Archaeopteryx

New Member
لایک ها
2,256
با سلام.دوستان بخش زیست شناسی سایت این اواخر خیلی پژمرده شده.
میخوام اگه دوس دارین دست به دست هم بدیم درستش کنیم.
روال کار این تاپیک اینجوریه که من یه سری سوال میذارم و باهم در موردش فکر میکنیم و جوابشو به کمک هم به دست میاریم.
سوالا از خودم نیس مبعش یه وبلاگه پس اگه سطحش خیلی بالا یا پایین بود مقصر بنده نیستم.
باگه استقبال کنید به زودی اوضاع این تاپیک خیلی بهتر از اینا میشه.باهم کلی سوالای ذهن خودمونو میذاریم و بهش رسیدگی میکنیم.
المپیادی به اونی نمیگن که بشینه الکی کتاب بخونه.به اونی میگن که خودش طراح و متفکر و پاسخگو به سوالای فکری باشه.
امیدوارم استقبال بشه یه فرجی شه اول از همه ما تازه کارا استفاده ببریم....
دوستون دارم موفق باشم+باشی+باشد+باشند+باشیم!

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سوال شماره 1:
چرا وقتی جایی از بدنمون درد می گیره با ماساژ دادن اطراف محل درد می تونیم دردو تسکین بدیم؟

سوال دوم:
چرا گیاهانی مثل چغندر را قبل از گل دهی برداشت می کنند؟
(دوستان سطح سوالات ی مقدار پایینه اینا برای شروعه بعدا سطح سوالات خیلی بهتر میشه)

سوال سوم:
آزمایشی که منجر به کشف سیستم ترمیم آلکیلیDNA شد به این منظور طراحی گردید تا آثار درازمدت تماس با دوزهای پایینMNNG (مانند شیمی درمانی) در مقایسه با تماس کوتاه با دوزهای MNNG (جهشزایی) معین گردد. بنابراین باکتریها ابتدا در غلظت کمی از MNNG (1میکروگرم بر میکرولیتر) به مدت 1.5 ساعت قرار گرفتند سپس به محیط کشت تازهای که فاقد MNNG بود منتقل شدند. در زمانهای مختلف در طول و بعد از تماسبا دوز پایین MNNG بخشهایی از محیط کشت به مدت 5 دقیقه با غلظت بالایی ازMNNG (100 میکروگرم بر میکرولیتر) تماس داده شدند و سپس از لحاظ میزانزنده ماندن و نرخ جهش مورد بررسی قرار گرفتند. با توجه به شکل I تماس بادوزهای پایین MNNG موقتا تعداد زاده ها را افزایش داده و از نرخ جهش درمیان آنها کاسته است. با توجه به شکل II این پاسخ سازشی به دوزهای پایینMNNG بوسیله کلرامفنیکل (یک مهارکننده سنتز پروتئین) متوقف می شود.

الف) آیا پاسخ سازشی E.Coli به مقادیر کم MNNG نیازمند فعال شدن پروتئینی است که قبلا وجود داشته یا سنتز پروتئین جدید؟ (با دلیل)

ب) به نظر شما چرا پاسخ سازشی نسبت به دوزهای پایین MNNG بسیار کوتاه مدت است؟

شکل دوم ستون افقی : تماس با MNNG(دقیقه)

(اینم یه سوال سخت تلافی قبلیا:123:

سوال شماره 4:
به نظر شما رابطه ی شکار و شکارچی در یک اکوسیستم ازچه نوع است؟ ذکر دلیل کنید.
الف -/-
ب +/-
ج +/+
د -/+

آخرین ویرایش توسط مدیر

mya1376

New Member
لایک ها
87
پاسخ : بانک سوالات زیست (برای دوره 17)

خیلی خلاصه جواب میدم (خوابم میاد آخه!!!!بعد اگه سوالی بود بپرسید میگم)
1-چندتا جواب:حوای مغزمون رو از درد دور میکنیم و باعث تسریع جریان خون میشیم دراون قسمت و باز و بسته شدن کانالا و انتشارشون رو تسریع میکنیم

2-تا ذخیرشونو صذف گل دادن نکنن...ما قندشو میخوایم نه گلشو
3- هرکار میکنم شکلاش نمیاد بالا فردا دوباره سعی میکنم(گفتم که خوابم میاد؟)
4- گزینه 4 شکار ضرر میکنه چون مرده ! شکارچی سود میکنه چون طبق قانون بازی حتما سود کرده

