وضعیت
موضوع بسته شده است.

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
pozitrone گفت
دوستان عزیز کنکوری 89.اگر مرا قابل بدانید می خواستم شما را راهنمایی کنم.
1-در آزمون های جامع آزمایشی سنجش حتما ثبت نام کنید.درست است که بعضی از سوالاتش غیر استاندارد است.آسان است.سوال غلط دارد.ولی با جو کنکور همخوانی زیادی دارد.
همین مسئله ی دو ریدینگ زبان در کنکور را که یادتان هست؟
معلم ما وقتی دید در آزمون های سنجش دو ریدینگ می دهند گفت تو کنکور اینطوری نمیشه.ولی اینطوری شد!همین سوالات رادفورد و موزلی چند بار در سنجش آمده بود.
2-کتاب سنجش آخر گاج :این کتاب مخصوص دوران جمع بندی است .فعلا آن را نخرید و اصلا به آن نگاه هم نکنید ولی در دوران جمع بندی بهترین کتاب همین کتاب است که از کتاب مزخرف زرد کانون خیلی خیلی بهتر است. این کتاب شامل سوالات کنکور های خارج از کشور است.اشتباه نکنید!این سوالات برای خارجی ها نیست!بلکه خود سازمان سنجش ان ها را طراحی کرده است.و دقیقا همسطح و شبیه سوالات کنکور داخل کشور هستند که به علت اختلاف ساعت متفاوت طراحی می شوند.هر ساله بعضی از سوالات سال های قبل این آزمون ها در کنکور داخل کشور سال بعد تکرار می شوند!
من روی این کتاب کار کرده بودم و همین امسال چندین سوال شیمی و درس های دیگر که در سال های گذشته در آزمون های خارج از کشور آمده بود دوباره در آزمون تجربی 88 داخل کشور تکرار شد!سوالات آزمون های خارج از کشور معتبرترین سوالاتی هستند که می توانید در دوران جمع بندی روی آن ها کار کنید.
واقعا این سوالات بسیار استاندارد و فوق العاده هستند.بازهم می گویم اگر می خواهید به خوبی از این کتاب استفاده کنید الان به آن حتی نگاه هم نکنید. و بگذارید سوالات آن برایتان کاملا جدید باشد.این کتاب را در اول خرداد 89 بگیرید و یک ماه روی آن کار کنید و ببینید که سوالات کنکور چقدر مشابه و هم سطح آن است.
منم کاملا باهاش موافقم ملی فقط شانس بیارین زود چاپ بشه آخه امسال مال تجربی خیلی دیر چاپ شد

m-narvan

New Member
لایک ها
6
سلام
یه سوال
برای رشته هایی که حداقل جنسیت رو باید رعایت کنن ،قانونش رو تو مرحله دانشگاه لحاظ می کنن یا کشور؟
منظورم اینه که مثلا برای دارو سازی هر دانشگاهی باید حداقل 40% رو داشته باشه یا کل ظرفیت داروسازی کشور؟

