mohammad123

New Member
لایک ها
1
این جوابای منه
4: ج
8: الف
9: الف
10: د
13: د
14: د
15: ب
17:الف
18: الف
21: الف(نمی دونم چرا ایشون می گن د میشه. دقت کنید گفته سرعت متوسط ها)
22: ج(بازم ایشون می گن ب . ولی در دوحالت حجم ها فرق داره)
23: الف
24: ج(انتگرال می گرفتی خیلی راحت می شد)
25: ب
27: الف
28: ب
29: د
30: الف
32: ج
تشریحی
1 : فکر کنم چهار خوب یادم نیست
2: یادم نیست
3: خوب نمی دونم شاید 20 یا 40 ولی 20 قویتره
4: 10
5: 40(این رو مطمئنم)
6: یادم نیست ولی روند در آوردم
7: 2 (سوال قشنگیه)

لایک ها
0
mohammad123 گفت
این جوابای منه
تشریحی
اولا برای 8:
g در مخرج ثابته....و حاصل این کسر فقط به V بستگی داره....از اونجایی که اصطکاکی رو ی میله نیست مقدار V رفته رفته زیاد میشه و از اونجایی که درجه 2 هم هست فقط گزینه ج صحیحه!
دوما برای 22:
جرمها که مساوی اند....تغییرات حجم هیچ ربطی به نیرویی که آب به کف وارد میکنه نداره.......چون چگالی دومی از آب بیشتره جسم دومی میره پایین و لی اولی که چگالیش کمتره میاد بالا......ولی در هر دو حالت نیرویی که آب به کف وارد میکنه برابره......

sinas1372

New Member
لایک ها
1
Backstreetboy گفت
mohammad123 گفت
این جوابای منه
تشریحی
اولا برای 8:
g در مخرج ثابته....و حاصل این کسر فقط به V بستگی داره....از اونجایی که اصطکاکی رو ی میله نیست مقدار V رفته رفته زیاد میشه و از اونجایی که درجه 2 هم هست فقط گزینه ج صحیحه!
دوما برای 22:
جرمها که مساوی اند....تغییرات حجم هیچ ربطی به نیرویی که آب به کف وارد میکنه نداره.......چون چگالی دومی از آب بیشتره جسم دومی میره پایین و لی اولی که چگالیش کمتره میاد بالا......ولی در هر دو حالت نیرویی که آب به کف وارد میکنه برابره......
استلالت غلطه باید ببینی نیروی ارشمیدسی چقدر است
چون نیروی وارد به کف ظرف از طرف اب= نیروی وزن اب+نیروی ارشمیدسی

لایک ها
0
سلام دوستان سخت كوش.خسته نباشين.ايشالا همتون خوب داده باشين و برين مرحله 2. من المپيادي پارسالم.تازه سؤالاي امسالو زدم.به نظرم بد نبود.طبق پاسخنامه ي اينجا حدود 64% زدم.ميخواستم بگم سؤال 5 كوتاه پاسخ مگه مال نوسان نيست؟طبق بخش نوسان در راستاي قائم ميشه 40.من خودم هنوز از پايستگي انرژي حل نكردم ولي اگر جوابتون از اون راه شده 45 توجه كنين كه g=9.8بايد باشه ها.نميدونم تاثير داره يا نه چون هنوز حل نكردم.در مورد 12 كد 1 هم حواستون باشه معادله ي شتاب نوسانيه نه سرعت.خدا رو شكر مكانيك زياد انتزاعي نيست و ميشه خيلي از پديده هاشو تصور كرد كه اينم از هموناست.ايشالا همه تون قبول شين

sinas1372

New Member
لایک ها
1
nitrous_no_nos گفت
سلام دوستان سخت كوش.خسته نباشين.ايشالا همتون خوب داده باشين و برين مرحله 2. من المپيادي پارسالم.تازه سؤالاي امسالو زدم.به نظرم بد نبود.طبق پاسخنامه ي اينجا حدود 64% زدم.ميخواستم بگم سؤال 5 كوتاه پاسخ مگه مال نوسان نيست؟طبق بخش نوسان در راستاي قائم ميشه 40.من خودم هنوز از پايستگي انرژي حل نكردم ولي اگر جوابتون از اون راه شده 45 توجه كنين كه g=9.8بايد باشه ها.نميدونم تاثير داره يا نه چون هنوز حل نكردم.در مورد 12 كد 1 هم حواستون باشه معادله ي شتاب نوسانيه نه سرعت.خدا رو شكر مكانيك زياد انتزاعي نيست و ميشه خيلي از پديده هاشو تصور كرد كه اينم از هموناست.ايشالا همه تون قبول شين
vhij
راهت اشتباه چون وزنه به کش بسته شده نه فنر پس فشرده
و نمی تونی از راه نوسان حل کنی