1-چندتا جواب:حوای مغزمون رو از درد دور میکنیم و باعث تسریع جریان خون میشیم دراون قسمت و باز و بسته شدن کانالا و انتشارشون رو تسریع میکنیم

4- گزینه 4 شکار ضرر میکنه چون مرده ! شکارچی سود میکنه چون طبق قانون بازی حتما سود کرده

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

در مورد سوال چهارم : از چه ديدگاهي ؟ از ديدگاه اكولوژيكي يا از ديدگاه تكاملي ؟
از ديدگاه اكولوژيكي كه +/- هست .
از ديدگاه تكاملي +/+ است .(به دليل Arm Race يامبارزه ي تسليحاتي .

yaC-1

New Member
لایک ها
120

معمولا اين جور سوالارو بايد از ديدگاه اكولوژيك گفته مگر اين ك تو صورت سوال ذكر كنه

biology76

New Member
لایک ها
3

خيلي،خيلي ،خيلي عالي بود!!!!!!!!فقط يه سوال دارم(گفتين که جواب ميدين!!!)اين مطالب سخت ومهمو از کجا خوندين؟؟؟؟؟؟؟؟:87:

ArmyA

New Member
لایک ها
148

مبارزه تسلیحاتی یه رابطه ی (-,-) چون هر دو یه انرِژی ای رو دارن صرف مبارزه میکنن.

mya1376

New Member
لایک ها
87

سخت نبودنا !!!! اما ازیه جای خاصی که همه رو نخوندم...یکیش سوال مرحله دو بود یکیش تو کتاب پایداری بود ....یکیشو ازخودم گفتم...خیلیم عال نبود اگه دقت کنیا!!!!! :دی .....

سخت نبودنا !!!! اما ازیه جای خاصی که همه رو نخوندم...یکیش سوال مرحله دو بود یکیش تو کتاب پایداری بود ....یکیشو ازخودم گفتم...خیلیم عال نبود اگه دقت کنیا!!!!! :دی .....

biology76

New Member
لایک ها
3

قصدم تثريف ازتون نبود،،چار تا سوال بچگونه رو حل کردي!!!!داشتم مسخرت ميکردم چرا نفهميديييييييييه!!!!!!!!؟!!!!:205:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

مبارزه تسلیحاتی یه رابطه ی (-,-) چون هر دو یه انرِژی ای رو دارن صرف مبارزه میکنن.
تكامل را چه به صرف انرژي ؟
اتفاقا باعث مي شود هر دو يعني شكار و شكارچي پيشرفته تر شوند.
مثلا وقتي شكار قدرت استتارش را بالا مي برد شكارچي قدرت بينايي و تشخيص ش را بالا مي برد و به اين ترتيب
پيشرفته تر مي شوند !

mya1376

New Member
لایک ها
87

قصدم تثريف ازتون نبود،،چار تا سوال بچگونه رو حل کردي!!!!داشتم مسخرت ميکردم چرا نفهميديييييييييه!!!!!!!!؟!!!!:205:
اتفافا متوجه شدم اما یک درصد احتمال دادم که شاید شما تازه دارید شروع میکنیدو اینارو بلد نیستید وشعور داشتمو نخواستم بزنم تو روحیتون :| کلا چرا انقد خودتو میگیری و فکر میکنی خیلی شاخی ؟....نمیدونم تاحالا چه رتبه هایی اوردی که اینجوری همه رو حتی آزمون طلا ها و طراحاشو تحقیر میکنی(تو یه پست دیگه که خوب میدونی کدومو میگم!)...اما حواست باشه از خدا هروقت هرچیزو خواستی اول بخواه ظرفیت داشتنشو در درونت بذاره ! میدونم اینجا جاش نیست بچه ها ولی این کاربر دیگه بد جوری داره پاپیچ من میشه بذارید همینجا تمومش کنم : دوست خوبم شما که رتبه 6 منو تو آزمون طلاها میبری زیر سوال و میگی بسیج معیار سنجشه و من خیلی داغونم...از کجا میدونی من تو بسیج رتبه 1 نشده باشم؟ خب من دیگه حرفی ندارم اما لطفا به بقیه احترام بذار (بعدشم من دومم نه سوم)