m-narvan

New Member
لایک ها
6
pozitrone گفت
برای سایر استان های ایران که غیر بومی تهران هستند 40 نفر ظرفیت وجود دارد که به نسبت مناطق توزیع می شود.
حال فرض کنید در سایر استان های ایران 30 درصد داوطلبان منطقه 1 40 درصد منطقه 2 و 30 درصد منطقه 3 باشند.
در نتیجه
12 نفر ظرفیت داوطلبان منطقه 1 غیر بومی
16 نفر ظرفیت داوطلبان منطقه 2 غیر بومی
12نفر ظرفیت داوطلبان منطقه 3 غیر بومی
در واقع می توان گقت رقابت اصلی ما در کنکور بر اساس رتبه منطقه و در ناحیه بومی یا غیربومی مورد نظر است.
مثلا من برای داروسازی تهران با داوطلبان منطقه 2 استان های غیربومی تهران رقابت می کنم.(به این عبارت خیلی دقت کنید داوطلبان منطقه 2 غیر بومی تهران)
و هیچ رقابتی با داوطلبان منطقه ا و منطقه 3و با داوطلبان استان های بومی تهران ندارم.یعنی من هیچ رقابتی با دانش آموزان منطقه 1 (اصفهان شیراز مشهد تبریز) و منطقه 3 ندارم.با داوطلبان استان های تهران و قم و مرکزی و زنجان و سمنان و قزوین هم هیج رقابتی ندارم با اینکه به غیر از تهران بقیه این شهر ها منطقه 2 هستند ولی چون بوم من با آن ها فرق می کند با آن ها هیچ رقابتی ندارم.
راستش من الان داشتم سامان رشته رو می دیدم یه چیز وحشتناکی فهمیدم
فکر کنم بر خلاف چیزی که شما گفتین وقتی 40% به آزاد تعلق می گیره دیگه دوباره بر اساس مناطق سهمیه بندی نمیشه(منظور از کلمه آزاد که در توزیع ظرفیت ارائه گردیده آنست که در این قسمت داوطلبان بدون در نظر گرفتن سهمیه و یا استان بومی و صرفا بر اساس تقدم نمره پذیرش می شوند)
این طوری که من فهمیدم فقط 60% بومی بر اساس مناطق تقسیم میشه و منطقه فقط وقتی معنا پیدا می کنه که رشته ای با گزینش بومی در ناحیه خودمون انتخاب کنیم .یعنی مثلا من برای دارو سازی تهران باید با بچه های شیراز و اصفهان و منطقه 3 و .. رقابت کنم.
بر اساس توضیحی که برای کلمه آزاد داده من حتی به ذهنم رسید که شاید افراد همون بوم رو هم دوباره شامل بشه یعنی مثلا کسی تو 60% بوم خودش در رقابت با هم ناحیه ای هاش نمره نیاورده ولی حالا این شانس رو داره که با بچه های آزاد رقابت کنه و اگه نمرش بالاتر باشه پذیرفته بشه.
اگه این جوری باشه که منطقه رسما یعنی کشک!!!
من یه جایی خوندم که یکی از مسئولای سازمان سنجش یه جا گفته سال 86 اضافه ی رز مندگان همش به آزاد بر میگشته یه جای دیگه گفته نصف میشده.
اگه اولی درست باشه وضع ما نسبت به 86 اصلا بهتر نیست
احساس میکنم دارن می پیچوننمون.

