mahdiar

New Member
لایک ها
348
پاسخ : بررسی سوالات مرحله دوم المپیاد شیمی- دوره 24 - بهار 1393

1-
كليد باشگاه
ysc.ac.ir/img/upload/news_82.pdf
سوال 5 رو چرا زده 4؟
من طبق پرس و جویی که کردم، شنیدم که سؤال 5 رو قراره دو گزینه ای (ب و د) بگیرن و یا حذف کنند. مثکه قراره سؤال 16 رو هم (که نگفته تو شرایط STP) حذف کنن.

2- من یه نکته ای رو درنظر نگرفتم توی سؤال آبکافت bf3 و bbr3 که واکنش درستش میشه این:
BF[SUB]3[/SUB] + H[SUB]2[/SUB]O --> H[SUB]3[/SUB]BO[SUB]3[/SUB] + HF
BBr[SUB]3[/SUB] + H[SUB]2[/SUB]O --> H[SUB]3[/SUB]BO[SUB]3[/SUB] + H[SUP]+[/SUP] + Br[SUP]-[/SUP] (aq
دلیلشم اینه که HF تو آی اسید ضعیفه و HBr اسید قوی.
البته خودم قبول دارم یکم بیمزس ولی همینه دیگه!! :((

iman HN

New Member
لایک ها
2,646

چه ربطی داره که چون ثابت سرعته نباید تقسیم بر 3 بشه؟؟!!! سؤال سرعت مصرف a رو داده ولی سرعت واکنش رو میخواد!! سرعت واکنش=سرعت مصرف(تولید) گونه ها تقسیم بر ضریبشان!!
ببخشید سوتی دادم!!!
همون جواب شما درسته

از همه + شما عذر میخوام

mahallehm

New Member
لایک ها
487

1-
من طبق پرس و جویی که کردم، شنیدم که سؤال 5 رو قراره دو گزینه ای (ب و د) بگیرن و یا حذف کنند. مثکه قراره سؤال 16 رو هم (که نگفته تو شرایط STP) حذف کنن.

2- من یه نکته ای رو درنظر نگرفتم توی سؤال آبکافت bf3 و bbr3 که واکنش درستش میشه این:
BF[SUB]3[/SUB] + H[SUB]2[/SUB]O --> H[SUB]3[/SUB]BO[SUB]3[/SUB] + HF
BBr[SUB]3[/SUB] + H[SUB]2[/SUB]O --> H[SUB]3[/SUB]BO[SUB]3[/SUB] + H[SUP]+[/SUP] + Br[SUP]-[/SUP] (aq
دلیلشم اینه که HF تو آی اسید ضعیفه و HBr اسید قوی.
البته خودم قبول دارم یکم بیمزس ولی همینه دیگه!! :((

تو خیلی کتابای معتبر HBr رو تفکیک نشده مینویسن نه؟؟؟

لایک ها
127

mahdiar

New Member
لایک ها
348

تو خیلی کتابای معتبر hbr رو تفکیک نشده مینویسن نه؟؟؟
بله، من خودمم باشم، تفکیک نشده می نویسم!:98::98: راستی یه قسمت دیگه هم از پاسخ نامه تشریحیم اشکال داره (سؤال آرد) که فعلا نمی گم، تا ببینم پاسخ نامه چی میگه، بعدش بحث میکنیم!! :d

Choomba

New Member
لایک ها
189

منم پارسال جای شما بودم تو این روزا . ناراحتی قبول نشدن المپیاد یه هفته هم دووم نمیاره بعد از اومدن نتایج.پس ارزش نداره حالا که عصبانی هستین گیر بدین به حلی ۱ و انرژی یه چیزی همین جوری درست یا غلط بگین. اونام واقعا زحمت می کشن کسی رو نمیشه با فقط جزوه و کلاس و بدون تلاش خود آدم المپیادی کرد...

soroush.as

New Member
لایک ها
63

آقا دیگه مرحله دو تموم شد و از بحث های تکراری و بی حاصل دست بکشید. سوم هایی که امید ندارن برن سراغ نهاییشون و دوم ها هم برن برای سال بعد . من که خودم اولم . راستی میشه یکی یه تاپیک درست کنه و همه درصد هاشون رو بگن تا یکم نسبت به وضعمون آگه شیم . من که خودم 73 درصد زدم و به نظرم سخت ترین سوال سوال آرد و شناساگر بود.

khalina

مدیر آیریسک
لایک ها
6,497

سلام دوستان،
تمام نوشته‌ها رو خوندم، خیلی بیشتر از نصفش منشوری است! مثلا قراره سوالات رو بررسی کنید، اما حاشیه‌ها خیلی بیشتر از متن شده.
لطفا در ادامه به موارد حاشیه‌ای و صد من یک غاز نپردازید و دوستان ناظم هم قبلی‌ها را اعمال قانون کنند.