biology76

New Member
لایک ها
3

اتفافا متوجه شدم اما یک درصد احتمال دادم که شاید شما تازه دارید شروع میکنیدو اینارو بلد نیستید وشعور داشتمو نخواستم بزنم تو روحیتون :| کلا چرا انقد خودتو میگیری و فکر میکنی خیلی شاخی ؟....نمیدونم تاحالا چه رتبه هایی اوردی که اینجوری همه رو حتی آزمون طلا ها و طراحاشو تحقیر میکنی(تو یه پست دیگه که خوب میدونی کدومو میگم!)...اما حواست باشه از خدا هروقت هرچیزو خواستی اول بخواه ظرفیت داشتنشو در درونت بذاره ! میدونم اینجا جاش نیست بچه ها ولی این کاربر دیگه بد جوری داره پاپیچ من میشه بذارید همینجا تمومش کنم : دوست خوبم شما که رتبه 6 منو تو آزمون طلاها میبری زیر سوال و میگی بسیج معیار سنجشه و من خیلی داغونم...از کجا میدونی من تو بسیج رتبه 1 نشده باشم؟ خب من دیگه حرفی ندارم اما لطفا به بقیه احترام بذار (بعدشم من دومم نه سوم)
ببخشيد ميدونم يکم تند رفتم،،،بعدشم من کي گفتم بسيج معيار سنجشه!!!!!فقط گفتم طلا معيا ر سنجش نيست!!!!بعدشم اينو بگم که تو طلا ها که اينقد بهش افتخار ميکني از تو بهتر شدم!!!!! تو بسيج هم که خودتون خوب مي دونين فقط با دوما رقابت ميکنين!!!!!در کل نمي خاستم بهتون بر بخوره!!!!ولي اون پستي که گذاشتي که بحثاي ما چقد داغونه واقعا بهم برخورد!!!!!اگه توهينيم کردم(که نکردم!!!!!!)متاسفم.در مرد رقابتم بايد بهتون بگم بعدا خيلي خوب نشونتون ميدم تا بفهمي کي تواناييشو داره!!!!!!
در مورد احترام بايد بگم که من ياد گرفتم هميشه به همه احترام بذارم،،ولي اينم ياد گرفتم که بايد متقابل باشه(منظورمو حيلي خوب ميفهمي!!!!!)

آخرین ویرایش توسط مدیر

mya1376

New Member
لایک ها
87

ببخشيد ميدونم يکم تند رفتم،،،بعدشم من کي گفتم بسيج معيار سنجشه!!!!!فقط گفتم طلا معيا ر سنجش نيست!!!!بعدشم اينو بگم که تو طلا ها که اينقد بهش افتخار ميکني من بهتر شدم!!!!! تو بسيج هم که خودتون خوب مي دونين فقط با دوما رقابت ميکنين!!!!!در کل نمي خاستم بهتون بر بخوره!!!!ولي اون پستي که گذاشتي که بحثاي ما چقد داغونه واقعا بهم برخورد!!!!!اگه توهينيم کردم(که نکردم!!!!!!)متاسفم.در مرد رقابتم بايد بهتون بگم بعدا خيلي خوب نشونتون ميدم تا بفهمي کي تواناييشو داره!!!!!!
دیگه تا همینجا بسه لطفا نمیخوام تاپیک تبدیل شه به بحث دو نفره اینجا مکان علمیه وهدف تبادلات علمیه ازین بحثا پیش میاد اما شما دیگه خیلی پر رویی! بعدشم من به چیزی افتخار نکردم از خیلی ها هم پایین ترم و خودمم میدونم چون همش از تابستونشروع کردم.لازمم نیست خودتونو به من ثابت کنید .(اگه آ.خ هستی باید بگم یبار دیگه هم اینکارو کرده بودی نادیده گرفتم )

biology76

New Member
لایک ها
3

دیگه تا همینجا بسه لطفا نمیخوام تاپیک تبدیل شه به بحث دو نفره اینجا مکان علمیه وهدف تبادلات علمیه ازین بحثا پیش میاد اما شما دیگه خیلی پر رویی! بعدشم من به چیزی افتخار نکردم از خیلی ها هم پایین ترم و خودمم میدونم چون همش از تابستونشروع کردم.لازمم نیست خودتونو به من ثابت کنید .(اگه آ.خ هستی باید بگم یبار دیگه هم اینکارو کرده بودی نادیده گرفتم )
کي ؟؟؟؟؟؟؟اصلا نمي فهمم چيچي ميگيين!!!!(منظورم جمله آخره!!!)