only4you_mehr

New Member
لایک ها
6
m-narvan گفت
pozitrone گفت
برای سایر استان های ایران که غیر بومی تهران هستند 40 نفر ظرفیت وجود دارد که به نسبت مناطق توزیع می شود.
حال فرض کنید در سایر استان های ایران 30 درصد داوطلبان منطقه 1 40 درصد منطقه 2 و 30 درصد منطقه 3 باشند.
در نتیجه
12 نفر ظرفیت داوطلبان منطقه 1 غیر بومی
16 نفر ظرفیت داوطلبان منطقه 2 غیر بومی
12نفر ظرفیت داوطلبان منطقه 3 غیر بومی
در واقع می توان گقت رقابت اصلی ما در کنکور بر اساس رتبه منطقه و در ناحیه بومی یا غیربومی مورد نظر است.
مثلا من برای داروسازی تهران با داوطلبان منطقه 2 استان های غیربومی تهران رقابت می کنم.(به این عبارت خیلی دقت کنید داوطلبان منطقه 2 غیر بومی تهران)
و هیچ رقابتی با داوطلبان منطقه ا و منطقه 3و با داوطلبان استان های بومی تهران ندارم.یعنی من هیچ رقابتی با دانش آموزان منطقه 1 (اصفهان شیراز مشهد تبریز) و منطقه 3 ندارم.با داوطلبان استان های تهران و قم و مرکزی و زنجان و سمنان و قزوین هم هیج رقابتی ندارم با اینکه به غیر از تهران بقیه این شهر ها منطقه 2 هستند ولی چون بوم من با آن ها فرق می کند با آن ها هیچ رقابتی ندارم.
راستش من الان داشتم سامان رشته رو می دیدم یه چیز وحشتناکی فهمیدم
فکر کنم بر خلاف چیزی که شما گفتین وقتی 40% به آزاد تعلق می گیره دیگه دوباره بر اساس مناطق سهمیه بندی نمیشه(منظور از کلمه آزاد که در توزیع ظرفیت ارائه گردیده آنست که در این قسمت داوطلبان بدون در نظر گرفتن سهمیه و یا استان بومی و صرفا بر اساس تقدم نمره پذیرش می شوند)
این طوری که من فهمیدم فقط 60% بومی بر اساس مناطق تقسیم میشه و منطقه فقط وقتی معنا پیدا می کنه که رشته ای با گزینش بومی در ناحیه خودمون انتخاب کنیم .یعنی مثلا من برای دارو سازی تهران باید با بچه های شیراز و اصفهان و منطقه 3 و .. رقابت کنم.
بر اساس توضیحی که برای کلمه آزاد داده من حتی به ذهنم رسید که شاید افراد همون بوم رو هم دوباره شامل بشه یعنی مثلا کسی تو 60% بوم خودش در رقابت با هم ناحیه ای هاش نمره نیاورده ولی حالا این شانس رو داره که با بچه های آزاد رقابت کنه و اگه نمرش بالاتر باشه پذیرفته بشه.
اگه این جوری باشه که منطقه رسما یعنی کشک!!!
من یه جایی خوندم که یکی از مسئولای سازمان سنجش یه جا گفته سال 86 اضافه ی رز مندگان همش به آزاد بر میگشته یه جای دیگه گفته نصف میشده.
اگه اولی درست باشه وضع ما نسبت به 86 اصلا بهتر نیست
احساس میکنم دارن می پیچوننمون.
شک نکن که دارن میپیچونن
مثل سربازی دیگه که گفتن مثلا لیسانس 6 ماه کم میکنه ولی سربازی رو از 18 ماه به 24 ماه تغییر داده بودن
یا تغییر شاخص بیکاری و ...

mshf

New Member
لایک ها
10
m-narvanاینقدر بدبین نباشید یعنی باشید اما خیالتون راحت باشه چون پارسال گند زدن امسال درستش میکنن من 3 تا خواهر دادم کنکور دادن هر سالی در دهه گذشته گند زدن سال بعد عالی بوده و پارسال که10000منطقه 1 دارو تهران اورده اونم دانشکاه تهران و با اوناعتراض گسترده و این وضعیت قاطی کشور شورش پدر مادرا کار را میسازه به غیر از این میتونم برات استدلال کنم که اشتباهه چون اگه فرد غیر بومی نمره ازادش از اون فرد که در رقابت سهمیه قبول نشده کمتره یعنی از همه ی بومی ها کمتره بنابرین درصورتی که گزینش ازاد بود هم همین طور میشد واصلا حقش نیست قبول شه و باید بگم همین طوریه که تو به اون شک کردی اما بعیده منطقه ی بومی وجود داشته باشه که انقدر خوب باشه مگه اینکه این طرح مزخزف جنسیت همه چیز را به هم بریزه که در هر حالت باید بگم این طرح عینا مخالف اسلامه

