a$hk@n

New Member
لایک ها
440
پاسخ : انگیزه کافی ندارم

بچه ها من الآن بزرگترین مشکلم خواب زیادمه.نمیدونم چیکار کنم؟هر چقدر که میخوابم بازم کسلم.دلم میخواد همش بخوابم
من روزایی که تو خونم کم میخونم ولی برین کتابخونه مجبورین بخونین
از صبح زود تا ظهر
من روزایی که میرم کتابخونه خیلی میخونم !!!! 5 ساعتی میخونم !!!

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

‏*ترس*‏
بزرگترین مشکل همه ترسه
همه میترسن هدفشون اشتباه باشه؛مثلامحراب(شایدهم مهراب)میادمیگه شایداصلاالمپیادی نیستم
یه بارتوی یه تاپیکی گفتم هدفتون بایدبه اندازه ی خریدیه بطری شیرازسوپرمارکت سرکوچتون واضح باشه
درست وحسابی فکرکنید؛حتی شده ۱روزیایه هفته(واسه یه سال به این مهمی می ارزه)‏
ببینیدواقعاچی میخواید؛ببینیدبرای رسیدن بهش به چه ابزارهایی نیازدارید؛ببینیدراه تهیه ی ابزارچیه!‏
همین مثال شیر روادامه میدم
تصمیم میگیریدشیربخرید؛لباس میپوشید؛دنبال پول میگردید؛فرضاکه توی خونه نیست؛میریددنبال عابربانک برادرتون که توی خونه هست میگردید؛پیداش میکنید؛امانمیدونیدرمزش چنده؛بهش زنگ میزنید ورمز رومیگیرید
بعدش دنبال کلیدمیگردید؛یادتون میادهفته پیش گمش کردید؛زنگ میزنید به پدرتون؛منشیش میگه توی جلسه ست؛یه نیم ساعتی صبرمیکنید؛دوباره زنگ میزنید وازش میخوایدکه جای کلیدیدک روبهتون بگه؛کلیدروبرمیداریدومیزنیدبیرون؛مسیرروطی میکنیدتابه سوپرمیرسید؛شیر رومیخرید؛توی مسیربرگشت یه پسربچه ی کوچولورومیبینیدکه گم شده؛ازاهالی محل میپرسیدکه میشناسنش؛جوابی نمیگیری!به پلیس سرچهارراه تحویلش میدی؛حالامیای خونه؛کلیدرومیندازی توی در؛واردخونه میشی.....
ببین به هدفت رسیدی!مسیرپیچیده ای بود!امابه سلامت به هدف رسیدی!سخت بود؟
نه.....
چون همه جوانبش رودرنظرگرفتی
چون به هدفت عشق ورزیدی؛هدفت خوردن یه لیوان شیرداغ بود؛توحاضرشدی واسه یه لیوان شیرگرم توی زمستون این همه مسیر روطی کنی!چون دوستش داشتی!‏
پ اهدافتون رودوست داشته باشید!وسعی کنیدبراتون به حدزیادی واضح وتعریف شده باشه!‏
تکنیک های زیادی باتوجه به روحیات افرادهست؛امامهم ترین چیزاینه که هدفت رو ومسیرش روبه درستی بشناسی وبهش عشق بورزی......

gh_moradi

New Member
لایک ها
183

باید هرطور شده درس بخونید!خودتون رو مجبور کنید ب درس خوندن!منم این مشکلو داشتم.ولی یک روز تصمیم گرفتم یک جایی دیگه تمومش کنم این تنبلی رو!
برنامه ریختم و از فرداش صبح ساعت7شروع کردم ب خوندن.
با انگیزه تصمیم بگیرید انرژی خودتون رو برگردونید.

