لایک ها
160
پاسخ : بررسی المپیاد آزمایشی شیمی 29 اردیبهشت 1390

سلام
از توضیحات مفید و استدلال های منطقیه آقای نجفی کمال استفاده رو میبریم، واقعا مسائل رو خوب مو شکافی میکنند و برازندشون هست که یه شیمی دان باشند.

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521

راجع به سوال 40 باید توجه بشه که چگالی گازها در دماي ثابت به فشار و جرم مولکولی بستگی داره. چگالی مایعات هم بستگی قابل چشم پوشی ای به فشار داره مخصوصا مایعات غیر قطبی که میشه گفت ندارن.
.............................................................
راجع به سوال 47 هم مقایسه ی دو الکترولیته که شرایط دما و غلظت برای هر دو یکسانه. درصد تفکیک یونی هم برای یکی بیشتر از اونیکی! تنها مجهول برای ما استوکیومتری فرمولی الکترولیتهاست. یعنی نمیدونیم که آیا نسبت کاتیون به آنیون توی جفتشون یکسانه يا نه. مثلا (mx یا mx یا mx2 یا ... )هستن یا نه. و این باعث میشه که راجع به هیچکدوم از گزینه های مطرح شده قطعیتی وجود نداشته نباشه. مثلا راجع به گزینه ی جیم اگر استوکیومتری فرمولیشون یکسان باشه درسته اما چون داده ای نداریم قطعیتی توش نیست.
............................................................
سوالای تشریحی هم یعنی همه فول نوشتن دیگه؟!:4:

آخرین ویرایش توسط مدیر
لایک ها
160

سلام
از آقای توکلی خواهشمندیم که در مورد سوال ساختارهای ۴وجهی هم توضیحات شفاف کننده ای عنایت کنند.

amir-chimi

New Member
لایک ها
1

سلام

سوال 6 تشریحی رو من نمودارشو بر حسب سانتی گراد رسم میکنم که میشه هر کدوم از قبلیا که 273 تا اومدن عقب تر ولی برای قسمتII برای عرض از مبدا که میشه به bچه استدلالی میتونیم بیاریم؟:162:

لایک ها
160

فقط جایگذاری لازمه برای ۶ تشریحی

amir-tavakoli

New Member
لایک ها
521

مخلص آقا افتخار جهرمی هم هستیم!
توضیح اینکه صورت سوال یه تغییری کرده که روی اصل سوالا اعمال شده... فایل سوالایی که الان توی صفحه اصلی سایت هستش همه تغییرات لحاظ شده... خیلی ممنون از آقای خلینای عزیز

skashef

New Member
لایک ها
68

من از این تاپیک هیچی سر در نم ارم کاش کلید سوالات تستی رو یکی میذاشت.سر گیجه گرفتم از بس تو صفحات این تاپیک چرخیدم:20:

amir-chimi

New Member
لایک ها
1

من از این تاپیک هیچی سر در نم ارم کاش کلید سوالات تستی رو یکی میذاشت.سر گیجه گرفتم از بس تو صفحات این تاپیک چرخیدم:20:
:119:آره منم با دوستمون که میگه پاسخنامه ها رو بذارید موافقم منظورم پاسخنامه هایه تشریحی تو رو خدا بذارید من نمی دونم تو تشریحی چه جوری باید بنویسم تا نمره کامل بگیرم....:24:

skashef

New Member
لایک ها
68

ممنون و متشكر از همكاری زیادتون. چرا چند تا کلید گذاشتید همون یدونه کفایت می کرد

بالا