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اين طرح جنسيتي فقط مخصوص تجربياس ديگه نه؟

m-narvan

New Member
لایک ها
6
mshf گفت
m- به غیر از این میتونم برات استدلال کنم که اشتباهه چون اگه فرد غیر بومی نمره ازادش از اون فرد که در رقابت سهمیه قبول نشده کمتره یعنی از همه ی بومی ها کمتره بنابرین درصورتی که گزینش ازاد بود هم همین طور میشد واصلا حقش نیست قبول شه و باید بگم همین طوریه که تو به اون شک کردی اما بعیده منطقه ی بومی وجود داشته باشه که انقدر خوب باشه
نه از همه بومی ها کمتر نیست.فقط از بومی های هم منطقه اون فرد کمتره.
مثلا یه کسی از تهران تو قسمت بومی فقط با همشهری های خودش که منطقه 1 هستن رقابت می کنه(تهران تنها شهر منطقه یک تو بوم خودشه) نه سمنان واراک و ...حالا اگه قبول نشه و بیاد تو بخش آزاد اون وقت بر اساس رتبه کشوریش رقابت می کنه و مثلا از یه همدانی جلو میفته.خوب اونی که از همدانه از تهرانیه (و در واقع همه ی تهرانی ها)کمتره ولی ممکنه از بومی های منطقه 2 و 3 تهران بهتر باشه.
ضمن اینکه اینجا رقابت دو نفر از دو منطقه مختلف به وجود میاد که عادلانه نیست و اگه مثلا این رشته کشوری بود و همه سهمیه آزاد بود بر اساس مناطق تقسیم می شد و اصلا لازم نبود همدانیه با تهرانیه رقابت کنه.

pozitrone

New Member
لایک ها
21
دوباره بحث ها رو قاطی کردین!تو دفترچه امسال نوشته 40 درصد آزاد توزیع میشه ولی برای هر رشته ی آزادی منطقه ملاکه.یادتونه سال پیش 10 درصد سهمیه اضافه کردن؟حتی اون هم بر اساس منطقه بود.
ضمنا به یک مسئله دقت کنید.وقتی تو داروی تهران استان های تهران قم قزوین مرکزی سمنان زنجان 60 درصد سهمیه دارن و بقیه ی استان ها 40 درصد.
دیگه کسی تو اون 6 تا استان نمیمونه که نمرش از بقیه ی داوطلبای غیر بومی بهتر باشه!
دقت کنید
60 درصد 6استان
40درصد 24 استان!
پس از اون نظر نگران نباشید.مگر اینکه تمام رتبه های برتر کنکور از 1-10000!تو تهران جمع شده باشن که اونم غیر ممکنه.پس حداقل 40 درصد سهمیه داریم.البته 44 درصد چون سهمیه رزمندگان پر نمی شه.
تازه اگه اون 40 درصد آزاد باشه خیلی هم بهتر میشه .و احتمال قبولی ما بالا میره.چون دیگه هزار جور سهمیه قاطی نمیشه.

m-narvan

New Member
لایک ها
6
pozitrone گفت
دوباره بحث ها رو قاطی کردین!تو دفترچه امسال نوشته 40 درصد آزاد توزیع میشه ولی برای هر رشته ی آزادی منطقه ملاکه.یادتونه سال پیش 10 درصد سهمیه اضافه کردن؟حتی اون هم بر اساس منطقه بود.
ضمنا به یک مسئله دقت کنید.وقتی تو داروی تهران استان های تهران قم قزوین مرکزی سمنان زنجان 60 درصد سهمیه دارن و بقیه ی استان ها 40 درصد.
دیگه کسی تو اون 6 تا استان نمیمونه که نمرش از بقیه ی داوطلبای غیر بومی بهتر باشه!
دقت کنید
60 درصد 6استان
40درصد 24 استان!
پس از اون نظر نگران نباشید.مگر اینکه تمام رتبه های برتر کنکور از 1-10000!تو تهران جمع شده باشن که اونم غیر ممکنه.پس حداقل 40 درصد سهمیه داریم.البته 44 درصد چون سهمیه رزمندگان پر نمی شه.
تازه اگه اون 40 درصد آزاد باشه خیلی هم بهتر میشه .و احتمال قبولی ما بالا میره.چون دیگه هزار جور سهمیه قاطی نمیشه.
واقعا خدا کنه این طوری باشه ولی باور کنین به جون خودم قاطی نکردم.هر کسی پیک سنجش رو بخونه این طوری برداشت میکنه که در سهمیه آزاد رتبه کشوری ملاکه، نه منطقه.
چند تا مثالی هم که زده تو جدول نهایی سهمیه بومی رو بر اساس منطقه و خانواده شهدا تقسیم کرده ولی برای سهمیه آزاد این کارو نکرده.
رقابت با بچه های منطقه 1 چه فایده ای میتونه داشته باشه؟
اگه از اول همه ظرفیت رو بدون هیچ سهمیه ای پذیرش می کردن باز خوب بود ولی الان هزار جورسهمیه ی مضر!! رو اول لحاظ میکنن بعد که قراره یه سهمیه ای باشه که یه خورده خوب باشه برای ما یهو پذیرش آزاد میشه.
البته اون قسمت رقابت بومی با غیر بومی رو قبول دارم که احتمالش خیلی کمه.

