بررسی آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی (فقط در همین تاپیک)

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی (فقط در همین تاپیک)

همه ی پنچتاش می شد به غیر از آوند چوب که سلول هاش مردن

a b c gh

آخرین ویرایش توسط مدیر

parisa.t

New Member
لایک ها
28
پاسخ : بررسی آزمون مرحله دوم پانزدهمین دوره المپیاد زیست شناسی (فقط در همین تاپیک)

بهترین استراتژی شته ها چی میشد ؟؟؟؟

لایک ها
1,804

یه خواهش از بچه ها
هر کی هر سوالی یادشه لطفا کامل بنویسه دیگزان هم استفاده کنن
مرسی

mona_mnsry

New Member
لایک ها
0

نیم ساعت پس از غذا سرگیجه سردی اندام سیاهی چشم داره.با خوردن غذای سنگین و ایستادن بد تر میشه : کاهش قند خون بعد از افزایشش
همین علایم ولی 3 ساعت بعد از صرف غذا : برداشتن قسمتی از روده
سنگینی سر دل پس از خوردن غذا و بالا میاره : مشکل پاراسمپاتیک در تخلیه معده
مدت کوتاهی پس از صرف غذا اسهال میگیره : جذب آب خارج از عروق به دستگاه گوارش
- کسی نظر دیگه ای داره ؟؟

منم همین نظرو دارم! بچه ها جواب بقیه سوالا رو کسی نمی دونه؟

لایک ها
0

من که با سوالاش خیلی حال کردم...مخصوصا ژنتیکش..

خودمم 5 تارو جواب دادم ولی متاسفانه گیاهی و ندیدم..وگرنه حتما قبول بودم!

لایک ها
0

من تو حوزه ی امتحانمون روزبه جعفری پور (نفر اول مرحله اول ) و سپهر راسخی بودن..اوناهم جواب ژنتیک و 1/46 آورده بودن

mahdie

New Member
لایک ها
2

چه ربطی داره طرز جواب دادن به رتبه نفرات؟؟؟

1/46 که غلطه.چجور در اوردن؟

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

یه خواهش از بچه ها
هر کی هر سوالی یادشه لطفا کامل بنویسه دیگزان هم استفاده کنن
مرسی

عزیز من آخه کی یادش می یاد روی سوال یک صفحه ای رو بشینه از بر بنویسه برا شما؟؟؟ بذار بعد که انشاالله آقای خلینا لطف کردن سوالا رو گذاشتن شما هم سوالا رو می خونی.

من تو حوزه ی امتحانمون روزبه جعفری پور (نفر اول مرحله اول ) و سپهر راسخی بودن..اوناهم جواب ژنتیک و 1/46 آورده بودن
حالا درسته اونا خوبن ولی یعنی نمی تونستن سوتی بدن؟ حرفی می زنی اخوی ها!
شما راهکارشون رو بگو! نه جواب اخر!

سوال یک رو من یادمه در مورده راسته ی کارنیور ها یا همون گیاهان گوشتخوار مثل دیونه بود که نوشته بود وقتی حشره می شینه گیاه خیلی سریع بسته می شه دور طعمه. بعد سوال اول این بود این چه پدیده فیزیکیو شیمیایی هست
سوال اینه که نحوره مکانیزم پدیده رو بگید
سوال سه این پدیده چه اسمی داره؟
سوال چهار یه مثال بزنید از این پدیده که در گیاه دیگر برای کار دیگری استفاده شه

سوال دو یه دودمانه بود. پدر سالم مادر بیمار. بچه جنسش نامشخص. با فرض این که اندازه ی کروموزومی هیچ تاثیری در تعداد ژن های روی کروموزوم نداره و زن xx و مرد xy باشه چه قدر احتمال داره بچه بیمار شه.

این دوتا روی سوال کم بود من یادم مونده بود.

