mya1376

New Member
لایک ها
87
پاسخ : بانک سوالات زیست (برای دوره 17)

ياد حرف يك بنده خدايي افتادم !اقاي پايداري گفتند رابطه ي شكار و شكارچي از ديدگاه تكاملي +/- است ؟؟؟چه جالب. چون يادم هست استاد ديگري دقيقا اين رابطه را از ديدگاه تكاملي +/+ مي دانستند ، ان هم با منبع انگليسي (كه الان دنبال ان منبع هم هستم كه صراحتا اين دو مسئله را از هم تفكيك كرده بود!)مشتاق شدم خودم با اقاي پايداري صحبت كنم و از صحت ش اطمينان پيدا كنم !!!!!!!!!!
ص 135 کتاب آقای پایداری هم جدول کشیده و صیادی رو + - دونسته نمیدونمم چرا همه فکر میکنن یه منبعی تا انگلیسی شد مطالبش صحت داره.....منم الانم میتونم یه سایت بزنم به انگلیسی هر مزخرفی دلم میخواد توش بنویسم ! بعد همه بعنوان منبع جهانی و معتبر ازش نهایت استفاده رو ببرن! میخوام یچیز بگم واسه توجیح آخر حرفم و دیگه هیچی : شما فرض کن اون سازش تکاملی استتار باشه و همون استتار باعث شه کمتر در نظر فرد ماده بیاد و...... نمیخوام با یه استدلال دیگه جوابمو بدید و لطفا اینکارو نکنید چون ....(عصبانی میشم!!!!!!)

Masoud-s

New Member
لایک ها
1,171

مطمئنا رابطه شكار و شكارچي +/- هست...درست است كه شكار پيشرفت ميكند اما صرفا براي "كم نشدن" شايستگي تكاملي اش به دليل پيشرفت شكارچي پيشرفت ميكند نه افزايش شايستگي تكاملي اش

billgates

New Member
لایک ها
19

سلام.
بله. استدلال تان درست هست. فقط ان قسمتي را كه بولد كردم را ربطش به موضوع را متوجه نشدم.
ان قسمتي را كه قرمز كردم، از اصل فرض ش اشتباه است .(همانطور كه خودتان اشاره كرديد درلفافه.) ولي از روي فرض اشتباه به يك حكم نمي رسند .
بقيه ي موارد استدلال هاي درستي بودند.:)
عزیزم
این مثال رو زدم برای تازه واردایی که تازه وارد المپیاد شدن.
وگر نه اگه برای شخص شما توضیح می دادم مطمئنا این مثال رو نمی زدم. چون شما در سطح پیشرفته کار کردید.
اما خوب به قول معلممون باید همیشه مثال های ساده هر چند غلط رو زد تا طرف مقابل بیاد تو موضوع و بعد استدلالهای منطقی تر و پیچیده تری آورد.
اما با اینکه این مثال رو هم زدم بعضیااااااااا که پست گذاشتن مثل اینکه هنوز وارد باغچه هم نشدن چه برسه به باغ؟؟:198::198: درسته آرین خانی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

mya1376

New Member
لایک ها
87

عزیزماین مثال رو زدم برای تازه واردایی که تازه وارد المپیاد شدن.وگر نه اگه برای شخص شما توضیح می دادم مطمئنا این مثال رو نمی زدم. چون شما در سطح پیشرفته کار کردید.اما خوب به قول معلممون باید همیشه مثال های ساده هر چند غلط رو زد تا طرف مقابل بیاد تو موضوع و بعد استدلالهای منطقی تر و پیچیده تری آورد.اما با اینکه این مثال رو هم زدم بعضیااااااااا که پست گذاشتن مثل اینکه هنوز وارد باغچه هم نشدن چه برسه به باغ؟؟:198::198: درسته آرین خانی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
نمیخوام از کسی دفاع کنم اما مطمئنم که ایشون از شما خیلی خیلی بیشتر بلدن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مطمئنا رابطه شكار و شكارچي +/- هست...درست است كه شكار پيشرفت ميكند اما صرفا براي "كم نشدن" شايستگي تكاملي اش به دليل پيشرفت شكارچي پيشرفت ميكند نه افزايش شايستگي تكاملي اش
خب بسلامتی شاهد از غیب رسید و بحث بسته شد .راستش فک میکردم دیگه وقت نداشته باشید به تاپیکا سر بزنید . ما که خودمونو کشتیم اینو بگیم آخرشم محکوم شدیم به ساده لوح ! مگر اینکه حرف شمارو قبول کنن