Elham_p

New Member
لایک ها
8
به نظر شما یه نفر که فقط شریف می خواد(فیزیک)و ساکن منطقه 3 هست اگه سوم رو بره تهران بخونه (که بومی تهران حساب بشه )احتمال قبولیش در فیزیک شریف بالا میره؟اصلا این کار به سودشش هست؟
ممنون

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
چرا كسي به سوالم جواب نميده؟ :evil:

m-narvan

New Member
لایک ها
6
Elham_p گفت
به نظر شما یه نفر که فقط شریف می خواد(فیزیک)و ساکن منطقه 3 هست اگه سوم رو بره تهران بخونه (که بومی تهران حساب بشه )احتمال قبولیش در فیزیک شریف بالا میره؟اصلا این کار به سودشش هست؟
ممنون
اگه سه سال آخر رو شهر های مختلف باشین بوم شما بر اساس محل تولد تعیین میشه

bihamta

New Member
لایک ها
345
فک کنم سه سال آخر محل تحصیل بومی گزینی رو مشخص میکنه ها1.

m-narvan

New Member
لایک ها
6
hcaebbb گفت
اين طرح جنسيتي فقط مخصوص تجربياس ديگه نه؟
نه بعضی از رشته های ریاضی هم هست.صنایع ،نساجی،ریاضی و ...
دفتر چه رو ببینین رشته های یک ستاره حد اقل 30%و دو ستاره 40% از هر جنس.

artemishia

New Member
لایک ها
7
می نویسم اما با اضطرابی از جنس زمان...!
همیشه صمیمی, همین روزها پایان فصل زندگی دوازده ساله ماست....
شاید اوج داستان ازمهر86تا همین 3 تیر خودمان بود ...
معلم کلاس اولم دوازده سال گذشت و شما دیگر نقاشی هایم را ندیدید..
یاد تمام صدآفرین هایی که برایم نوشتید و نمی توانستم بخوانم بخیر....
از یک سال آشنایی ما هم تنها خاطره ای ماند....
من با یک شاخه گل وارد دبستان شدم با چشم هایی خیس...
چه قدر منتظر ماندم و سرمشق تکراری نوشتم ...
تا معلم کلاس اولم روی تابلو بنویسد آب، بابا و...
و همه چیز با همان یک خط عمودی و کلاه بالای سرش شروع شد...
پنج سال به آرامی گذشت... دوران دوستی های پاک و صادقانه...
دوران دبستان زیر درخت توت مدرسه تمام شد....
من ماندم و یک کارنامه و یک پرونده و شروع مقطع راهنمایی....
دوران سردرگمی و احساس های رنگی تر...
دبیر ادبیات عزیزم کاش نوشته هایم را امروز می خواندی!
و می گفتی آخر کدام جمله نقطه بگذارم...
همه جمله ها را که نمی شود تمام کرد...!
سه سال دیگر از عمر من گذشت...
من ماندم و یک کارنامه و یک پرونده و آغاز دوران زیبای دبیرستان!
روزهایی که معلم زندگی به من آموخت همه چیز سپید نیست!
سرسوزنی سیاهی نشانم داد...
و فهمیدم آدم ها کفش های یکدیگر را می پوشند!
و می دوند و غافل از اینکه پابرهنه ها هم می توانند به مقصد برسند...
دزد کفش ها روزی رسوا می شود!...
امتحانات نهایی و پایان دوران شیرین دبیرستان ...
من ماندم و یک کارنامه و یک پرونده و ایستگاه آخر ورود به پیش دانشگاهی...
مدرسه ای به رنگ خاکستری با تمام غربتی که در دل داشت...
من به موجودی یک بعدی تبدیل شدم...
تست...کتاب...درس...معلم...امتحان...
گذشت و گذشت...کنکور هم تمام شد...
و همین روزهاست که ما می مانیم...
و دوازده کارنامه و چهار پرونده و خاطراتمون با بیش از شصت دبیر...
چن روز دیگه همه چی معلوم میشه!
خیلی دلم واسه گذشته ها تنگ شده! :eek:

