نمره فیزیک ( ریاضی)شما پس از بررسی پاسخنامه ؟؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    22
وضعیت
موضوع بسته شده است.

loyal75

New Member
لایک ها
211
پاسخ : ==> بررسی مشکلات درسی و سوالات آزمون فیزیک - خرداد 93<==

من باز متوجه نمیشم :( باز وقتی جریان القایی هم جهته پس قطب ان و اس که تغییری نمی کنه پس میدان هم داخل سیملوله تغییر نکیکنه میشه از راست به چپ !

Please Enlighten me :p

وقتی در اثر افزایش ولتاژ یک میدان قوی بین دو صفحه به وجود میاد، دی الکتریک موقتا رسانا میشه ( میدونیم همه اینو) و چون اختلاف پتانسیل عامل شارش بار
هست، و دی الکتریک رسانا شده و همینطور بار های منفی تمایل دارند در خلاف جهت میدان و از پتانسیل کمتر به بیشتر کوچ کنند، بار های منفی صفحه منفی از روی دی الکتریک
که حالا رسانا هست میرند بار صفحه مثبت رو خنثی می کنند. حالا! بار چون خیلی زیاده به علت همین هجوم ناگهانی بار ها به سمت صفحه مثبت هست که دی الکتریک می سوزه.
http://aee.medu.ir/aee/aeeDocs/misc/139206/fizik-re3-9206.pdf
شما سوال 17 این امتحان رو میگید دگ؟
خب برا قسمت الف خب با قاعده دست راست میشه چپ به راست.. من با قسمت ب و ج مشکل دارم

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

بازده مولد که نه چون تو کتاب نیست اما بیشینه توان مولد یعنی چی؟(مقاومتی را بگذاریم که بیشترین توان مفید باتری را بدست بدهد همینه؟)
بستگی داره کدوم توان، اگه منظور توان خروجی باشه که فکر کنم همینه، هرچی مقاومت درونی کمتر باشه بیشتره.
که این بیتگی به فعل و انفعالات توی مولد و جنس و غیره داره.

HootanS

New Member
لایک ها
12

بازده مولد که نه چون تو کتاب نیست اما بیشینه توان مولد یعنی چی؟(مقاومتی را بگذاریم که بیشترین توان مفید باتری را بدست بدهد همینه؟)
از رابطه ی توان مفید مولد مشتق میگیریم و i که بعد از مشتق از فرمول بدست میاریم،به ازای اون توان مفید مولد بیشینه میشه.یه منحنی هم داره.

loyal75

New Member
لایک ها
211
پاسخ : ==&gt; بررسی مشکلات درسی و سوالات آزمون فیزیک - خرداد 93&lt;==

قسمت دوم که راحته وقتی جریان کم بشه میدان لوله اول هم کم میشه پس شاری که از لوله دوم میگذره هم کم میشه.

قسمت جیم رو من با همین راست هب چپ خودم که می گن غلط هست میرم درست در میاد !

وقتی رئوستا زیاد میشه پس جریان کم و طبیعتا میدان سیملوله اصلی که من میگم از راست به چپ هست کم میشه،

سیملوله 2 باید میدانی هم جهت ایجاد کنه که بگه کم نشو حاجی کم نشو !
نوک فلش میشه قطب ان اون یکی میشه اس، جریان هم به قطب ان وارد میشه از قطب اس خارج پس میشه از b بهa
خب همین دگ.. قسمت الف و ج جواباش برعکس هم در میان! اما قسمت الف باید چپ به راست باشه... مطمئنی شما؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

خب همین دگ.. قسمت الف و ج جواباش برعکس هم در میان! اما قسمت الف باید چپ به راست باشه... مطمئنی شما؟
زنگ زدم از دوستم پرسیدم، گفت انگشت شست در جهت جریان روی سیملوله، جهت خم انگشتا میشه میدان،

fatemeh.zar

New Member
لایک ها
253

لازمه حفظ باشیم که کدوم مواد پارامغناطیس یا فرومغناطیس نرم یا سخت هستن؟؟

loyal75

New Member
لایک ها
211
پاسخ : ==&amp;gt; بررسی مشکلات درسی و سوالات آزمون فیزیک - خرداد 93&amp;lt;==

