Yousefi

Well-Known Member
لایک ها
602
پاسخ : برنامه‌ریزی تا مرحله‌ی دوم المپیاد ریاضی 92-1391

درود
من هم با نظر دوستمون موافقم. فقط اضافه می کنم

برای ترکیبیات، استراتژی حل مسئله چاپ شریف رو تهیه کنید و همچنین اگر پوستتون کلفته (!!) کتاب ترکیبیات زرد علیپور را مطالعه کنید و سوالاتش رو حل کنید.
در این غیر این صورت کتاب انالیز ترکیبی علیپور (چاپ الگو) و یا کتاب های ترکیبیات نوشته عباس ثروتی را مطالعه کنید.

برای جبر من یک سری مجموعه سوال دارم ببینید چطوره
[Old And New Inequalities [EN

استراتژی های حل مساله ی دانش پژوهان خیلی بهتره!

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

سلام من وضعیتم اینه :
ترکیبیات رو تا الآن یه کوچولو از کتاب آثای ثروتی و دکتر علیپور ( منتهی از انتشارات نشر الگوش ) خوندم در حد ترکیب و انتخاب r از n
جدیداً همین مباحث رو هم دارم از دوباره از کتاب فاطمیشون میخونم. سر فصل 4 ام.
نظریه هم تقریباً دو فصل کتاب آقای صفا رو خوندم اما سطحی قبل مرحله اول تا نماد هارو بشناسم و ببینم جریان چیه
هندسه آقای احمدپور هم همینطور. دو فصل اولشو خوندم اما بازم سطحی.
جبر هم یکی دو فصل اول نا مساوی آقای جعفری رو خوندم خیلی وقت پیش که یادم رفته تقریباً :دی و یه ذره هم معادله تابعی از آقای صفا.
امید هست برا مرحله دو؟ روزی چقدر بخونم ؟ چی بخونم تا کجا بخونم؟ مساله از چه کتاب / منبعی حل کنم؟

آخرین ویرایش توسط مدیر

Ali.N

New Member
لایک ها
51

درود

برای ترکیبیات، استراتژی حل مسئله چاپ شریف رو تهیه کنید و همچنین اگر پوستتون کلفته (!!) کتاب ترکیبیات زرد علیپور را مطالعه کنید و سوالاتش رو حل کنید.
در این غیر این صورت کتاب انالیز ترکیبی علیپور (چاپ الگو) و یا کتاب های ترکیبیات نوشته عباس ثروتی را مطالعه کنید.

مگه استراتژی حل مسئله مبتکران با شریف فرق میکنه؟

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

درود

یه سوال ! این همون نامساوی های قدیم و جدید ترجمه استاد شریفی انتشارات دانشپژوهان نیست ؟

Mostafa_

New Member
لایک ها
445

سلام به همه دوستان من يه راهنمايي و مشاوره مي خواممن مرحله يك 27 درصد زدماز جند نفر برسيدم كفتن كه ممكنه قبول شم مرحله اول منم از الان دارم براي مرحله دوم ميخونم اكه مرحله اول قبول شدم كه جه بهتر اكرم نه كه اينايي كه خوندم ميمونه براي سال بعدم من كلا اينا رو خوندم1. تركيبيات جند فصل از كتاب اقاي ثروتي و بيشتر كتاب اقاي عليبور نشر الكوهندسه مسطح تا اواسط فصل 3 فكر كنم تا قبل از نيمساز و دواير محيطينظريه هم از كتاب اشنايي با نظريه فاطمي تا قضيه كوجة فرما خوندمجبر هم كل كتاب اشنايي با جبر فاطمي رو خوندم ولي تقريبا مسئله جبر و نظريه نميتونم حل كنمحالا بكيد براي مرحله دوم جي بخونم و تا كجاش بخونم خواهشا اسم كامل كتاب و نويسنده و انتشاراتشو بكيددر ضمن روزي جه قدر بخونم??? خواهشا جواب فضايي نديد .... يكي از دوستان كفته بود روزي 8 ساعتاخه من ساعت 3.5 ميرسم خونه ساعت 4 شروع كنم بالفرض نه دستشويي برم نه بخورم و نه حتي مشق و درس مدرسه رو بنويسم يعني هر روز بايد تا ساعت 12 بيدار بمونم و از اون 5:30 باشم برم مدرسهخواهشا مقدار ساعتي كه ميكيد با توجه به اين باشه كه من شروع درس خوندنم از ساعت 4 هست و درس و مشق مدرسه رو هم در نظر بكيرين و اينكه من سه روز در هفته كلاس دارمراستي من از خيلي از سومامون شنيدم كه مرحله دو هندسه و نظريش نسبت به جبر و تركيبيات اسون تره... اين درسته??? اكه اره بيشتر جه درسي رو بخونيم???راستي شرمنده من با كوشي اومدم و كوشيم بعضي از حروف فارسي رو نداره

