archaic humans and modern humans had taken place after modern humans emerged from Africa. An estimated 1 to 4 percent of the DNA in Europeans and Asians (e.g. French, Chinese and Papua probands) is non-modern, and shared with ancient Neanderthal DNA rather than with sub-Saharan Africans (e.g. Yoruba and San probands).[24]

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

و يك نكته مهم اينه كه من هم نگفتم نظريه است و حتي وقتي يكي از دوستان فرضيه ديگري مطرح كردند مخالفتي نكردم چون حتي ممكن است عوامل مختلفي همزمان باعث انقراض بشه

alibeiginejad

Well-Known Member
لایک ها
351

خوبد در اختیار بذار

Ardavan

Well-Known Member
لایک ها
428

دوباره میگم :
« طبیعت هیچ وقت اشتباه نمی کنه »

فقط یه نکته هست که افرادی مثل تو رو به اشتباه میندازه
اونم اینه که:
« برای طبیعت فقط حال اهمیت داره، نه گذشته و نه آینده » (چون اصلن قدرت تشخیص گذشته و آینده رو نداره)

توی مثال برات منظورمو روشن می کنم:
فرض کن موجود a وجود داره. بر اثر جهش تو یه فرد از جمعیت این گونه اون فرد تغییر می کنه. این جهش مثلن هم اثر مثبت روی شایستگی فرد داره و هم اثر منفی ولی توی اون شرایط تاثیر مثبتش خیلی بیشتره پس اون جهش تو جمعیت تثبیت میشه.
حالا مثلن 50 هزار سال بعد شرایط محیط با اون موقع فرق می کنه و ممکنه اون اثر مثبت کم رنگ تر بشه ولی چون اون فشار تکاملی روی اون اثر منفی خیلی زیاد نیست پس هنوز هم اون منفی باقی می مونه

این دلیل نمیشه که بگیم طبیعت اشتباه کرده و یه چیز که باعث کاهش شایستگی شده رو انتخاب کرده ...

موفق هستیم!
من واقعا نمی دونم چرا توی بحث های تکاملی با همه مشکل دارم !!!
تکامل نه جهت دار عمل می کند و نه توسط موجودی ماورائ الطبیعه به سمت خاصی هدایت می شود !
مثالشم گفتم dna polymerase . ما تعداد زیادی از آن ها را داریم اما تعداد محدودی از آن ها دقیق و درست عمل می کنند و نرخ جهش زایی بعضی از آن ها خیلی زیاد است . حالا چرا طبیعت این آنزیم ها را در موجود زنده انتخاب کرده !!
مثال دیگر موجود حاصل از بکرزایی در بعضی موجودات است که فقط انرژی از یک موجود می گیرد و موجود حاصل عقیم است !!
و مثال های دیگری که اگر خواستی بازم می نویسم ......

peyman shimi

New Member
لایک ها
226

آقا اصلا من از زیست تخصصی ندارم ولی میشه بگید بیولوژیست های عزیز وقتی یه همچین موجودی بوجود اووردین از نظر حقوقی میخواین باهاش چکار کنین؟ خب آدمه دیگه باید شناسنامه داشته باشه توی شناسنامه ش پدر داشته باشه مادر داشته باشه ووووووووووووووووووو
کلا این کار چه کاربردی داره؟:83::47:

لایک ها
130

خوب منم زیست نمی خونم ولی فکر نمی کنم برا دانشمندا خیلی فرقی با گوسفند پژوهشکده رویان داشته باشه.(اساسا گوسفند شناسنامه نمی خواد:90:)منظورم نمونه ی آزمایشگاهیه

Homayoon

New Member
لایک ها
192

من واقعا نمی دونم چرا توی بحث های تکاملی با همه مشکل دارم !!!
تکامل نه جهت دار عمل می کند و نه توسط موجودی ماورائ الطبیعه به سمت خاصی هدایت می شود !
مثالشم گفتم dna polymerase . ما تعداد زیادی از آن ها را داریم اما تعداد محدودی از آن ها دقیق و درست عمل می کنند و نرخ جهش زایی بعضی از آن ها خیلی زیاد است . حالا چرا طبیعت این آنزیم ها را در موجود زنده انتخاب کرده !!
مثال دیگر موجود حاصل از بکرزایی در بعضی موجودات است که فقط انرژی از یک موجود می گیرد و موجود حاصل عقیم است !!
و مثال های دیگری که اگر خواستی بازم می نویسم ......
نه من قراره حرف تو رو قبول کنم نه تو حرف من رو
پس بیخیال ...

بالا