برنامه ریزی در تابستان 88 برای کنکور 89(ویژه ی رشته ی ریاضی و فیزیک)

nassim

New Member
لایک ها
10
bihamta گفت
یعنی دقیق و همراه باتست.
نسیم جان اگه این هفته ما دوم رو خوندیم بعدن دیگه نخونیم؟
سلام !

نمیدونم من ظور شما از جمله ی دوم چیه ؟ بعدن نخونیم ، یعنی از کی نخونیم ؟

ولی من که تا ساعت آخر درس میخونم. :wink:

yaldaazadeh

New Member
لایک ها
2
من که اولین رشته ی انتخابیم مهندسی کامپیوتر نرم افزار تهرانه..........(به خوش شانسی ما امسال میشه تو شهر خودت امتحان بدی حتی اگه رشته ی اول انتخابیت یه شهر دیگه باشه) ولی (به بد شانسی من)و (هم چنین بی دقتی فراوان)من حوزه ی انتخابیمو با اینکه می دونستم میتونم شهر خودم بزنم ولی حواسم نبوده و رشته ی اول رو نگاه کردم و وقتی دیدم تهرانه ......حوزه ی امتحانیمو تهران زدم...که متاسفانه...نمیتونم برم و امتحانو اونجا بدم...

ولی ناراحت نیستم چون پارسال تجربه ی کنکور آزاد رو داشتم و قبول هم شدم.....
من فقط پارسال تو کنکور سوالای مربوط به دوم و فیزیکم اول رو زده بودم....
فکر کنم شما هم اگه توا ین یه هفته مروری بر درسای دوم و فیزیک اول داشته باشین با توجه به این که سوم رو تازه خوندین به راحتی میتونین از رشته ی انتخابیتون قبول شین.(و حتی شیمی و عربی رو میتونید 100% بزنید)
ولی اگه فکر می کنین که با یه مرور الکی وقت تلف میشه.....(که من هم با شما موافقم)با توجه به رشته ی انتخابیتون فکر کنم نیازی برا خوندن دوم نداشته باشین.

bihamta

New Member
لایک ها
345
nassim گفت
bihamta گفت
یعنی دقیق و همراه باتست.
سلام !

نسیم جان منظورم این بوود که ما اینهفته دووم رو خوندیم بعده ازاد دیگه نمی خواد بخونیم؟؟
منظورم اینه که همینطوری گذری بخونیم یا مثله درسای دیگه دقیق واسه کنکور؟

nassim

New Member
لایک ها
10
bihamta گفت
nassim گفت
bihamta گفت
یعنی دقیق و همراه باتست.
سلام !

نسیم جان منظورم این بوود که ما اینهفته دووم رو خوندیم بعده ازاد دیگه نمی خواد بخونیم؟؟
منظورم اینه که همینطوری گذری بخونیم یا مثله درسای دیگه دقیق واسه کنکور؟
حتما" شما هم مثل ما ، هدفتون کنکور سراسریه. پس از همین الان واسه سراسری بخونید.دزست و حسابی :wink:

kelara1988

New Member
لایک ها
1
victory گفت
بچه ها شما واسه تست حسابان و ریاضی 2 چه کتابی می شناسین که خوب باشه؟
سلام ... من تازه عضو فروم شدم . خ.شبختم از اشنایی با همه و من هم ریاصی هستم .
ببین انتخاب کتاب مناسب بستگی به سطح شما داره ... برای ریاصی کتابهای مبتکران عالی هستند.

milad708

New Member
لایک ها
0
سلام .من تازه عضو شدم.خیلی مکان گفتگوی جالبیه.انگیزه رو بالا میبره.
در ضمن من رشتم ریاضی هست.

kavosh

New Member
لایک ها
75
عضویتتونو تبریک می‌گم! جای خوبی رو پیدا کردین! مطمئن باشین ضرر نمی‌کنین!

littleangel

New Member
لایک ها
0
سلام به همه بچه ها

من همین امروز عضو شدم ...