meyti

New Member
لایک ها
0

سلام
من امسال گند زدم نمره ام 25 میشه :209:
قبول میشم؟ تو رو خدا بگید .
کف و نتایج رو کی اعلام میکنم
تو دو راهی موندم
لطفا اگه این پست رو میبینید جوابمو بدید
ممنون از کسی که میبینه و جوابمو میده

sina.a

New Member
لایک ها
11

سلام
من امسال گند زدم نمره ام 25 میشه :209:
قبول میشم؟ تو رو خدا بگید .
کف و نتایج رو کی اعلام میکنم
تو دو راهی موندم
لطفا اگه این پست رو میبینید جوابمو بدید
ممنون از کسی که میبینه و جوابمو میده
من از یک منبع مورد اطمینان شنیدم که به حتمال زیاد امسال 800 نفر میگیرن...با توجه به این موضوع هیچی در مورد کف نمیشه گفت.:197:

HNahari

New Member
لایک ها
85

من از سوم راهنمایی شروع کرده بودم المپیاد رو، و الان از نظر مطلب مشکلی ندارم، همه رو حتی از چندتا کتاب خوندم، مرحله 1 رو هم 58 درصد زدم
فقط می خواستم یه سری تجربیاتتون رو بهم بگین تا بدونم تو این مدت باقیمونده دیگه چه کارایی باید بکنم؟ چه مسائلی حل کنم؟

sadra75

New Member
لایک ها
4

سلام من روزی 7-8ساعت می خونم ولی مرحله اول رو خراب کردم(به خاطر استرس و حول شدن و...) این کتابایی که دوستان میگن رو غیر از استراتژی(که نصفشو خوندم) کامل خوندم و به نظرم این کتابا بهترین کتابای ممکن برای مرحله دوم باشن:
1.نظریه اعداد میرزا خانی(انتشارات فاطمی)( که سطحش خیلی بالاتر از مهدی صفا هست یعنی من صفا رو تو 3هفته تموم کردم ولی میرزا خانی 7 6هفته حدودا طول کشید) حتما کل شو بخونید!
2.ترکیبیات علیپور که خیلی خیلی بهتر از بقیه کتابا هست.
3.جبر مهدی صفا و استراتژی
4.هندسه انتشارات خوشخوان (البته من واسه فاطمی رو ندیدم)
اینارو کلا بخونید بعد این کتابو بخرید چون خیلی کمک میکنه: المپیاد های ریاضی در ایران (مرحله دوم) خوشخوان چاپ3 1391 روزیم حداقل 6ساعتو بخونید
موفق باشد..

soroush-lp

New Member
لایک ها
33

سلام من روزی 7-8ساعت می خونم ولی مرحله اول رو خراب کردم(به خاطر استرس و حول شدن و...) این کتابایی که دوستان میگن رو غیر از استراتژی(که نصفشو خوندم) کامل خوندم و به نظرم این کتابا بهترین کتابای ممکن برای مرحله دوم باشن:
1.نظریه اعداد میرزا خانی(انتشارات فاطمی)( که سطحش خیلی بالاتر از مهدی صفا هست یعنی من صفا رو تو 3هفته تموم کردم ولی میرزا خانی 7 6هفته حدودا طول کشید) حتما کل شو بخونید!
2.ترکیبیات علیپور که خیلی خیلی بهتر از بقیه کتابا هست.
3.جبر مهدی صفا و استراتژی
4.هندسه انتشارات خوشخوان (البته من واسه فاطمی رو ندیدم)
اینارو کلا بخونید بعد این کتابو بخرید چون خیلی کمک میکنه: المپیاد های ریاضی در ایران (مرحله دوم) خوشخوان چاپ3 1391 روزیم حداقل 6ساعتو بخونید
موفق باشد..
شما چجوري روزي ٨ ساعت ميخونيد ؟؟؟ با وجود مدرسه و درسهاش ؟؟ :190:

