khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497
با سلام به دوستان گرامی،
ابتدا آزمون را از صفحه اول سایت (یا بخش دریافت فایل) دانلود کرده و پس از پاسخ دهی، در اینجا به بررسی نکات و رفع اشکالات خود بپردازید.

ذکر شماره سوال و همچنین راه حل پیشنهادی شما میتواند نظم تاپیک را بهبود بخشد.

تمام ارسالهای شما باید در راستای سوالات این آزمون باشد.

موفق و پیروز باشید :87:

لایک ها
160
پاسخ : بررسی المپیاد آزمایشی شیمی 29 اردیبهشت 1390

سلام
به نظرم همه بچه ها بهتره تا پنجشنبه فكر كنن و بعد از پنج شنبه رو سوال ها بحث كنن چون بحث كردن رو سوال ها ممكنه اجازه فكر كردن كافى رو به خيلى ها نده.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام جواب امتحان رو بعدا روی سایت میذارید؟
خیلی سطحش بالائه؟!:216:
سلام
المپیاد امسال به نظز شما خیلی سخته ؟:180:
دوستان عزیز من، همانطور که در پست اول گفته شد، فقط به بررسی سوالات و نکات آنها بپردازید.

موفق و پیروز باشید

abolfazlgh

New Member
لایک ها
81

سوال 2 دو تا جواب داره!!:45:

بهراد

New Member
لایک ها
214

سلام!

من انتظار یه امتحان داشتم در حد مرحله دوهای سال پیش که بشه خودمو باهاش محک بزنم... ببینم می تونم 100 بزنم؟؟ یا مثلاً یه غلط دارم؟! ولی ظاهراً بالای 80 بزنم، باید کلی خوشحال باشم!!! درسته؟؟

اینو حذف نکنید!! این بررسی کلی سئوالاست!!

آقای خلینا، آقای افتخار جهرمی، چیزی شده که ما نمیدونیم؟؟ می خوان مرحله 2 امسالو این تیپی بدن؟؟

abolfazlgh

New Member
لایک ها
81

سلام!

من انتظار یه امتحان داشتم در حد مرحله دوهای سال پیش که بشه خودمو باهاش محک بزنم... ببینم می تونم 100 بزنم؟؟ یا مثلاً یه غلط دارم؟! ولی ظاهراً بالای 80 بزنم، باید کلی خوشحال باشم!!! درسته؟؟

اینو حذف نکنید!! این بررسی کلی سئوالاست!!

آقای خلینا، آقای افتخار جهرمی، چیزی شده که ما نمیدونیم؟؟ می خوان مرحله 2 امسالو این تیپی بدن؟؟
راست می گه خیلی توهمیه!:59::59::59:
توی بیشتر سوالات یه توضیح جدید داده شده و سوال پرسیده شده.
لطفا سوالات استانداردتری طراحی کنید! (جسارت نباشه.):152::152::150:

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

بچه ها!!! از آزمون چه انتظاری دارید، می خواید یه سری سوال از سوالایی که هزار بار دیدید و 10 تا ایده تکراری بذارن جلوتون، 100 بزنید، بهتون بگن آفرین؟
به نظرم باید متوجه شده باشید که تیپ سوال های مرحله یکه امسال به سمته یه هم چین جور سوالایی رفته بود!! بقیه سوال های عادیش رو هم که آزمون گرفتن نمی خواد، کتابه 2000 مساله و چهار تا کتابه دیگه بذارید جلوتون تمرین کنید!
ولی باید خدا رو شاکر باشید که یه هم چین سوال های قشنگ و پربار و ایده خوری رو جلوتون گذاشتن، قبل از این که آقای کیان مهر و دیگر اعضای کمیته بذارن جلوتون! البته نباید نگران باشین، چون اگه سخت بشه، واسه همه سخت می شه!
بعدش هم، مطمئن باشید بزرگ تر های این جمع و پیشکسوت ها، از جمله آقای خلینا و آقای افتخار جهرمی صلاحه ما رو می خوان!

از سوالاته زیبای پیشه رویتان لذت ببرید و قدر این گونه سوالات را بدونید! آدم سواله سخت حل کنه، چهار تا سوتی بیشتر بده، 12 سوتی تو سوالای راحت کمتر می ده! چون نکته ی 12 تا سوال رو تو 4تا سوال جمعن دوره هم دیده!!!