imohammad

New Member
لایک ها
3

سلام بچه ها من تازه با انجمن آشنا شدم منم مثل شما این مشکل رو داشتم ولی تصمیم میخواد
من تصمیم گرفتم شبا ساعت 11 بخوابم (البته بگم من قبل از ساعت 5 صبح میخوابیدم )یعنی شما اکه بخواین و هدف داشته باشین میتونین
یکی از اقوام بود میگفت تو یک سال همه چی رو بزار کنار بعدش دیگه هر کاری میخوای بکن
من امروز ساعت 6 پاشودم خوندم تا الان (البته بگم مقلا حدود 1.5 تلف شد )
من برنامه ریزی کردم روزی حداقال 8 ساعت بخونم
یکی از مشکلات من اینترنت هست میشه راهنمایی کنید چیکارش کنم نمیتوننم از پاش پاشم ؟
لطفا راهنمایی کنید:77:

*biology*

New Member
لایک ها
519

سلام بچه ها.الآن یک هفته از تابستون گذشته.ولی من فقط 5-6 ساعت توی این هفته درس خوندم.اصلا انرژی ندارم.
کتابامو میارم چند صفحه میخونم وجمع میکنم.نمیدونم چیکار کنم؟؟؟اگر اینطور پیش برم خیلی عقب میفتم.قبلا اینطور نبودم.نمیدونم چرا چند ماهی میشه که برای درس خوندن نه انگیزه دارم نه انرژی.
خیلی درس خوندنو دوست دارم.درسامم خیلی دوست دارم.کمکم کنید بچه ها.تنهام نذارید.
ممنون دوستای خوبم:53:
سلام.
بازم شما خوبین. من اصلا نخوندم. فقط یکی دو صفحه. ولی دیگه باید برنامه ریزی کنیم. اینجوری هیچ شانسی تو المپیاد نداریم.
نه اونقد بخونیم که خسته شیم و واس فردا انرژی نداشته باشیم. نه خیلی کم.:53::88:

Mir-5

New Member
لایک ها
111

به نظر من روزی 5-6 ساعت برای تابستون عالیه
اطفا برای خودتون از کنکور یا المپیاد غوا نسازین
شما تا آخر راه روزی 6 ساعت درست درس بخونین مطمئن باشید که به نتیجه دلخواهتون برسین
ولی به نظر من به جای اینکه برای خودتون ساعت معین کنید که من باید روزی 6 ساعت بخونم و خودتون رو موظف کنید که من فلان مبحث رو باید یاد بگیرم
شما باید تا عید کل مباحث کنکور رو یه بار بخونید و کامل یاد بگیرید و تا حد توانتون تست بزنید ولی مهم یاد گرفتنش هست
بعد عید هم با برنامه های دوره و جمع بندی خودتون رو آماده کنید
و به نظر من 5 - 6 ساعت در روز اصلا کم نیست
ولی اگه میخواین ساعت مطالعاتیتون رو بالا تر ببرین به دو تا نکته توجه کنید
1- این کار رو به مرور زمان و کم کم انجام بدین
2- کاری کنید که حتما یه ساعت پایه (مثلا 3 ساعت در روز) حتما بخونین
"رهرو آن نیست گهی تند و گهی خسته رود رهرو آن است که آهسته و پیوسته رود"

​با آرزوی موفقیت

sina

New Member
لایک ها
385

از من میشنوی نیاز نیست کاره خاصی بکنی خودش خودش درست میشه چون هر چند وقت یه بار واسه منم اتفاق میفته

