بررسی آزمون مرحله دوم بیست و دومین المپیاد کامپیوتر(فقط در همین تاپیک)

لایک ها
5
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم بیست و دومین المپیاد کامپیوتر(فقط در همین تاپیک)

این جواب منه! البته فکر کنم مال شما هم درست باشه!
اگه منظورت سوال 2 باشه من کل صفحه هام پرشد ولی درکل ثابت کردم که تعداد کل مربع های جادویی n! است و (n!-1)نفر همینقدر شکل درست میکنند که تکراری نیست و یک شکل هم که شکل اولیه بوده یعنی کل حالت ها درست شده و نفر اخر شکل تکراری درست می کنه که از استقرا هم کمک گرفتم ولی فکر کنم از راه های دیگه ای هم میشه حل کرد
بررسی آزمون مرحله دوم بیست و دومین المپیاد کامپیوتر(فقط در همین تاپیک) - صفحه 2

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
26

امروز سوال ها فکر کنم بهتر بودن
فقط یک سوال رو یادم مونده 25 امتیاز
1391 سکو داریم و یک خرگوش نامرئی رو ی یکی از این سکو ها می خواهیم آن را شکار کنیم هربار فقط یک شلیک می توان به یکی از سکو ها کرد اگر به سکویی که خرگوش روی آن است شلیک کنیم که آن را شکار کردیم اما اگر به خرگوش نخورد خرگوش از ترس صدای شلیک به یکی از دو خانه مجاورش (در صورت وجود )می رود ثابت کنید حداکثر با 10000 شلیک می توان خرگوش را شکار کرد

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

امروز سوال ها فکر کنم بهتر بودن
فقط یک سوال رو یادم مونده 25 امتیاز
1391 سکو داریم و یک خرگوش نامرئی رو ی یکی از این سکو ها می خواهیم آن را شکار کنیم هربار فقط یک شلیک می توان به یکی از سکو ها کرد اگر به سکویی که خرگوش روی آن است شلیک کنیم که آن را شکار کردیم اما اگر به خرگوش نخورد خرگوش از ترس صدای شلیک به یکی از دو خانه مجاورش (در صورت وجود )می رود ثابت کنید حداکثر با 10000 شلیک می توان خرگوش را شکار کرد
خونه ها رو از چپ به راست شماره گذاری کنید و از زوجیت کمک بگیرید.

popular

New Member
لایک ها
20

خونه ها رو از چپ به راست شماره گذاری کنید و از زوجیت کمک بگیرید.
این سوالو میشد فکر کنم باحداکثر 2780حرکت خرگوشو شکار کرد ولی توسوال نوشته حداکثر 10000بار
فکر کنم گمراه کننده بود

popular

New Member
لایک ها
20

Aیک رشته به طول nبه توان 2 است که از هر غدد(1و2و...n( nتا موجود است که می خواهیم nتا یک در nجای اول وبه همین ترتیب
در هر بار nتا عدد انتخاب کرده و جای اون ها را به ترتیب دلخواه عوض میکنیم(می تونیم دوباره اعداد را سر جای خود بزاریم) مثلا
<1و2و1و2> را2 اولی و1 اخری را انتخاب واون ها جا به جامی کنیم که درست میشود بایک مرحله
ثابت کنید با هر ترتیبی که رشته را بدهند می شود با حداکثرn+1مرحله ان را درست کرد

popular

New Member
لایک ها
20

Aیک رشته به طول nبه توان 2 است که از هر غدد(1و2و...n( nتا موجود است که می خواهیم nتا یک در nجای اول وبه همین ترتیب
در هر بار nتا عدد انتخاب کرده و جای اون ها را به ترتیب دلخواه عوض میکنیم(می تونیم دوباره اعداد را سر جای خود بزاریم) مثلا
<1و2و1و2> را2 اولی و1 اخری را انتخاب واون ها جا به جامی کنیم که درست میشود بایک مرحله
این سوالم میشد با حداکثر nمرحله ثابت کرد

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

این سوالو میشد فکر کنم باحداکثر 2780حرکت خرگوشو شکار کرد ولی توسوال نوشته حداکثر 10000بار
فکر کنم گمراه کننده بود
4321...13901391139113901389....1234

popular

New Member
لایک ها
20

4321...13901391139113901389....1234
اول فرض میکردی خرگوش برای اولین شلیک در خانه ی فرد قرار داره بعد اولین شلیک خانه ی یک و میزدی بعد الان در خانه ی زوج قرارداره بعد دومین سلیک خانه ی 2 حال درخانه ی فرد قرارداره دیگر خانه ی 1 نمی تواند باشد چون فقط از 2 به یک میشه پرید پس خانه ی 3 رو مزنی حال در خانه ی زوج قرار دارد ودر خانه ی 2 هم نیست چون در3 و1 نیست و.... در شلیک 1390ام باید درخانه ی زوج باشد وتنها خانه ای که میتواند باشد خانه ی 1390ام است اگر نبود پس می فهمی که فرضت غلط بوده پس در شلیک 1391ام حتما در خانه ی زوج قرار دارد پس دوباره خانه ی 2 را میزنی ومثل بالا ادامه میدی چون ایندفعه فرضت 100درصد درسته پس نهایتدر خانه ی اخری میزنیکه میشه 1391×2-2