بهراد

New Member
لایک ها
214

مهرافشان، من خیلی موافق نیستم!! الآن واقعاً به همون به قول خودت "سوالایی که هزار بار دیدید و 10 تا ایده تکراری بذارن جلوتون، 100 بزنید، بهتون بگن آفرین؟" نیاز داریم بیشتر تا این جور سئوالا!!! این یکم بهم استرس میده که نکنه پشت پرده خبرایی هست و ما بی خبریم؟؟ شاید بیخودی اینهمه سئوال تکراری حل کردم... شاید فُلان شاید فِلان نکنه بیسان!!!....

آخه خداییش اگه طبق روال سالای پیش بخوایم به قضیه نیگا کنیم، الآن وقت اینجور سئوالایی نیست... فقط 8روز مونده به امتحان!! هیشکی از سئوال قشنگ بدش نمی آد... ولی تو مرحله 2، متأسفانه قدرت ایده پردازی نینبوده که اختلاف بین قبولی و ردی شده... بلکه قدرت دقت و سرعت بوده...

توروخدا اگه شایعه ای، خبری چیزی شنیدین که می دونین سئوالای امسال این تیپیه، به ما هم بگین...!

haniye

New Member
لایک ها
234

بچه ها مهرافشان درست میگه
یادمه یکی از المپیادی های چند سال پیش توی مصاحبه ای که باهاش کرده بودند گفته بود المپیاد خوبیش این هست که آدم 4 ساعت میشینه روی چند تا سوال به طور عمیق و مفهومی فکر می کنه و سطح فکری و به طور کلی نگرششو بالا میبره
قرار نیست همیشه اون چیزی رو که بلدیم امتحان بدیم بزارید یکبار هم که شده امتحان بدیم و یاد بگیریم:3:

mehrafshan

Well-Known Member
لایک ها
568

آقا بهراد خبری نیست! انقدر هم به بچه های مردم استرس وارد نکنید!
باور کنید شایعه ای هم در کار نیس، ولی شما هم اگه دقت کنی مرحله یکه امسال با سالای پیش یکم فرق داش!
آدم هم هیچ وقت به زحمتی که کشیده، شک نمی کنه!!!
ما هممون تمامه تلاشمون رو کردیم و حالا وقته برداشته محصوله! هیچ وقت هم به این راهه قشنگی که طی کردیم شک نکنید! الآن هممون جدا از نتیجه ای که می گیریم، تو این 2-3 سال کلی مطلب یاد گرفتیم، کلی خاطره ی خوب داریم، کلی تجربه کسب کردیم و کلی در زمینه ی علاقه هامون از هم سن و سالامون جلو افتادیم!
امتحانی هم که برگذار نشده هنوز، کسی خبر نداره سخت تره یا نه!!! ولی می شه بر اساسه احتمالات آدم بگه پیش گیری بهتر از درمانه!!!
من هنوز آزمونه تشریحی رو ندادم ولی سوالای تستی نکاته قشنگی داشتند و معرکه بودند..
در ضمن لطفن به دوستانه هم سایتیه خود استرس بلوتوث نکنید!!! :d
ادامه ی این بحث هم هیچ نتیجه ای نداره جز القای استرس! قرار بر اینه که در این تاپیک روی سوالات بحث بشه پس تا پنج شنبه صبح شکیبا باشید...

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
40

منم با مهرافشان و هانیه موافقم انصافا سوالا خیلی قشنگن :164:
همون توضیحاتی که داده شده برای سوالای مختلف خودش کلی به آدم ایده میده واسه حل کردن سوالای دیگه. متاسفانه سوالا جا برای فکر کردن ندارن هر کی تندتر حل کنه و کمتر سوتی بده قبول میشه و خیلی هم پیش اومده که کسایی واقعا اطلاعات بیشتری داشتن تو مرحله 2 موندن! اونم به خاطر یکی دو تا سوتی! سوالای این آزمون درسته شبیه سوالای مرحله 2 های سالای پیش نبود ولی نکته های خیلی جالبی توشون بود نکته هایی که شاید تا حالا شونصد بار از روشون گذشتیمو بهشون دقت نکردیم! من که خودم کلی حال کردم با سوالا :203:دست آقای خلینا و آقای افتخار جهرمی و آقای توکلی حسابی درد نکنه :196:

mersad.94

Active Member
لایک ها
55

سلام به همه دوستان.به نظرم سوالا سخته و استرس ما رو زیاد میکنه.ولی این خوبه.چون ممکنه تو مرحله 2 سوالی بیاد که خیلی سخت باشه.بهتر نیست قبل از مرحله 2 طعم این اترس رو بچشیم؟
ممنون از آقای افتخار جهرمی و دوست عزیزم امیر توکلی.لطفا اگه میتونین پاسخنامه این آزمون رو هم بزارید.
فقط یه تقاضایی از همه دوستان گلم تو این سایت دارم.به قسمت و سرنوشت اعتقاد داشته باشید.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوستان عزیز،
نگران نباشید!
قرار نیست همچین سوالاتی رو با شرایط فعلی مرحله دوم ببینید.

