Marshall

New Member
لایک ها
970
سلام به همه‌ی دوستان گرامی و دانش‌پژوهان عزیز،

سرانجام پس از تلاش‌های فراوان، دومین مرحله از المپیاد را نیز پشت سر گذاشتید و اکنون وقت آن رسیده که منتظر نتایج باشید. قبل از بررسی ادامه‌ی این موضوع،‌ حتما توجه داشته باشید که از الان تا انتهای امتحانات خرداد ماه، تنها دغدغه‌ی ذهنی شما باید موفقیت در امتحانات پایانی باشد و هر خوشحالی یا ناراحتی المپیادی را برای بعد از آن نگه دارید. مسابقه‌ی شما هنوز تمام نشده و نیمه‌ی دوم آن، موفقیت در آزمون پایان سال است.

اما در مورد این تاپیک:

• فقط به بررسی سوالات همین آزمون بپردازید و از نکات حاشیه‌ای بپرهیزید.
  • در صورت امکان صورت سوال را بنویسید یا به طور صحیح و واضح به آن اشاره کنید.
  • زیبا و روان بنویسید.
  • اگر قرار است به یک نفر پاسخ گویید از کلید «پاسخ با نقل قول» استفاده کنید و اگر مخاطب شما چند نوشته است، از کلید «نقل قول چندگانه» استفاده نمایید.
  • ناظمین آیریسک نوشته‌های شما را مطالعه می‌کنند و هر کجا که مغایر قوانین سایت باشد، آن را اطلاح یا حذف خواهند نمود.

امیدوارم در این رقابت علمی هر کس به اندازه‌ی تلاش خود بهره برده باشد :53:
به نقل از اقای خلینا...

زندگیتان سپید...!!!

aph007

New Member
لایک ها
0
پاسخ : بررسی سوالات مرحله دوم المپیاد فیزیک- دوره 27 - بهار 1393

سؤالات رو تو سايت ايرانفو گذاشتن
لطفاً هر کسی بگه چند درصد زده

لایک ها
2

اول سایت باشگاه گذاشت

---- دو نوشته به هم متصل شده است ----

سوال 3 که شش معادله شش مجهول بود a1=gtana
میشد؟؟؟ (منظور از tana تانژانت آلفا است)

سوال 3 که شش معادله شش مجهول بود a1=gtana
میشد؟؟؟ (منظور از tana تانژانت آلفا است)

speedy

New Member
لایک ها
2

راستی من شنیدم آزمایشگاه 20 نمره و بقیه سوالا همه 10 نمره ای اند. درسته؟
اگه درست باشه من حدود 80 درصد زدم. :43:

آره درسته. جالبه نه؟ سوال قشنگی بود! :21:

لایک ها
24

قسمت اول سوال 4 این می شد ? :99::99: q1=c1*v1*e1*r2/(c1+c2)/(R1+R2+R3 , q3=c3*c4*e2*R3/(c3+c4)/(R3+R4

lorentz

New Member
لایک ها
2

اره فکر کنم یه چیزایی تو این مایه ها بود.

راستی بچه ها چقدر سردین !مثلا مرحله دو دادینا! یکم بحث کنین دیگه!

gold-4

New Member
لایک ها
0

چقدر سوالا اسون بودن!
کف که خیلی میره بالا!:183:

helfrg

New Member
لایک ها
5

سلام دوستان
جوابای مرحله دو رو میشه جایی پیدا کرد؟؟ اگه میشه کجا؟؟؟ آخه من هنوز نمیدونم چندتا سوال درست حل کردم :(
و یه سوال دیگه هم دارم کف قبولی معمولا چند نمره هست از 100؟؟

Fancyboy

New Member
لایک ها
3

دوستان به نظر من امتحان آسون نبود ...اگه با سال های پیش مقایسه کنیم مثلا دوره های 23 و24وپارسال کاملا واضحه که سخت تر بود آزمایش هم قشنگ بود ولی آسون نبود اگه با آزمایش پارسال مقایسه کنید میفهمید چی میگم.طبق اون چیزی که بعضی از اساتید پیش بینی کردن کف مرحله1 و 2 رو هم 40 45 درصده...پس فکر نمیکنم اینکه بگیم امتحان آسون بود یا کف بالاست حرف منطقی باشه همچنین اگه کسی 80 درصد زده اطمینان داشته باشه که قبوله چون با این امتحان 80 درصد خیلیه ولی پیشنهاد من اینه که یکبار دیگه وقتی کمیته جوابارو داد صحیح کنه....به هر حال این فقط نظر شخصی من بود نه چیز دیگه...امیدوارم هرکی لایقه و زحمت کشیده بره دوره...آرزوی موفقیت برای همه

لایک ها sina

AhmadrezaBM

New Member
لایک ها
40

دوستان به نظر من امتحان آسون نبود ...اگه با سال های پیش مقایسه کنیم مثلا دوره های 23 و24وپارسال کاملا واضحه که سخت تر بود آزمایش هم قشنگ بود ولی آسون نبود اگه با آزمایش پارسال مقایسه کنید میفهمید چی میگم.طبق اون چیزی که بعضی از اساتید پیش بینی کردن کف مرحله1 و 2 رو هم 40 45 درصده...پس فکر نمیکنم اینکه بگیم امتحان آسون بود یا کف بالاست حرف منطقی باشه همچنین اگه کسی 80 درصد زده اطمینان داشته باشه که قبوله چون با این امتحان 80 درصد خیلیه ولی پیشنهاد من اینه که یکبار دیگه وقتی کمیته جوابارو داد صحیح کنه....به هر حال این فقط نظر شخصی من بود نه چیز دیگه...امیدوارم هرکی لایقه و زحمت کشیده بره دوره...آرزوی موفقیت برای همه
حرف شما درسته ولی به نظرم امسال محتوای فیزیکی (و در نتیجه کاربردی) سوالات بیشتر از سال قبل شده بود. شاید همین باعث شده امتحان به نظر بچه ها آسون تر بیاد.

sina

New Member
لایک ها
385

منم با نظر شما موافقم اما یه سوال
این که میگید مرحله 1 و 2 با هم آیا مطمئنید که مرحله 1 رو 2 تاثیر داره اگه داره چند درصد؟

gold-4

New Member
لایک ها
0

حرف شما درسته ولی به نظرم امسال محتوای فیزیکی (و در نتیجه کاربردی) سوالات بیشتر از سال قبل شده بود. شاید همین باعث شده امتحان به نظر بچه ها آسون تر بیاد.

بله.منظورم همین بود

hhhphysics

New Member
لایک ها
0

سلام
اگه میشه بگین تو آزمایش شیب خط رو چند آوردین

yasin.a

New Member
لایک ها
0

سلام شىب خط رو100/72 بدست اوردم ک بعد از جاىگذارى توy=x^4براى نسبتR1/R2مقدار1,08رو بدست اوردم

Mostafa32

New Member
لایک ها
0

سلام بچه ها،توسوال آزمایشگاه من h1,h2 رو جابجا تونمودار گذاشتم وشیب برعکس شد،به نظرتون چقدرازنمره رو میدند؟:182:

yasin.a

New Member
لایک ها
0

سلام اگه محاسباتت درست باشه احتمالش هس ک نصف نمره رو بدن بازم بستگی ب تیم مصحح داره ک چقد نمره بدن بهتره رو آزمون نطری تمرکز کنی

hhhphysics

New Member
لایک ها
0

من 1.7 به دست اوردم که تقریبا میشد گفت 60 درجه
من شیب رو 2 آوردم. چند بارم امتحان کردم.
اگه شیب اشتباه بیاد بقیه سوالام باتوجه به اون اشتباه میشه . یعنی کل نمره آزمایش پرپر میشه؟ :43:

atmrmr

New Member
لایک ها
2

جواب نسبت شعاع ها1.1 میشه

a.rafiee

New Member
لایک ها
1

من شیب رو 2 آوردم. چند بارم امتحان کردم.
اگه شیب اشتباه بیاد بقیه سوالام باتوجه به اون اشتباه میشه . یعنی کل نمره آزمایش پرپر میشه؟ :43:
سلام.من شیب رو 10/7 در آوردم که تقریبا میشه 1.43.نسبت شعاع ها رو هم 1.1 یه دست آوردم.به جز من هونطور هم که در نظرات دیدید دو سه نفر 10/7 به دست آوردن ولی یه نفر دیگه رو هم میشناسم که 2 در آورده و به جوابش اطمینان داره.نمیدونم چطوریه ولی فکر کنم سوزن هاشون ایراد داشته.به هر حال فکر نمیکنم جای نگرانی وجود داشته باشه.در ضمن چرا بچه ها انقدر کم بحث میکنن؟بیاین جوابای خودتونو بگید دیگه.فقط هم به آزمایش گیر ندین.8 تا سوال دیگه هم هست که تقریبا همشون جای بحث داره.

بالا