یاحق

alibasirat

New Member
لایک ها
56

سلام دوستان،
تمام نوشته‌ها رو خوندم، خیلی بیشتر از نصفش منشوری است! مثلا قراره سوالات رو بررسی کنید، اما حاشیه‌ها خیلی بیشتر از متن شده.
لطفا در ادامه به موارد حاشیه‌ای و صد من یک غاز نپردازید و دوستان ناظم هم قبلی‌ها را اعمال قانون کنند.

یاحق
میخواین گازانبری عمل کنید؟

Peyman-M

New Member
لایک ها
107

پارسال هیچ سؤالی حذف نشده و اگه شده (که نشده) کسی به باشگاه چیزی نگفته و کسی مشکلی نداشت با اون سؤال. چون تمام بچه های المپیادی قبول می شدن، چه با اون تست چه بی اون. شما هم حرفی رو که مطمئن نیستین نزنین، چون اگه تهمت باشه، دامنتونو میگیره، و دامن اون دوستتونو
من از شما عذر ميخوام
بله مطمئن نيستم وبهتر بود مطرح نميكردم
به خاطر اطمينان به ايشون بود كه كاملا در جريان اعتراضات بوده و تنها 2 درصد تا كف داشته كه تا تهرانم رفته

لایک ها
206

بله، من خودمم باشم، تفکیک نشده می نویسم!:98::98: راستی یه قسمت دیگه هم از پاسخ نامه تشریحیم اشکال داره (سؤال آرد) که فعلا نمی گم، تا ببینم پاسخ نامه چی میگه، بعدش بحث میکنیم!! :d
من یه چیز بگم. ببخشید که زودتر از اومدن پاسخنامه بحث می کنم.
من جواب این آرد رو به دست آوردم و درست هم به دست آوردم. ولی ننوشتم. چون فکر کردم دارم غلط به دست میارم. حالا چرا فکر کردم دارم غلط به دست میارم؟جوابش اینه:
چون که ph نهایی رو حساب کردم و دیدم که میشه 4.3 و خب نوشته بود که متیل اورانژ بین 3 و 4 تغییر می کنه. شاید محاسبه ام اشتباه بود ولی سر امتحان با این محاسبه به این نتیجه رسیدم که اسید اضافه شده بیشتر از مقدار کربنات و بیکربنات بوده. تا محلول تغییر رنگ بده. بعد دیدم اگر این طور باشه عجب سوال سختی میشه!!! و از روش رد شدم!(حیف!)
آقای امانی الان این استدلال غلطه؟ ph رو هم با حجم 160 میلی لیتر و با فرض این که اسید اضافه شده برابر مقدار لازم برای تیتر کربنات و بیکربنات بوده به دست آوردم.

دوستان اگر حرفم خیلی پرته نخندینا!! :4: به خدا سر امتحان مغز قفل می کنه بعضی وقتا! بعد از این فکرا به سر آدم میزنه!

لایک ها taha

sobhan_76

New Member
لایک ها
0

كليد باشگاه
ysc.ac.ir/img/upload/news_82.pdf
سوال 5 رو چرا زده 4؟
چرا 2 نمیشه 2 هیچ مشکلی نداره هرچند 4 هم میتونه درست باشه یا باید سوال حذف کنن یا جفت گزینه ها رو صحیح بگیرن
اگه کسی فهمید گزینه دو چرا غلطه بگه

alibasirat

New Member
لایک ها
56

به نظرم این سوال آرده اینطورحل میشه که زمان تغییر رنگ متیل نارنجی همون نقطه هم ارزیه تغییر رنگ اولیه هم مربوط به زمانیه که همه میشن بی کربنات البته من خودم اشتباه حل کردم باتوجه به جواب آقای امانی.18نمره داشت ولی حیف پرید.

mahallehm

New Member
لایک ها
487

من یه چیز بگم. ببخشید که زودتر از اومدن پاسخنامه بحث می کنم.
من جواب این آرد رو به دست آوردم و درست هم به دست آوردم. ولی ننوشتم. چون فکر کردم دارم غلط به دست میارم. حالا چرا فکر کردم دارم غلط به دست میارم؟جوابش اینه:
چون که ph نهایی رو حساب کردم و دیدم که میشه 4.3 و خب نوشته بود که متیل اورانژ بین 3 و 4 تغییر می کنه. شاید محاسبه ام اشتباه بود ولی سر امتحان با این محاسبه به این نتیجه رسیدم که اسید اضافه شده بیشتر از مقدار کربنات و بیکربنات بوده. تا محلول تغییر رنگ بده. بعد دیدم اگر این طور باشه عجب سوال سختی میشه!!! و از روش رد شدم!(حیف!)
آقای امانی الان این استدلال غلطه؟ ph رو هم با حجم 160 میلی لیتر و با فرض این که اسید اضافه شده برابر مقدار لازم برای تیتر کربنات و بیکربنات بوده به دست آوردم.