اما یک چیزی رو توی پرانتز میگم امیدوارم به شیمیایی ها بر نخوره و در ضمن جمع خودمونی است، بقیه رشته ها هم بیخود نگاه نکنند و سریع صفحه رو ترک کنند:
مشهور شده بود که "کنکور المپیاد شیمی" یا اینکه "شیمی چیزی جز حفظیات و سرعت نداره!" اما خدا رو شاکریم که هنوز ذهن ما شیمیایی ها رو گچ نگرفته اند و تا سالها میتونیم از حل سوالات ایده دار و قشنگ لذت ببریم. توی سه سال گذشته که توی این سایت آزمون طرح شده، همه طراحان سعی کردند سوالاتی را به نمایش بگذارند تا نهایت ایده پردازی خودشان را نمایش دهند.
حالا همچنان امیدواریم بچه ها با دیدن این سوالات از لذت شیمی بهرهمند شوند وگرنه مرحله دوم همان چیزی است که چند سال گذشته بوده و بحث نگران کننده ای ندارد.
این آزمون را به عنوان هدیه ای از ما قبول کنید و همانطور که اول آزمون نوشته شده است، از آموزش آن استفاده نمایید.

خواهشمندم از این پس بحث سوالات باشد نه آزمون! آزمون همین بوده که هست، دیگه تغییر نمیکنه! اما میشه از سوالاتش برای لذت بردن استفاده کرد، به نظر شما اینطور نیست؟

موفق و پیروز باشید

maral4

New Member
لایک ها
2

در مورد سوال 18 نباید تعداد h در طرف راست و تعداد c در طرف چپ رو در نظر بگیریم ؟ اگر در نظرنگیریم هیچ کدوم از گزینه ها درست نیست ! شایدم من دارم یه اشتباه اساسی می کنم !!!!!!!!!!!!! نظر شما چیست ؟ کدوم گزینه درسته ؟

mobtaker

New Member
لایک ها
36

بچه ها!!! از آزمون چه انتظاری دارید، می خواید یه سری سوال از سوالایی که هزار بار دیدید و 10 تا ایده تکراری بذارن جلوتون، 100 بزنید، بهتون بگن آفرین؟
به نظرم باید متوجه شده باشید که تیپ سوال های مرحله یکه امسال به سمته یه هم چین جور سوالایی رفته بود!! بقیه سوال های عادیش رو هم که آزمون گرفتن نمی خواد، کتابه 2000 مساله و چهار تا کتابه دیگه بذارید جلوتون تمرین کنید!
ولی باید خدا رو شاکر باشید که یه هم چین سوال های قشنگ و پربار و ایده خوری رو جلوتون گذاشتن، قبل از این که آقای کیان مهر و دیگر اعضای کمیته بذارن جلوتون! البته نباید نگران باشین، چون اگه سخت بشه، واسه همه سخت می شه!
بعدش هم، مطمئن باشید بزرگ تر های این جمع و پیشکسوت ها، از جمله آقای خلینا و آقای افتخار جهرمی صلاحه ما رو می خوان!

از سوالاته زیبای پیشه رویتان لذت ببرید و قدر این گونه سوالات را بدونید! آدم سواله سخت حل کنه، چهار تا سوتی بیشتر بده، 12 سوتی تو سوالای راحت کمتر می ده! چون نکته ی 12 تا سوال رو تو 4تا سوال جمعن دوره هم دیده!!!

آفرین
منم با ایشون موافقم اگه سخت بشه برای همه سخته ولی این سوالای این دفعه خیلی قشنگتر از آزمونهای آنلاین دیگن واقعا دستشون درد نکنه این سوالا باعث میشن آدم ایده هایی بزنه که قبلا مثالی ازش رو ندیده

لایک ها
521

در سمت راست به جاي h2o بايد co2 باشه. ضريب 4 رو هم حذف كنيد

maral4

New Member
لایک ها
2

ممنون از پاسخ پس در این صورت 20 میشه جواب دیگه ؟

لایک ها
521

خواهش میکنم. طبق قراری که ظاهرا گذاشته شده بررسی سوالا 5شنبه انجام میشه. کلیدش هم احتمالا همون 5شنبه رو سایت قرار میگیره

abolfazlgh

New Member
لایک ها
81

میشه یکی سوال 19 رو جواب بده!
:203:

آخرین ویرایش توسط مدیر
بالا