نمره فیزیک ( ریاضی)شما پس از بررسی پاسخنامه ؟؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    22
وضعیت
موضوع بسته شده است.

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150
پاسخ : ==> بررسی مشکلات درسی و سوالات آزمون فیزیک - خرداد 93<==

وقتی که باتری داره شارژ میشه توان تولیدی نداره که.! مثل مقاومت میشه.ببین وقتی یه باتری 14 ولت با یه باتری 6 ولت موازی بسته شن باتری 6 ولتی شارژ میشه.که توان مصرفی داره.منظورم از به علاوه(+) اینه که تو فرمول توان تولیدی مولد به جای منفی باید مثبت بزاری.در واقع اپسیلون ای تو این فرمول توان مصرفی خود مولده که با توان مصرفی مقاومت درونی جمع میشه.
اگر همچین چیزی باشه از سطح معلومات من خارجه:87:

loyal75

New Member
لایک ها
211

اگر همچین چیزی باشه از سطح معلومات من خارجه:87:
یکم بد توضیح دادن.. در واقع همون چیزیه که شما میگین.. فقط بصورت فرمول بندی حفظی در آوردن..
مثلا تو شکل پایین مولد 1 و 2 دارن شارژ میشن..
ببخشید شکل ساده تر نتونستم پیدا کنم..

لایک ها
93

یکم بد توضیح دادن.. در واقع همون چیزیه که شما میگین.. فقط بصورت فرمول بندی حفظی در آوردن..
مثلا تو شکل پایین مولد 1 و 2 دارن شارژ میشن..
ببخشید شکل ساده تر نتونستم پیدا کنم..
در این سوال چی میخواد که ما باید از این قضیه استفاده کنیم؟

شوقمند

New Member
لایک ها
37

بچه ها یه سوال.اگه تعدادی خازن به صورت متوالی بسته شن بعد اتفاقی یدونشون فروشکست براش اتفاق بیوفته تو کل مدار چه اتفاقی میوفته؟؟ ینی ممکنه هنوز هم این خازن بتونه بار ذخیره کنه یا اینکه اتفاق دیگه ای میوفته؟؟

لایک ها
93

بچه ها یه سوال.اگه تعدادی خازن به صورت متوالی بسته شن بعد اتفاقی یدونشون فروشکست براش اتفاق بیوفته تو کل مدار چه اتفاقی میوفته؟؟ ینی ممکنه هنوز هم این خازن بتونه بار ذخیره کنه یا اینکه اتفاق دیگه ای میوفته؟؟
مانند قطعه ای از سیم میشود(چون رساناست) اما اگر سطح بالا بخوای بگیری مقاومت هم دارد

loyal75

New Member
لایک ها
211
پاسخ : ==&gt; بررسی مشکلات درسی و سوالات آزمون فیزیک - خرداد 93&lt;==

در این سوال چی میخواد که ما باید از این قضیه استفاده کنیم؟
این سوال کلا ربطی به اون چیزی که گفتم نداره فقط خواستم از شکلش استفاده کنم که مفهوم باشه..

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

مانند قطعه ای از سیم میشود(چون رساناست) اما اگر سطح بالا بخوای بگیری مقاومت هم دارد
یعنی خازن اگ بسوزه رساناست؟؟ پس فضای بین 2 صفحه چی میشه؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

یک لحظه فقط رسانا میشه.اینطور نیس؟؟
لحظه ای خیلی کوتاه تا تخلیه بار انجام بشه. بعد دی الکتریک جامد سوراخ میشه و خازن میسوزه.
توجه کنید که همچنان جریانی از خازن عبور نمیکنه، یعنی وقتی میگیم مثل یه تکه سیم، نه اینکه از اون قسمت بار عبور می کنه ( چون بین دو صفحه سیم نیست !)
یعنی منظور اینه که انگار اونجا خازن نداریم. بقیه خازن ها سر جاشونه.

شوقمند

New Member
لایک ها
37

لحظه ای خیلی کوتاه تا تخلیه بار انجام بشه. بعد دی الکتریک جامد سوراخ میشه و خازن میسوزه.
توجه کنید که همچنان جریانی از خازن عبور نمیکنه، یعنی وقتی میگیم مثل یه تکه سیم، نه اینکه از اون قسمت بار عبور می کنه ( چون بین دو صفحه سیم نیست !)
نه من فکر کنم اینطور نباشه.تا وقتی که اون میدان الکتریکی قوی باشه دی الکتریک رساناست.یعنی مثل سیم شه.چون قطبیدگی خیلی قوی به وجود میاد و الکترون ها راحت میتونن حرکت کنن؟!!:216:

loyal75

New Member
لایک ها
211

درواقع چون تخلیه الکتریکی میشه ولتاژ دو سرش برابر میشن.. پس این باعث نمیشه که ولتاژ بقیه خازنا هم تغییر کنه؟

لایک ها
93

یک لحظه فقط رسانا میشه.اینطور نیس؟؟
زمانی که میدان قوی ای در خازن به وجود بیاید ان ماده دی الکتریک قطبیده میشود و رسنا میشود و اما بعد از ان:
1-اگر تئوری و از نظر فیزیکی بحث کنیم چون میدان تغییر نمی کند و به درون دی الکتریک رسانا راه پیدا میکند پس ادانه می یابد رسانایی ان
2-اما ممکن به دلیل مقاوت زیادی که دی الکتریک ها دارند و ولتاژ بسیار بالا ذوب بشه یا تجزیه بشه یا بسوزد

چرا این طوری میشه؟

HootanS

New Member
لایک ها
12

بازده مولد و بیشینه توان مفید مولد هم هست تو امتحان؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

نه من فکر کنم اینطور نباشه.تا وقتی که اون میدان الکتریکی قوی باشه دی الکتریک رساناست.یعنی مثل سیم شه.چون قطبیدگی خیلی قوی به وجود میاد و الکترون ها راحت میتونن حرکت کنن؟!!:216:
خب عزیز اون که نیومده مهمونی رسانا بمونه که، بار صفحات از حد معمول بیشتر شده باید تخلیه شه، این تخلیه شدید باعث رسانا شدن موقتی دی الکتریک میشه که بعد جرقه ایجاد میشه،
دی الکتریک سوراخ و خازن می سوزه.