لایک ها
344

‏*ترس*‏
بزرگترین مشکل همه ترسه
همه میترسن هدفشون اشتباه باشه؛مثلامحراب(شایدهم مهراب)میادمیگه شایداصلاالمپیادی نیستم
یه بارتوی یه تاپیکی گفتم هدفتون بایدبه اندازه ی خریدیه بطری شیرازسوپرمارکت سرکوچتون واضح باشه
درست وحسابی فکرکنید؛حتی شده ۱روزیایه هفته(واسه یه سال به این مهمی می ارزه)‏
ببینیدواقعاچی میخواید؛ببینیدبرای رسیدن بهش به چه ابزارهایی نیازدارید؛ببینیدراه تهیه ی ابزارچیه!‏
همین مثال شیر روادامه میدم
تصمیم میگیریدشیربخرید؛لباس میپوشید؛دنبال پول میگردید؛فرضاکه توی خونه نیست؛میریددنبال عابربانک برادرتون که توی خونه هست میگردید؛پیداش میکنید؛امانمیدونیدرمزش چنده؛بهش زنگ میزنید ورمز رومیگیرید
بعدش دنبال کلیدمیگردید؛یادتون میادهفته پیش گمش کردید؛زنگ میزنید به پدرتون؛منشیش میگه توی جلسه ست؛یه نیم ساعتی صبرمیکنید؛دوباره زنگ میزنید وازش میخوایدکه جای کلیدیدک روبهتون بگه؛کلیدروبرمیداریدومیزنیدبیرون؛مسیرروطی میکنیدتابه سوپرمیرسید؛شیر رومیخرید؛توی مسیربرگشت یه پسربچه ی کوچولورومیبینیدکه گم شده؛ازاهالی محل میپرسیدکه میشناسنش؛جوابی نمیگیری!به پلیس سرچهارراه تحویلش میدی؛حالامیای خونه؛کلیدرومیندازی توی در؛واردخونه میشی.....
ببین به هدفت رسیدی!مسیرپیچیده ای بود!امابه سلامت به هدف رسیدی!سخت بود؟
نه.....
چون همه جوانبش رودرنظرگرفتی
چون به هدفت عشق ورزیدی؛هدفت خوردن یه لیوان شیرداغ بود؛توحاضرشدی واسه یه لیوان شیرگرم توی زمستون این همه مسیر روطی کنی!چون دوستش داشتی!‏
پ اهدافتون رودوست داشته باشید!وسعی کنیدبراتون به حدزیادی واضح وتعریف شده باشه!‏
تکنیک های زیادی باتوجه به روحیات افرادهست؛امامهم ترین چیزاینه که هدفت رو ومسیرش روبه درستی بشناسی وبهش عشق بورزی......

سلام خانم احمدی و همه بچه ها و بزرگترا....................!
یه چیزی بگم؟؟
من از دیشب که اون پستمو گذاشتم (توی صفحه اول هست)نمیدونم یهو چی شد زد بسرم از همون موقع تا اخر شب درس خوندم باورم نشد بعدشم همون موقع یه برنامه ریزی خوب برای خودم انجام دادم.
و الانم فک میکنم واقعا از خودم راضیم نمیدونم چی شد(شاید جو گیری!)من اون پستو گذاشتم چون الان به نظرم اون پست احمقانه میاد البته برای خودم.
البته خانم احمدی من که محرابم (تاکید برای نگارش صحیح!)به خاطر این گفتم که شاید من المپیادی واقعی نیستم چون من از معلمام شنیده بودم که المپیادی واقعی کسیه که زندگیش المپیاد باشه البته نه به این منظور که درسای مدرسه کشک باشن یعنی خیلی به المپیاد اهمیت بده خوب من تا همین اواخر واقعا اینطوری بودم بعد از تعطیلات مدرسه شاید به دلیل خستگی نتونستم روندمو ادامه بدم اما حالا وباره فک میکنم همون المپیادی هستم هدفمم کاملا برام واضح و مشخصه و من اولاش میترسیدم اگه به هدفم نرسم چی میشه و کلا گیج بودم البته اون قدیم ندیما شاید اوایل مهر .....
اما الان دیگه ترسی ندارم میخوام تلاشمو بکنم هرچی خدا بخواد همون میشه.یادمون نره یکی از دلایل خوندن المپیاد رشته خاص علاقمون به ان رشتس یعنی من چون شیمی رو خیلی دوست داشتم اومدم سمتش. نه صرفا برای مدال.چون لذت خوندن المپیا حتمی هست اما مدال حتم نیست بنابراین اگه از همون اول فقط برای مدال جلو میومدم این کارو اصلا نمیکردم چون یه ریسک بزرگ بود ولی حالا لذتشو احساس میکنم.
ممون از راهنماییتون.