Arrowtic

New Member
لایک ها
1

این سوالم میشد با حداکثر nمرحله ثابت کرد
با n+1 هم میشدا؟
من اومدم به زیر مجموعه های a 1 تا a n افرازش کردم.a1 میشه n تای اول و a2 میشه nتای دوم و ... .بدترین حالت اینه که در ai هیچ عدد iی .جود نداشته باشه.حرکت منسابم حرکتیه که از هر ai یک عدد برداری(اعداد متفاوت در کل(حتی الامکان)) و جاشونو درست بچینی که اینطوری بدیهیه میشه n حرکت.ولی تو مثالام برای اعداد فرد(بعضیاشون) مثال n+1 پیدا کردم دلیلشم این بود که موقعی میرسه که مجبوری تک به تک جایگزین کنی یعنی یه عدد جاش با یکی دیگه.یکی دیگه با یکی دیگه و ... از اونجایی که n فرده آخری میموندش و اونجا بود مجبور میشدیم یه عددو برداریم و کاریش نکنیم.در آخر هم برای گذاشتن این عدد سر جاش مجبور میشیم یه حرکت دیگه انجام بدیم که میشه n+1.البته میگم فقط برای بعضی مثالا اینطوری و اکثرا همون n حرکت کافیه.

سوال دو چی میشد؟من با استقرا رفتم.فرض کردم 2n-2 درسته و 2 تای بعدیو اضافه کردم(در اصل از 2n حذف کردم و دوباره اضافه کردم) و بعد با انجام اون عمل عجیب هر کدومشونو تو یه استان(که طبق فرض استقرا دو استان داریم) بردم.آیا درسته؟چندتا از دوستام میگفتن که اصلا نمیشه و شهرداری نمیتونه جاده کشی درست بکنه.اگه میشه بگید که جوابمو بگم.

graph

New Member
لایک ها
75

با n+1 هم میشدا؟
من اومدم به زیر مجموعه های a 1 تا a n افرازش کردم.a1 میشه n تای اول و a2 میشه nتای دوم و ... .بدترین حالت اینه که در ai هیچ عدد iی .جود نداشته باشه.حرکت منسابم حرکتیه که از هر ai یک عدد برداری(اعداد متفاوت در کل(حتی الامکان)) و جاشونو درست بچینی که اینطوری بدیهیه میشه n حرکت.ولی تو مثالام برای اعداد فرد(بعضیاشون) مثال n+1 پیدا کردم دلیلشم این بود که موقعی میرسه که مجبوری تک به تک جایگزین کنی یعنی یه عدد جاش با یکی دیگه.یکی دیگه با یکی دیگه و ... از اونجایی که n فرده آخری میموندش و اونجا بود مجبور میشدیم یه عددو برداریم و کاریش نکنیم.در آخر هم برای گذاشتن این عدد سر جاش مجبور میشیم یه حرکت دیگه انجام بدیم که میشه n+1.البته میگم فقط برای بعضی مثالا اینطوری و اکثرا همون n حرکت کافیه.

سوال دو چی میشد؟من با استقرا رفتم.فرض کردم 2n-2 درسته و 2 تای بعدیو اضافه کردم(در اصل از 2n حذف کردم و دوباره اضافه کردم) و بعد با انجام اون عمل عجیب هر کدومشونو تو یه استان(که طبق فرض استقرا دو استان داریم) بردم.آیا درسته؟چندتا از دوستام میگفتن که اصلا نمیشه و شهرداری نمیتونه جاده کشی درست بکنه.اگه میشه بگید که جوابمو بگم.
با استقرا هم میشه اما نه اینطوری که تو گقتی ! احتمالا یه نمره خوبی بهت میدن!