راستش یک سوال اساسی دارم : رشته دبیرستانی من تجربی بوده الان تصمیم دارم ریاضی کنکور بدم ... دنبال یک رتبه پرت نیستم ...

فقط کمی گیج شدم ...کتابها رو گرفتم اما نمیدونم دقیقا از کجا و به چه صورت باید شروع کنم. هندسه 1 هندسه 2 جبر دیفرانسیل و ... نمیتونم یه برنامه منسجم تنظیم کنم. پراکنده درس میخونم . راستش تو شهرمون دسترسی به جایی هم نداشتم که بخوام مشاوره بگیرم چون فارغ التحصیل شدم .

لطفا دوستانی که ریاضی هستند من رو راهنمایی کنند . ممنونم .

bihamta

New Member
لایک ها
345
ببینید اگه میخواید از اول شروع بهتره دروس دیفرانسیل ،فیزیک،گسسته،شیمی رو شروع کنید و باهم پیش ببرید.
در ضمن بعضی دروس پیش نیاز همدیگه اند.مثلا اگه شما توی ریاضی 2 محاسبه ی دامنه و برد رو بلد نباشی تو سال های بالاتر به مشکل میخوری.یه مثال دیگه اینکه درس حسابان سوم پیش نیاز درس دیفرانسیل پیش دانشگاهیه.به طور مثال حد هایی که توی دیفرانسیل هست سخت تر از حد های کتاب حسابان هستش اگه شما حد های تقریب ساده ی حسابان رو بلد نباشی توی دیفرانسیل کم میاری!پس پیشنهاد من اینه که شما اول دروس پیش نیاز رو بخونید بعد شروع کنید به خوندن دروس پیش.ماه رمضون وقت خوبیه واسه این کار.نکته ی بعدی اینه که شما حتما لزومی نداره که درسهای عمومی رو حتما تو تابستون تموم کنی.فقط وقت تلف کردنه چون وقتی که تو زمستون ازتون بپرسن بلد نیستید.عمومی ها رو باید پیوسته و به طور مروری بخونید.بحث دیگه مبحث مثلثات هستش.تو کنکور دو یا سه سوال از درس مثلثات میاد علاوه بر این توی حدهای دیفرانسیل هم کاربرد داره.شما بایدتوی تابستون مثلثات رو تموم کنید و تو طول سال تست بزنید و مرور کنید.توصیه ی بعدی اینکه برای دروس عمومی بشینید تاریخ ادبیات 2 و 3 رو فیش یا خلاصه برداری کنید هم اونایی که به عنوان مقدمه در ابتدای درسها آورده شده هم اونایی که تو اعلام آخر کتاب هست مثلا سوال 13 ادبیات کنکور امسال از اعلام بوده.پس به مطالب مقدمه ی درس اکتفا نکنید.مورد بعدی این که هر چیزی رو که میخونید یا هایلایت کنید یا خلاصه برداری.چون تو عید و بعد از عید شما وقت ندارید تمام جزوه یا کتاب هاتون رو از اوول بخونید با این کار شما راحت ترید.به نظر من مثلا برای درس گسسته خلاصه برداری بهتره چون فرمول زیاد داره.در ضمن سعی کنید خلاصه هاتون تو قطع های کوچیک باشه زیرا:اولا از نظر روانشناسی بهتره و شما بیشتر رغبت می کنید یه دفترچه یادداشت کوچیک رو بخونید تا یه دفتر 200 برگ.دوومن شما تو مسیر های رفت و امدتون مثلا تو اتوبوس هم میتونید بخونید.مورد بعدی اینکه درس ها رو به هیچ وجه حفظ نکنید تحلیل کنید.مورد بعدی اینکه توی خلاصه نویسی هاتون تو غالب نباشید و هر طور خودتون دوس دارید خلاصه برداری کنید و سعی کنید جمله نباشه یعنی نهاد گزاره نداشته باشه در ضمن مثلا برای راحتی خودتون میتونید از فحش رکیک(!) هم استفاده کنید هر جور که میتونید یادتون بمونه.به درس عربی خیلی اهمیت بدید تو همین جا من یه تاپیک زدم((ناگفته های کنکور)) اونو حتما بخونید.در ضمن همیشه روحیه تون رو حفظ کنید این کتاب رو هم برای روحیه پیشنهاد میکنم:چهار اثر از فلورانس اشکاول شین ترجمه ی گیتی خوشدل.
همیشه با روحیه پر نشاط باشید و توکتون به خدا باشه شما تلاشتون رو بکنید مطمئن باشید خدای جای حق نشسته.
البتته من خودمم هنوز کنکور ندادما! :wink:
در هر صورت اگه بازم سوالی داشتید یا کتابی میخواستید بپرسید خوشحال میشیم کمکتون کنیم. :p
یاعلی.

