mjh-chem

New Member
لایک ها
0
از آقاي خلينا به خاطر پيش بيني كه فرمودند تشكر مي كنم . نظر ايشان موجب آرامش فضاي سايت شد .
فقط يك نكته و آن هم اينكه به نظر من كف را خيلي پايين حدس زدند . چون اين جوري بيش تر از 40 نفر قبول ميشن. البته اگه كف 3 - 4 درصد بالاتر باشه اونوقت من هم قبول نمي شم پس همينطور خوبه و ان شاالله همين درسته.

Rostami

New Member
لایک ها
15
كف تشريحي!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil:

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اين كف كليه تستي و تشريحي نداره كه :evil:

artadokht

New Member
لایک ها
47
آقاي خلينا زاويه پيوند راديكال ها چي مي شد ؟

براي سوال انرژي آخرين يونش جيوه با يد n را چند بگذاريم ؟؟

براي ساختار SOF4 بايد كدام اتم در جايگاه محوري باشه اصلا فرقي هم مي كنه ؟؟؟

artadokht

New Member
لایک ها
47
راستي مي شه سه دليل قوي تر بودن نيتريك اسيد از فسفريك اسيدو كامل بگيد ؟

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اولين دليل: نوشتم كه اتم N الكترونگاتيوتر از P است دومين:در اسيد فسفريك 3تا H اسيدي داريم و دراسيد نيتريك فقط يكي پسH اسيد نيتريك اسيدي تره سومين: فسفر پيوند پي پاي دي پاي داره واين خود باعثه پايداري رزو نانسي مي شه اما تو ساختار لوويس از داتيو استفاده كردم :D

artadokht

New Member
لایک ها
47
مرسي
منم براي دو دليل اول همين را نوشتم ولي سومين دليلم اين بود كه نيتريك اسيد اكسيژن هاي غير متصل به هيدروژن بيش تري داره پس اثر القايي بيش تري روي هيدروژن ايجاد مي شه و بار جزيي مثبت بيش تري نسبت به هيدروژن فسفريك اسيد مي گيره . درسته ؟؟؟

mjh-chem

New Member
لایک ها
0
سلام آقاي خلينا
در مورد يكي از سوال هاي تشريحي :
سوالي بود كه روش پلاسما را توضيح داده بود و يك فرمول براي هشتادمين انرژي يونش جيوه بيان كرده بود . در اين فرمول يكي از متغيرها عدد كوانتومي اصلي ( ان ) بود و متغير ديگر عدد اتمي به توان دو بود .
در اين رابطه (ان) را بايد 6 بگذاريم يا 1 ؟

artadokht

New Member
لایک ها
47
آقاي خلينا خواهش مي كنم زود تر به سوالاتتشريحي ما جواب بديد آخه هر كس يه چيزي مي گه من واقعا سردرگم شدم

hcaebbb

New Member
لایک ها
3
اقاي خلينا من يه سوالي داشتم چه شكلي مي شه انرژي اخرين يونش جيوه رو حساب كرد من فرمولشو ديدم ولي نمي دونم تو فرمول بجاي n يك بنويسم يا شش؟

mjh-chem

New Member
لایک ها
0
آقاي خلينا يه سوالي داشتم:
در فرمول زير براي آخرين انر‍ژي يونش جيوه n را بايد چند گذاشت؟
E (n) = - (2.18 * 10^-18) * Z^2 * 1/n^2
n عدد كوانتومي اصلي است
Z عدد اتمي جيوه است.

در فرمول فوق توان 10 ، 18- است .

از اين كه به سوال من پاسخ مي دهيد سپاسگزارم.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
mjh-chem گفت
آقاي خلينا يه سوالي داشتم:
در فرمول زير براي آخرين انر‍ژي يونش جيوه n را بايد چند گذاشت؟
E (n) = - (2.18 * 10^-18) * Z^2 * 1/n^2
n عدد كوانتومي اصلي است
Z عدد اتمي جيوه است.
از اين كه به سوال من پاسخ مي دهيد سپاسگزارم.
با سلام خدمت شما دوست گرامي،
در اين فرمول n زيرنويس (انديس) الكتروني است كه قرار است جدا بشود. بنابراين اگر شما قصد جدا كردن آخرين الكترون جيوه را داريد بايد عدد كوانتومي اصلي همان، يعني 1 را به جاي n در نظر بگيريد.

