بحث و بررسی بیست و چهارمین المپیاد فیزیک (فقط در همین تاپیک)

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
lordofthebrains گفت
با تشکر از پاسخ های فراوان شما دوستان مقداری بحث تستی ها را به چالش بکشید دیگه !!!!!!!!!!

در ضمن اسانسور د

آسانسور د چرا ؟؟؟؟ وقت میخواد وایسه شتاب منفی میشه جهت شتاب عوض میشه ... میشه ب

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
namkim گفت
توروخدا به توافق برسين بگين 14يا12؟؟خيلي حياتي!

ببین 4 پاسخ کوتاهو فعلا بیخیال شو ... از دیشب تاحالا سرش دعوا شده ... فعلا آتش بس شده تا جوابا بیاد

nioton

New Member
لایک ها
22
حالا اگه حوصله ندارين دونه دونه مي پرسم!اوني كه منحني سرعت مكان داشت....بعد شتاب بهكدوم نزديك تر است؟

لایک ها
0
حال ندارم دلیل بنویسم البته اطمینان هم ندارم اونو بیخیال نمودار سرعت متوسط پرتابه چی می شد

Mrmjs

New Member
لایک ها
0
جوابا کی میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

namkim

New Member
لایک ها
2
بله اسانسور ب.اسانسور حتما بايد با يه شتاب منفي ثابت يه مسيرو طي كنه تا بعد وايسه.
nioton جان من خودم شخصا كد 2ام اگه خيلي ضروري سوالها رو بگو.

Persian4Ever

New Member
لایک ها
0
nioton گفت
حالا اگه حوصله ندارين دونه دونه مي پرسم!اوني كه منحني سرعت مكان داشت....بعد شتاب بهكدوم نزديك تر است؟
من 8 زدم ... از v^2 - v0^2 =2aDx رفتم ... 10 درومد 8و زدم .. میدونم راهم ابلهانس ولی راه دیگه ای به عقلم نرسید!!!!!!!!!

namkim

New Member
لایک ها
2
منم تو نموار متوسط پرتابه موندم خودم ب زدم ميگن الف!!!!!!!!!!!

Amirstm

New Member
لایک ها
92
namkim گفت
amirstmجان شما مطمني سوال 4پاسخ كوتاه 14 ميشه؟
بله 99% مطمئنم چون راهم كاملا اصولي و به قول معروف خركاري بود. معلممونم گفت درسته. شما جواب ديگه اي دارين؟

لایک ها
0
من 2 تا رو اطمینان دارم ارتفاع اوج پرتابه 17 از کد دو د شخصی درون جعبه 19 کد دو ب

nioton

New Member
لایک ها
22
دقيقا منم همين راهو رفتم 8 زدم!!!

خب...پرتابه هه كه نصف ارتفاع اوج...ب؟؟؟

namkim

New Member
لایک ها
2
من خودم اون سوال 4و 14اوردم!!!!!!!!! ولي ميخوام مطمن شم!!

kamixray

New Member
لایک ها
0
در مورد همون سواله کار نیروی اصطکاک

من هم اول این کارو کردم ولی وقتی سر جلسه دوباره مسئله رو خوندم نظرم عوض شد به چند نکته توجه کن

1) در ابتدا سرعت جسم نسبت به زمین v است
2) در انتها سرعت جسم نسبت به زمین 0 است
3) حال طبق قضیه ی کار و انرزی میشه 1/2mv^2-
اقا جهانگیر .. من این سوال رو باهات مخالفم :D ( البته اگه اجازه هست :D ) ... سوال کل کار اصطکاک رو از دیدگاه ناظر زمینی خواسته ... از دیدگاه ناظر زمینی حرکت جسم بالایی رو پایینی کمتره ... این مسیر نسبی رو بدست بیاری ضربدر میو m g بکنی میشه گزینه ی ج ... یه چهارم میو ام وی 2

اسانسور هم گزینه ی ب میشه ... واسه حل این سوال باید حتما اسانسور بازی کرده باشید :D ... گزینه ی د که صد درصد غلطه ... چون یعنی هی داری یا شتاب میگیری یا شتاب کند شونده داری ... الف هم واسه این غلطه که فقط استارت اسانسور و سرعت گرفتنش رو نشون داده ... در حالی که باید واسه وایسادن اسانسور بهش شتاب کند شونده وارد بشه در نتیجه F بیاد زیر 100 که وارد نشده و هیچی ... میمونه ج و د ... 2 خط بنویسی اثبات میشه باید مساحت اون قسمت های بالا و پایین خط f ( که یکیش مربوط به استارت حرکت و دومی هم توقفه ) باید با هم برابر باشه که فقط گزینه ی ب برابره ....

کسی سوال نسبت نوسان ها رو حل کرده ؟؟ سوال 12 کد 2 ... سوال واسه من زیادی اسون حل شد ... گزینه ی " د " زدم :p ...

Amirstm

New Member
لایک ها
92
jahangir گفت
namkim گفت
amirstmجان شما مطمني سوال 4پاسخ كوتاه 14 ميشه؟
من مطمئن ام که 12 میشه

اونایی که می گن 14 میشه همگی با kvl حل کردند در حالی که اگه با kvl حل کنی یا مجهول زیاد میاری بنابراین اینجا باید از یه ایده استفاده می کردی که به 12 میرسیدی من 2 نوع از این ایده ها رو برات می نویسم

1)استفاده از تبدیل ستاره به مثلث : سه تا مقاومت وسطی رو طبق روش تبدیل ستاره به مثلث که احتمالا بلدی به مثلث تبدیل کن بعد نقاط هم پتانسیل باعث حذف تعدادی از مقاومت ها می شود حالا باید kvl بنویسی

2) استفاده از تقارن : چون شکل تقارن داره می تونی اونو از وسط قیچی کنی و نقاط هم پتایسیل رو به هم وصل کنی حالا باید بری سراغ پل وتسون باز هم تعدادی از مقاوت ها حذف میشن و حالا باید kvl بنویسی
من از دومي استفاده كردم ولي اولي نخوندم. kvl و kcl مجهول زياد ميده ولي هميشه حل ميشه اگرم حل شه جواباش درسته. منم مجهول زياد داشتم ولي حل شد

namkim

New Member
لایک ها
2
نه پرتابه كه نصف ارتفاع رو ميره اخريه.مطمنم.

nioton

New Member
لایک ها
22
ديگه چي...آهان آبشاره...من زدم 5 ولي مي گن -5...مگه دلتا تتا تو قدرمطلق نيست؟

darrande

Well-Known Member
لایک ها
811
من پاسخ نامه می خوام

سوال یک تشریحی که 27 می شه
سوال 2 تشریحی را با جواب برام بنویسه

من پاسخنامه می خوام

بالا