بچه ها یه سوال،

این سوال 25 شهریور 92 در بنی هاشم / یا سوال 17 خود اصل نهایی 92 قسمت الف رو من نمیفهمم،
مگه سمت مثبت پیل نمیشه قطب n سمت دیگه اش قطب s ؟
میدان داخل هم از s به n هست میشه از راست به چپ !!! چرا نوشته چپ به راست !؟؟؟

loyal75

New Member
لایک ها
211

خب عزیز اون که نیومده مهمونی رسانا بمونه که، بار صفحات از حد معمول بیشتر شده باید تخلیه شه، این تخلیه شدید باعث رسانا شدن موقتی دی الکتریک میشه که بعد جرقه ایجاد میشه،

بچه ها یه سوال،

این سوال 25 شهریور 92 در بنی هاشم / یا سوال 17 خود اصل نهایی 92 قسمت الف رو من نمیفهمم،
نه درسته میشه از چپ به راست.. چون i کاهش پیدا میکنه سیملوله میخواد کاهش جریان رو جبران کنه جریان القایی هم جهت با جریان اصلی تولید میکنه که میدان مغناطیسی میشه چپ به راست

آخرین ویرایش توسط مدیر

شوقمند

New Member
لایک ها
37

درواقع چون تخلیه الکتریکی میشه ولتاژ دو سرش برابر میشن.. پس این باعث نمیشه که ولتاژ بقیه خازنا هم تغییر کنه؟
ممکنه ینی باقیشون ولتاژ بیشتری میگیرن؟؟

شوقمند

New Member
لایک ها
37

بچه ها یه سوال،

من میگم که دقیقا بعد از اینکه سوخت چی میشه؟هنوزم رساناست یا نه؟؟؟؟

لایک ها
93

بازده مولد و بیشینه توان مفید مولد هم هست تو امتحان؟
بازده مولد که نه چون تو کتاب نیست اما بیشینه توان مولد یعنی چی؟(مقاومتی را بگذاریم که بیشترین توان مفید باتری را بدست بدهد همینه؟)

loyal75

New Member
لایک ها
211

بچه ها یه سوال،

منم این سوال رو نمیفهمم ...
:2: برا قسمت ب و ج چطور توضیح میدید؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

نه درسته میشه از چپ به راست.. چون i کاهش پیدا میکنه سیملوله میخواد کاهش جریان رو جبران کنه جریان القایی هم جهت با جریان اصلی تولید میکنه که میدان مغناطیسی میشه چپ به راست
من باز متوجه نمیشم :( باز وقتی جریان القایی هم جهته پس قطب ان و اس که تغییری نمی کنه پس میدان هم داخل سیملوله تغییر نکیکنه میشه از راست به چپ !

Please Enlighten me :p
زمانی که میدان قوی ای در خازن به وجود بیاید ان ماده دی الکتریک قطبیده میشود و رسنا میشود و اما بعد از ان:
1-اگر تئوری و از نظر فیزیکی بحث کنیم چون میدان تغییر نمی کند و به درون دی الکتریک رسانا راه پیدا میکند پس ادانه می یابد رسانایی ان
2-اما ممکن به دلیل مقاوت زیادی که دی الکتریک ها دارند و ولتاژ بسیار بالا ذوب بشه یا تجزیه بشه یا بسوزد

چرا این طوری میشه؟
وقتی در اثر افزایش ولتاژ یک میدان قوی بین دو صفحه به وجود میاد، دی الکتریک موقتا رسانا میشه ( میدونیم همه اینو) و چون اختلاف پتانسیل عامل شارش بار
هست، و دی الکتریک رسانا شده و همینطور بار های منفی تمایل دارند در خلاف جهت میدان و از پتانسیل کمتر به بیشتر کوچ کنند، بار های منفی صفحه منفی از روی دی الکتریک
که حالا رسانا هست میرند بار صفحه مثبت رو خنثی می کنند. حالا! بار چون خیلی زیاده به علت همین هجوم ناگهانی بار ها به سمت صفحه مثبت هست که دی الکتریک می سوزه.

منم این سوال رو نمیفهمم ...
برا قسمت ب و ج چطور توضیح میدید؟
قسمت دوم که راحته وقتی جریان کم بشه میدان لوله اول هم کم میشه پس شاری که از لوله دوم میگذره هم کم میشه.

قسمت جیم رو من با همین راست هب چپ خودم که می گن غلط هست میرم درست در میاد !

وقتی رئوستا زیاد میشه پس جریان کم و طبیعتا میدان سیملوله اصلی که من میگم از راست به چپ هست کم میشه،

سیملوله 2 باید میدانی هم جهت ایجاد کنه که بگه کم نشو حاجی کم نشو !
نوک فلش میشه قطب ان اون یکی میشه اس، جریان هم به قطب ان وارد میشه از قطب اس خارج پس میشه از b بهa

آخرین ویرایش توسط مدیر
وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا