mhhm1377@.

New Member
لایک ها
0
پاسخ : بررسی سوالات مرحله‌ی دوم هجدهمین المپیاد زیست شناسی سال 1394

سوال هومودایمره هم باید بگم چون توی سوال سه توالی اگزون داده به طول های 300 100 .100.
و همون طور که میدانیم 3 توالی اگزون هر ستا با ید ترجمه شوند ولی اون 103 تایی باید حذف شود که به ما دو زیرواحد همو 100 باقیمانده ای دهد
پس داریم (100/3*180)-32*18
کل عبارت بالا ضرب در 2

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

حذف نه ، بازه ی مورد قبول رو تغیر بدن . هر دو جواب برای اون سوال ممکن بود .

7682a

New Member
لایک ها
2

تو اون سوال فاصله تاکسون تو شکل علامت سوال رو باید درنظر می گرفتیم یا متن سوالو؟چون تو متن سوال گفته بود فاصله ی تاکسون b تا تاکسون a-c رواز ما خواسته بود یعنی عددی که تو ماتریکس فاصله نوشته می شه. لطفا جواب بدید.

amirreza16

New Member
لایک ها
554

این که اطرافیان شما چیکار کردن به من مربوط نیست . من سر جلسه موظفم سوال رو بخونم و برداشتم از سوال رو بر اساس اون حل کنم . سوال باید کاملا واضح مطرح شه . سوال کای ، خوکچه ی سیاه و قهوه ای گفته . بر اساس باند هاش هم فقط 1 حالت براش ممکن بود . غلط این کجاس الان ؟؟ من دیگه حرفی ندرم . این نا عدالتیه محضه . همین . در ضمن وقت گزاشتم روی دوستا سوال کای خیلی مهمتره تا فقط قسمت الفش. انشالله اون ها حق رو ببینن . و قبول کنن سوال رو مبهم طرح کردن . :)

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

فکر کنم باشگاه هم منطقی عمل کنه . چون سر مرحله 1 هم خیلیا با حفظ کردن نمودار گایتون اون سوال رو درست حل کردن اما باشگاه بخاطر متن سوالش اونو حذف کرد پس فراوانی پاسخ های درست به یک سوال بین بچه ها ، اصلا دلیل خوبی برای درست بودن اون سوال نیست . بازم میگم سوال باید واضح مطرح بشه
بله امیدوارم باشگاه عدالت رو رعایت کنه و روی خط الکتروفورز هم حروف درست بنویسه:|
من واسه فیزیولوژی b&b رو هم خوندم دقت به روی سوال دلیلی بر حفظ کردن یه کتاب ناقصی مثل گایتون نیست:| به شعور بقیه هم توهین نکنین کسی که فیزیولوژی رو حفظ کنه لیاقت المپیاد خوندن رو نداره:|

mhhm1377@.

New Member
لایک ها
0

:85: شماره باشگاه؟؟:85:

ar.re

New Member
لایک ها
52

دیگه اینقدر دعوا نکنید!!!فکر کنم تو اون یکی تاپیک بود که این حرف رو زدم دوباره تکرار میکنم((اگر به خاطر اشتباهات لپی و نگارشی قرار بر حذف سولات پاسخ کوتاه باشه نهایت عدالت اینه که 4 تا سوال حذف بشه,تاکسون و همودایمرو دو سوال کای))
قبول ندارین؟؟:218:

آخرین ویرایش توسط مدیر

7682a

New Member
لایک ها
2

جواد تو تاکسونو 43 به دست اوردی یا21؟؟؟

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

بله امیدوارم باشگاه عدالت رو رعایت کنه و روی خط الکتروفورز هم حروف درست بنویسه:|
من واسه فیزیولوژی b&b رو هم خوندم دقت به روی سوال دلیلی بر حفظ کردن یه کتاب ناقصی مثل گایتون نیست:| به شعور بقیه هم توهین نکنین کسی که فیزیولوژی رو حفظ کنه لیاقت المپیاد خوندن رو نداره:|
من خودم هم اون نمودار رو حفظ کردم خیلی چیزا توی فزیو حفظیه . بحثا رو قاطی نکنید . حرف من اینه خیلی فرق است بین کسی که سر جلسه به مولفه های نمودار دقت میکنه و کسی که با اطلاعات خام قبلیش جواب میده .
بله امیدوارم عدالت رو برقرار کنه و به کسایی که به فنوتیپ دقت کردن هم بها بده .
و همچنین به متن سوالات :)