Sepkjaer

New Member
لایک ها
0
sinas1372 گفت
nitrous_no_nos گفت
vhij
راهت اشتباه چون وزنه به کش بسته شده نه فنر پس فشرده

و نمی تونی از راه نوسان حل کنی
به نظر من استدلالشون درسته چون کش در حالت کشیدگی مثل فنر عمل می کنه.

لایک ها
0
تو خود سؤال قيد شده كه كش در حالت كشيدگي مثل فنر عمل ميكنه...از راه پايستگي انرژي هم حل كردم.مستقل از شتاب گرانشه.مثل نوسان.مقدارشم دقيقا همون 0.4متر بدست مياد.اين سؤالو بدون جرم هم ميشه حل كرد ولي از راه انرژي نيازه.براي همينم داده شده.مطمئن مطمئنم از 40

لایک ها
0
دوستان شما نميدونين جوابا رو كي ميزنن روي سايت؟

nima-m

New Member
لایک ها
0
nitrous_no_nos گفت
تو خود سؤال قيد شده كه كش در حالت كشيدگي مثل فنر عمل ميكنه...از راه پايستگي انرژي هم حل كردم.مستقل از شتاب گرانشه.مثل نوسان.مقدارشم دقيقا همون 0.4متر بدست مياد.اين سؤالو بدون جرم هم ميشه حل كرد ولي از راه انرژي نيازه.براي همينم داده شده.مطمئن مطمئنم از 40
در حالت کشیدگی مثل فنره، ولی در حالت فشردگی نه. یعنی دیگه انرژی توش ذخیره نمیشه، و نیرو هم وارد نمی کنه. اگه تونستی با یه کش یه جعبه رو هول بدی، یه جاییزه پیش من داری!! من خودم به این موضوع توجه نکردم و 40 زدم، ولی بعدش فهمیدم که غلطه و جواب درست 45 میشه.

لایک ها
0
vay rast migi

nvds

New Member
لایک ها
1
کسی نمی دونه سوالات کوتاه پاسخ چه جوری تصحیح می شه؟( بازه ای یا صفر و یکی؟)
اگه بازه ای بارم بندیش چه جوریه؟؟؟!

Amirstm

New Member
لایک ها
92
nvds گفت
کسی نمی دونه سوالات کوتاه پاسخ چه جوری تصحیح می شه؟( بازه ای یا صفر و یکی؟)
اگه بازه ای بارم بندیش چه جوریه؟؟؟!
سلام. بعضي هاش مثل 4 بازه اي بعضي هاش هم 0 و 1

nima_fizik

New Member
لایک ها
0
بابا من از دو دلی مردم . آخه نمره ی خام من ( در صورتی که در سوال 2 تشریحی از کد یک که سوال شیر آب هستش عدد 19 رو هم قبول کنن ) می شه 54 . حالا نمی دونم از الآن واسه مرحله دوم بخونم یا نه تو رو خدا بگین.

nvds

New Member
لایک ها
1
nima_fizik گفت
بابا من از دو دلی مردم . آخه نمره ی خام من ( در صورتی که در سوال 2 تشریحی از کد یک که سوال شیر آب هستش عدد 19 رو هم قبول کنن ) می شه 54 . حالا نمی دونم از الآن واسه مرحله دوم بخونم یا نه تو رو خدا بگین.
منم دقیقا عین شمام، یکی درست مطمئن جواب بده

Amirstm

New Member
لایک ها
92
دوستان چه كتابي پيشنهاد مي كنين بخونم؟ واقعا با كمبود مواجه شدم. البته ترجيحا كتاب سؤال باشه درسم نداشت مهم نيست. واسه هر مبحثيم باشه فرق نمي كنه

maryam-71

New Member
لایک ها
20
سلام بچه ها من سوال 4 تشریحی رو 10 در اوردم چراااااااااااااااااااااااااا؟؟؟؟

بالا