دوستان اگر حرفم خیلی پرته نخندینا!! :4: به خدا سر امتحان مغز قفل می کنه بعضی وقتا! بعد از این فکرا به سر آدم میزنه!
منم سر امتحان فکرم به اون رفت ولی نمیتونه درست باشه چون اونی که میگی تفاوت خیلی ناچیزه که بهش میگن خطای تیتراسیون که دیگه تو تیتراسیون فرض میکنیم تغییر رنگ شناساگر (نقطه پایانی) همزمان با نقطه هم ارزی هست.....

bgps76

New Member
لایک ها
34

من سوال 5 رو با این استدلال 2 نزدم که وقتی آب رو الکترولیز میکنیم اکسیژن کمی تو آب حل میشه و حجم اکسیژن آزادشده کمتر از نصف هیدروژن آزاد شده است.

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

می شه با آزمایش حرف منو تایید کرد

لایک ها
1

درصدهاتونو با کلید باشگاه بگید'خودم۷۷

لایک ها
206

منم سر امتحان فکرم به اون رفت ولی نمیتونه درست باشه چون اونی که میگی تفاوت خیلی ناچیزه که بهش میگن خطای تیتراسیون که دیگه تو تیتراسیون فرض میکنیم تغییر رنگ شناساگر (نقطه پایانی) همزمان با نقطه هم ارزی هست.....
خطای تیتراسیون رو که میدونم. سوال رو دوباره نگاه کن. تا 4 رقم با معنی داده حجم اسید رو. اگر فرض بگیریم 10.00 میلی لیتر اسید برای تیتر شدن کربنات و بیکربنات مصرف شده برای رسوندن ph به 4 باید 10.50 میلی لیتر اسید اضافه بشه که مسلما (حداقل به نظر من!) وقتی 4 رقم با معنی داده این نیم میلی لیتر قابل چشم پوشی نیست!!!

من سوال 5 رو با این استدلال 2 نزدم که وقتی آب رو الکترولیز میکنیم اکسیژن کمی تو آب حل میشه و حجم اکسیژن آزادشده کمتر از نصف هیدروژن آزاد شده است.
خب متاسفانه به این حرف شما نمیشه استدلال کرد. چون شکل کتاب درسی در اولویت هست که میگه گزینه 2. ثانیا در اون سلول گفته شده در گزینه 4 اصلا یونهای نقره میلی برای رفتن به سمت قطب منفی ندارند که دیواره متخلخل بخواد جلوشون رو بگیره!

آقا الکی خودتو زحمت نندازین که باید این اینم بشه ، باید این حذف بشه یا ............ ، ،،، هر چی بچه های انرژی اتمی بگن همون میشه
آقا میشه لطفا دست برداری؟؟؟
به خدا من هم شهرستانی ام. مرکز استان هم زندگی نمی کنم. پس نفسم از جای گرم بلند نمیشه!!! ولی مثل شما هم این حرفا رو نمیزنم!
در این که بچه های انرژی و سلام و حلی قوی هستن که شکی نیست. چرا؟ 1- تلاش می کنن. 2- استاد خوب دارن. خب قاعدتا باید حقشون باشه که نتیجه بگیرن.
بین شهرستانی ها هم نتیجه میشه گرفت. بستگی به تلاش خود فرد داره. متاسفانه چون شرایط یکسان نیست ما باید مضاعف تلاش کنیم.
شانس هم تا یک حدودی تاثیر داره.:4:
شاید اگر مرحله دوم دوره 22 به اون شکل عجیب و غریب و در عین بی عدالتی برگزار نمیشد بعضی از شهرستانیها اون قدر خوش به حالشون نمیشد! :4:
البته در این که امسال کمیته با دیر اعلام کردنش و این امتحان غیر منتظره حق ما شهرستانیها رو خورد که شکی نیست. اگر زودتر اعلام می کردن حداقل 4 تا کتاب مناسب برای پیش دانشگاهی به دست ما می رسید و چون ما استاد نداریم کتاب تنها چاره ما بود. ولی چه می شود کرد؟
حرف پرت زیاد زدم اما ....
مخلص کلام:گیر الکی به بچه های انرژی و سلام و حلی ندید!!!(خیلیاشون از خیلی از ماها معرفتشون خیلی بیشتره!)

alibasirat

New Member
لایک ها
56

اگر مرحله2بالاترین درصدتوایران بزنی جایزه خاصی میدن؟

mahallehm

New Member
لایک ها
487

خطای تیتراسیون رو که میدونم. سوال رو دوباره نگاه کن. تا 4 رقم با معنی داده حجم اسید رو. اگر فرض بگیریم 10.00 میلی لیتر اسید برای تیتر شدن کربنات و بیکربنات مصرف شده برای رسوندن ph به 4 باید 10.50 میلی لیتر اسید اضافه بشه که مسلما (حداقل به نظر من!) وقتی 4 رقم با معنی داده این نیم میلی لیتر قابل چشم پوشی نیست!!!
محاسباتت غلطه فکر کنم خیلی کمتر لازم باشه شایدم من دارم اشتباه میگم

حل شدن دلیل نمیشه میزان تولید شده کمتر بشه...میزان تولید شده بعد از تولید شدن که دیگه کم نمیشه...

bgps76

New Member
لایک ها
34

حل شدن گاز حجمو کم میکنه

بالا