7682a

New Member
لایک ها
2

اقا فاصله تاکسوتی 43 یا21؟

Mehran Asadi

Well-Known Member
لایک ها
442

b&b رو خوب اومدی عجب کتاب توپیه.
درجواب خانوم افرا.ف هم بگم که اون نمودار توی کتاب b&b نیست وافرادی مثل امیررضا و دیگران که جواب دادن با تحلیل ودرک وفهم جواب دادن نه حفظیات.
چیزی که باید توی این مرحله دوم هم اینطور می بود که نبود.
بی خیال از من یکی که گذشت.برای بچه های سری های بعد توصیه میکنم نشینن همچین کتابایی بخونن چون به عاقبت یکی مثل من دچار میشین.
عوضش برید کمپبل 2014 (ادیشن 10) رو بخونین یا بهتر بگم بجویید یابهتر بگم قورت بدید همش رو جمله به جمله و کلمه به کلمه ش رو.
برای سوال کای هم توی استنسفیلد هست منظورم اینه که آزمون کای رو گفته اما من شک ندارم چون توی کمپبل 2014 هم آزمون کای رو داده کمیته هم ازش سوال داده که شاید توی جهانی هم بیاد.

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

b&b رو خوب اومدی عجب کتاب توپیه.
درجواب خانوم افرا.ف هم بگم که اون نمودار توی کتاب b&b نیست وافرادی مثل امیررضا و دیگران که جواب دادن با تحلیل ودرک وفهم جواب دادن نه حفظیات.
چیزی که باید توی این مرحله دوم هم اینطور می بود که نبود.
بی خیال از من یکی که گذشت.برای بچه های سری های بعد توصیه میکنم نشینن همچین کتابایی بخونن چون به عاقبت یکی مثل من دچار میشین.
عوضش برید کمپبل 2014 (ادیشن 10) رو بخونین یا بهتر بگم بجویید یابهتر بگم قورت بدید همش رو جمله به جمله و کلمه به کلمه ش رو.
برای سوال کای هم توی استنسفیلد هست منظورم اینه که آزمون کای رو گفته اما من شک ندارم چون توی کمپبل 2014 هم آزمون کای رو داده کمیته هم ازش سوال داده که شاید توی جهانی هم بیاد.
بازم شرو شد ؟ چند دفعه بگم منظور من این است تکلیف کسانی که سر جلسه به متن سوال توجه میکنند و از روی متن جواب میدهند چه میشود؟ با اینکه مثلا اون سوال ماهیچه رو اکثرا درست جواب دادن چون نمودار رو بلد بودن ، ) من جمله خودم، اما حرف من اینه باشگاه مطمینا منطقی برخورد میکنه چون اون سوال م1 رو برداشت ، پس باید این سوال دایمر رو هم بپذیره که متن ابهام داره .

j.khanali

New Member
لایک ها
160

اقا فاصله تاکسوتی 43 یا21؟
والا یادم نمیآد ولی فکر کنم 21 جواب دادم

amirreza16

New Member
لایک ها
554

من خودم هم اون نمودار رو حفظ کردم خیلی چیزا توی فزیو حفظیه . بحثا رو قاطی نکنید . حرف من اینه خیلی فرق است بین کسی که سر جلسه به مولفه های نمودار دقت میکنه و کسی که با اطلاعات خام قبلیش جواب میده .
بله امیدوارم عدالت رو برقرار کنه و به کسایی که به فنوتیپ دقت کردن هم بها بده .
و همچنین به متن سوالات :)
شما تکلیفتون معلوم نیست با خودتون! حذف سوال میخواین یا قبول کردن 10برای جواب :|
برا من مهم نیس شما حفظ میکنین فیزیو رو یا نه ولی فیزیو کاملا استدلالی هست:|
باشگاه به حرف من و شما اهمیت نمیده خودشون یه فکری میکنن.