Dimond96

New Member
لایک ها
373

من یکی از مشکلاتم اینه که نمی دونم چطوری بخونم !!! اینهمه درس و کتاب رو نمی دونم واقعا چیکار کنم و کلا برنامه ریزیم تو زندگی درست نیست !!!!!!
:150:

Mir-5

New Member
لایک ها
111

من یکی از مشکلاتم اینه که نمی دونم چطوری بخونم !!! اینهمه درس و کتاب رو نمی دونم واقعا چیکار کنم و کلا برنامه ریزیم تو زندگی درست نیست !!!!!!
:150:
اول از همه مطالبی که باید بخونین رو یه جا بنویسین
بعد شروع کنین به الویت بندی
و اینکه خودتون رو موظف کنین هر روز یکی از الویت ها رو انجام بدین

با آرزوی موفقیت

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

سلام خانم احمدی و همه بچه ها و بزرگترا....................!
یه چیزی بگم؟؟
من از دیشب که اون پستمو گذاشتم (توی صفحه اول هست)نمیدونم یهو چی شد زد بسرم از همون موقع تا اخر شب درس خوندم باورم نشد بعدشم همون موقع یه برنامه ریزی خوب برای خودم انجام دادم.
و الانم فک میکنم واقعا از خودم راضیم نمیدونم چی شد(شاید جو گیری!)من اون پستو گذاشتم چون الان به نظرم اون پست احمقانه میاد البته برای خودم.
البته خانم احمدی من که محرابم (تاکید برای نگارش صحیح!)به خاطر این گفتم که شاید من المپیادی واقعی نیستم چون من از معلمام شنیده بودم که المپیادی واقعی کسیه که زندگیش المپیاد باشه البته نه به این منظور که درسای مدرسه کشک باشن یعنی خیلی به المپیاد اهمیت بده خوب من تا همین اواخر واقعا اینطوری بودم بعد از تعطیلات مدرسه شاید به دلیل خستگی نتونستم روندمو ادامه بدم اما حالا وباره فک میکنم همون المپیادی هستم هدفمم کاملا برام واضح و مشخصه و من اولاش میترسیدم اگه به هدفم نرسم چی میشه و کلا گیج بودم البته اون قدیم ندیما شاید اوایل مهر .....
اما الان دیگه ترسی ندارم میخوام تلاشمو بکنم هرچی خدا بخواد همون میشه.یادمون نره یکی از دلایل خوندن المپیاد رشته خاص علاقمون به ان رشتس یعنی من چون شیمی رو خیلی دوست داشتم اومدم سمتش. نه صرفا برای مدال.چون لذت خوندن المپیا حتمی هست اما مدال حتم نیست بنابراین اگه از همون اول فقط برای مدال جلو میومدم این کارو اصلا نمیکردم چون یه ریسک بزرگ بود ولی حالا لذتشو احساس میکنم.
ممون از راهنماییتون.
سلام محراب جان
وظیفه م بود!‏

خیلی حرفت خوشحالم کرد!انشالله که واقعاموفق باشی؛مطمئن باش همین که میدونی واقعاچی میخوای بهت خیلی کمک میکنه که راحت پیشرفت کنی وخسته نشی
امیدوارم روندش ادامه دارباشه!‏
اماهمین که گفتی چندتامزیت داشت؛مهم ترینش اینکه ضعف خودتوشناختی وتونستی رفعش کنی؛ازطرفی خیلی ازبچه ها ممکنه همین ترس وطرزتفکرتو(البته طرزتفکر*سابق*تو)روداشتن ودارن؛انشالله که بهشون کمک بشه
موفق وسلامت باشی:)