زنگ زدم از دوستم پرسیدم، گفت انگشت شست در جهت جریان روی سیملوله، جهت خم انگشتا میشه میدان،
خب بازم قسمت پ نمیاد از a به b؟

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

لازمه حفظ باشیم که کدوم مواد پارامغناطیس یا فرومغناطیس نرم یا سخت هستن؟؟
تو کتاب هست.. پس ممکنه سوال بیاد.. شما بلد باش.. زیاد سخت نیست :)

شوقمند

New Member
لایک ها
37

بچه ها من یه مشکل دارم.اگه یهباتری در حال شارژ شدن باشه توان مصرفیش دیگه EI-rI[SUP]2 [/SUP]نیست.یه دبیری تو تلوزیون گفت میشه EI+rI[SUP]2[/SUP] این درسته یا نه ؟؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

خب بازم قسمت پ نمیاد از a به b؟

تو کتاب هست.. پس ممکنه سوال بیاد.. شما بلد باش.. زیاد سخت نیست :)
نه دیگه اینطوریه : میدان اولی میشه از چپ به راست پس چون دومی باید با کاهش میدان اولی مخالفت کنه میدان اونم میشه چپ به راست. حالا 4 انگشت دست راستت رو
طوری خم کن که از چپ به راست خم بشه، نوک شستت که رو به پایینه میشه جهت جریان روی سیم های روی سیملوله
حالا متناسب با اون جریانو دنبال کن.

مواد فرومغناطیس نرم: آهن نیکل کبالت خاصیت ها : مرز و حجم حوزه ها در آن ها به سهولت تغییر می کند
یعنی به راحتی آنربا شده و به راحتی خاصیت مغناطیسی رو از دست میدهند، یعنی برای الکترومگنت مناسب هستند نه آهنربای دائمی و خاصیت مغناطیسی قوی تری هم دارند.

سخت : فولاد و آلیاژ های نیکل و کبالت، خاصیت : مرز و حجم حوزه ها در آن ها به سختی تغییر می کند پس به سختی آهنربا شده و به سختی هم این خاصیت رو از دست میدهند.
و به درد آهنربای دائمی شدن می خورند.

پارامغناطیس ها فقط در حضور میدان خیلی قوی خاصیت مغناطیسی محسوسی پیدا می کنند، این مواد مثل : Mn Al Pt اکسیژن و فلز های قلیایی و قلیایی خاکی و اکسید نیتروژن.

loyal75

New Member
لایک ها
211

نه دیگه اینطوریه : میدان اولی میشه از چپ به راست پس چون دومی باید با کاهش میدان اولی مخالفت کنه میدان اونم میشه چپ به راست. حالا 4 انگشت دست راستت رو
طوری خم کن که از چپ به راست خم بشه، نوک شستت که رو به پایینه میشه جهت جریان روی سیم های روی سیملوله
حالا متناسب با اون جریانو دنبال کن.
خب وقتی جریان تو سیم های روی سیملوله رو به پایین باشه جریان از A به b میشه دگ.. دارم کم کم به چشمام شک میکنم :188:

لایک ها
93

فردا ماشین حساب مجازه؟

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

خب وقتی جریان تو سیم های روی سیملوله رو به پایین باشه جریان از A به b میشه دگ.. دارم کم کم به چشمام شک میکنم :188:
خب اون جریان از فنر رو دنبال کن به سیم :)

من فیزیک رو قبلا خیلی خونده بودم امروزم خیلی خوندم. باز انگار یه چیزی رو کم گذاشتی.. معلم فیزیکمون میگه 20 فیزیک خیلی سخته.
ای کاش آسون بدن !

