irmath

Member
لایک ها
4
من فقط اینجا می خوام یه تجربه ای را که با چشم دیدم بگم و شما دیگه خودتون می دونید که می ارزه یا نه که بخواهید مدرسه را رها کنید یا نه ؟
دوستانی که عید امسال در دوره ی بسیج بودن حرف های منو تایید می کنن و اما اصل ماجرا:
در دوره ی بسیج امسال یه اصفهانی بود که از سال سوم راهنمایی برای المپیاد شیمی می خونده به طوری که شایعه شده بود که سال سوم راهنمایی مرتیمر را خونده بود ( راست یا دروغش را من می دونم ) وقتی اومده دوره ی بسیج همه تو کفش مونده بودن مخصوصا شیمی فیزیکش توپ بود و رقیب نداشت. اونجا بسیج شب ها هم یه کلاس اضافه گذاشته بود که اختیاری بود . استاد این کلاس اختیاری را به همین دانش آموز داد و در کلاس ایشون استاد ما شده بودند( تا این حد توپ بود که استاد تو کفش مونده بود ) . یعنی همه مطمئن بودند اگه بره دوره طلا رو شاخشه !!
ولی مرحله 2 قبول نشد که بعد یکی از دوستام گفتم فقط نیم نمره از کف قبولی پایینتر بوده ( اینم راست یا دروغش را نمی دونم )
همچنین نفرات اول تا سوم بسیج هم نتونستند برن دوره.
ولی بدونید در همون سال2 تا از دوستای منم قبول تو شیمی رفتند دوره و تو دوره تازه داشتن مباحث مرحله 1 و 2 را می خوندند.
تو همین سایت هم تعدادی وجود دارند که شاید سال سوم فقط چند روز به مدرسه رفتند ولی نتوستند برن دوره .
منم خودم تقریبا یک ماه و نیم مدرسه نرفتم و نتیجه اش این شد که امتحان نهایی عربی شدم 15.
حالا تصمیم با خودتون است که مدرسه برید یا نرید .
من همه ی اینها را گفتم ولی اگه یک سال بر می گشتم عقب حتما به جای 45 روز کل سال را مدرسه نمی رفتم. بهتر هدفتون رو مشخص کنید و با عزمی راسخ در اون قدم بگذارید .
این شرایط برای المپیاد شیمی است که قبول شدن رابطه ی مستقیمی با زحمت کشیدن نداره صدق می کند ولی در بقیه رشته باید افرادی نظر بدن که تجربه دارند.

astronomer

New Member
لایک ها
0
به نظر من بهتره از المپیادیهای سال های قبل در مورد مرحله ی دوم بپرسید نه اینکه خودتون نظر بدید.

parastoo

New Member
لایک ها
18
من این روزا نمی دونم چرا بدجوری دپرس شدم نمی تونم یه کلمه هم بخونم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! خدایا کمکم کن

AJ94

New Member
لایک ها
11
به جای خنده باید اگر ممکنه کمکشون بکنیم.
پرستو خانم از چی دپرسی؟ کمکی برمیاد؟

parastoo

New Member
لایک ها
18
chemlover گفت
از چی دپرسی؟
بگو شاید بتونیم کمکت کنیم.
فکر نمی کنم بتونید کمکم کنید من توی نمونه دولتی می خونم چون تو روستا هم زندگی می کنیم باید تو خوابگاه بمونم خوابگاه هم

که وضعش وحشتناکه دیروز اونقدر روز بدی بوووود تا صبح نه تونستم بخوابم نه درس بخونم از همه بچه های کلاسمون متنفرم

از مدرسمون هم متنفرم ای کاش پس فردا که میریم ببینم ریخته و اوار شده سر همشون فکر اینکه باید باید شنبه قیافه همشونو تحمل

کنم دیوونم می کنه به مدیرمون هم گفتم دوروز توهفته اجازه بدید من نیام مدرسه واسه المپیاد بخونم اجازه نداد میگه المپیاد چیه

درستو بخون من می دونم اگه بخونی رتبت عالی می شه تو کنکور و ازاین نصیحت هایی که من حالم ازشون به هم می خوره

chemlover

New Member
لایک ها
0
ما هم که خیر سرمون تو تیزهوشان درس می خونیم و مدیرمون فهمیدست و همه ی معلما یا بچشون المپیادی بوده یا خودشون! نمی ذارن بریم درس بخونیم.
المپیاد راه سختی داره ولی نتیجش این قدر شیرینه که همه ی سختی ها رو فراموش می کنی.
کسی تو المپیاد ضرر کرده که وسط راه کم بیاره اگه شروع کردی تا تهش برو امیدوارم نتیجه ی زحماتت رو بچشی.
کاش منم خودمو یه لحظه جای تو می ذاشتم و می دیدم بدون امکاناتی که الان دارم هیچ وقت تو این راه قدم می ذاشتم یا نه!
به خدا توکل کن.
در پناه حق.

najafi2020

New Member
لایک ها
195
خدا را شکر حداقل روانپزشک نیازی نداریم. 100 جورشو داریم. آدم لذت میبره.

تحت تاثیر قرار گرفتم!

samin

New Member
لایک ها
0

chemlover

New Member
لایک ها
0
najafi2020 گفت

تحت تاثیر قرار گرفتم!
خوش به حال شما!
یکی به دپرس می خنده اون یکی هم ...

mohammad2009

New Member
لایک ها
1
chemlover گفت
najafi2020 گفت

تحت تاثیر قرار گرفتم!
خوش به حال شما!
یکی به دپرس می خنده اون یکی هم ...
اگه منطورت به منه ازین خندم گرفت که آخه یه آدم تو یه سایت که در معرض دید کل جهانه اینجوری درد دل نمیکنه

chemlover

New Member
لایک ها
0
شما بودی چی کار می کردی؟
بی خیال موضوع رو عوض نکیم موضوع تاپیک این نبود.

بالا