zahra

New Member
لایک ها
609

ببین دلیلش اینه که
1.هدف نداری
2.هدف داری بهش ایمان نداری
3.هدف داری ایمان داری به اهمیتش پی نبردی و ابزار لازم برای رسیدن به دفتو نشناختی
خب حالا برای شروع
1.هدفتو بزرگ بنویسو بزن ی ما جلوی چشمت تا دائم ببینیش
2.تمام ب نامه هاتو مکتوب کن و هر شب قبل خواب کارایی که اون روز کردیو بنویس و برنامه ی فرداتم بریز
3.رودند پیشرفتتو با یکی در میون بذار تا اگر جایی شل شدی یا از برنامه ی اصلی دور شدی بهت گوشزد کنه
4.روش درس خوندنتو عوض کن و پر انرژی درس بخون مثلا راه برو یا وایستا و رو تخته وایت بورد بنویس و اگر خوابت میگیره بلند بلند بخون
5.اگر کسیو داری بشونشو درسو وا3 اون توضیح بده من برادرم که4 سالشه میشونم اون نقاشی میکشه منم توضیحمو میدم!!!
6.ذهنتو موقع درس خوندن جمع و جور کن تا تمرکز داشته باشی
اگر درس نخونی تو روز چیکارا می کنی؟!
اونا رو بنویسو الویت بندی کن و اهمیتشونو با هدفت مقایسه کن!!
بعد که دیدی این کارا خیلی بی ارزشو وقت گیرن و بعدن هم زمان پرداختن بهشو داری انگیزت بالا میره!!

موفق هستیم! 

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

من روزایی که تو خونم کم میخونم ولی برین کتابخونه مجبورین بخونین
از صبح زود تا ظهر
من روزایی که میرم کتابخونه خیلی میخونم !!!! 5 ساعتی میخونم !!!
خودمم خیلی دوست دارم برم کتابخونه.چون اونجا تمرکزم خیلی زیاده.ولی کتابخونه نزدیک خونمون نیست.حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه راهه.تازه الآنم که هوا خیلی گرمه.نمیشه از خونه رفت بیرون.
وگر نه حتما میرفتم کتابخونه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها امروزم نتونستم زودتر از 11 بیدار بشم.ولی به خودم قول دادم هرطور شده امشب زود بخوابم تافردا زود بیداربشم.امروز فقط یک ساعت حسابان خوندم.ولی الآن میخوام برم ادامه بدم وچندتا درس دیگه هم بخونم.بچه ها به نظرتون الآن من خیلی عقب موندم؟؟؟:181:آخه یه هفتمو از دست دادم.حالا چیکار کنم؟؟؟یعنی میرسم تا آخر تابستون دوم و سوم رو تموم کنم؟؟؟؟؟خیلی ناراحتم:2:

a$hk@n

New Member
لایک ها
440

خودمم خیلی دوست دارم برم کتابخونه.چون اونجا تمرکزم خیلی زیاده.ولی کتابخونه نزدیک خونمون نیست.حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه راهه.تازه الآنم که هوا خیلی گرمه.نمیشه از خونه رفت بیرون.
وگر نه حتما میرفتم کتابخونه

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

بچه ها امروزم نتونستم زودتر از 11 بیدار بشم.ولی به خودم قول دادم هرطور شده امشب زود بخوابم تافردا زود بیداربشم.امروز فقط یک ساعت حسابان خوندم.ولی الآن میخوام برم ادامه بدم وچندتا درس دیگه هم بخونم.بچه ها به نظرتون الآن من خیلی عقب موندم؟؟؟:181:آخه یه هفتمو از دست دادم.حالا چیکار کنم؟؟؟یعنی میرسم تا آخر تابستون دوم و سوم رو تموم کنم؟؟؟؟؟خیلی ناراحتم:2:
اگه بخواین حتما میتونین
1 سوال مگه مامانتون میذاره تا 11 بخوابین؟؟؟؟:21: دمشون گرم

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

اگه بخواین حتما میتونین
1 سوال مگه مامانتون میذاره تا 11 بخوابین؟؟؟؟:21: دمشون گرم
آره.چیکارم داره.مامانم خیلی توی این موارد پایس.حتی تو مدرسه ها هم گاهی اوقات چندتا امتحان داشتیم نمیرسیدم بخونم میگفت نرو خودم میام غیبتتو موجه میکنم.
خیلی مامان باحالی دارم من.ولی کاش تو این یه مورد بهم سخت میگرفت.ولی خوب فایده هم نداره.چون میدونه اگر بیدار بشمم همش خوابم میاد.ولی یه دوره یکمممممم اعصابش خورد شده که اینقدر میخوابم ودرسامو نمیخونم.
ولی فقط به خاطر خودمه.چون میدونه اگر به اون چیزی که میخوام نرسم خودم بیشتر از همه ناراحت واذیت میشم.خیلی دوسش دارم...