موفق و پيروز باشيد :idea:

gama

New Member
لایک ها
0
جواب هاي تشريحي رو نمي ذارين؟؟؟؟ :cry:

gama

New Member
لایک ها
0
كف تشريحي و تستي رو ه بگين (آخه من تازه اومدم و نمي دونم :? )

alireza_sh

New Member
لایک ها
0
آقاي خلينا در كادر اول شيمي آلي چي بايد مي نوشتيم 2 يا 13. اگر جواب 2 است يك كمي مضحك نيست كه براي دو ايزومري كه در قسمت 3 رسم مي كنيم و نوشتن عدد 2 جمعا 6.5 در نظر گرفت.
بعدش جواب تهيه ي فسفريك اسد قسمت دو چند ميلي ليتر سود مي شود؟ بيست درصد ناخالصي را نبايد در 50 گرم در نظر گرفت؟
بعدش براي جواب سوالاتي كه جوابشان مبهم است مانند 7و 28 و ... از كجا بايد جواب طراح را بفهميم؟

ep30lon

New Member
لایک ها
0
سلام به همگي و آقاي خلينا.ميخواستم بگم سوال 17 مرحله 2 اشكال داشت.چون هم گزينه 1 و هم 3 درست.به استناد كتاب(روش فرمول نويسي در شيمي) مولف:فروغ طوفان انتشارات دانش پژوهان صفحه 40 پايين صفحه كه نوشته در بنيان H2PO3 يكبار منفي فقط يك هيدروژن اسيدي وجود دارد پس نام دي هيدروژن فسفيت براي آن غلط است چون همانطور كه ميدانيم هيدروژن اسيدي در نامگذاري دخالتي ندارد و همان نام هيدروژن فسفيت براي آن درست است(گزينه1 كاملا درست است) همينطور در بنيان HPO3 دو بار منفي هم كه هيچ هيدروژن اسيدي وجود ندارد نبايد نام هيدروژن در نامگذاري آورده شود و نام آن فسفيت است

IrNCO

New Member
لایک ها
42
سلام
من وقتي سال دوم بودم معلم شيمي اينو مطرح كرده بود و من جواب مربوط به گزينه 1 رو نوشتم اما معلم گفت در كنكور و يا امتحانات پاياني غلط محسوب ميشه.(چون بصورت :!: قراردادي :!: است)
امسال هم وقتي به اين سوال رسيدم اول سفيد گذاشتمش ولي تو دور دوم گزينه 3 كه جواب مطم~ن تري بود رو زدم

alireza_sh

New Member
لایک ها
0
آقاي خلينا
در كادر اول شيمي آلي چي بايد مي نوشتيم 2 يا 13. اگر جواب 2 است يك كمي مضحك نيست كه براي دو ايزومري كه در قسمت 3 رسم مي كنيم و نوشتن عدد 2 جمعا 6.5 در نظر گرفت.
بعدش جواب تهيه ي فسفريك اسد قسمت دو چند ميلي ليتر سود مي شود؟ بيست درصد ناخالصي را نبايد در 50 گرم در نظر گرفت؟
بعدش براي جواب سوالاتي كه جوابشان مبهم است مانند 7و 28 و ... از كجا بايد جواب طراح را بفهميم؟

mjh-chem

New Member
لایک ها
0
راستي من دو تا غلط توي تشريحي ها سوال راديكال ها دارم:
يكي راديكال متيل كه زاويه پيوندي 120 درجه دارد و ديگري راديكال نيتروژن مونوكسيد كه زاويه پيوندي ندارد.

alireza_sh

New Member
لایک ها
0
زاويه ي پيوندي نيتروژن مونوكسيد 180 درجه است. هر مولكول دو اتمي 180 است.

بالا