سوال فنوتیپ و ژنوتیپ نداره سوال عضله متن سوال کاملا نمودار گایتون رو توضیح داده نیازی به حفظ نیست.
دیگه دلیلی واسه ادامه بحث نیست.

دیگه اینقدر دعوا نکنید!!!فکر کنم تو اون یکی تاپیک بود که این حرف رو زدم دوباره تکرار میکنم((اگر به خاطر اشتباهات لپی و نگارشی قرار بر حذف سولات پاسخ کوتاه باشه نهایت عدالت اینه که 4 تا سوال حذف بشه,تاکسون و همودایمرو دو سوال کای))
قبول ندارین؟؟:218:
کاملا درست میگین ممنون:)

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

شما تکلیفتون معلوم نیست با خودتون! حذف سوال میخواین یا قبول کردن 10برای جواب :|
برا من مهم نیس شما حفظ میکنین فیزیو رو یا نه ولی فیزیو کاملا استدلالی هست:|
باشگاه به حرف من و شما اهمیت نمیده خودشون یه فکری میکنن.

سوال فنوتیپ و ژنوتیپ نداره سوال عضله متن سوال کاملا نمودار گایتون رو توضیح داده نیازی به حفظ نیست.
دیگه دلیلی واسه ادامه بحث نیست.

کاملا درست میگین ممنون:)
عه جدا ؟ پس چرا خودتون اون سوال ماهیچه رو با اینکه نمودار غلط بود درست زدید : ))))))) بله اهمیت نمیده اما ، امیدوارم بخاطر همچین ابهام مسخره ای حق امثال من ضایع نه . من از اول گفتم بازه ی جواب رو تغییر بدن نگفتم حذف .

amirreza16

New Member
لایک ها
554

عه جدا ؟ پس چرا خودتون اون سوال ماهیچه رو با اینکه نمودار غلط بود درست زدید : ))))))) بله اهمیت نمیده اما ، امیدوارم بخاطر همچین ابهام مسخره ای حق امثال من ضایع نه . من از اول گفتم بازه ی جواب رو تغییر بدن نگفتم حذف .
برای اینکه متن سوال گفته بود تو نمودار چی بر حسب چیه امیدوارم درک کنید منظور من چیه:|

بازه بشه از 10 تا 20!!!!عجب مسخره بازی!بازه +-2 میشه صرفا جهت اطلاع بود:)
موفق باشید

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

برای اینکه متن سوال گفته بود تو نمودار چی بر حسب چیه امیدوارم درک کنید منظور من چیه:|

بازه بشه از 10 تا 20!!!!عجب مسخره بازی!بازه +-2 میشه صرفا جهت اطلاع بود:)
موفق باشید
وقتی جواب شما بشه 10.4 یا اینه بشه 10.3 هر دوتاش توی پاسخنامه عدد 10 میشد چون گرد میکردیم ، همون بازه میشد 2 تا عدد خاص ! اینم جهت اطلاع .
شما هم موفق باشید

amirreza16

New Member
لایک ها
554

بازه ی 10تا 20 ینی 12 هم جز این بازه هست وگرنه 10.3 مشکلی نداره:))))))))

افرا.ف

Well-Known Member
لایک ها
580

بازه ی 10تا 20 ینی 12 هم جز این بازه هستم
وگرنه 10.3 مشکلی نداره:))))))))
من اسمی از عدد 10 تا 20 بردم ؟
ببینید اصولا برای هر سوال یک عدد خاص جواب هستش . ینی باره ی جوابش شامل یک عدده . وقتی برای 1 سوال دو عدد جواب باشه مثلا ، میشه بازه ی جواب ، شامل 2 عدده . اینطوری هم میتونید تصور کنید !!!!!!!

amirreza16

New Member
لایک ها
554

تا جایی که من میدونم بازه با دو تا عدد معین فرق داره حالا دیگه نمیدونم تصور شما از بازه چیه!!!!!
تاپیک کاملا به بحث دو نفره کشیده شد خواهشا تموم کنید تموم نکنید هم ناظمای عزیز بیان تموم کنن حوصلم سر رفت:|

بالا