لایک ها
1,316
منم دلم خیلی خیلی تنگه واسه دورانی که هیچ دغدغه ای نداشتم،انگار هر چی آدم کمتر بفهمه از زندگی بیشتر لذت میبره!!!!! :?

mshf

New Member
لایک ها
10
m-narvan منم حرف پریترون را زدم
راستی تا اونجا که من میدونم اگه 3سال اخر چند منطقه مختلف باشه منطقه مرفه تر قبوله تو دفترچه بود اما نمیدونم دفترچه سال دیگه هم همینه یا نه

m-narvan

New Member
لایک ها
6
mshf گفت
m-narvan منم حرف پریترون را زدم
فکر کنم یه خورده فرق داشت.از حرف شما این طوری برداشت میشد که حتی سهمیه بومی منطقه بندی نمیشه ولی پوزیترون گفتن که هم بومی و هم آزاد منطقه بندی میشه.
در هر صورت بی خیال.یه چیزی میشه بالاخره.
mshf گفت
m-narvan
راستی تا اونجا که من میدونم اگه 3سال اخر چند منطقه مختلف باشه منطقه مرفه تر قبوله تو دفترچه بود اما نمیدونم دفترچه سال دیگه هم همینه یا نه
حرف شما کاملا درسته ولی چه ربطی به بحث های اینجا داره؟
اگه منظورتون سوال elham_p هست که راجع به بوم بود نه منطقه.

mjbbaha

New Member
لایک ها
32
m-narvan گفت
pozitrone گفت
دقت کنید
60 درصد 6استان
40درصد 24 استان!
واقعا خدا کنه این طوری باشه ولی باور کنین به جون خودم قاطی نکردم.هر کسی پیک سنجش رو بخونه این طوری برداشت میکنه که در سهمیه آزاد رتبه کشوری ملاکه، نه منطقه.
چند تا مثالی هم که زده تو جدول نهایی سهمیه بومی رو بر اساس منطقه و خانواده شهدا تقسیم کرده ولی برای سهمیه آزاد این کارو نکرده.
رقابت با بچه های منطقه 1 چه فایده ای میتونه داشته باشه؟
اگه از اول همه ظرفیت رو بدون هیچ سهمیه ای پذیرش می کردن باز خوب بود ولی الان هزار جورسهمیه ی مضر!! رو اول لحاظ میکنن بعد که قراره یه سهمیه ای باشه که یه خورده خوب باشه برای ما یهو پذیرش آزاد میشه.
البته اون قسمت رقابت بومی با غیر بومی رو قبول دارم که احتمالش خیلی کمه.

منم فکر میکنم این 40 درصد بر اساس رتبه کشوریه اگه منبع موثقی میشناسین من رو هم از نگرانی برهانید!!!!!!

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا