sara.kh

New Member
لایک ها
14
پاسخ : بررسی کمپل فارسی!

من که جلد اولش رو انگلسی شو خوندم تفاوت چندانی با ترجمه شدش نداشت!

آخرین ویرایش توسط مدیر

ghazaalqsm

Well-Known Member
لایک ها
260

به نظر من اگه کتابای درسی رو خوب مطالعه کنید،دیگه نیازی به خوندن همه ی کمپل نیست.تازه از امسال که دیگه از پیش دانشگاهی هم سوال نمیاد.پس دیگه 4 5 فصل کمپل خوندن دیگه مهم نیست که انگلیسی باشه یا فارسی:3:
ميشه بگين كدوم فصلاروبخونيم؟

Nima138

Well-Known Member
لایک ها
527

ميشه بگين كدوم فصلاروبخونيم؟
فصل های 6 7 31 32 33،،بقیه یا تقریبا در حد کتاب درسی هستند،البته فصل 13 تا 19 یعنی فصل های اول جلد 2 که به تکامل مربوط میشن هم اگه بخونید بد نیست

farima kh

New Member
لایک ها
25

بنظر من کمپل خوب نیست من اولین کتابی که برای المپیاد گرفتم کمپل بود برای خانه زیست شناسی هم هست اما مطالبش بعضی جاها دقیقا مثل کتاب بود هیچ فرقی نداشت البته بعضی جاهاش
ایراد هم که داره
اما چون من خودم هم کمپل رو میخونم توصیه میکنم که مقایسه ای بخونید یعنی مثلا قسمت تنفس رو از کمپل بخونید
از سولومون یا هر چیز دیگه هم بخونید
بعد نقاط مشترک رو پیدا کنید و بعد خودتون خلاصه نویسی کنید
اینجوری به نفعتون هست
البته اگر هم میخواهید کتابی تو همین رده بخونید سولومون هم خوبه لااقل بهتر و کامل تراز کمپل
وقت همه خوش

AminYar

New Member
لایک ها
575

اینقدر بحث نکنید که کدوم کتاب را بخونید.
یک کتاب که باهاش حال میکنید را انتخاب کنید و از خوندنش لذت ببرین.
من با کمپل فارسی حال میکردم ولی الآن که فکر میکنم شاید بهتر بود که کمپل تکست یا سولومون ها را میخوندم.

Catalyst

Active Member
لایک ها
174

به نظرم هر کسی که بتونه به نفعشه کمپل انگلیسی (اصلی 1400 صفحه ای، نه concepts &connection) رو بخونه. مخصوصا سوالهای مطرح شده توش واقعا مختون را به کار میندازه

Agnes

New Member
لایک ها
74

اگه میخواین از صفر شروع کنین کمپلو بخونین که بفهمین زیست چیه اما اگه واقعا میخواین یه چیزی یاد بگیرین که تو المپیاد به دردتون بخوره واسه هر بخش برین دنبال کتاب تخصصی مربوظ به اون موضوع دیگه نمیخواد وقتتون رو تلف کنید به این فکر کنید که کدوم کمپل بهتره..(البته همه میدونن نسخه اصلی هر کتابی یه فرقایی با اصلش داره اما کمپل دیگه رکوردشو زده..!)

hanie.sh

New Member
لایک ها
86

محمد جان من به شما توصیه میکنم در خوندن کتابا خیلی وسواس به خرج ندی!حتی کتابای درسی خودمون هم اگه بری تو نخشون پر از اشکالن و به شکلای مختلف نقد شدن!شما در این مورد اصلا نگران نباش چون حتی اگه الان توی کمپبل ی مطلب اشتباه بخونی بنا نیست اطلاعاتت در حد همون مطلب باقی بمونه و با همون اطلاعات وارد جلسه ی المپ بشی!ایشالا وقتی به مرور زمان کتابای سطح بالاتر رو مطالعه کردی ضمن اینکه اطلاعاتت بیشتر میشه اطلاعات غلط گذشتت هم تصحیح میشن...پس الان با خیال راحت از خوندن کمپبل لذت ببر!!!موفق باشی.