Arrowtic

New Member
لایک ها
1

من این بود تقریبا جوابم:
بعد از استقرا و اضافه کردن دو شهر:اولین یال بین شهر اول و شهر اول استان a رو نگاه میکنیم.آسفالت بود که هیچی اگه خاکی بود اون و n-1 جاده دیگه(که حتی الامکان از بین جاده های بین شهر های 2 استان و اگه کم اومد بین 2 به دو شهر های یه استان) رو عمل عجیبو روشون انجام میدیم.سر جاده خاکیه بعدی بازم اون جاده و n-1 جاده دیگه(که تا جایی که میشه از همون جاده های بین استان ها که قبلا سر یال قبلی به اجبار خاکیشون کردیم و اگه کم اومد همون بین شهر های دو استان) و الی آخر.
در آخر هم وثتی کامل آسفالت شدن این جاده ها میریم سراغ شهر دوم و اونم همین کار میکنیم.حالا اگه جاده ای خاکی موند بین شهر های یه استان همه این جاده های خاکی رو با هم و بازم جاده های بین شهر های دو استان عمل عجیب میکنیم و آسفالت میشن.(اگه یه شهر چند جاده متصل بهش اینطور شدن(که خیلی کم پیش میاد) دوباره اینکارو براش با خاکی های دیگه که همین ویژگیو داشتن و جاده های بین دو تا استانا انجام میدیم.
البته خیلی از این کامل تر نوشتم تو برگه و از حداکثر و حداقل تعداد شهر های یک استان و تعداد جاده های بین استان ها و جفت های شهر ها استفاده کردم ولی اصل کارم این بود.درسته؟(البته من اولم امسال آزمایشی بود!)

amir-school

New Member
لایک ها
5

دوستان سوالات روز دوم المپیاد کامپیوتر را براتون میذارم:
3خرگوش نامرئی:1391 سکو در یک ردیف قرار دارند یک خرگوش نامرئی روی یکی از این سکو ها نشسته در هر مرحله ما اجازه دارید به یک سکو شلیک کنیم اگر خرگوش روی آن سکو باشد شکار میشود و اگر نباشد به دلیل ترس از صدای تیر اندازی به یکی از دو سکوی کناری می پرد.
راهی ارائه دهید تا مطمئن باشیم بعد از 10000 شلیک خرگوش حتما شکار میشود.
amir-school.blogfa.com

لایک ها
5

منم خودم یه الگوریتم دادم که با n مرحله مرتب می کرد!:96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96::96:
اما اگه فرض کنیم با n[SUP]2[/SUP] عدد هر مرحله k عدد انتخاب و مرتب کنید با استقرا ثابت میشه که با k+1 مرحله میشه n[SUP]2[/SUP] عدد رو مرتب کرد!:96::96::96::96::96::96::96::96::96:

amir-school

New Member
لایک ها
5

دوستان هر کس مایل به شرکت در کلاس های آنلاین مدرسه مجازی امیر می باشد به وبلاگ amir-school.blogfa.comمراجعه کرده و در قسمت نظرات نام و نام خانوادگی و ایمیل خود و پایه تحصیلی که مایل به شرکت در کلاسهای آن هستند را نوشته .
در ضمن این کلاس ها کاملا رایگان هستند و در مقاطع از پیش تعیین شده از دروس آموزش داده شده امتحان آنلاین گرفته میشود.
مدرسه مجازی امیر
amir-school.blogfa.com

popular

New Member
لایک ها
20

با n+1 هم میشدا؟

سوال 2 را میشد با استقرا حل کرد که من حل کردم میشد راه کلیت درسته ولی باید ببینی که درست تونستی اثبات کنی یا نه
سوال اولم که اگه رشته را به nتازیرمجموعه ی nتایی تقسیم کنی و در هر مرحله از هر قسمت یک عدد انتخاب کنی که با اعداد انتخاب شده ی قسمتای دیگه فرق داشته باشه (همیشه میشه انتخاب کرد چون هر عددی nبار تکرار شده وزیر مجموعه ی ماnتایی هست پس هیچوقت کل اعداد از دورقم مختلف در یک زیر مجموعه نیستند)بعد اونارو به ترتیب بچین اگه هم یک از قسمت ها به طور کامل درست پرشده بود یکی از اون اعدادو انتخاب کن ودوباره سر جای خود بزار پس در هر مرحله جای nعدد درست میشه که کلا میشه nمرحله حداکثر

mojtabaaa1373

Active Member
لایک ها
74

این دقیقا صورت قضیه هال هست.

avishan

New Member
لایک ها
14

كسي نظري درباره ي سوال آخري نداره؟
همون كامپيوتر اتلانتيس....:confused:

popular

New Member
لایک ها
20

كسي نظري درباره ي سوال آخري نداره؟
همون كامپيوتر اتلانتيس....:confused:
من فقط الف را وقت کردم بخونم که میشد
cnt b,a
sht c,a,0001
cnt d,c
add z,b,d

b_delshad

New Member
لایک ها
142

4 ب روز دوم:
sht b,a,1
not c, b
and d,a,c
cnt z,d

b_delshad

New Member
لایک ها
142

سایت inoi سوالات رو گذاشت برید دانلود کنید.

بالا