amin278

New Member
لایک ها
403

خودمم خیلی دوست دارم برم کتابخونه.چون اونجا تمرکزم خیلی زیاده.ولی کتابخونه نزدیک خونمون نیست.حدود نیم ساعت تا 45 دقیقه راهه.تازه الآنم که هوا خیلی گرمه.نمیشه از خونه رفت بیرون. وگر نه حتما میرفتم کتابخونهبچه ها امروزم نتونستم زودتر از 11 بیدار بشم.ولی به خودم قول دادم هرطور شده امشب زود بخوابم تافردا زود بیداربشم.امروز فقط یک ساعت حسابان خوندم.ولی الآن میخوام برم ادامه بدم وچندتا درس دیگه هم بخونم.بچه ها به نظرتون الآن من خیلی عقب موندم؟؟؟:181:آخه یه هفتمو از دست دادم.حالا چیکار کنم؟؟؟یعنی میرسم تا آخر تابستون دوم و سوم رو تموم کنم؟؟؟؟؟خیلی ناراحتم:2:
در رابطه با کتابخونه با شما موافقم چون جو کتابخونه انسان رو وادار به تمرکز می کنه ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------توجه بکنید که بهترین موقع برای فراگیری مطلب صبح و شب هست در رابطه با زمان بیدار شدن هم مشکلی نیست که میشه ساعت گوشی و یا هرچیز دیگه ای کوک کنین (والبته توجه کن یه صبحانه درست حسابی بخوری تا 2 ساعت بعد پس نیفتی:4: یا اگه خسته شدی قهوه ای چیزی نوش جان کنی:4:)بعدشم یه هفته چیزی نیست که بخوای عقب بمونی مسابقه ی دو میدانی نیست که همت کنی همه چیز حله.---- دو نوشته به هم متصل شده است ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تنها انگیزه ی تو آینده ی تو خواهد بود.

کاش بجای اینکه درس خوندن رو یه اجبار بدونیم اونو یک بازی بدونیم طوریکه با یاد گرفتن قوانین بازی بتونیم به سوال های این بازی جواب بدیم. بهتره که هر درس رو یک مرحله در نظر گرفته بشه و در نهایت به هر درس امتیاز مربوط به خودش (ضریب در کنکور) رو بدیم
.

آخرین ویرایش توسط مدیر

shabnam 3

New Member
لایک ها
710

امروز 2 ساعت حسابان خوندم.ولی هنوز ناهار نخوردم.الآن که ناهار خوردم میخوام برم شیمی بخونم.خیلی سرعتم پایینه.ولی فکر کنم تا چند روز آینده پیشرفت کنم.برام دعا کنید:63::25:

ahmadi

New Member
لایک ها
2,532

یکی از مشکلات من اینترنت هست میشه راهنمایی کنید چیکارش کنم نمیتوننم از پاش پاشم ؟
لطفا راهنمایی کنید:77:
اینترنت اعتیاد آوره براااااااااادرم:19:
سعی کن اینترنت واست یه هدیه باشه
مثلا بگو من 3 ساعت باتمرکز درس میخونم و 30 دقیقه خودت رو آزمایش کن که آیا خوب یاد گرفتی یانه...اگه به اندازه ی قابل قبولی یادگرفتی مثلا یه تایم 1 ساعته بذار واسه tv و نت
این کار رو درشبانه روز 2 بار واسه خودت انجام بده اینجوری 7 ساعت درس میخونی و 2 ساعت هم میای نت.....کافیه دیگههههه:69:
سعی کن برنامه ت رو یه نفری که ازش حساب میبری کنترل کنه که حتما انجام بدی
موفق و سلامت باشی دوست من.....:54:
با تشکر:)

بالا