HaMiD.Gamer

New Member
لایک ها
16

الان یه سوال...
من دارم از نقطه ی صفر شروع می کنم!الان به جز کتاب درسی دیگه چی بخونم؟
کمپل فارسی یا انگلیسی؟یا سولمون؟

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

الان یه سوال...
من دارم از نقطه ی صفر شروع می کنم!الان به جز کتاب درسی دیگه چی بخونم؟
کمپل فارسی یا انگلیسی؟یا سولمون؟
خب شما در تابستون ورود ب اول هستيد و اين عاليه....سعي كنيد تو اين مدت زمان(ك زمان مناسبي هم هست!)عمقي و مفهومي بخونيد!....
شما ك مي خوايد از صفر شروع كنيد بيشنهاد من ب شما:
١.شيمي و زيست اول رو روزنامه وار بخون(فقط برا اينكه ي جيزي دستت بياد!)
٢.الان ك شما وقت داريد كمبل تكست(انكليسيه!)رو شروع كنيد ب خوندن(برا تقويت زبان تخصصي) و لغات مهم و كليدي رو تو ي دفتر يادداشت كن و سعي كن ك حفظش كني ...اين كار ممكنه سخت و زمان بر باشه ولي اكه 4 فصلو شما ترجمه كنيد و بعد لغات رو يادداشت و حفظ كنيد در ساير فصول راحت خواهيد بود جون لغات جديد خيلي كمتر ميشه!
٣.ب نظرم اكه بتوني تو سال اول تكامل و اكولوزي رو كامل بخوني كار شاخي انجام دادي و بعدن كمكت ميشه!
٤. اينو تو برانتز بذار: برا لذت بردن از زيست و افزايش اطلاعات عمومي در زيست اين دوتا كتابو با حوصله بخون،با حوصله!......١.جرا غازها جاق نمي شوند......٢.بيدايش بيجيدكي در موجودات زنده
اكه سؤالي داشتيد من درخدمتم!(البته اكه اطلاعاتم مفيد باشه!)

AminYar

New Member
لایک ها
575

به bh: تکامل منظورت جانوریه دیگه؟
نه زوده. جانوری تو دوره به دردت میخوره. مباحث دیگه را بخون جانوری را بذار برای دوره.

HaMiD.Gamer

New Member
لایک ها
16

خب شما در تابستون ورود ب اول هستيد و اين عاليه....سعي كنيد تو اين مدت زمان(ك زمان مناسبي هم هست!)عمقي و مفهومي بخونيد!....
شما ك مي خوايد از صفر شروع كنيد بيشنهاد من ب شما:
١.شيمي و زيست اول رو روزنامه وار بخون(فقط برا اينكه ي جيزي دستت بياد!)
٢.الان ك شما وقت داريد كمبل تكست(انكليسيه!)رو شروع كنيد ب خوندن(برا تقويت زبان تخصصي) و لغات مهم و كليدي رو تو ي دفتر يادداشت كن و سعي كن ك حفظش كني ...اين كار ممكنه سخت و زمان بر باشه ولي اكه 4 فصلو شما ترجمه كنيد و بعد لغات رو يادداشت و حفظ كنيد در ساير فصول راحت خواهيد بود جون لغات جديد خيلي كمتر ميشه!
٣.ب نظرم اكه بتوني تو سال اول تكامل و اكولوزي رو كامل بخوني كار شاخي انجام دادي و بعدن كمكت ميشه!
٤. اينو تو برانتز بذار: برا لذت بردن از زيست و افزايش اطلاعات عمومي در زيست اين دوتا كتابو با حوصله بخون،با حوصله!......١.جرا غازها جاق نمي شوند......٢.بيدايش بيجيدكي در موجودات زنده
اكه سؤالي داشتيد من درخدمتم!(البته اكه اطلاعاتم مفيد باشه!)
من رفتم دنبال کتاب های اول از سایت رشد دانلود کردم.ولی متسفانه مال 87 بود ولی باز از هیچی بهتره والا :4:
2.اسم کتاب رو کامل میگید؟یه کتابی بود تو سایت خانه زیست شناسی فروش ویژه کمپبل لاتین 2011 منظورتون همین هست؟قیمتش که 98 هزار تومن بود! :37:
لطفا هر کتابی رو که معرفی می کنید اسم و انتشارات و قیمت رو هم بگید لطفا :4:
خیلی ببخشید اگه زحمتتون میدم