آخرین ویرایش توسط مدیر

ir09hamid

New Member
لایک ها
5

اون سوالی که در مورد خون سرخرگی بود،فرد B که خونریزی داشت،من گفتم چون نصف گلبول فرمز بدنش رو از دست داده دیگه نمی تونه CO2 رو بکنه بی کربنات(چون کربنیک انهیدراز لازمه تا اینو تبدیل کنه و اونم تو غشای گلبول قرمز هست) در کل این فرد چون مکانیزم های انتقال CO2 توش فعالیتش کم شده CO2 تو بدنش زیاد میشه و بیکربناتش هم کم میشه.پسpCO2=48 و HCO3=19 ماله فرد B هست.
درسته؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mahsa-7

New Member
لایک ها
1

Ah ah vaqean kheyli mozakhraf boodan soala...ye zare hoosh nemikhast...

sise1374

New Member
لایک ها
9

بچه هابه نظرتون امتحان خیلی آسون نبود؟حتی از مرحله 1؟!

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

دیگه حالا در حد مرحلخ یکم نبود دیگه. آره آسون بود ولی خوب ماها برای مرحله دو کلی کار کردیم! مشخصه آسون می زنه برامون ولی نه دیگه در حد مرحله یک!

آقای خلینا باشگاه سوالا رو در اختیارتون نذاشتن؟

sise1374

New Member
لایک ها
9

دیگه حالا در حد مرحلخ یکم نبود دیگه. آره آسون بود ولی خوب ماها برای مرحله دو کلی کار کردیم! مشخصه آسون می زنه برامون ولی نه دیگه در حد مرحله یک!

آقای خلینا باشگاه سوالا رو در اختیارتون نذاشتن؟
خداییش از مرحله 1 هم آسون تر بود . می ترسم خیلی ها که خیلی کم تر و البته سطحی تر خونده بودن قبول شن و ...

M.B313

New Member
لایک ها
1

بالاخره کسی تونست اون سوال ژنتیک رو حل کنه؟لطفا اگه کسی میخواد جواب بده راه حل بنویسه نه جواب نهایی!!!
:71:

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

22/23 ضربدر 2/3 ضربد 1/2 + 3/92 ضربدر 1/2 که می شه 33.5 درصد یا 0.335
این راه حل نیست؟؟؟

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

اخوی یه 1/92 هم احتمال وابسته یه Y بودنه که چون مادر نداره و احتمالش صفر می شه دیگه ننوشتمش. بعدشم وقتی می دونیم پدر سالمه یا 1/3 AA هست یا 2/3 Aa .

sise1374

New Member
لایک ها
9

اخوی یه 1/92 هم احتمال وابسته یه Y بودنه که چون مادر نداره و احتمالش صفر می شه دیگه ننوشتمش. بعدشم وقتی می دونیم پدر سالمه یا 1/3 AA هست یا 2/3 Aa .
دمت گرم! معلومه بچه با سوادی هستی . ایشاالله قبول شی!

BardiaKh

New Member
لایک ها
44

این که شما میگی آسون بوده ۱۰۰٪ زدی؟

AnuBiS

Well-Known Member
لایک ها
459

این که شما میگی آسون بوده ۱۰۰٪ زدی؟
الان با من بودین؟ من گفتم از مرحله دو های پارسال خیلی آسون تر بود! و تا حالا سابقه نداشته کسی 100 درصد بزنه! من فکر کنم حدودای 70 درصد زده باشم. پارسال سقف مال طلای دوره 13 بوده 120 نمره از 160 نمره یعنی 75 درصد. من دوره چهارده رو که خودم زدم 90 نمره از 160 گرفتم. پس ساگه امسال واقعا 70 درصد زده باشم (اگه تو درصدگیریم اشتباه نکرده باشم) انصافا خیلی آسون تر شده!

BardiaKh

New Member
لایک ها
44

با شما نبودم منم به نظرم آسون بود ولی نه در اون حدی که همه میگن

بالا