هي از احترام ميگينو بعدش خودتون توهين مي کنين.البته که من ميخام اين بحث تموم بشه!!!!ولي هي ادامش ميدين
درضمن من اصلا نخاستم خودمو بهتون ثابت کنم،،،(اين همه رقيباي قويتر هستن!!!!!).در ضمن واقعا نميدونم منظورتون از يبار ديگه چي بود!!!!!!اگه خايستين بگين تاج بدم....

ArmyA

New Member
لایک ها
148

تكامل را چه به صرف انرژي ؟
اتفاقا باعث مي شود هر دو يعني شكار و شكارچي پيشرفته تر شوند.
مثلا وقتي شكار قدرت استتارش را بالا مي برد شكارچي قدرت بينايي و تشخيص ش را بالا مي برد و به اين ترتيب
پيشرفته تر مي شوند !

تراوشات ذهن ت رو اینجا خالی نکن....

هدف موجودات خوشگل شدن و تیپ زدن که نیست....تولیدمثل ه...

و این انرژی هم داره صرف میشه تا زنده بمونن.....در حالی کهمی تونست صرف تولیدمثل شه....

به جا اینکه 24 ساعته اینجاباشی ...بشین 2 تا کتاب تکامل اکولوژی بحون

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

تراوشات ذهن ت رو اینجا خالی نکن....

هدف موجودات خوشگل شدن و تیپ زدن که نیست....تولیدمثل ه...

و این انرژی هم داره صرف میشه تا زنده بمونن.....در حالی کهمی تونست صرف تولیدمثل شه....

به جا اینکه 24 ساعته اینجاباشی ...بشین 2 تا کتاب تکامل اکولوژی بحون
نمي دانم چرا هدف خيلي ها در اين سايت چيزي جز يادگرفتن و ياد دادن و مطلع شدن ندارند ودائما دوست دارند
يا كسي/كساني را نااميد و يا مسخره كنند .
اين بحث هايي كه اينجا كرديد اولا انكه جايش دراين جا نيست واگر مطلبي هست درپروفايل مطرح كنيد تا جواب حرف هاي خودتان
را بگيريد.
بعد هم الان اين خوشگل شدن و تيپ زدن هدف تكامل هست را إز كجاي حرف هاي من برداشت كرديد ؟
اينكه من چه قدر كتاب خواندم و يا نخواندم مهم نيست ، فعلا شما متوجه اشتباه تان بشويد !
خب براي انكه جاندار توليدمثل كند و بقا داشته باشد بايد صيد كند و غذا بخورد و يا إز دست صياد فرار كند يا نه ؟
خب اين پيشرفته تر شدن و مبارزه ي تسليحاتي درواقع تلاش جاندار براي صيد و عذاي بيشتر و يا زنده ماندن و توليدمثل بيشتر است كه پا به پاي هم پيش ي روند. يعني فقط مي توانم بگويم پرواضح است.
درضمن بحثي جز درسي و مربوط به سوال تاپيك اگر هست لطف كنيد در بروفايل مطرح كنيد .

arian khani

New Member
لایک ها
41

نمي دانم چرا هدف خيلي ها در اين سايت چيزي جز يادگرفتن و ياد دادن و مطلع شدن ندارند ودائما دوست دارند
يا كسي/كساني را نااميد و يا مسخره كنند .
اين بحث هايي كه اينجا كرديد اولا انكه جايش دراين جا نيست واگر مطلبي هست درپروفايل مطرح كنيد تا جواب حرف هاي خودتان
را بگيريد.
بعد هم الان اين خوشگل شدن و تيپ زدن هدف تكامل هست را إز كجاي حرف هاي من برداشت كرديد ؟
اينكه من چه قدر كتاب خواندم و يا نخواندم مهم نيست ، فعلا شما متوجه اشتباه تان بشويد !
خب براي انكه جاندار توليدمثل كند و بقا داشته باشد بايد صيد كند و غذا بخورد و يا إز دست صياد فرار كند يا نه ؟
خب اين پيشرفته تر شدن و مبارزه ي تسليحاتي درواقع تلاش جاندار براي صيد و عذاي بيشتر و يا زنده ماندن و توليدمثل بيشتر است كه پا به پاي هم پيش ي روند. يعني فقط مي توانم بگويم پرواضح است.
درضمن بحثي جز درسي و مربوط به سوال تاپيك اگر هست لطف كنيد در بروفايل مطرح كنيد .
جسارت نشه ها!!!!!!ولي بايد بگم شما اشتباه ميکنيد!!!رابطه ي صيد صياد مثبت ومنفيه و هيچ شکيم توش نيست!!!