littleangel

New Member
لایک ها
0
واقعا ممنون از را هنماییهاتون .

من از ریاضی 2 شروع کردم . چون فراموش کردم.
فیزیک رو هم از 1 و به طور موازی حرکت و دینامیک ...

این درسها برای ریاضی و تجربی مشترک هستند . اما برای درسهایی مثل حسابان و گسسته نمیدونم از چه کتابهایی به جای معلم شروع کنم .

فیزیک رو با انتشارات فاطمی میخوانم و البته تست رو شروع نمیکنم قصد دارم الان فقط نمنونه سوال حل کنم ... اما نمیدونم چه کتابی !!!

ریاضی رو هم با انتشارات مبتکران میخوانم و نممیدونم از چه کتابی نمونه سوال حل کنم . و ایا واقعا در تابستان نمونه سوال بهتر از تست هست یا نه فعلا .

اگه میشه کتابی رو معرفی کنید که مفهوم رو به من توضیح بده که بتونه تا حدی فقط تا حدی جای استاد رو پر کنه .

بازم از راهنماییتون ممنونم. :p

bihamta

New Member
لایک ها
345
سلام. :)
برای درس گسسته کتاب خوشخوان رو بهتون معرفی میکنم هم تست داره هم آموزش.تو گسسته ها بهترین کتابه میشه گفت چون من کاملا دبیراشو میشناسم و اطلاعات زیادی ازشون دارم.مولف آقای رسول حاجی زاده.
در مورد حسابان به شخصه من خودم تست نزدم چون نهایی داشتیم عوضش 22 دوره امتحان نهایی حل کردم. ولی به نظر من شما کتاب درسی رو کاملا احاطه داشته باشید چون تویه دیفرانسیل اغلب اوون مطالب تکرار میشه ولی در سطح بالاتر .برای حسابان کتاب زیاد هست من از چند نفر میپرسم بهتون میگم.
در مورد ریاضی 2 هم مبتکران خوبه.
در مورد نمونه سوال یا تست نظر من اینه که چون یه مدت از بحث دور بودید اول یه سری نمونه سوال حل کنید تشریحی که مسلط شدید برید سراغ تست.
فقط توجه داشته باشید اینا نظرات منه.از چند نفر دیگه هم بپرسید.
برای ریاضیات پایه کتاب 30 سال کنکور قلم چی بهتره.چون مباحث مشترک ریاضی 2 و حسابان رو داره.ایناس:معادلات-تابع-بخش پذیری-مثلثات-تصاعد-لگاریتم.

miladkvr

New Member
لایک ها
841
به نام خدایی که در همین نزدیکیهاست.

دوستان کنکوری این بحث رو اینجا دوباره باز کردم تا شما همه حرفاتون رو از معرفی کتاب گرفته تا نکته های کنکوری (فوت وفن کنکور) رو اینجا بنویسین.....ساعت مطالعه و........
هرچی که به نظرتون به درد کنکوریا میخوره...... :twisted:
یادتون نره کنکوریای 89 (من جزئشون نیستم) منتظر توصیه های شمان!!!!!!!

بالا