billgates

New Member
لایک ها
19

نمیخوام از کسی دفاع کنم اما مطمئنم که ایشون از شما خیلی خیلی بیشتر بلدن

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

خب بسلامتی شاهد از غیب رسید و بحث بسته شد .راستش فک میکردم دیگه وقت نداشته باشید به تاپیکا سر بزنید . ما که خودمونو کشتیم اینو بگیم آخرشم محکوم شدیم به ساده لوح ! مگر اینکه حرف شمارو قبول کنن
چی میگیییییییی؟
بر منکرش لعنت:198::198:

arian khani

New Member
لایک ها
41

عزیزم
این مثال رو زدم برای تازه واردایی که تازه وارد المپیاد شدن.
وگر نه اگه برای شخص شما توضیح می دادم مطمئنا این مثال رو نمی زدم. چون شما در سطح پیشرفته کار کردید.
اما خوب به قول معلممون باید همیشه مثال های ساده هر چند غلط رو زد تا طرف مقابل بیاد تو موضوع و بعد استدلالهای منطقی تر و پیچیده تری آورد.
اما با اینکه این مثال رو هم زدم بعضیااااااااا که پست گذاشتن مثل اینکه هنوز وارد باغچه هم نشدن چه برسه به باغ؟؟:198::198: درسته آرین خانی عزیز؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خيلي نامفهوم حرف ميزنين!!!! ميشه منظورتونو بگينن؟؟؟؟
اگه منظورتونوبگين خوب ميتونم جواب بدم!!!!!

آخرین ویرایش توسط مدیر

erfan54

New Member
لایک ها
51

از نظر تکاملی هر برهم کنشی مثبت قلمداد میشه چون منجر به تکامل و سازش گونه میشه
در فرایندهای تکاملی نميشه سود و زیانی تعریف کرد سود و زیان برای افراد تعریف میشوند، نه براي گونه های در حال تکامل
p:

Ibo_Dec

New Member
لایک ها
1,062

از نظر تکاملی هر برهم کنشی مثبت قلمداد میشه چون منجر به تکامل و سازش گونه میشه
در فرایندهای تکاملی نميشه سود و زیانی تعریف کرد سود و زیان برای افراد تعریف میشوند، نه براي گونه های در حال تکامل
p:
بله. دقيقا.
فقط در برهمكنش هم سفرگي (Commensalism ) زياد از ديدگاه تكاملي بحث نمي شود و اغلب ان را 0/+ تلقي مي كنند .
بله ولي اينجا +,- به معناي مطلق سود و زيان نيست همان طور كه خودتان گفتيد بيشتر بر روي سازش گونه اثر دارد.
[MENTION=13373]Masoud-s[/MENTION]
مي شود از اساتيد دوره اين سوال را بپرسيد (از ديدگاه تكاملي نه از ديد اكولوژي ) ؟ اخر با يك استاد صحبت كردم ايشان گفتند +/+ هست.(اينجا نمي شود اسم گفت اگر اسم مي خواهيد بهتان مي گويم.) ولي هر كاري كردم نتوانستم با اقاي پايداري ارتباطي برقرار كنم .

لایک ها
2,256

یا خدا!
دوستان من این تاپیکو تابستون باز کردم تا یه مدت پیش پرنده توش پر نمیزد...
حالا ببین چه قدر استقبال شده!
برای اینجور سوالای خوب و جالب:
http://abof.blogfa.com
برین و لذت ببرین:210::210::210::210::210:

بالا