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

جسارت نشه ها!!!!!!ولي بايد بگم شما اشتباه ميکنيد!!!رابطه ي صيد صياد مثبت ومنفيه و هيچ شکيم توش نيست!!!
نه خواهش مي كنم .
ولي اين مثبت/منفي إز ديدگاه اكولوژيكي هست.
إز ديدگاه تكاملي مثبت/مثبت هست.

arian khani

New Member
لایک ها
41

نه خواهش مي كنم .
ولي اين مثبت/منفي إز ديدگاه اكولوژيكي هست.
إز ديدگاه تكاملي مثبت/مثبت هست.
ميشه منبع حرفتونو بگين!!!!(با عرض پوزش!!!)

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

ميشه منبع حرفتونو بگين!!!!(با عرض پوزش!!!)
خواستم براتون منبع إز كتب اكولوژي المبياد بدهم منتها الان كه كمپبل تكست ورژن هشت را نگاه كردم مثل اينكه فقط ديد اكولوژيكي را گفته است و حتي اسمي إز arm race راهم نياورده است. كتب ديگر را هم نگاه مي كنم بهتون مي گويم.

+منبع :Evolutionary arms race - Wikipedia, the free encyclopedia
هر keyword ي كه انتخاب كنيد چه predation , evolutional view ,... راكه مطالعه كنيد در همه ان ها به تأثير مثبت ان در هر دو مي پردازد.

حتي خارج إز اين مباحث : إز ديد تكاملي هر دو پيچيده تر مي شوند يكي سلاح دفاع پيچيده تر و ديگري سلاح جنگ پيچيده تر ولي هميشه شكار يك قدم در اين تكامل جلوتراست چون سر جان ش است ولي شكارچي سر غذايش در غير اينصورت شكار منقرض مي شد.
خودتان يكن فكر كنيد به اين مطلب . مظمئنن متوجه مي شويد. 

arian khani

New Member
لایک ها
41

خواستم براتون منبع إز كتب اكولوژي المبياد بدهم منتها الان كه كمپبل تكست ورژن هشت را نگاه كردم مثل اينكه فقط ديد اكولوژيكي را گفته است و حتي اسمي إز arm race راهم نياورده است. كتب ديگر را هم نگاه مي كنم بهتون مي گويم.

هر keyword ي كه انتخاب كنيد چه predation , evolutional view ,... راكه مطالعه كنيد در همه ان ها به تأثير مثبت ان در هر دو مي پردازد.

حتي خارج إز اين مباحث : إز ديد تكاملي هر دو پيچيده تر مي شوند يكي سلاح دفاع پيچيده تر و ديگري سلاح جنگ پيچيده تر ولي هميشه شكار يك قدم در اين تكامل جلوتراست چون سر جان ش است ولي شكارچي سر غذايش در غير اينصورت شكار منقرض مي شد.
خب نديگه وقتي شکارچي داره صيدشو ميخوره اون بدبخت چه سودي ميکنه،،،اون arm raceهم که ميگين از روي ناچاريه!!!!
درسته که تاثيري مثبت در تونايي هاي هدو ميذاره(خوش تيپ تر ميشن!!!!!!!!)ولي به هيچ کدوم سودي نميرسونه!!!سود فقط يني توليد مثل(البته تو حيوونا!!!!)خب اگه arm raceصورت نگيره خب سود شکار بيشتر ميشه!!!!!بدون شکارچي با خيال راحت توليد مثل ميکنه!!!فک کنم شما داريد اشتباه ربطشون ميديد!!!!

خب نديگه وقتي شکارچي داره صيدشو ميخوره اون بدبخت چه سودي ميکنه،،،اون arm raceهم که ميگين از روي ناچاريه!!!!
درسته که تاثيري مثبت در تونايي هاي هدو ميذاره(خوش تيپ تر ميشن!!!!!!!!)ولي به هيچ کدوم سودي نميرسونه!!!سود فقط يني توليد مثل(البته تو حيوونا!!!!)خب اگه arm raceصورت نگيره خب سود شکار بيشتر ميشه!!!!!بدون شکارچي با خيال راحت توليد مثل ميکنه!!!فک کنم شما داريد اشتباه ربطشون ميديد!!!!

بالا