Reyhanehh

New Member
لایک ها
40

من تو خوندن هندسه مشکل دارم..... یعنی انگیزه واسه هندسه ندارم. وقتی می خونم زیاد بهم خوش نمی گذره. از رو کتاب احمد پور می خونم. این طوری که سوال ها و قضیه ها رو اول خودم حل می کنم بعد راه کتاب رو می خونم.الان هم وسط فصل 3 ام. به نظرتون چطور می تونم خوندن هندسه رو باحالتر بکنم؟!
شما چطوری می خونید هندسه رو؟! اگه نظری دارید، بگید لطفا.

n_maths

New Member
لایک ها
275

من تو خوندن هندسه مشکل دارم..... یعنی انگیزه واسه هندسه ندارم. وقتی می خونم زیاد بهم خوش نمی گذره. از رو کتاب احمد پور می خونم. این طوری که سوال ها و قضیه ها رو اول خودم حل می کنم بعد راه کتاب رو می خونم.الان هم وسط فصل 3 ام. به نظرتون چطور می تونم خوندن هندسه رو باحالتر بکنم؟!
شما چطوری می خونید هندسه رو؟! اگه نظری دارید، بگید لطفا.
.
عزیزم،مجبوری بخونی،هندسه درس مهمیه!کتابو باز کن،به خودت بگو باید تا 40 دقیقه دیگه تا اینجا رو کامل بخونم،اونوقت انگیزه پیدا میکنی،سعی کن درکش کنی:3:

SaMav

New Member
لایک ها
1

سلام.مدرسه اجبار کرد بریم المپیاد بدیم و من مرحله یکو 52 درصد زدم.بهم گفتن امکان قبول شدنم زیاده و میخواستم بدونم اصلا شانسی دارم بخوام ادامه بدم یا نه؟ اگه آره میشه بهم بگین باید چیکار کنم؟ چنتا از پیشنهادای بالا رو خوندم ولی مطمئن نبودم برا کسی که مث من از صفر شروع میکنه خوبن یا نه.

Arash Lord

New Member
لایک ها
79

سلام.مدرسه اجبار کرد بریم المپیاد بدیم و من مرحله یکو 52 درصد زدم.بهم گفتن امکان قبول شدنم زیاده و میخواستم بدونم اصلا شانسی دارم بخوام ادامه بدم یا نه؟ اگه آره میشه بهم بگین باید چیکار کنم؟ چنتا از پیشنهادای بالا رو خوندم ولی مطمئن نبودم برا کسی که مث من از صفر شروع میکنه خوبن یا نه.
ماهی رو هروقت از آب بگیری تازست!!
ازهمین الان بشین بخون واسه مرحله دو. حتی اگرم امسال قبول نشی 1 سال وقت داری. اصلا اگه سال بعدم قبول نشی باز داری به سوادت اضافه میکنی و در کنکور نتیجتو میبینی!:d

لایک ها
367

ماهی رو هروقت از آب بگیری تازست!!
ازهمین الان بشین بخون واسه مرحله دو. حتی اگرم امسال قبول نشی 1 سال وقت داری. اصلا اگه سال بعدم قبول نشی باز داری به سوادت اضافه میکنی و در کنکور نتیجتو میبینی!:d
با 52 درصد تازه هنوز امکان داره قبول نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
من 51 درصد زدم .یعنی ممکنه قبول نشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

math

New Member
لایک ها
1,096

با 52 درصد تازه هنوز امکان داره قبول نشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!
من 51 درصد زدم .یعنی ممکنه قبول نشم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

بالاتر از 36 قطعا قبولید منظور ایشون مرحله دو بوده

Al!R3ZA

Well-Known Member
لایک ها
3,166

بالاتر از 36 قطعا قبولید منظور ایشون مرحله دو بوده
من 36 زدم
بابا این طوری نگید ! یعنی ممکنه 36 هم قبول نشه؟

Ali.N

New Member
لایک ها
51

ای بابا براچی سر حرفتون نیستین؟هربار یه چیز میگین.یه بارمیگین بالای 25.یه بار بالای30 حالا هم بالای36.....

math

New Member
لایک ها
1,096

ای بابا براچی سر حرفتون نیستین؟هربار یه چیز میگین.یه بارمیگین بالای 25.یه بار بالای30 حالا هم بالای36.....

من نگفتم که کف 36هستش من گفتم بالای 36 حتما قبوله

به نظر من کف 25 اینا هستش

Ali.N

New Member
لایک ها
51

خواهشا نکنین از این کارا.قلبم ضعیفه

بالا