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

من رفتم دنبال کتاب های اول از سایت رشد دانلود کردم.ولی متسفانه مال 87 بود ولی باز از هیچی بهتره والا :4:
2.اسم کتاب رو کامل میگید؟یه کتابی بود تو سایت خانه زیست شناسی فروش ویژه کمپبل لاتین 2011 منظورتون همین هست؟قیمتش که 98 هزار تومن بود! :37:
لطفا هر کتابی رو که معرفی می کنید اسم و انتشارات و قیمت رو هم بگید لطفا :4:
خیلی ببخشید اگه زحمتتون میدم
شما فاميل ، اشنا، دوستي كسي رو ندارين ك بتونه كتب اول رو دراختيارتون بذاره؟!.....اكرهم نتونستيد بيداكنيد همون 87 هم خوبه ...شروع كنيد.
درمورد كمبل هم :بله...دقيقا منظورم همونه....خب 90000 تومان بول خوده كتابه +8000 تومان بول بستش....مي ارزه!
و اما كتابا:
١.نام كتاب: كتاب مستطاب فيزيولوزي يا جرا غازها جاق نمي شوند؟
نام نويسنده: اريك ويدمير
مترجمان: كسري حسني. و. هاني كودرزي
از انتشارات"انديشه سرا"

٢.نام كتاب: بيدايش بيجيدكي در موجودات زنده. از ديدكاه نظريه ي اطلاعات
نويسنده: هاني كودرزي
انتشارات" انديشه سرا"

خواهش ميشه!...اكه كاري داشتيد حتما بكيد ،من درخدمتم!

لایک ها
4

توصیه احمد وفاییان (طلای زیست دوره 13) به بچه های المپیاد زیست فرزانگان 2:کمپل انگلیسی،سولومون فارسی ،سوالات سال های قبل المپیاد زیست (نویسندگان آقایان سعادت و شاه نظر ) و فیزیولوژی پزشکی گایتون (guyton)

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

توصیه احمد وفاییان (طلای زیست دوره 13) به بچه های المپیاد زیست فرزانگان 2:کمپل انگلیسی،سولومون فارسی ،سوالات سال های قبل المپیاد زیست (نویسندگان آقایان سعادت و شاه نظر ) و فیزیولوژی پزشکی گایتون (guyton)
ایشون استاد ما هستن ولی به نظر من خوندن Guyton با این بیسی که Campbell و سولومون بخوان ایجاد کنن تقزیبا غیر ممکنه...
موفق باشید

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

به این حرفی که میگم اعتماد کنید گایتون کتابیست آسون و افتضاح که مترجم به طرز عجیبی آن را سخت کرده

Zakernezhad

New Member
لایک ها
528

به این حرفی که میگم اعتماد کنید گایتون کتابیست آسون و افتضاح که مترجم به طرز عجیبی آن را سخت کرده
ولی به نظر من گایتون واقعا عالیییییییه...
من هم Text رو دیدم و هم ترجمه دکتر فرخ شادان(بهترین مترجم Guyton) رو هر دوتاش خوبه ولی خوب Text ی چیز دیگه هست!!!
این نظر منه...ولی برای المپ ضروری نیست بجز ی سری فصول مثل گردش خون ، کلیه و ...

NiLOOFAR-Z

New Member
لایک ها
161

کی گفته گایتون مزخرفه؟!؟!؟!؟ اصلا کتاب سختی نیست. حتی من گایتون ترجمه ی قدیم رو که متن سنگینی داشت خوندم راحت فهمیدم!!!! ولی کتاب خوبیه ها!!!

bh2ao

Well-Known Member
لایک ها
2,014

Exc me، پ سلولي مولكولي چي؟؟؟؟؟؟؟؟؟:39:
هويج ك نيس!!!!!
من الان درگيره سلولي مولكولي محمد حسين اميري ام، !!!;)
ژنتيك ساسان اميني و واتسون چي؟!اينا همه هويجهستن؟؟؟؟؟؟:39:

sepehrsh

New Member
لایک ها
149

کی گفته گایتون مزخرفه؟!؟!؟!؟ اصلا کتاب سختی نیست. حتی من گایتون ترجمه ی قدیم رو که متن سنگینی داشت خوندم راحت فهمیدم!!!! ولی کتاب خوبیه ها!!!
برن ولوی رو بخون کتاب خوب می فهمی چیه
اما انصافآ قلب گایتون خداست

بالا