فردا ماشین حساب مجازه؟
بعله اما ساده باشه، من برای شیمی مهندسی بردم چون شیمی بود گیر ندادن.
این چون فیزیکه خیلی سخت گیری میشه حتما ساده ببرید.. با اینکه اصلا به ماشین حساب نیازی نیست به نظرم. فقط وقت تلف کردنه.
همه جوابا رنده همیشه.
حسابان هم آزاد بود. انصافن سوالی بود اصلا محاسبات بخواد :149:

mohammad51

New Member
لایک ها
46

خودمونیم ولی این فصل اخره فیزیک خععلی سخته!! باز خوبه بارمش کمه وگرنه......!!!
بچه ها این ازمایش کنیدای کتاب همشو باید بخونیم !؟؟؟ کسی همشو تو یه pdf چیزی نداره ؟؟

لایک ها
93

این ازمایش کنید های فصل 3
AzmayeshFizik3_Electricity
ببخشید اگه ناقصه تو اینترنت فقط همینو تونستم پیدا کنم

آخرین ویرایش توسط مدیر

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

خودمونیم ولی این فصل اخره فیزیک خععلی سخته!! باز خوبه بارمش کمه وگرنه......!!!
بچه ها این ازمایش کنیدای کتاب همشو باید بخونیم !؟؟؟ کسی همشو تو یه pdf چیزی نداره ؟؟
من معروفاشو بلدم و اونایی که تو بنی هاشم بود.

یعنی رسما به امید قضا و قدر میرم سر امتحان... می گفتن تاثیر نهایی 100 درصد هم هست نمیشستم این همه آزمایش بخونم برا نیم نمره.

این آزمایش ها که لینکش گذاشته شده خیلی از مهم هارو نداره، مثل آزمایش مقاومت ویژه فلز یا مغذ مداد یا اثر دما روی مقاومت رشته لامپ.

آخرین ویرایش توسط مدیر

mohammad51

New Member
لایک ها
46

من اشتباه کردم جزوه ی دبیرو خوندم الان رفتم امتحان نهایی رو نگاه انداختم زمین تا اسمون فرق دارهههههه خعلی از فردا میترسم!! خدا خودش رحم کنه.............................

این ازمایش کنید های فصل 3
AzmayeshFizik3_Electricity
ببخشید اگه ناقصه تو اینترنت فقط همینو تونستم پیدا کنم

داش دمت گرم....

loyal75

New Member
لایک ها
211

خب اون جریان از فنر رو دنبال کن به سیم :)

من فیزیک رو قبلا خیلی خونده بودم امروزم خیلی خوندم. باز انگار یه چیزی رو کم گذاشتی.. معلم فیزیکمون میگه 20 فیزیک خیلی سخته.
ای کاش آسون بدن !

بعله اما ساده باشه، من برای شیمی مهندسی بردم چون شیمی بود گیر ندادن.
این چون فیزیکه خیلی سخت گیری میشه حتما ساده ببرید.. با اینکه اصلا به ماشین حساب نیازی نیست به نظرم. فقط وقت تلف کردنه.
همه جوابا رنده همیشه.
حسابان هم آزاد بود. انصافن سوالی بود اصلا محاسبات بخواد :149:
وای خدا.. یعنی من نهایی رو هم اینطوری بنویسم بدبخت شدم رفت..................................................................... 100 بار روی سوالو خوندم متوجه نشدم:181:

لایک ها
93

وای خدا.. یعنی من نهایی رو هم اینطوری بنویسم بدبخت شدم رفت..................................................................... 100 بار روی سوالو خوندم متوجه نشدم:181:
نگرانی نداشته باشید امتحان از انچه که فکر می کنید( آسان تر/سخت تر) است

mohammad51

New Member
لایک ها
46

کتاب فیزیک از سال 83 تغییری نکرده ؟؟؟!!!

Koosha_Raisi

New Member
لایک ها
150

نگرانی نداشته باشید امتحان از انچه که فکر می کنید( آسان تر/سخت تر) است
از امتحانای گذشته معلومه که امسال فرق می کنه.. شیمی که سوال بالاتر از کتاب میدن.. اون از جبر.. اون از دینی.. عربی فقط آسون بود که اونم ترکیب آخر خبر ان رو خیلی ها اشتب نوشتن.

شما اسمارت فیزیسیست هستی من به سختی قراره پاس کنم:108:
فیزیک هم جووون میده برای سخت گرفتن:12:

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا